Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, haHa είπε

Σιγουρα οχι τοσους ποντους οσους τα πολλαπλα τρακαρισματα του Φεττελ.
Το χοντροτερο λαθος της ομαδας ηταν το 2010 με την στρατηγικη στον τελευταιο αγωνα στον Αλονσο που κολλησε πισω απο τον Petrov και ετσι εχασε ενα πρωταθλημα για 4 ποντους με ενα οχι τοσο ανταγωνιστικο μονοθεσιο οσο αυτο που ειχε ο Φεττελ τα τελευταια χρονια, αλλα το κοντυτερο που εφθασε στην βαθμολογια ηταν 47 ποντους.

Δέκα χρόνια ένα λάθος η Ferrari? Αλλα gp βλέπω... Όλες οι στρατηγικές της είναι σωστές, είναι σαφές ποιος είναι πρώτος και δεύτερος οδηγός, τηρεί κατά γράμμα αυτά που λέει ότι θα γίνουν στον αγώνα και δεν τα άλλαζε κατά το δοκούν ενώ το πλάνο ήταν αλλιώς κτλπ κτλπ... 

Δεν είναι κακό απλά διαφωνούμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δέκα χρόνια ένα λάθος η Ferrari? Αλλα gp βλέπω... Όλες οι στρατηγικές της είναι σωστές, είναι σαφές ποιος είναι πρώτος και δεύτερος οδηγός, τηρεί κατά γράμμα αυτά που λέει ότι θα γίνουν στον αγώνα και δεν τα άλλαζε κατά το δοκούν ενώ το πλάνο ήταν αλλιώς κτλπ κτλπ... 

Δεν είναι κακό απλά διαφωνούμε. 

Συγγνωμη, που ειδες να γραφω "Δέκα χρόνια ένα λάθος η Ferrari" ;

Τα υπολοιπα που γραφεις ειναι τυπικο straw man argument που δεν στηριζεται σε κατι που ειπα, αλλα σε κατι που εσυ για καποιο λογο μου αποδιδεις οτι ειπα.

8 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν είναι κακό απλά διαφωνούμε. 

Με λιγα λογια δεν διαφωνεις μαζι μου, αλλα διαφωνεις με αυτα που εσυ εγραψες αλλα ουδεποτε ειπα.

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικοί υποψήφιοι όντως ο Riciardo ή ο Sainz, πιστεύω και οι δύο θα είναι πρόθυμοι, έτσι κι αλλιώς η Ferrari είναι η ομάδα που όλοι οι οδηγοί θέλουν να πάνε κάποια στιγμή. Έχω ένα περίεργο προαίσθημα ωστόσο ότι μπορεί να πάνε προς τον Bottas για καθαρό νούμερο δύο και να δούμε τον Vettel στην Mercedes.

Σίγουρα πολύ νωρίς για μια τέτοια ανακοίνωση, ούτε αγώνα δεν έχουμε δει το 2020 ακόμα, ίσως να ήταν και επιλογή Vettel για να ανοίξει την κουβέντα από νωρίς. Ότι και να λέμε πάντως, δύσκολα ομάδα θα έλεγε όχι, μην ξεχνάμε ότι ο τύπος έχει και 4 παγκόσμια πρωταθλήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν φήμες στον ιταλικό τύπο (και στον ισπανικό και στον γερμανικό) ότι ο Sainz θα ανακοινωθεί από τη Ferrari τις επόμενες μέρες.

https://it.motorsport.com/f1/news/f1-ferrari-per-la-firma-di-sainz-mancano-solo-dettagli/4791380/

Θα ήθελα πολύ να δω Ρικ στη Ferrari, αλλά νομίζω θα είχαμε μια επανάληψη του 2019 με δυο alpha male στην ομάδα. Ενώ ο Sainz μπορεί να παίξει καλά το ρόλο του νούμερο 2 οδηγού. 

Προσωπικά θα μου άρεσε πολύ να δω Hulk και πιστεύω ότι ο Hamilton θα ήταν η χειρότερη επιλογή που θα μπορούσε να κάνει η Ferrari (μπορεί να έχει εμπειρία, πρωταθλήματα κλπ. αλλά μην ξεχνάμε ότι κλείνει τα 35 φέτος - ηλικία που (συμπτωματικά;) και ο Schumacher πήρε το τελευταίο του πρωτάθλημα το 2005).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την εποχή Σουμαχερ / Ιρβαιν η Φερραρι εχει δειξει οτι εχει παντα ξεκαθαρη ιεραρχια στην ομάδα μεταξυ ομοσταβλων. Θεωρω οτι αυτη τη στιγμη ψαχνει ενα συμπληρωμα διπλα στον Λεκλερκ, τον οποιο και θα προμοταρει ανηλεως προσπαθωντας να ξαναπαρει τον τιτλο των οδηγων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sainz, σκέψου το καλά, θα φύγεις από εμάς,που σε αφήναμε να τραγουδάς το Smooooooothhhh ooppeeeraaaatοοor παρότι πιο φαλτσος απο τον κακοφωνιξ και DID I SEND IT? και θα πας στους Ιταλούς που θα σε αφήνουν να λες μονο γκρατσιε ραγκατσι , καρμπονάρα,τιφοζι και τέτοια.

