Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με καρτες Πειραιως..


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, TitanX είπε

Δε βαρεθήκατε αυτό που λέτε συνέχεια «με τις πλάτες αλλονών» δηλαδή νομίζεις ότι αν τα φράγκα δε πήγαιναν στις τράπεζες θα τα έπαιρνες εσυ; Η δεν θα τα έδιναν η θα τα έτρωγαν τα κομματόσκυλα. Και πάμε ξανά ποτέ θα καταλάβετε ότι όλοι η κρίση ήταν φιάσκο για να μας ξεπούλησαν. Πραγματικά ποσό πρόβατα μπορεί να είναι οι Έλληνες πραγματικά ποσό πια. Η κρίση ήταν κρατική δεν ξεκίνησε από τράπεζες με Τίς μλκιες του κράτους τον ήπιαν και οι τράπεζες απλα.

καλα χριστουγεννα

....................:P

Επεξ/σία από papoys1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ParhsG είπε

Εμενα μου φαινεται λογικο παντως. Κοστιζει πολυ να βελτιώσουν τα συστηματα και δε ξερω αν αξιζει. Αν ειχα δηλαδη τη πειραιως δε θα με ενοιαζε αν επεφταν και δε μπορουσαν να πληρωσουν

 

Αυτό που κοστίζει είναι ένα σοβαρό in house τμήμα με καλοπληρωμένους engineers το οποίο οι περισσότερες τράπεζες δεν έχουν (έχω ακούσει ιστορίες φρίκης για κάποιες από αυτές). Αυτά πληρώνονται πολλαπλάσια. Casual downtime ωρών είναι αδικαιολόγητο για τραπεζικά συστήματα αλλά εδώ για κάποιο λόγο το θεωρούμε σύνηθες.

Επεξ/σία από the other one
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, the other one είπε

Αυτό που κοστίζει είναι ένα σοβαρό in house τμήμα με καλοπληρωμένους engineers το οποίο οι περισσότερες τράπεζες δεν έχουν (έχω ακούσει ιστορίες φρίκης για κάποιες από αυτές). Αυτά πληρώνονται πολλαπλάσια. Casual downtime ωρών είναι αδικαιολόγητο για τραπεζικά συστήματα αλλά εδώ για κάποιο λόγο το θεωρούμε σύνηθες.

Αν εχουν downtime δε θα χασουν πελατες ομως. Μερικοι ειναι τυχεροι και δε τους εχει συμβει ποτε με πειραιως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναρωτιέμαι το κράτος τι (θα) κάνει για αυτό.

Δεν μπορεί από τη μία να σε πιέζει για επικράτηση του πλαστικού χρήματος και από την άλλη να αφήνει ατιμώρητα τέτοια συμβάντα.

Δηλαδή αν κάποιος με λογαριασμό Πειραιώς δεν είχε μετρητά θα μπορούσε ως και να πεινάσει για 2 μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ParhsG είπε

Αν εχουν downtime δε θα χασουν πελατες ομως. Μερικοι ειναι τυχεροι και δε τους εχει συμβει ποτε με πειραιως. 

 

γιατί τι είναι οι πελάτες ταγμένοι; Αν μια εταιρεία σε κρεμάσει μια φορά το παραβλέπεις. Αν αρχίσουν και το κάνουν συχνά θα τους διαολοστείλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, the other one είπε

γιατί τι είναι οι πελάτες ταγμένοι; Αν μια εταιρεία σε κρεμάσει μια φορά το παραβλέπεις. Αν αρχίσουν και το κάνουν συχνά θα τους διαολοστείλεις.

Αν εχεις μισθοδοσια πειραιως τι θα κανεις; Σε ολες τις τραπεζες εχω δει να κολανε παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο εργοδοτης πληρωμνει με Πειραιως δεν μπορεις να μην εχεις λογαριασμο και καρτα .

Για να εχεις και δευτερη σε αλλη τραπεζα , δεν ειναι δυσκολο , αλλα θα πρεπει να εχεις σε αυτη 100  ευρω για παραδεγμα δεσμευμενα για ...δυσκολες στιγμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενδιαφέρον με την Πειραιώς είναι ότι σε πάρα πολλά καταστήματα που έχω πάει, το 90% των υπαλλήλων είναι γυναίκες από αρκετά έως πολύ εμφανίσιμες. Τώρα έχουν περάσει και τα χρόνια, αλλά πριν καμμιά 10αριά χρόνια πολλά καταστήματα ήταν σαν πασαρέλες.

