Προς το περιεχόμενο

Η Ρωσία ισχυρίζεται ότι προχώρησε σε επιτυχημένη δοκιμή του «δικού της internet», Runet


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, partis είπε

Μπορεις να γραφεις με ...νοημα??.... για πες που εκαψε ο Σταλιν?? αλλιως κατηγορησε για προβοκατορας και μπογδανος!!!χαχχαχχχ

Μπορείς να απαντάς σε αυτά που σε ρωτάω και όταν είναι δυο ερωτήσεις να μην τις μπερδεύεις... μια χαρά βγάζουν νόημα τα γραφόμενα μου, αν εσύ τα μπερδεύεις δεν σου φταίω... μου βάζεις και comfused άκουσον... άκουσον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Ναι και τι σημαίνει αυτό...? ο καθένας μπορεί να πετάξει μια βλακεία ειδικά αν δεν τα έχει βρει με τον εαυτό του πρώτα...

Σημαίνει ότι ο άνθρωπος είναι ειδικός και με εμπειρία. Το να τα βρει κάποιος με τον εαυτό του (έτσι γενικά και αόριστα όπως το λες) είναι μια αρλούμπα. Η διαστροφή είναι διαστροφή, και το έγκλημα είναι έγκλημα, είτε τα έχεις βρει είτε τα έχεις χαμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sanjuro είπε

  

Θα έλεγα πως είσαι πολύ νέος για να ξέρεις πως έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά το 1982 μάλλον σημαίνει πως είσαι κοντά στα 40!!! Το μόνο που έχω να πω είναι... δεν βλέπεις τι συμβαίνει στον κόσμο γύρω σου;; Την άνοδο της ανισότητας;; Τα εργατικά δικαιώματα που έχουν πάει στο διάολο;; κλπ κλπ Δεν βλέπεις καθόλου τα πισωγυρίσματα ή μήπως με κάποιο μαγικό τρόπο για'σενα δεν είναι πισωγύρισμα τίποτα απ'αυτά;;

Εγώ μεγάλωσα σε μια οικογένεια με σοσιαληστες,  που δ2ν έκοβαν αποδείξεις,  έφαγαν όλα τα λεφτά που βρήκαν έτοιμα και έκλεβαν όσο μπορούσαν. Δε θέλεις να μάθεις που είναι τώρα. 

 

Η τεχνολογία μου έδωσε τη δυνατότητα να μη γίνω σαν αυτούς,  έχω μια φανταστική δουλειά που σκέφτομαι κάθε 30 δευτερόλεπτα και δουλεύω σαν το μαύρο σκυλί σχεδόν οικιοθελώς.  Οι απολαβες μου είναι σχεδον ενος μεγαλοαστου και έχω δύο αμάξια και ιδιωτική ασφάλιση. 

 

Η εταιρεία που δουλεύω είναι άκρως καπιταλιστική και χρησιμοποιεί τεχνητή νοημοσύνη.  Αν καταλάβει ότι δε σταμάτησα να δουλεύω μέσα στο Σ/Κ στέλνει email σε εμένα και στον μάνατζερ μου για να μου μιλήσει για ποιοτικό χρόνο με την οικογένειά μου.

 

Αυτά από το μέτωπο σύντροφε...  

ΥΓ όταν οι τριτοκοσμικές χώρες του κομμουνισμού αποκτήσουν δικό τους ίντερνετ,  οι άλλοι θα έχουν Artificial intelligence και σε ένα στρέμμα θα παράγουν ντομάτες για ένα χρόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Nikosmile είπε

Σημαίνει ότι ο άνθρωπος είναι ειδικός και με εμπειρία. Το να τα βρει κάποιος με τον εαυτό του (έτσι γενικά και αόριστα όπως το λες) είναι μια αρλούμπα. Η διαστροφή είναι διαστροφή, και το έγκλημα είναι έγκλημα, είτε τα έχεις βρει είτε τα έχεις χαμένα.

Ψάξε και λίγο παρά έξω για να δεις πότε η θέαση πορνό θεωρηθείτε διαστροφή και καταστροφική... μην μένεις μόνο σε έναν που σε συμφέρει, δες το σύνολο της επιστημονικής κοινότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Εγώ μεγάλωσα σε μια οικογένεια με σοσιαληστες,

Το ορθογραφικό λάθος έχει κάποια σκοπιμότητα?.🤣

Επεξ/σία από cpc464
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καταλαβει πως εχουν επεκταθει τα σχολια σε τετοιο βαθμο.

