Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με καρτες Πειραιως..


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Προχθές πάντως στο S/M δοκίμασα με Πειραιώς/Eurobank/Alpha και δεν πέρναγε τίποτα. Επειδή το S/M απ' έξω είχε ΑΤΜ οι περισσότεροι τράβαγαν μετρητά (μιλάμε για ουρά 20 ατόμων έξω από το S/M). Ο διπλανός μου την μπινελίκωσε άσχημα την κακόμοιρη την ταμία, όταν του είπε να κάνει ανάληψη απ' έξω, ενώ αυτός πλήρωνε με πιστωτική.

Γενικά ένα χάος και προσωπικά θα στείλω ένα e-mail για καταγγελία, γιατί δεν γίνεται να μας επιβάλλουν να πληρώνουμε με κάρτες, να αυξάνουν τις χρεώσεις οι τράπεζες ακόμα και στα βασικά και να έχουμε τέτοια φαινόμενα.

Δυστυχως δεν εχουν επηρεαστει ολοι ειναι μεμονωμένα περιστατικα. Κανενας γνωστος μου δεν εχει αντινετωπισει θεμα ποτε μονο εγω ειμαι γκαντεμης καθε μηνα μου συμβαινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν έχει σημασία μόνο το τι κάρτα έχετε... Σημασία έχει και με ποιας τράπεζας μηχανάκι έχει ο καταστηματάρχης. Εκτός και αν έχετε Dinners ή AMEX που αναγκαστικά πρέπει να έχει μηχανάκι της Alpha Bank. Και συνήθως αυτό είναι που έχει το πρόβλημα... 

Οπότε μην λέτε ότι δεν περνάνε οι κάρτες της Πειραιώς/Αλφα/Eurobank κτλ κτλ... 

Θυμάμαι πριν 2 χρόνια παραμονή Χριστουγέννων (ή πρωτοχρονιάς, δεν θυμάμαι ακριβώς) είχαν θέμα όλοι όσοι είχαν μηχανάκια της Εθνικής. Σχεδόν σε όλο το Μοσχάτο δεν έπαιζε τίποτα,.... Χτυπούσαν τα κεφάλια τους στον τοίχο οι καταστηματάρχες. 

Χρόνια πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

amex game over ελλαδα και ευρωπη

On 26/12/2019 at 12:48, nkarama said:

Δεν έχει σημασία μόνο το τι κάρτα έχετε... Σημασία έχει και με ποιας τράπεζας μηχανάκι έχει ο καταστηματάρχης. Εκτός και αν έχετε Dinners ή AMEX που αναγκαστικά πρέπει να έχει μηχανάκι της Alpha Bank. Και συνήθως αυτό είναι που έχει το πρόβλημα... 

Οπότε μην λέτε ότι δεν περνάνε οι κάρτες της Πειραιώς/Αλφα/Eurobank κτλ κτλ... 

Θυμάμαι πριν 2 χρόνια παραμονή Χριστουγέννων (ή πρωτοχρονιάς, δεν θυμάμαι ακριβώς) είχαν θέμα όλοι όσοι είχαν μηχανάκια της Εθνικής. Σχεδόν σε όλο το Μοσχάτο δεν έπαιζε τίποτα,.... Χτυπούσαν τα κεφάλια τους στον τοίχο οι καταστηματάρχες. 

Χρόνια πολλά!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 26/12/2019 at 12:48, nkarama said:

Δεν έχει σημασία μόνο το τι κάρτα έχετε... Σημασία έχει και με ποιας τράπεζας μηχανάκι έχει ο καταστηματάρχης. Εκτός και αν έχετε Dinners ή AMEX που αναγκαστικά πρέπει να έχει μηχανάκι της Alpha Bank. Και συνήθως αυτό είναι που έχει το πρόβλημα... 

Οπότε μην λέτε ότι δεν περνάνε οι κάρτες της Πειραιώς/Αλφα/Eurobank κτλ κτλ... 

Δεν ισχύει αυτό. Όταν δεν περνάει η κάρτα της Πειραιώς και περνάνε των υπόλοιπων τραπεζών, τότε δεν έχει πρόβλημα ούτε το μηχανάκι, ούτε το internet, έχει πρόβλημα η Πειραιώς.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη Παρασκευή που μας πέρασε κατι συμβαίνει με την Πειραιως...

3 φορες προσπαθησα να καταθεσω "χρηματα ονλαιν" στο ΑΤΜ τους, τζίφος...

Απο ιμπανγκινκ δε μπορούσαν να μου μεταφέρουν χρήματα (δεν ερχόταν το σμς στο κιν για επιβεβαίωση).

Η γυναίκα δε μπορουσε να πληρωσει στο πρατήριο βενζίνη.

ΕΛΕΟΣ δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, kanesaxo said:

Απο τη Παρασκευή που μας πέρασε κατι συμβαίνει με την Πειραιως...

