Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2020


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα δεν μπορουμε να το υπολογισουμε λογω φορτιου ελαστικων και το που βγηκε στην πιστα. Αν θες για μενα καναν λαθος και με το λεκλερκ στην φεραρι. Μπηκε στον 21ο γυρο ενω δεν εχανε σε χρονο και σιγουρα θα μπορουσε να παει 4-5 γυρους ακομα ωστε να εχει τα medium καλυτερα στο τελος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο μαξ τους ταπεινωσε για αλλη μια φορα με πιο αργο μονοθεσιο τους πηρε τα πορτοφολια και φυσικα τα συνετερακια της μερσεντες καναν τα μαγειρεματα τους στο τελος για να παρει παλι μουφα βαθμους το κακομαθημενο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, psi1984 είπε

ο μαξ τους ταπεινωσε για αλλη μια φορα με πιο αργο μονοθεσιο τους πηρε τα πορτοφολια και φυσικα τα συνετερακια της μερσεντες καναν τα μαγειρεματα τους στο τελος για να παρει παλι μουφα βαθμους το κακομαθημενο

Τους ταπείνωσε ο Μαξ με μια νίκη κάθε 15 GP, και το κακομαθημένο, είναι ξέρω γώ αυτός με τις κοτσίδες που είναι στο τοπ-5 οδηγών εβερ;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερός ο μαξ οσο και να μην τον πάω.

Μπράβο του.

Μπράβο όμως και για τον λεκλερ με την φοβερή διαχείριση ελαστικών και γιατί είναι ο μόνος που κρατάει την φερραρι στη 3-4 θέση.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι τα ελαστικά της μερσεντες που εμφανίζονταν μια γραμμή φθοράς απο τους πρώτους γύρους.

Ο φετελ στεναχωριέμαι με την επίδοση του και θα ήθελα πραγματικά σε άλλη ομάδα να πάρει τα πάνω του.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, papp0us είπε

Τους ταπείνωσε ο Μαξ με μια νίκη κάθε 15 GP, και το κακομαθημένο, είναι ξέρω γώ αυτός με τις κοτσίδες που είναι στο τοπ-5 οδηγών εβερ;

Φυσικα. Βλεπεις κάναν άλλον να τους κερδίζει καθε 15GP? Ή μηπως το 1sec gap στα δοκιμαστικά ειναι μικρη διαφορά; 
 

Σε αυτο που λεει το παιδι πιο πανω για τον Χαμιλτον διαφωνώ. Δεν έκαναν καμια χάρη στον Λιουις φρενάροντας τον τουρίστα. Απλα ο άνθρωπος ειναι "άχρηστος" για τα δεδομένα top ομάδας F1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Φυσικα. Βλεπεις κάναν άλλον να τους κερδίζει καθε 15GP? Ή μηπως το 1sec gap στα δοκιμαστικά ειναι μικρη διαφορά; 
 

Σε αυτο που λεει το παιδι πιο πανω για τον Χαμιλτον διαφωνώ. Δεν έκαναν καμια χάρη στον Λιουις φρενάροντας τον τουρίστα. Απλα ο άνθρωπος ειναι "άχρηστος" για τα δεδομένα top ομάδας F1.

Μα δε διαφωνώ, φυσικά είναι μεγάλη νίκη. Την επιλογή των λέξεων "ταπείνωσε" , "συνεταιράκια" , "κακομαθημένο" σχολίασα, γιατί οκ, ούτε εγώ είμαι φαν τα έχουμε ξαναπεί, αλλα ταυτόχρονα το να κρατάμε το "κακομαθημένος" απο έναν οδηγό με 6 πρωταθλήματα, καμια 90αρια νίκες και "ταπείνωμένη" μια ομάδα που έχει ξεχάσει να χάνει, είναι κομματάκι υπερβολή.