Οχι πως δεν χωρανε σχολια (πολυ αναλυτικα ορισμενα) τετοιου τυπου στο συγκεκριμενο ζητημα, αλλα νομιζω πως γινονται αναλυσεις και επεκτασεις που δεν χρειαζονται.

Ειναι χρησιμα ολα τα μαθηματα/βιωματα απο ολα οσα εχουν γινει (τα ιστορικα που αναφερενονται, απο ολες τις πλευρες εδω μεσα) αλλα ας επικεντρωθουμε στο τι (μπορει να) σημαινει το ρωσικο ιντερνετ, απο εδω και περα. 

Νομιζω πως μας δειχνει οτι τα πραγματα αλλαζουν, ειτε απο φοβο ειτε απο προπαρασκευαστικες κινησεις για πραγματα που θα ακολουθησουν. Προφανως μιλαω για πραγματα που ολοι "φανταζομαστε" ή μπορει να μην εχουμε καν κατα νου.

Καλο δεν ειναι παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, partis είπε

δεν ηξερα οτι ο Σταλιν σου εκαψε τα καλαβρυτα???....

Τα εκαψαν οι Ναζι , η αλλη οψη του ιδιου νομισματος, εσυ μηπως ξερεις ποσους εξοντωσε ο Σταλιν απο οταν ανελαβε τα ηνια στην πρωην  ΕΣΣΔ μεχρι το θανατο του ;

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, jimmyl είπε

Τα εκαψαν οι Ναζι , η αλλη οψη του ιδιου νομισματος, εσυ μηπως ξερεις ποσους εξοντωσε ο Σταλιν απο οταν ανελαβε τα ηνια στην πρωην  ΕΣΣΔ μεχρι το θανατο του ;

μ  αρέσει που ασχολείστε με τον Στάλιν και δεν βλέπετε την κατάντια σας, που ειστε η τελευταία τρύπα στην Ευρωπη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος που έχει πρόσβαση σε tor browser με διευθύνσεις που δεν τις βρίσκεις στην google  μπορεί να έχει πρόσβαση σε όπλα, ναρκωτικά και ότι άλλο μπορεί να φανταστεί κανείς,αμφιβάλω εάν καταφέρει η ρώσικη κυβέρνηση να κλείσει όλους τους proxy server με την μορφή intranet που θέλει να δώσει στο διαδίκτυο της χώρας, εκτός και εάν φτιάξει και πλήρως ελεγχόμενο λειτουργικό όπως το red star της βόρειας Κορέας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πήγε μακρυά η βαλίτσα.
Ανοίξτε νέο νήμα για να ξεκινήσουμε από κατοχή, αποχή του 46, εμφύλιο, Κοληγιάννη, Παπάγο, Ζαχαριάδη, χούντα, μεταπολίτευση, ..., μνημόνια 1,2,3,4 ... Τραμπ, Ελ, Νεφιλημ-Nehalem, και ό,τι μας κατέβει.

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Ψάξε και λίγο παρά έξω για να δεις πότε η θέαση πορνό θεωρηθείτε διαστροφή και καταστροφική... μην μένεις μόνο σε έναν που σε συμφέρει, δες το σύνολο της επιστημονικής κοινότητας...

Η επιστημονική κοινότητα δε διαφημίζει τα σκ@τ@ για τριαντάφυλλα.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέλλον είναι κλειστό μάγκες!

Το κακό δυτικό καπιταλιστικό δίκτυο πρέπει να κλείσει!

Σαν θυμίζει κάτι: ψυχρος πόλεμος, iron curtain κτλπ.

Τελικά καταλάβαμε δεν υπάρχει φιλία, ευημερία, ασφάλεια μεταξύ του κόσμου και των εθνών ο καθένας θέλει το δικό του και θα κάνει τα πάντα να το αποκτήσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Hetfield είπε

Αντε με το καλο να ακολουθησει κι η Τουρκια, μπας και παιξουμε csgo σαν ανθρωποι. 

Και κανενα armored warfare που μολις δουνε ελληνικες ομαδες οπως AETOI αρχιζουν τις μαλαγανιες,βεβαια και εμενα μου εχουν ξεφυγει και κατι friendly fire και κατι αλλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, anax111 είπε

Εξαρτάται για ποιο λόγο χτίζετε το τείχος. Παλαιά είχαν τείχη στις πόλεις για να να μην εισβάλουν οι βάρβαροι. Σήμερα που τα πάντα είναι πληροφορία πρέπει να προστατέψεις την πληροφορία σου. