Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι λέτε εδώ μέσα ρε σεις; Πότε του έδωσαν καλό μονοθέσιο του Γερμανού; Όταν έκλεβαν στον κινητήρα και πηγαίνε πύραυλος το αμάξι στην ευθεία αλλά στις στροφές ήταν πίσω και από redbull; Είναι μέσα στους 5 καλύτερους οδηγούς στο γκριντ τι ακούμε ότι Σαινθ, Ράσελ και ΣΙΑ είναι καλύτεροι... Ούτε πλησιάζουν αυτοί. Σεβασμός πήρε 4 πρωταθλήματα λέτε να μην είναι οδηγάρα; Πλάκα έχετε μερικοί. Άντε ο άνθρωπος να τελειώσει την χρόνια με τους απαράδεκτους να πάει κάπου φυσιολογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Τι λέτε εδώ μέσα ρε σεις; Πότε του έδωσαν καλό μονοθέσιο του Γερμανού; Όταν έκλεβαν στον κινητήρα και πηγαίνε πύραυλος το αμάξι στην ευθεία αλλά στις στροφές ήταν πίσω και από redbull; Είναι μέσα στους 5 καλύτερους οδηγούς στο γκριντ τι ακούμε ότι Σαινθ, Ράσελ και ΣΙΑ είναι καλύτεροι... Ούτε πλησιάζουν αυτοί. Σεβασμός πήρε 4 πρωταθλήματα λέτε να μην είναι οδηγάρα; Πλάκα έχετε μερικοί. Άντε ο άνθρωπος να τελειώσει την χρόνια με τους απαράδεκτους να πάει κάπου φυσιολογικά.

Κοντός ψαλμός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17-18 μια χαρά μονοθέσιο είχε αλλά είναι αχρηστιδης ο άνθρωπος. 

Επίσης όταν έκλεβαν στον κινητήρα πάλι δευτερόπουλος ήταν πίσω από τον μικρο. 

Τώρα βέβαια μπορεί να του πείραξαν το κάθισμα και το καθρεφτάκι επίτηδες από την φερραρι για να μην περνάει τον μικρό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, greg4 είπε

Ξαναρωτάω, πιστεύετε διαφορές 0.5s - 0.7s έχουν να κάνουμε με οδηγικό ταλέντο?!

 Τέτοιες διαφορές έχουν να κάνουν ξεκάθαρα με το αμάξι, είτε το κάνει επίτηδες η Φερραρι είτε υπάρχει κάποιο θέμα με το μονοθέσιο και δεν το ξέρουν...

 

Μα αφού έχεις βγάλει το συμπέρασμα γιατί ρωτάς??? Και όμως δεν είναι έτσι... Σε κανονικές συνθήκες θα είχες δίκιο. Αν το αμάξι είναι σε ισορροπία τότε ναι. Δύσκολο να κάνεις πάνω από 0.2s διαφορά. Όπως είπαν και άλλοι, αυτή η Ferrari είναι πολύ ασταθής. Φένεται ότι ο Vettel υποφέρει πολύ υπό αυτές τις συνθήκες και ο Leclerc καταφέρνει και μέχρι ένα σημείο το ελέγχει. Αυτό έχει να κάνει και με το τρόπο οδήγησης πού έχει ο κάθε οδηγός. Θα δεις ότι σε άλλη πίστα, όπου θα χρειαστεί να ρίξουν βάρος στο πίσω μέρος, δεν θα υπάρχουν αυτές οι διαφορές. Μπορεί ακόμα να τα πάει και καλύτερα ο vettel. (Όπως νομίζω έγινε στην Ουγγαρία). Πέρα από αυτό... Ότι ο leclerc έχει κάτι παραπάνω από τον Vettel (πολύ παραπάνω η προσωπική μου άποψη) το είδαμε στο περσινό σεζόν 

52 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Τι λέτε εδώ μέσα ρε σεις; Πότε του έδωσαν καλό μονοθέσιο του Γερμανού; Όταν έκλεβαν στον κινητήρα και πηγαίνε πύραυλος το αμάξι στην ευθεία αλλά στις στροφές ήταν πίσω και από redbull; Είναι μέσα στους 5 καλύτερους οδηγούς στο γκριντ τι ακούμε ότι Σαινθ, Ράσελ και ΣΙΑ είναι καλύτεροι... Ούτε πλησιάζουν αυτοί. Σεβασμός πήρε 4 πρωταθλήματα λέτε να μην είναι οδηγάρα; Πλάκα έχετε μερικοί. Άντε ο άνθρωπος να τελειώσει την χρόνια με τους απαράδεκτους να πάει κάπου φυσιολογικά.

2018 αν ειναι πρωτος και παει στον τοιχο η αν στα καλα καθουμενα γυρναει μονος του δεν του φταίει η Ferrari

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, greg4 είπε

Γνωρίζει κανείς γιατί η πίστα ήταν (αρκετά) πιο αργή σήμερα;

Διαφορετκες θερμοκρασιες σε αερα και ασφαλτο συν μεγαλυτερες πιεσεις στα ελαστικα απο την pirelli.

