Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Βάλτερι έχει το τεράστιο προβάδισμα να γνωρίζει το μονοθέσιο. Και για πρώτη φορά φέτος θα κατέβει ως φαβορί. Και λέω φαβορί αλλά μπορεί και φαπορί, γιατί ο Μαξ άνετα του σκάει μια φάπα, ειδικά με την RBR τόσο γρήγορη στην πίστα.

Χαίρομαι πολύ για τον Ράσελ. Ήρθε η ώρα του. Α ΠΑΙ ΤΩ από όλους να ανάψουν ένα κεράκι και να διώξουν τα κακά πνεύματα στο ντεμπούτο με Mercedes.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη ευκαιρία για τον Γιώργη να αποδείξει την ταχύτητα του! 

https://www.formula1.com/en/latest/article.breaking-george-russell-to-replace-hamilton-at-mercedes-for-sakhir-grand.5vMOKRppSzFMz7RZzdzmxs.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, papp0us είπε

 

Οπωπωπω βγήκε ο Κόλιν Μακ Φερσταπεν από μέσα σου, συγκράτησε τον θα μας παρασύρουν τα άλογα.

Όταν πιάσεις τιμόνι από μονοθέσιο ελα να μας πεις την εμπειρία σου, το ημισαραβαλο σαξοραλο του παππού σου δεν μετράει στο super licence όσο και αν δεν μπορείς να το χωνέψεις.

"Για μένα φταιγανε και οι 2, 90-10" "τι δεν καταλαβαίνεις" Κάνε μια παλικάρια και διάβαζε όσα γράφεις γιατί μετά δεν μπορείς να τα καλύψεις και είναι κρίμα να σε βλέπω να παλεύεις έτσι. 

Ξαναλέω για να μη χαλάς κλικ στο πληκτρολόγιο, αν έχεις δεδομένα , ανοιχτό φορούμ είμαστε, φέρτα. Τα αγγλικά αποφθέγματα, και το σαξοραλο δεν ενδιαφέρουν κανέναν.

Έλα από κοντά βρε παππούλη να δεις τα σαξοραλλα που έχω! Θα σε βγάλω και φωτο να την κορνιζαρεις γιατι τέτοια αμάξια μόνο σε κάνα περιοδικό θα έχεις αντικρίσει! Ευκαιρία να μου δείξεις και τη δική σου super license, by the way. Σε προσκαλώ φιλικά να πιούμε ένα καφεδάκι να δεις τα "σαξοραλλα" μου.

Όταν δεν μπορείς να δεις από 2 διαφορετικά πλάνα ότι η εμπρός ρόδα του Κβιατ είναι εμπρός από την πίσω του Στρολλ, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Δε βοηθάει η ηλικία μάλλον.

Ενισχύονται τα σενάρια για Ράσελ! Για να δούμε!

Επεξ/σία από tommy^
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει την ευκαιρία του ο rus να παρει τους πρώτους του πόντους αρκει να μην τον πιάσει και κανει κανα λαθάκι και φιλήσει μπαριερες. (είναι επίσημο για rus σε amg όπως και για aitken σε Wil)

Στα του σαββατοκύριακου.
Μετά το ατύχημα του gro και τις μπαριερες δεν ήταν tec-pro που αλλά απλές, ελπίζω να έχει tecpro παντού στο εξωτερικό "ring" που θα χρησιμοποιήσουν αυτό το σκ. Από ένα sim που είδα δεν θα έχει πολύ χαμηλές ταχύτητες και λένε θα θυμίζει oval. Εμένα μου θυμίζει κάτι από παλιό silverstone

Επεξ/σία από ghostrider
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ghostrider είπε

Εχει την ευκαιρία του ο rus να παρει τους πρώτους του πόντους αρκει να μην τον πιάσει και κανει κανα λαθάκι και φιλήσει μπαριερες. (είναι επίσημο για rus σε amg όπως και για aitken σε Wil)

Στα του σαββατοκύριακου.
Μετά το ατύχημα του gro και τις μπαριερες δεν ήταν tec-pro που αλλά απλές, ελπίζω να έχει tecpro παντού στο εξωτερικό "ring" που θα χρησιμοποιήσουν αυτό το σκ. Από ένα sim που είδα δεν θα έχει πολύ χαμηλές ταχύτητες και λένε θα θυμίζει oval.

