Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, tommy^ είπε

Με τον Μαξ να διαμαρτυρεται για τα λαστιχα το σκεφτηκα κι εγω αυτο που λες, αλλά: εχω την εντυπωση οτι ο πραγματικος ρυθμος αγωνα των Μερσεντες δεν ηταν αυτος που ειδαμε, πραγμα το οποιο ενισχυεται και απο το «ακυρο» fastest lap του Ρικ.

Τι θελω να πω; Οτι ακομα και αν εμπαινε στα πιτ για μεση γομα ο Μαξ, οι Μερσεντες θα ανεβαζαν ρυθμο και παλι δε θα τις εφτανε.

Βεβαια, δεν ειχαν κατι να χασουν εκει στην RBR οποτε επρεπε εστω να το κανουν.

 

Εκτός ότι δεν είχαν κάτι να χάσουν, ποντάρεις πολλά στην πίεση που θα έπρεπε να φέρουν οι άλλοι στα ελαστικά τους. Υπολογίζω μίνιμουμ -2s ανα γύρο μετά το 33ο, και ειδικά μετά το 40ο ακόμα μεγαλύτερη διαφορά, εδώ ήταν και το σχετικό info ελαστικών 3 laps αργότερα:

 

Screenshot_108.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παλιές εποχές μας ταξιδεύει τους τελευταίους αγώνες η Φερράρι.

Στην Ισπανία κόντραρε τις ΜακΛάρεν, όπως το 1998-2000.

Το Σάββατο κόντραρε τις Γουίλιαμς, όπως το 1996-97.

Και Χθες κόντραρε τις Άλφα Ρομέο, όπως την δεκαετία του 1950 😁😁😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικα κουλος ή υπακουος ειναι ο BOT; Υπακουος ειναι σιγουρα, για το κουλος καποιες φορες αναρωτιεμαι...

Επεξ/σία από tommy^
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, tommy^ είπε

Τελικα κουλος ή υπακουος ειναι ο BOT; Υπακουος ειναι σιγουρα, για το κουλος καποιες φορες αναρωτιεμαι...

Αν μη τι άλλο, η κατάταξη στους οδηγούς διαψεύδει όσους ισχυρίζονται πως είναι μόνο το μονοθέσιο που κάνει τη διαφορά. Με εξαίρεση την ατυχία που είχε στο Σίλβερστόουν σε όλους τους υπόλοιπους αγώνες θα έπρεπε να είναι μπροστά από Φερστάππεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, tommy^ είπε

Τελικα κουλος ή υπακουος ειναι ο BOT; Υπακουος ειναι σιγουρα, για το κουλος καποιες φορες αναρωτιεμαι...

Μια χαρα οδηγος, σιγουρα οχι αρκετα καλος για να κοντραρει τον Χαμιλτον, αλλα δεν χρειαζεται εναν τετοιο η Μερσεντες.

Απο την αλλη, και ο Μποτας, δεν μπορει να διεκδικησει κατι περισσοτερο. Δευτερος οδηγος στην καλυτερη ομαδα του πρωταθληματος, ειναι το ταβανι του.

Θα βγει δευτεραθλητης καποιες χρονιες, θα εχει και αρκετες νικες μεχρι να κλεισει την καριερα του, πραγμα που δεν θα συνεβαινε αν επελεγε αλλη ομαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μάθαμε τι είδους υγρό ηταν αυτο στο πόδι του Κιμι;;

Πριν κανα 2 χρονια δεν του ειχαν συνδέσει το ποτό στη Φερραρι, τωρα μαλλον του τρυπάει το δοχείο με το ποτό... 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΠΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΣΑΜΠΟΤΑΡΕΤΕ! 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φλασιά: πες ένα παιδάκι ξεκινάει να παρακολουθεί από μικρό 6+ ετών Φ1, αυτό σημαίνει πώς οι περισσότεροι σημερινοί 18χρονοι δεν έχουν δει Φερράρι να παίρνει πρωτάθλημα, holy shit. Πώς να είναι στο μυαλό τους; Την βλέπουν ως την ομάδα μύθο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ~mxls~ είπε

Φλασιά: πες ένα παιδάκι ξεκινάει να παρακολουθεί από μικρό 6+ ετών Φ1, αυτό σημαίνει πώς οι περισσότεροι σημερινοί 18χρονοι δεν έχουν δει Φερράρι να παίρνει πρωτάθλημα, holy shit. Πώς να είναι στο μυαλό τους; Την βλέπουν ως την ομάδα μύθο; 

Φανταζομαι πως ναι...Βλεπουν τους θεατες που ενας στους δυο εχει καπελακια, κασκολακια κ τετοια ferrari, βλεπουν στα social media τι γινεται. Αν ανατρεξουν στην ιστορια ειναι ευκολο καποιος να δει τι οδηγους ειχε και τι λενε οι αριθμοι. 

Εγω ας πουμε προσωπικα παρακολουθω φορμουλα μια 15ετια. Πιο πριν εβλεπα με τον πατερα μου και τον νονο μου πολυ χαλαρα χωρις να θυμαμαι τι υποστηριζα κτλπ. Ο πατερας φανατικος Ferrari ο νονος Renault. Παρολαυτα ουτε εγω δεν μπορω χωρις να ανατρεξω στο google να θυμηθω πολλες ενδοξες μερες της ferrari. Ακομα και το 2007 πιο πολυ την θυμαμαι λογω Kimi, Lewis, Alonso. Οχι λογο Ferrari. 

Απλα  μου φαινεται δυσκολο να ξεθωριαζει ο θρυλος της ακομα και αν φτασουμε τα  20 χρονια χωρις πρωταθληματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...