Προς το περιεχόμενο

Counterpoint: To iPhone XR είχε τις περισσότερες πωλήσεις παγκοσμίως το τελευταίο τρίμηνο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, panoulix είπε

Μια σαβούρα ελεεινή είναι. 

Μου εχει δωθει ως εταιρικό κινητό και είναι ο μοναδικός λόγος που αναγκάζομαι να το κρατάω... 

Το μονο θετικο που μπορω να βρω, ειναι η διάρκεια της μπαταριας του και το οτι συγχρονιζει καλά με το bluetooth του αυτοκινητου. 

 

18 λεπτά πριν, Klempr είπε

Σίγουρα για τα λεφτά που ζητάνε υπάρχουν πιο αξιόλογες συσκευές, αλλά πέρα από την ανάλυση οθόνης τα αλλά είναι μια χαρά.

 

O ενας μιλαει για το Χs και ο αλλος για το 11/Xr

 

Συντονιστειτε λιγο

1 λεπτό πριν, Grimson είπε

Επειδή τα σκότωσε το 11 γι'αυτό εχουν ανεβασμενες πωλήσεις ενώ η apple έχει πτώση

Για πες μια και για τα κερδη ρε μαν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikchris είπε

O ενας μιλαει για το Χs και ο αλλος για το 11/Xr

Συντονιστειτε λιγο

Για πες μια και για τα κερδη ρε μαν.

Εδώ μιλάμε για πωλήσεις.Οχι ότι μας βολεύει.Στα κέρδη είναι η apple πρώτη γιατί είναι γνωστό ότι δουλεύει με μεγάλο ποσοστό κέρδους σε κάθε συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, panoulix είπε

Θα διαφωνησω δυστυχως. 

Ετυχε να χρειαστω την camera του κι αναγκάστηκα να τραβαω φωτογραφιες με το προσωπικό μου για να εχω ποιότητα κι ευκρινεια... 

Αχρηστο πραγματικα για τα λεφτα που ζηταει... 

Δε πειράζει εμπειρία ειναι κι αυτη κι απο τη στιγμή που δε το εχω πληρώσει για να κλαιω τα λεφτα μου, κάνω μοκο και συνεχιζουμε. 

Αδερφέ, χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί δε το πουλάς; Παντως να ξερεις πιάνει πολλά τουλάχιστον 450 

9 λεπτά πριν, nikchris είπε

O ενας μιλαει για το Χs και ο αλλος για το 11/Xr

Συντονιστειτε λιγο

Για πες μια και για τα κερδη ρε μαν.

Χαχα ωραίος, όντως αποσυντονίστηκαμε λίγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Grimson είπε

Εδώ μιλάμε για πωλήσεις.Οχι ότι μας βολεύει.Στα κέρδη είναι η apple πρώτη γιατί είναι γνωστό ότι δουλεύει με μεγάλο ποσοστό κέρδους σε κάθε συσκευή.

Καταρχας, νομιζω οτι ειναι στρατηγικη της ιδιας της Apple. Να ξεφυγει η 'εξαρτηση' σιγα σιγα απο τις πωλησεις hardware και να πουλαει subscriptions και software.

Εν δευτεροις, επεσαν οι πωλησεις iphone 8-9%. Τωρα, που βγαζει τριτη χρονια τηλεφωνο με το ιδιο design, Tωρα, που εχει all time high record revenue.

 

Συγνωμη, αλλα ποιος χ@στηκε για πωλησεις; 8-9% δεν ειναι τιποτα, κανετε λες και επεσαν 40% μερικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, panoulix είπε

Θα διαφωνησω δυστυχως. 

Ετυχε να χρειαστω την camera του κι αναγκάστηκα να τραβαω φωτογραφιες με το προσωπικό μου για να εχω ποιότητα κι ευκρινεια... 

Αχρηστο πραγματικα για τα λεφτα που ζηταει...

Ναι μας έπεισες , η Camera του Xr/Xs/XS Max είναι άχρηστη , για πες και ποιο είναι το προσωπικό σου ?