3 φορες προσπαθησα να καταθεσω "χρηματα ονλαιν" στο ΑΤΜ τους, τζίφος...

Απο ιμπανγκινκ δε μπορούσαν να μου μεταφέρουν χρήματα (δεν ερχόταν το σμς στο κιν για επιβεβαίωση).

Η γυναίκα δε μπορουσε να πληρωσει στο πρατήριο βενζίνη.

ΕΛΕΟΣ δηλ.

χτες 23¨00 με 23:30 πηγα να κανω καταθεση καποια χρηματα σε alpha.εφαγα πορτα.πηγα εθνικη εφαγα πορτα.πηγα πειραιως εφαγα πορτα.σηκωνω τα χερια ψηλα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, poulinos είπε

χτες 23¨00 με 23:30 πηγα να κανω καταθεση καποια χρηματα σε alpha.εφαγα πορτα.πηγα εθνικη εφαγα πορτα.πηγα πειραιως εφαγα πορτα.σηκωνω τα χερια ψηλα.

Τα ίδια χάλια και με το e-banking της Alpha αυτή τη στιγμή

Προσπαθώ εδώ και κάτι ώρες να στείλω έμβασμα αλλά δεν έρχεται κωδικός ούτε με sms ούτε με viber. Το τηλεφωνικό κέντρο δεν λειτουργεί και αν καταφέρεις και βγάλεις γραμμή σε πετάει έξω όταν πάει να σε συνδέσει με εκπρόσωπο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Parasomnia said:

Τα ίδια χάλια και με το e-banking της Alpha αυτή τη στιγμή

Προσπαθώ εδώ και κάτι ώρες να στείλω έμβασμα αλλά δεν έρχεται κωδικός ούτε με sms ούτε με viber. Το τηλεφωνικό κέντρο δεν λειτουργεί και αν καταφέρεις και βγάλεις γραμμή σε πετάει έξω όταν πάει να σε συνδέσει με εκπρόσωπο.

τετοιες μερες τετοια λογια.με το νεο χρονο οταν τελειωσουν οι αργιες.

θα ειναι λιγα ατομα και πολλες κλησεις λογω των προβληματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Parasomnia είπε

Τα ίδια χάλια και με το e-banking της Alpha αυτή τη στιγμή

Προσπαθώ εδώ και κάτι ώρες να στείλω έμβασμα αλλά δεν έρχεται κωδικός ούτε με sms ούτε με viber. Το τηλεφωνικό κέντρο δεν λειτουργεί και αν καταφέρεις και βγάλεις γραμμή σε πετάει έξω όταν πάει να σε συνδέσει με εκπρόσωπο.

Εγώ πάντως απο Alpha πλήρωσα ΟΤΕ, πλήρωσα τέλη και έκανα μεταφορά για τα δάνειά μου στην Eurobank μια χαρά το μεσημέρι.

 

2 ώρες πριν, poulinos είπε

χτες 23¨00 με 23:30 πηγα να κανω καταθεση καποια χρηματα σε alpha.εφαγα πορτα.πηγα εθνικη εφαγα πορτα.πηγα πειραιως εφαγα πορτα.σηκωνω τα χερια ψηλα.

Μπορεί να έπεσες στο κλείσιμο ημέρας. Δεν ξέρω ακριβώς τι ώρα γίνετε (και σίγουρα δεν γίνετε την ίδια ώρα σε όλες τις τράπεζες), αλλά υπάρει μια μικρή διακοπή στις υπηρεσίες.... Νομίζω ότι τέτοια ώρα δύσκολα θα είχες πρόβλημα λόγω φόρτου εργασιών, οπότε μάλλον κάτι τέτοιο έγινε...

 

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Δεν ισχύει αυτό. Όταν δεν περνάει η κάρτα της Πειραιώς και περνάνε των υπόλοιπων τραπεζών, τότε δεν έχει πρόβλημα ούτε το μηχανάκι, ούτε το internet, έχει πρόβλημα η Πειραιώς.

ε, καλά ενοείτε σε τέτοια περίπτωση... Εγώ απλά πρόσθεσα στην συζήτηση ότι δεν φταίει πάντα η τράπεζα που εκδίσει την κάρτα αλλά και η τράπεζα που παρέχει το  μηχανάκι στο κατάστημα. 

 

Επεξ/σία από nkarama
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τα ΑΤΜ άμα έχει fullαρει το καταθετήριο δεν δέχεται άλλες καταθέσεις σε μετρητά όποτε απορρίπτει της συναλλαγές. Αυτό συμβαίνει κύριος τα ΣαββατοΚυριακα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Parasomnia είπε

Τα ίδια χάλια και με το e-banking της Alpha αυτή τη στιγμή

Προσπαθώ εδώ και κάτι ώρες να στείλω έμβασμα αλλά δεν έρχεται κωδικός ούτε με sms ούτε με viber. Το τηλεφωνικό κέντρο δεν λειτουργεί και αν καταφέρεις και βγάλεις γραμμή σε πετάει έξω όταν πάει να σε συνδέσει με εκπρόσωπο.

