Προς το περιεχόμενο

Νεα εργασια-καταβολη μισθού


Andreass34

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!Σε νέα εργασία οταν το αφεντικο σου κανει πρόσληψη αλλα σου λέει θα πληρωθείς τελος του αλλου μηνα και οχι του μηνα που ξεκινάς..τα χρήματα αυτα αμα παραιτηθείς τα παιρνεις τοτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι εχεις μπερδεψει μαλλον φιλε,σου εκανε προσληψη πχ 15 του μηνα πρεπει να πληρωθεις αναλογικα τις 15 μερες το τελος του μηνα,ειναι υποχρεωμενος να σου βαλει τα χρηματα στη τραπεζα,ποια ημερομηνια ακριβως σου εκανε προσληψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ειχε κανει πρόσληψη 1 του μηνα Αυγουστος και ο ιδιος μου ειπε οτι δεν πληρωνεσε τωρα θα πληρωθεις τελος του άλλου που ετσι έγινε.Η συμφωνια ηταν καθε τέλος μηνα τα χρήματα.   Απλα επειδή δεν παλεύεται και ειναι να  την κανω... Εκτός αν κανω κάποιο λαθος εγω 😂

Επεξ/σία από Andreass34
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Andreass34 είπε

Μου ειχε κανει πρόσληψη 1 του μηνα Αυγουστος και ο ιδιος μου ειπε οτι δεν πληρωνεσε τωρα θα πληρωθεις τελος του άλλου που ετσι έγινε.Η συμφωνια ηταν καθε τέλος μηνα τα χρήματα.   Απλα επειδή δεν παλεύεται και ειναι να  την κανω... Εκτός αν κανω κάποιο λαθος εγω 😂

Αν κατάλαβα καλά σου έβαλε τα χρήματα του Αύγουστο στις αρχές Σεπτέμβρη ? Αν ειναι έτσι τότε ειναι σωστά. Ο μισθός δεν ειναι σαν το ενοίκιο που το πληρώνεις την πρώτη του μήνα. Δουλεύεις και παίρνεις τα δεδουλευμένα. Αν πάλι πληρώθηκες πρώτη φορά τέλη Σεπτέμβρη τότε ή έπρεπε να σου δώσει δυο μηνών μισθούς ή έχασες ένα μηνιάτικο !

Επεξ/σία από akisdom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akisdom είπε

Αν κατάλαβα καλά σου έβαλε τα χρήματα του Αύγουστο στις αρχές Σεπτέμβρη ? Αν ειναι έτσι τότε ειναι σωστά. Ο μισθός δεν ειναι σαν το ενοίκιο που το πληρώνεις την πρώτη του μήνα. Δουλεύεις και παίρνεις τα δεδουλευμένα. Αν πάλι πληρώθηκες πρώτη φορά τέλη Σεπτέμβρη τότε ή έπρεπε να σου δώσει δυο μηνών μισθούς ή έχασες ένα μηνιάτικο !

Απλα τα χρηματα του Αυγούστου τα πηρα τελη Σεπτεμβρίου.Καθε τελος του μηνα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνησες να χαρισεις τις υπηρεσιες σου ενα μηνα δηλαδη και τωρα μας ρωτας πως θα παρεις πισω αυτα που χαρισες. Ωραιος ο παικτης.

ΥΓ. Αυτο το οτι τα χρηματα του Αυγουστου τα παιρνεις τελη Σεπτεμβρη ειναι απλα στο μυαλο σου και στο παπατζιλικι που σου πουλησε το αφεντικο σου για να σου φαει ενα μισθο. Τελος του μηνα πληρωνεσαι τα δεδουλευμενα του τρεχοντος μηνα. Αρα αυτα που πηρες τον Σεπτεμβρη, ειναι για τον Σεπτεμβρη. Κοινως σου χρωσταει ηδη δεδουλευμενα 1 μηνα. Και συμφωνησες να στα χρωσταει. Αρα ειναι στη διακριτικη του ευχερεια το αν και ποτε θα στα δωσει εφοσον εχει υπαρξει η συμφωνη γνωμη σου... Κι επειδη φανταζομαι οτι δουλευεις και μαυρα, περιμενε εσυ να στα δωσει και σφυρα μου να βαλω γλαρο στη σουπα....

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Andreass34 είπε

Απλα τα χρηματα του Αυγούστου τα πηρα τελη Σεπτεμβρίου.Καθε τελος του μηνα ειναι

καθε τελος μηνα σημαινει τελος αυγουστου παιρνεις τον μισθο του αυγουστου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...