Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Και οι μηχανικοί του Verstappen αξίζουν τα εύσημα που έφτιαξαν το αμάξι και ήταν έτοιμο για τον αγώνα μετά το τρακάρισμα στην αρχή και πήγαινε σαν να μην είχε τύχει τίποτα.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, greg4 είπε

Και στον Vettel soft ήθελα να βάλουν και τους ειπε ο ίδιος να βάλουνε medium....

https://twitter.com/deadlinex/status/1284894214510145536?s=20

H φερραρι μαλλον περιμενε την βροχη νωρις οποτε τα soft δεν ηταν απαραιτητα κακη επιλογη. δυστυχως η ελλειψη ιπποδυναμης και το extra drag αφαιρει πολλες επιλογες απο τη στρατηγική και μολις δεν εκατσε η βροχη τους πήρε η κατω μπαλα. Επίσης οι αλλαγες που εκανε η φερραρι στην πισω αναρτηση-κιβωτιο μαλλον βολεψαν τον τροπο οδηγης του Vet και οχι του εκλερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παλικάρια, κάτι ελαφρώς άσχετο. Επειδή το διάστημα '12 - '16 απείχα απο την F1 (ίσως και πριν το '12 δεν θυμάμαι ακριβώς) λόγο δουλειάς τα Σουκου, ο Μπιανκι ο συγχωρεμένος ήταν πράγματι τόσο φέρελπις;;

https://www.sport-fm.gr/article/zil-mpianki-ena-astro-pou-esbise-nwris/4116008

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενώ έτρεχε για την χειρότερη (ή έστω μία από τις 2 χειρότερες) ομάδα στο grid, φαινόταν να υπερβαίνει το μονοθέσιο του και ήταν πάντα μπροστά από τον teamate του με διαφορά.

Ήταν μέλος της ακαδημίας της Ferrari και προοριζόταν γι'αυτή για το 2015 ή αργότερα.

Δυνατός φαινόταν, δυστυχώς δε θα μάθουμε ποτέ πόσο.

Επεξ/σία από Diinekis21
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Diinekis21 είπε

Ενώ έτρεχε για την χειρότερη (ή έστω μία από τις 2 χειρότερες) ομάδα στο grid, φαινόταν να υπερβαίνει το μονοθέσιο του και ήταν πάντα μπροστά από τον teamate του με διαφορά.

Ήταν μέλος της ακαδημίας της Ferrari και προοριζόταν γι'αυτή για το 2015 ή αργότερα.

Δυνατός φαινόταν, δυστυχώς δε θα μάθουμε ποτέ πόσο.

δεν θα το μάθουμε ποτέ, λόγω της βλακείας των υπευθύνων του αγώνα. Υπό καθεστώς βροχής, έπρεπε να βγει το SC και ειδικά σε στροφή με βροχή. Αν δεις βίντεο έχει πάνω στον πύργο υπεύθυνο ασφαλείας να ανεμίζει πράσινη σημαία, σαν να μην συμβαίνει τπτ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχω πάθει στέρηση. Είδα την περσινή Monza και πανηγύριζα μόνος μου όταν μπήκε στην παραμπόλικα στο τέλος ο Λεκ :P Ότι και να λέτε δεν υπάρχει ομάδα αυτή τη στιγμή στο grid που αν νικήσει θα γίνει τέτοιος πανικός. Νικάει η Μερκ και είναι το copy paste team radio "Get in there Lewis", και οι θεατές δεν ασχολούνται, απλά χειροκροτούν σαν να έχουν πάει σε παρουσίαση βιβλίου, εκτός από το Silverstone αλλά αυτό επειδή είναι Άγγλος, όχι λόγο της Μερκ. Το ίδιο και για την RB.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Έχω πάθει στέρηση. Είδα την περσινή Monza και πανηγύριζα μόνος μου όταν μπήκε στην παραμπόλικα στο τέλος ο Λεκ :P Ότι και να λέτε δεν υπάρχει ομάδα αυτή τη στιγμή στο grid που αν νικήσει θα γίνει τέτοιος πανικός. Νικάει η Μερκ και είναι το copy paste team radio "Get in there Lewis", και οι θεατές δεν ασχολούνται, απλά χειροκροτούν σαν να έχουν πάει σε παρουσίαση βιβλίου, εκτός από το Silverstone αλλά αυτό επειδή είναι Άγγλος, όχι λόγο της Μερκ. Το ίδιο και για την RB.. 

Ας κερδισει η McLaren εναν αγωνα να δεις τι θα γινει...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ας κερδισει η McLaren εναν αγωνα να δεις τι θα γινει...