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Klempr είπε

Αδερφέ, χωρίς παρεξήγηση αλλά γιατί δε το πουλάς; Παντως να ξερεις πιάνει πολλά τουλάχιστον 450 

Χαχα ωραίος, όντως αποσυντονίστηκαμε λίγο 

Δε το πουλαω γιατι οπως εγραψα ειναι εταιρικο και οχι δικη μου ιδιοκτησια... Δε πειραζει, για εναμιση ακομα χρονο θα πρεπει να το κρατησω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nikchris είπε

Καταρχας, νομιζω οτι ειναι στρατηγικη της ιδιας της Apple. Να ξεφυγει η 'εξαρτηση' σιγα σιγα απο τις πωλησεις hardware και να πουλαει subscriptions και software.

Εν δευτεροις, επεσαν οι πωλησεις iphone 8-9%. Τωρα, που βγαζει τριτη χρονια τηλεφωνο με το ιδιο design, Tωρα, που εχει all time high record revenue.

Συγνωμη, αλλα ποιος χ@στηκε για πωλησεις; 8-9% δεν ειναι τιποτα, κανετε λες και επεσαν 40% μερικοι

Nov 28, 2019

Apple has disappointing news for investors. A Gartner report on November 26 indicated that the company’s iPhone sales had dropped 10.7% in the third quarter. 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Ναι μας έπεισες , η Camera του Xr/Xs/XS Max είναι άχρηστη , για πες και ποιο είναι το προσωπικό σου ?

Αλλο Xr, αλλο Xs/Xs max, μπερδευεσαι και τα κανεις ολα μια σουπα.

Το προσωπικο μου ειναι το Mate 20 Pro.

Τη στιγμη αγορας του iphone Xr, ηταν στην ιδια τιμη (για να μή πω ακριβότερο το Xr). 

Με γνώμονα αυτό και μόνο, δεν υπαρχει καμια συγκριση μεταξυ τους και δε θα καταφερεις να με πεισεις, γιατί ειμαι κατοχος και των δυο σε καθημερινή βαση... 

Επεξ/σία από panoulix
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, panoulix είπε

Αλλο Xr, αλλο Xs/Xs max, μπερδευεσαι και τα κανεις ολα μια σουπα.

Ίδια κάμερα αδερφέ , ακριβώς ίδια.

Εσύ έχεις το Mate 20 και βγάζεις χάλια την κάμερα του XR ? Έτσι όπως το ξεκίνησες νόμιζα ότι είχες Pixel 4 ή Note 10 Plus. Τράβα κάνα βίντεο τώρα που έχεις το iPhone γιατί δεν θα ξανά βρεις την ευκαιρία.

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Ίδια κάμερα αδερφέ , ακριβώς ίδια

 

1 λεπτό πριν, Grimson είπε

Ίδια κάμερα,διαφορετικό αποτέλεσμα

https://www.tomsguide.com/us/iphone-xs-vs-xs-max-vs-xr,news-28046.html

 

Ωρα για υπνο απο μεριας μου. 

Καλή σας νύχτα και καλες αγορες σε ο,τι επιλέξετε. 

 

Επεξ/σία από panoulix
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, panoulix είπε

https://www.tomsguide.com/us/iphone-xs-vs-xs-max-vs-xr,news-28046.html

Ωρα για υπνο απο μεριας μου. 

Καλή σας νύχτα και καλες αγορες σε ο,τι επιλέξετε. 

 

7 λεπτά πριν, Grimson είπε

Ίδια κάμερα,διαφορετικό αποτέλεσμα

Εκτίθεστε παίδες , η κύρια πίσω κάμερα είναι η ίδια για Xr/XS/XS Max , ξεκολλήστε

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Grimson είπε

Nov 28, 2019

Apple has disappointing news for investors. A Gartner report on November 26 indicated that the company’s iPhone sales had dropped 10.7% in the third quarter. 

 

Η μετοχή της apple ειναι σε ιστορικα υψηλά (σχεδον διπλή τιμή σε σχεση με πέρυσι) και 1,28 τρις κεφαλαιοποιηση. Κανεις δεν μπορεί να ξέρει το μελλον αλλά σίγουρα την στιγμή αυτή η εκτίμηση των επενδυτων δεν είναι οτι εχει παρει την κατω βολτα. Οταν βλεπεις να πουλαει κινητο 600 δολαρίων σε περισοτερα κομμάτια απο οτι ο δευτερος στην λιστα πουλάει κινητό 100 δολαρίων καταλαβαινεις για τι κονόμα μιλάμε. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...