Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, PC555paul είπε

Στην ερτ γιατι έχουν τρελαθει που κατάφερε να τερματίσει? 

A μπράβο, κάνουν λες και ήταν 1 δευτερόλεπτο μπροστά. Πάνω από 30 ήταν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον 30ο γύρο περίμενα μονοθέσια για γρήγορη γόμα (έχω και ένα σχόλιο πίσω για Άλφα που κοιμάται) , αφού υπήρχε ο κίνδυνος να δούμε τεράστια πτώση απόδοσης τελευταίους γύρους (εντέλει αστοχίες όπως φάνηκε). Διαφορά πάνω από 1,5 στα χέρια του Μαξ. Do the math.

 

Lewis δεν ξέρω αν έχει μείνει άλλος τρόπος να νικήσεις. Μυθικό finish.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Αν δεν είχε μπει ο Μαξ για τον πόντο του γρήγορου γύρου, θα έπαιρνε νίκη!

Για καμιά 10 γύρους είπαν οι εκφωνητές της ερτ πως έλεγε ο Μαξ ότι είχε θέμα με τα λάστιχα, ίσως υπήρχε πιθανότητα να του σκάσει και αυτουνού κάποιο λάστιχο στον τελευταίο γύρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ~mxls~ είπε

Lewis δεν ξέρω αν έχει μείνει άλλος τρόπος να νικήσεις. Μυθικό finish.

Ειλικρινά τον θέλει και ο θεός. Προσπαθώ να θυμηθώ πιο τυχερό (αλλά και ικανότατο) οδηγό και δεν μπορώ. 

Πέραν αυτού όμως μιλάμε για φοβερά μονοθέσια η Merc. Καμία επαφή με RedBull σε όλα τα επίπεδα. Εντάξει για Ferrari δεν συζητάμε καν. 

2 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Για καμιά 10 γύρους είπαν οι εκφωνητές της ερτ πως έλεγε ο Μαξ ότι είχε θέμα με τα λάστιχα, ίσως υπήρχε πιθανότητα να του σκάσει και αυτουνού κάποιο λάστιχο στον τελευταίο γύρο...

Το είπε και ο ίδιος αμέσως μετά το τελειώμα οτι είχε θέμα. Σαφέστατα αντικειμενικά ήταν 100% σωστή η επιλογή να πάει σε pit stop αφού μπορούσε. Έτυχε 1 στις 100 αυτό που έγινε, αλλά πρακτικά σαν κίνηση ήταν σωστή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δυστυχως εκλεισα την τηλεοραση λιγο πριν ξεκινησει το γλεντι απο ο,τι καταλαβα, αφου δεν παλευοταν ο αγωνας.

Μερικες παρατηρησεις:

- Σεμπ πηγαινε σπιτι σου ρε man

- το προσωπικο της Αλφα ειναι χειροτερο και απο τμημα νηπιαγωγειου

- λευκη/μαυρη σημαια στον (γελοιο) Γκροζαν, τη στιγμη που οταν εκανε τα ιδια κατ’ επαναληψιν ο Μαξ πριν μερικα χρονια καποιοι λεγανε οτι δεν υπαρχει Νομος που να απαγορευει την αλλαγη πορειας κατα το φρεναρισμα, αλλα ειναι μια ατυπη συμφωνια των οδηγων και μπλα μπλα μπλα.

Τα υπολοιπα τα εχασα ρε γμτ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, polaki είπε

Το είπε και ο ίδιος αμέσως μετά το τελειώμα οτι είχε θέμα. Σαφέστατα αντικειμενικά ήταν 100% σωστή η επιλογή να πάει σε pit stop αφού μπορούσε. Έτυχε 1 στις 100 αυτό που έγινε, αλλά πρακτικά σαν κίνηση ήταν σωστή. 

Πάντως αν υπάρξει επόμενη φορά που να σκάσει το λάστιχο ενός εκ των 2 μονοθέσιων της mercedes και να είναι ακριβώς με τα ίδια δεδομένα, θα το σκεφτούνε αν είναι όντως τόσο χρήσιμο το να μπει αυτός που θα είναι πίσω από αυτούς μέσα στα pit stop (εφόσον φοράνε τα ίδια λάστιχα που σημαίνει πως μπορεί να σκάσει λάστιχο και από το άλλο μονοθέσιο της mercedes, αλλά σίγουρα είναι και πόσο τα ζορίζει ο καθένας).

Όπως και να χει: Λάστιχα pirelli, πυρώθηκαν εν τέλη 😂

3 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Εγω δυστυχως εκλεισα την τηλεοραση λιγο πριν ξεκινησει το γλεντι απο ο,τι καταλαβα, αφου δεν παλευοταν ο αγωνας.

 

Στους φετινούς αγώνες οι περισσότερες φάσεις στον τελευταίο γύρο γίνονται 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oπως και να χει μία αστοχία στον τελευταίο γύρο που στην ουσία δεν άλλαξε και τον νικητή (φαντάσου), δεν αναιρεί το γεγονός ότι τελείωσε άλλος ένας αγώνας ΣΟΥΠΑ!

Επεξ/σία από elteo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον είμαι σίγουρος ότι ακόμα και αν στο επόμενο GP βρέξει μετεωρίτες, αν μόνο ένα μονοθέσιο γλυτώσει θα είναι του Hamilton.

Ικανότατος μεν αλλά έχει και ολόκληρο σεντούκι με κοκκαλάκια νυχτερίδας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, liakjim είπε

Αν δεν είχε μπει ο Μαξ για τον πόντο του γρήγορου γύρου, θα έπαιρνε νίκη!

 

Αν. 

Σωστά ωστόσο τον έφεραν μέσα.

1 ώρα πριν, tommy^ είπε

Εγω δυστυχως εκλεισα την τηλεοραση λιγο πριν ξεκινησει το γλεντι απο ο,τι καταλαβα, αφου δεν παλευοταν ο αγωνας.

Μερικες παρατηρησεις:

- Σεμπ πηγαινε σπιτι σου ρε man

- το προσωπικο της Αλφα ειναι χειροτερο και απο τμημα νηπιαγωγειου

- λευκη/μαυρη σημαια στον (γελοιο) Γκροζαν, τη στιγμη που οταν εκανε τα ιδια κατ’ επαναληψιν ο Μαξ πριν μερικα χρονια καποιοι λεγανε οτι δεν υπαρχει Νομος που να απαγορευει την αλλαγη πορειας κατα το φρεναρισμα, αλλα ειναι μια ατυπη συμφωνια των οδηγων και μπλα μπλα μπλα.

Τα υπολοιπα τα εχασα ρε γμτ...

Έχει στοιχήσει κυριολεκτικά δεκάδες βαθμούς στον Κίμι. Αλλά έλα μωρέ τώρα, ήταν μικρός αφού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια στην pirelli για ακόμη μια φορά.  Έχει φτιάξει μονωτική ταινία να κρατάει 30+ γύρους εκεί που οι άλλοι την έφτιαχναν για ηλεκτρολόγους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...