Εντάξει ναι, αλλά σιγά μην γίνει ότι γίνεται στην Μόνζα, και δεύτερον σιγά μην κερδίσει η Μακλάρεν φέτος, ή βασικά άλλη ομάδα εκτός της μαύρης Μερκ. Μόνο αν έχουν μηχανικό πρόβλημα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια φετος η φορμουλα ειναι απο την 3η θεση και επειτα. Τις πρωτες δυο θεσεις, αγνοηστε τες..Κοινως πρεπει να φυγει η μερσεντα απο τα pits για να εχει ενδιαφερον 😛

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yiannis1991 είπε

Εντάξει ναι, αλλά σιγά μην γίνει ότι γίνεται στην Μόνζα, και δεύτερον σιγά μην κερδίσει η Μακλάρεν φέτος, ή βασικά άλλη ομάδα εκτός της μαύρης Μερκ. Μόνο αν έχουν μηχανικό πρόβλημα..

Στους δρόμους, με τα βρακιά και τη μάσκα με τη φάτσα του Norris θα βγούμε. Εκτός αν κερδίσει ο Sainz που απλά θα του χτυπήσουμε φιλικά την πλάτη, και θα του πούμε "δε σου άρεσε εδώ smooth operator ε; Αντε στη Φερράρι να σου βάζουν 2 Soft ελαστικά πίσω 2 hard μπροστά, γιατι είχαν μια έμπνευση".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Έχω πάθει στέρηση. Είδα την περσινή Monza και πανηγύριζα μόνος μου όταν μπήκε στην παραμπόλικα στο τέλος ο Λεκ :P Ότι και να λέτε δεν υπάρχει ομάδα αυτή τη στιγμή στο grid που αν νικήσει θα γίνει τέτοιος πανικός. Νικάει η Μερκ και είναι το copy paste team radio "Get in there Lewis", και οι θεατές δεν ασχολούνται, απλά χειροκροτούν σαν να έχουν πάει σε παρουσίαση βιβλίου, εκτός από το Silverstone αλλά αυτό επειδή είναι Άγγλος, όχι λόγο της Μερκ. Το ίδιο και για την RB.. 

Έχω βαρεθεί την γκρίνια όσων δεν γουστάρουν την κυριαρχία της Μερσέντες.

Που ήσασταν όταν κυριαρχούσε η Ρέντ Μπούλ;

Ή παλιότερα η Φερράρι;

Ή ακόμα παλιότερα η Γουίλιαμς;

Ή ακόμα πιο παλιά η ΜακΛάρεν;

Έτσι είναι η F1, πάντα κάποιος είναι ανώτερος σε μηχανή ή σε αεροδυναμική ή και στα δύο από τους υπόλοιπους, αν το βλέπουν μερικοί καθαρά οπαδικά και δεν μπορούν να απολαύσουν τις μάχες στη μέση του γκρίντ, ας πάνε να δούνε ΝΑΣΚΑΡ ή Ίντυκαρ που είναι όλα τα οχήματα ίδια πάνω κάτω. Από τη στιγμή που η Ρέντ Μπούλ έκανε ένσταση στη Φέρραρι πέρυσι και η τελευταία έχασε το μόνο πλεονέκτημα που είχε, μην περιμένετε να δείτε διαφορετικά δεδομένα πριν το 2022.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Έχω πάθει στέρηση. Είδα την περσινή Monza και πανηγύριζα μόνος μου όταν μπήκε στην παραμπόλικα στο τέλος ο Λεκ :P Ότι και να λέτε δεν υπάρχει ομάδα αυτή τη στιγμή στο grid που αν νικήσει θα γίνει τέτοιος πανικός. Νικάει η Μερκ και είναι το copy paste team radio "Get in there Lewis", και οι θεατές δεν ασχολούνται, απλά χειροκροτούν σαν να έχουν πάει σε παρουσίαση βιβλίου, εκτός από το Silverstone αλλά αυτό επειδή είναι Άγγλος, όχι λόγο της Μερκ. Το ίδιο και για την RB.. 

Ακομα θυμαμαι τι ειχε γινει οταν κερδισε ο Κιμι περσι στο USA GP! :D

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ας κερδισει η McLaren εναν αγωνα να δεις τι θα γινει...

Eεεετσι!

 

8 λεπτά πριν, Narayan είπε

Ή ακόμα πιο παλιά η ΜακΛάρεν;

 

Για θυμισε μου λιγο ποσα χρονια κυριαρχουσε η McLaren!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Για θυμισε μου λιγο ποσα χρονια κυριαρχουσε η McLaren!

Εκτός κι αν ζούμε σε άλλο σύμπαν, '88-'89 τεχνολογικά ήταν κλάσεις ανώτερη από τους υπόλοιπους. Μέχρι και ο Προφέσσορας πήρε τίτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...