Λογικα δε θα χρειαστει μερικους γυρους να παρει το feeling του μονοθεσιου ο Ρασελ;

Θα του φτασουν αραγε τα practice sessions? Αν ναι, τοτε ο ΒΟΤ θα εχει πολυ δυσκολο αντιπαλο/ομοσταυλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας απο τους λογους που επελεξαν τον rus ειναι γιατι εχει αγωνιστικό ρυθμό και εχει δειξει οτι ακομα και με το "χρεπι" την wil είναι μέσα στην μάχη των midfield.
οι δε reserve οδηγοι ο ενας δεν εχει superlicense (guttierez) και ο αλλος (vandoorne) ηταν στην αλλη ακρη του κοσμου για τεστ και εχει να κάνει αγωνιστικο ΣΚ απο το 18 νομιζω.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2020 στις 12:42 ΜΜ, zanskou είπε

Οι ανεφοδιασμοί καταργήθηκαν ακριβώς για λόγους ασφαλείας παιδιά. 

Πόσα και πόσα μονοθέσια, πιλότους ή μηχανικούς είχαμε δει να λαμπαδιάζουν ; τα ξεχάσατε ; 

Οι πιθανότητες να πάρει φωτιά ένα μονοθέσιο εν μέσω ανεφοδιασμού είναι πολύ μεγαλύτερες απ'οτι το να συμβεί σε αγωνιστικο συμβαν. 

και λόγω της βιασύνης πόσες φορές δεν είχαν κολλήσει μάνικες........άλλωστε ήταν δίκαιο να γεμίζουν και να κάνουν σωστή διαχείρηση καυσίμου και όχι ξεκινάω με 10 λίτρα λιγότερα για να έχω εκκίνηση και μετά στο πιτ να σκοτώνονται να βάλουν το παραπάνω καύσιμο με κίνδυνο....άλλωστε και στο αμερικανικό έτσι γίνεται.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Συμφωνω! Σιγουρα η πιο ενδιαφερουσα μαχη στο επομενο σ/κ ειναι αυτη του ΒΟΤ με τον Ρασελ!

Σιγά τη μάχη.  Τη σκόνη του Ράσελ θα φάει ο Φινλανδός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξαναοδηγήσει ο Γιώργης την Merc, η πιο πρόσφατη φορά θαρρώ είναι τα tests στο τέλος του 2019. Μάλιστα έκανε 145 γύρους στο Abu Dhabi... και ήταν μάλιστα ο ταχύτερος! λέτε;;; :D :D :D

κατ εμε το μόνο που έχει ενδιαφέρον τη Κυριακή το απόγευμα είναι η μονομαχία του Φιλανδού με τον Βρετανό. Φυσικά και το υπόλοιπο grid έχει την αξία του, αλλά το καυτό ερώτημα είναι το εξής:

Είναι πιο γρήγορος ο Russell από τον Bottas?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ έχω την αίσθηση ότι σε ταχύτητα θα μπροστά ο Ράσελ.

Θα αποφύγει τα λάθη ώστε να μείνει ψύχραιμος  για βαθρο;

Ανυπομονώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα είναι γρήγορος αμέσως διότι είναι ένα εξαιρετικό μονοθέσιο, και οι οδηγοί αυτού του επιπέδου σε ένα μονοθέσιο που τα έχει "όλα σωστά" προσαρμόζονται αμέσως.

Δε ξέρω τι ρόλο θα παίξει και η προσέγγιση της ομάδας. Δηλαδή αν πάνε "don't go crazy, bring it home" θα είναι πιο μαζεμένος ίσως.

Πάντως έχει ενδιαφέρον να δούμε πως θα τα πάει κάποιος -σίγουρα πολύ γρήγορος- οδηγός που ξαφνικά θα κάτσει στο καλύτερο μονοθέσιο που υπάρχει. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...