το επιβεβαιώνω και εγώ ότι e-banking (alpha) είχε θέμα όλο το πρωί - μεσημέρι έως τις 1700 το απόγευμα (υπολειτουργούσε)

το τηλέφωνο εξυπηρέτησης πελατών 2103260000 σε "γείωνε"

επειδή εγώ ήμουν εκτός γραφείου

το λογιστήριο της εταιρείας έπρεπε να πληρώσει προμηθευτές οι κοπέλες κάνανε την μαζική εργασία και έστειλαν το my alpha code στο εταιρικό μου κινητό

εγώ θα τους έστελνα πίσω τον κωδικό να τον συμπληρώσουν ώστε να ολοκληρωθεί

αμ δεν...έλαβα αρκετά sms , αρκετά viber messages αλλά όλα άκυρα..

το αποτέλεσμα ήταν να κλειδωθεί και μετά έπρεπε να πιάσω γραμμή και να μιλήσω ώστε να τον ξεκλειδώσουν (τα κορίτσια είχαν πελαγώσει...γιατί οι πληρωμές έπρεπε να γίνουν σήμερα.)

μετά από πολύ κόπο τα κατάφερα και πάνω στην χαρά μου λέω κάτσε να μεταφέρω κάτι χρήματα που δανείστηκα από το ταμείο

και τσουπ κλείδωσε το δικό μου my alpha code...

και κατά τις 1900 έφτιαξε από μόνο του ενώ περίμενα στο τηλέφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, nkarama said:

Εγώ πάντως απο Alpha πλήρωσα ΟΤΕ, πλήρωσα τέλη και έκανα μεταφορά για τα δάνειά μου στην Eurobank μια χαρά το μεσημέρι.

Μπορεί να έπεσες στο κλείσιμο ημέρας. Δεν ξέρω ακριβώς τι ώρα γίνετε (και σίγουρα δεν γίνετε την ίδια ώρα σε όλες τις τράπεζες), αλλά υπάρει μια μικρή διακοπή στις υπηρεσίες.... Νομίζω ότι τέτοια ώρα δύσκολα θα είχες πρόβλημα λόγω φόρτου εργασιών, οπότε μάλλον κάτι τέτοιο έγινε...

ε, καλά ενοείτε σε τέτοια περίπτωση... Εγώ απλά πρόσθεσα στην συζήτηση ότι δεν φταίει πάντα η τράπεζα που εκδίσει την κάρτα αλλά και η τράπεζα που παρέχει το  μηχανάκι στο κατάστημα. 

αυτο με το κλεισιμο το εχω πετυχει σε πειραιως που κατα τις 00:00 γινεται.τωρα να επεσα στο κλεισιμο και στις 3 ταυτοχρονα τι να πω.οκ ηταν προς τις 00:00 μεν αλλα ολες μαζι? οχι οτι εχει σημασια αλλα οκ.

11 hours ago, asdfnikos said:

Σχετικά με τα ΑΤΜ άμα έχει fullαρει το καταθετήριο δεν δέχεται άλλες καταθέσεις σε μετρητά όποτε απορρίπτει της συναλλαγές. Αυτό συμβαίνει κύριος τα ΣαββατοΚυριακα .

σιγουρα δεν ειχε πιταρει γιατι α. δοκιμασα 2 μηχανηματα alpha  2 εθνικη 1 πειραιως. β.σε περιοδο διακοπων απο την αλλη δυσκολο να γινονται τοσες καταθεσεις. ουτε ηταν 10 μερες κλειστα. ηταν σκ μεν αλλα λειπουν και ατομα κτλ. εχω ξαναπετυχει να μην δεχεται καταθεση αλλα δεν μου εχει τυχει ξανα σε ολες τις τραπεζες μαζι. συνηθως δεν μου δεχεται κατι βραδινες ωρες που μαλλον το κλεινουν για να κανουν τα δικα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισε τα κουλα της η Πειραιως ...

Στελενει email και sms χρεωνοντας 5 ευρω για κωδικους winbank σε οσους ηδη εχουν .

 

Απο ατομο που δουλευει τωρα σε 24ωρη εξυπηρετηση γινεται χαμος !!

Screenshot_20200101-123428_Gmail.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Αρχισε τα κουλα της η Πειραιως ...

Στελενει email και sms χρεωνοντας 5 ευρω για κωδικους winbank σε οσους ηδη εχουν .

Απο ατομο που δουλευει τωρα σε 24ωρη εξυπηρετηση γινεται χαμος !!

Screenshot_20200101-123428_Gmail.jpg

Και σε εμενα ήρθε. 

Ισχύει; Έχουν αλλάξει τον κατάλογο προμηθειών και έβαλαν 5 ευρώ κάθε χρόνο η είναι bug?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...