Επεξ/σία από ghostrider
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, greg4 είπε

Γνωρίζει κανείς γιατί η πίστα ήταν (αρκετά) πιο αργή σήμερα;

προφανως οφειλεται στην αλλαγή λάστιχων.δεν ειναι τα ιδια με αυτα που ειχαν το προηγούμενο GP.οπως και τεραστιο ρολο παιζει η θερμοκρασια ασφαλτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι για τον Hulk. Μακάρι να πάρει ένα podium.

Είναι τρομερά δύσκολο να μπαίνεις από το πουθενά σε ένα μονοθέσιο και να είσαι ανταγωνιστικός.

Αν ήμουν RB θα τον είχα στα υπόψιν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

 Είναι μέσα στους 5 καλύτερους οδηγούς στο γκριντ τι ακούμε ότι Σαινθ, Ράσελ και ΣΙΑ είναι καλύτεροι...

 Εδώ έχουμε ακούσει για τον  pay driver Perez!! Ή ότι δεν έχει θέση στο grid!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν ξέρω αν φταίει ο Φέτελ η Φεράρι , ο Λεκλέρκ, ή το τιμ που φαίνεται έχει τη μεγαλύτερη ευθύνη ή λόγω ανικανότητας ή λόγω του ότι το αφεντικό δεν θέλει να βάζει χρήμα για εξέλιξη.

Εγώ ξέρω ότι από όλη αυτή την κατάσταση ζημιωμένη θα βγει τελικά η Φεράρι η οποία σιγά σιγά χάνει την αξιοπιστία της στους απανταχού φαν της οι οποίοι δεν βλέπουν  για πιο λόγο να συνεχίζουν να την υποστηρίζουν βλέποντας αυτά τα χάλια.Ο Φέτελ σαν γνήσιος Γερμανός θα ξαναβρεί το δρόμο του όπως φαίνεται να τον βρίσκει και ο Hulk μετά τα χτεσινά αποτελέσματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.autoblog.gr/2020/08/08/hamilton-den-einai-h-katallhlh-stigmh-na-kanw-synomilies-gia-to-neo-mou-symbolaio/

Αναφορά σε κείμενο

Ειλικρινά δεν έχω κάποιο νέο σχετικά με το νέο μου συμβόλαιο. Απλώς δεν είναι η κατάλληλη στιγμή να καθίσω για συνομιλίες.

Όταν σκέφτεσαι το πόσα άτομα στον κόσμο έχουν χάσει τη δουλειά τους και τα άτομα που είναι άνεργα, το να καθίσω εγώ να διαπραγματευτώ ένα μεγάλο συμβόλαιο, δεν φαίνεται να είναι και το πιο σημαντικό πράγμα που μπορώ να κάνω τώρα.

Το γεγονός είναι ότι θέλω να συνεχίσω με την ομάδα και δεν θα μας πάρει χρόνο να καθίσουμε, να μιλήσουμε και να συμφωνήσουμε. Απλά τώρα δεν νιώθω άνετα με αυτό, και έτσι θα περιμένουμε λίγο περισσότερο.

 

o Μάρτιν Λούθερ Κινγκ απο τα Lidl όπως γράφουν στα σχόλια.

εγώ θα πω η υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papoys1 είπε

 

Εγώ ξέρω ότι από όλη αυτή την κατάσταση ζημιωμένη θα βγει τελικά η Φεράρι η οποία σιγά σιγά χάνει την αξιοπιστία της στους απανταχού φαν της οι οποίοι δεν βλέπουν  για πιο λόγο να συνεχίζουν να την υποστηρίζουν βλέποντας αυτά τα χάλια.

Το λες έτσι επειδή δεν ξέρεις τι πάθος έχουν οι tifosi για την Ferrari. Η Ferrari έχει περάσει δυσκολότερες στιγμές αλλά ποτέ δεν έχει χαθεί η αξιοπιστία της. Διότι για αυτούς (tifosi) η Ferrari είναι κάτι μαγικό. Είναι σαν θρησκεία. Κανένας μα κανένας δεν ξεπερνάει αυτό το πράγμα. Πόσο μάλλον ο Vettel. Επίσης όσο χάλια και να είναι η Ferrari παραμένει να είναι η καρδιά της F1.. Χωρίς Ferrari το F1 απλά δεν υπάρχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, eri77 είπε

Το λες έτσι επειδή δεν ξέρεις τι πάθος έχουν οι tifosi για την Ferrari. Η Ferrari έχει περάσει δυσκολότερες στιγμές αλλά ποτέ δεν έχει χαθεί η αξιοπιστία της. Διότι για αυτούς (tifosi) η Ferrari είναι κάτι μαγικό. Είναι σαν θρησκεία. Κανένας μα κανένας δεν ξεπερνάει αυτό το πράγμα. Πόσο μάλλον ο Vettel. Επίσης όσο χάλια και να είναι η Ferrari παραμένει να είναι η καρδιά της F1.. Χωρίς Ferrari το F1 απλά δεν υπάρχει 

Δεν είναι μόνο οι tiffossi οπαδοί της Φεράρι όμως. Υπάρχει πολύς κόσμος ανά τον κόσμο που υποστηρίζει Φεράρι. Ε αυτοί ξενερώνουν τρελά, όχι λόγω επιδόσεων μόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...