Όταν σε μια επιχείρηση η τεράστια πλειοψηφία των εργαζομένων είναι όμορφες γυναίκες, καταλαβαίνεις με πόσο "αξιοκρατικά" κριτήρια είχαν γίνει οι προσλήψεις.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Το ενδιαφέρον με την Πειραιώς είναι ότι σε πάρα πολλά καταστήματα που έχω πάει, το 90% των υπαλλήλων είναι γυναίκες από αρκετά έως πολύ εμφανίσιμες. Τώρα έχουν περάσει και τα χρόνια, αλλά πριν καμμιά 10αριά χρόνια πολλά καταστήματα ήταν σαν πασαρέλες.

Όταν σε μια επιχείρηση η τεράστια πλειοψηφία των εργαζομένων είναι όμορφες γυναίκες, καταλαβαίνεις με πόσο "αξιοκρατικά" κριτήρια είχαν γίνει οι προσλήψεις.

Προφανως και για υπάλληλους που φαινονται μετράει η εμφανιση ασχετα τι λενε. Τωρα για τα κεντρικά η για IT χεστηκαν για την εμφανιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, η Πειραιώς έχει θέμα capacity στις busy days.......

εμένα μια φορά μου χάλασε η κάρτα σε βενζινάδικο (είχα γεμίσει την μηχανή) και του άφησα την ταυτότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως καταστηματαρχης αλλα και ως καταναλωτης η βλακεια που δερνει τον ελληνα ειναι ανευ ποηγουμενου, απο εκει που δεν χρησιμοποιουσε καρτες τωρα για 1 ευρω βγαζει καρτα, δεν ειναι θεμα αποδειξης αλλα οπως του TS οτι εχει πεσει το ιντερνετ δεν εχει ρευμα εχει πεσει το συστημα της τραπεζας τοτε τι θα κανεις? παντα μαζι σας μετρητα, και επιτελους ελεος με το ρεζιλικι να περιμενουμε τον καθε ανευθυνο που εχει ξεχασει το πιν του η δεν ξερει ποια καρτα του εχει λεφτα και στο ταμειο να γινεται ουρα.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ParhsG είπε

Προφανως και για υπάλληλους που φαινονται μετράει η εμφανιση ασχετα τι λενε. Τωρα για τα κεντρικά η για IT χεστηκαν για την εμφανιση.

Αυτό το πράγμα με την Πειραιώς δεν το έχω δει σε άλλη τράπεζα όμως. Κανονική πασαρέλα. Και γιατί 90% γυναίκες; Μόνο άντρες πελάτες έχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, mic2mic είπε

Αυτό το πράγμα με την Πειραιώς δεν το έχω δει σε άλλη τράπεζα όμως. Κανονική πασαρέλα. Και γιατί 90% γυναίκες; Μόνο άντρες πελάτες έχουν;

Αν το αφεντικο ηθελε ετσι... γουστα ειναι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προχθές πάντως στο S/M δοκίμασα με Πειραιώς/Eurobank/Alpha και δεν πέρναγε τίποτα. Επειδή το S/M απ' έξω είχε ΑΤΜ οι περισσότεροι τράβαγαν μετρητά (μιλάμε για ουρά 20 ατόμων έξω από το S/M). Ο διπλανός μου την μπινελίκωσε άσχημα την κακόμοιρη την ταμία, όταν του είπε να κάνει ανάληψη απ' έξω, ενώ αυτός πλήρωνε με πιστωτική.

Γενικά ένα χάος και προσωπικά θα στείλω ένα e-mail για καταγγελία, γιατί δεν γίνεται να μας επιβάλλουν να πληρώνουμε με κάρτες, να αυξάνουν τις χρεώσεις οι τράπεζες ακόμα και στα βασικά και να έχουμε τέτοια φαινόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mic2mic είπε

Το ενδιαφέρον με την Πειραιώς είναι ότι σε πάρα πολλά καταστήματα που έχω πάει, το 90% των υπαλλήλων είναι γυναίκες από αρκετά έως πολύ εμφανίσιμες. Τώρα έχουν περάσει και τα χρόνια, αλλά πριν καμμιά 10αριά χρόνια πολλά καταστήματα ήταν σαν πασαρέλες.

Όταν σε μια επιχείρηση η τεράστια πλειοψηφία των εργαζομένων είναι όμορφες γυναίκες, καταλαβαίνεις με πόσο "αξιοκρατικά" κριτήρια είχαν γίνει οι προσλήψεις.

Εγώ πάντως μια συμμαθήτρια χοντρή, μπάζο που είχα, την πήραν στην Πειραιώς. 

Εννοείται μπήκε με βύσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...