Και τον Schumacher δεν τον πάω, αλλα κάποια προσχήματα να τα κρατάμε :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Μα δε διαφωνώ, φυσικά είναι μεγάλη νίκη. Την επιλογή των λέξεων "ταπείνωσε" , "συνεταιράκια" , "κακομαθημένο" σχολίασα, γιατί οκ, ούτε εγώ είμαι φαν τα έχουμε ξαναπεί, αλλα ταυτόχρονα το να κρατάμε το "κακομαθημένος" απο έναν οδηγό με 6 πρωταθλήματα, καμια 90αρια νίκες και "ταπείνωμένη" μια ομάδα που έχει ξεχάσει να χάνει, είναι κομματάκι υπερβολή.

Και τον Schumacher δεν τον πάω, αλλα κάποια προσχήματα να τα κρατάμε :P

Κοιτα, η αληθεια ειναι οτι τους τη μπηκε ασχημα  γιατι παραηταν χαλαροι το σ/κ και δεν το περιμεναν... 

Ο Λιουις δικαιως τερματισε 2ος αφου ο Μποττας ηταν τραγικος σημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Τους ταπείνωσε ο Μαξ με μια νίκη κάθε 15 GP, και το κακομαθημένο, είναι ξέρω γώ αυτός με τις κοτσίδες που είναι στο τοπ-5 οδηγών εβερ;

μα ρε φιλε ο ενας ειναι 35 χρονων ποσα χρονια εμπειρια ξερω γω και ο μαξ ειναι 23-22 τελοσπαντων καπου εκει συν οτι τα μονοθεσεια της μερσεντες ειναι κλασεις ανωτερα και μην ξεχναμε οτι ο μαξ βγαινει και καλητερος οδηγος σχεδον συνεχεια ωραια και σου λεω εγω το αλλο αλλα θα μου απαντησεις με το χερι στην καρδια αν ο μαξ ετρεχε με τη μερσεντες πες μου τι θα γινοταν ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, psi1984 είπε

μα ρε φιλε ο ενας ειναι 35 χρονων ποσα χρονια εμπειρια ξερω γω και ο μαξ ειναι 23-22 τελοσπαντων καπου εκει συν οτι τα μονοθεσεια της μερσεντες ειναι κλασεις ανωτερα και μην ξεχναμε οτι ο μαξ βγαινει και καλητερος οδηγος σχεδον συνεχεια ωραια και σου λεω εγω το αλλο αλλα θα μου απαντησεις με το χερι στην καρδια αν ο μαξ ετρεχε με τη μερσεντες πες μου τι θα γινοταν ??

Οποιοσδήποτε έτρεχε με την Mercedes θα γινόταν ένας <<Hamilton>>

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, eri77 είπε

Οποιοσδήποτε έτρεχε με την Mercedes θα γινόταν ένας <<Hamilton>>

 

1 ώρα πριν, psi1984 είπε

μα ρε φιλε ο ενας ειναι 35 χρονων ποσα χρονια εμπειρια ξερω γω και ο μαξ ειναι 23-22 τελοσπαντων καπου εκει συν οτι τα μονοθεσεια της μερσεντες ειναι κλασεις ανωτερα και μην ξεχναμε οτι ο μαξ βγαινει και καλητερος οδηγος σχεδον συνεχεια ωραια και σου λεω εγω το αλλο αλλα θα μου απαντησεις με το χερι στην καρδια αν ο μαξ ετρεχε με τη μερσεντες πες μου τι θα γινοταν ??

Ο Bottas τρέχει με μια mercedes και δεν είναι ενας Χάμιλτον. Με την ίδια λογική αν ο Verstappen έτρεχε με Haas τι θα έκανε στη Mercedes? O Hulkenberg έχει τρέξει 188 αγώνες χωρίς να δει βάθρο, και με έναν αγώνα έκανε τρίτο καλύτερο χρόνο στα δοκιμαστικά, με το που βρήκε ανταγωνιστικό αυτοκίνητο.

Η F1 δεν είμαι same spec αυτοκίνητα, ο οδηγός μόνος του δε σημαίνει τίποτα, και το αυτοκίνητο μόνο του μια από τα ίδια. Ο Φερσταπεν είναι οδηγάρα, είχε πάντα ταχύτητα και τώρα πλέον έχει και σοβαρότητα.