ΝΑ ΤΑ ΒΛΈΠΕΙ ΤΟ SKY TV ΑΥΤΑ που δεν έδειχνε το παιδι μας πολύ και πάει να γίνει παραπαίδι του λεκλερκ για να βγει στη κάμερα.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μεγάλο βήμα για τον Ισπανό. Μακάρι να τα καταφέρει να σταθεί επάξια στην μεγαλύτερη ομάδα της F1, το χάρισμα το έχει, μενει να δούμε αν αντέχει και την πίεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι και να κάνει στη Φερράρι, εφόσον δεν τον βάλουν σαφώς σε θέση Β' οδηγού, το να είναι χειρότερος σε αποτελέσματα από τον Φέτελ αποκλείεται. Το μόνο "κακό" ίσως να είναι πως πλέον κανείς από τους δύο οδηγούς της ομάδας δεν έχει μεγάλη εμπειρία, ο Εκλαίρ δήλωσε πως είχαν καλή σχέση και μάθαινε από τον Φέτελ και πλέον δεν υπάρχει τέτοιος οδηγός να δράσει ως "μέντορας" στην ομάδα.

Πραγματικά θα προτιμούσα Ντάνι Ρικ σε ένα μονοθέσιο που σίγουρα θα είναι τουλάχιστον δεύτερης σειράς φέτος, έχει όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά και δεν βλέπω να πετυχαίνει κάτι στη Ρενώ που είναι κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Narayan είπε

Ό,τι και να κάνει στη Φερράρι, το να είναι χειρότερος σε αποτελέσματα από τον Φέτελ αποκλείεται.

Έχεις μπερδευτεί με τον Gasly.

Τέσπα.

Μη θεωρείτε δεδομένα τα πετυχημένα άλματα σε μεγάλη ομάδα.

6 λεπτά πριν, dionisis1925 είπε

Αναμενόμενο λόγω του ντόμινο!

Να βγεί ο @papp0us στο τηλέφωνο να σχολιάσει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Έχεις μπερδευτεί με τον Gasly.

Τέσπα.

Μη θεωρείτε δεδομένα τα πετυχημένα άλματα σε μεγάλη ομάδα.

Αναμενόμενο λόγω του ντόμινο!

Να βγεί ο @papp0us στο τηλέφωνο να σχολιάσει!

Αφού πέρασα τα στάδια της άρνησης και της διαπραγμάτευσης, θα προχωρήσω στο στάδιο της οργής και καπάκια αποδοχής:

Στο κάτω κάτω ΚΥΡΙΕ ΣΑΙΝΘ ΣΙΓΑ ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΝΟΠΟΔΑ ΤΙΜΟΝΙΑ, ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ. Να πας εκεί να σε βάζουν στα πιτς 20 γύρους αργότερα με το λάστιχο μέχρι τη ζάντα, για να κάνεις τον τοίχο του ομορφόπαιδού.

ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΜΠΟΤΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΕΙ "Ντάξει ρε συ, καλα ειμαι εγώ εδώ, ας μη παραπονιέμαι". ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΨΑΧΝΕΙ ΟΥΤΕ Η ΠΟΠΑΡΑ ΣΤΑ ΠΛΑΝΑ.

Ταυτόχρονα θέλω να δηλώσω μεγάλος φαν του Dani Riciardo, του παιδιού με το αστραφτερό χαμόγελο που νομίζω οτι είναι η κατάλληλη επιλογή να ανεβάσει επίπεδο την ιστορική Μακλάρεν, που κάποια στιγμή θα φοράει και Mercedes κινητήρα(μάθαμε αν αυτό πήρε παράταση , λόγο της μεταφοράς των νέων κανονισμών για το '22;)

Πίκρα, δυστυχώς, αλλά τουλάχιστον ο Ρικιάρντο είναι καλύτερη επιλογή απο τον χουλκενμπέργκ, και θα περνάνε ωραία με τον Norris. Για τα πανηγύρια και οι 2.

Αν τελικά δε γίνει η μεταγραφή, να μου το πείτε  να κάνω κωλοτούμπα άμεσα.

Επίσης ο Φετελ; ΟΑΕΔ ή συνταξη; Γιατι για Renault δεν τον βλέπω

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στενεύουν τα περιθώρια για Vettel, στο τέλος τον βλέπω να παίρνει σύνταξη νωρίς. Εκτός κι αν γίνει το μπαμ και πάει Mercedes. Αλλά με την ίδια λογική, θα μπορούσε απλά να μείνει στην Ferrari. Και του Sainz η κίνηση δεν μου αρέσει και πολύ, στην McLaren είχε την επιλογή να είναι τουλάχιστον ισότιμος, μην πω νούμερο 1, στην Ferrari θα είναι νούμερο 2, ότι και να του έχουν πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...