Το αν είχε σήμερα μια mercedes μπορεί να μη σήμαινε και τίποτα, αφού δεν παίζει να έκανε το πρώτο stint που έκανε με μια mercedes. Από εκεί, μέχρι να βγάλουμε περιστασιακούς και άσχετους τον Χάμιλτον και την Mercedes όμως,  πάει μακριά το πράγμα.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Anubis13 είπε

Ο ομοσταβλος του δεν θα τελειωνε κατι περισσοτερο απο 7ος με 2 pit stop

Αν έκανε πιτ στοπ κάπου 10 γύρους πριν το τέλος έβγαινε 2 και 4 δευτερόλεπτα πίσω από τις racing point και καμιά 10αριά μπροστά από Άλμπον.

Με καινούρια ελαστικά το συντριπτικά πιθανότερο είναι να τις πέρναγε χωρίς πολλά πολλά.

1 ώρα πριν, papp0us είπε

Ο Bottas τρέχει με μια mercedes και δεν είναι ενας Χάμιλτον.

Το μόνο που μπορεί να ειπωθεί για Χάμιλτον και Μπότας είναι ότι ο πρώτος είναι καλύτερος του δεύτερου.

Όποια δύο άτομα και να έτρεχαν με mercedes, o καλύτερος των δύο θα ήταν "εξάκις πρωταθλητής με ρεκόρ νικών".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, obby είπε

Το μόνο που μπορεί να ειπωθεί για Χάμιλτον και Μπότας είναι ότι ο πρώτος είναι καλύτερος του δεύτερου.

Όποια δύο άτομα και να έτρεχαν με mercedes, o καλύτερος των δύο θα ήταν "εξάκις πρωταθλητής με ρεκόρ νικών".

"Εξάκις πρωταθλητής με ρεκόρ νικών" δεν έγινε μόνο με τον Bottas, αλλα και με το Rosberg teamate, και σε χρονιές που η Φερράρι είχε ανταγωνιστικό αυτοκίνητο όπως το 17, ή χρονιές που πήρε πρωταθλημα('18) και ο Teammate του βγήκε ΠΕΜΠΤΟΣ, πίσω απο τις 2 φερράρι, και τον Φερστάπεν..

Το πρώτο πρωτάθλημα το πήρε με τον οδηγό στην ίδια ομάδα να καταλήγει 7ος.

Ξέρω γώ ρε παιδιά, όλο και κάτι θα ξέρει από οδήγηση, δεν τρέχουν με πατίνια οι άλλοι.

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μας κόβει ότι υπάρχουν 25-30 (μπορεί να λέω και πολλούς) άνθρωποι ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ που έχουν την ικανότητα να οδηγήσουν σε καταιγιστικούς ρυθμούς μονοθέσιο f1... και εμείς τους βγάζουμε μυρωδιάδες, μεγάλους για σύνταξη, κακομαθημένους κλπ κλπ κλπ. Ο Έλληνας και η νοοτροπία του...

Τα βλέπουμε και με το τεράστιο θέμα της πανδημίας τι κάνουμε... Τρένο προς τα 500 την μέρα πάμε έτσι. Γάμοι, βαφτήσια, πάρτυ, κλαμπ... Οκ άσχετο με το θέμα αλλά πολύ σχετικό με την νοοτροπία μας. Εμείς ξέρουμε, οι άλλοι γατάκια μυρωδιάδες.

Επεξ/σία από dimoskoutr
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, papp0us είπε

Ξέρω γώ ρε παιδιά, όλο και κάτι θα ξέρει από οδήγηση, δεν τρέχουν με πατίνια οι άλλοι.

6 ώρες πριν, dimoskoutr είπε

Εμείς ξέρουμε, οι άλλοι γατάκια μυρωδιάδες.

Αυτό που σαν λαός δεν ντρεπόμαστε να μειώνουμε τον τύπο με τα 6 πρωταθλήματα που έχει ξεχάσει να χάνει, με ξεπερνάει :)  Οδηγοί του καναπέ με τη βούλα!

Επεξ/σία από peterinio
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...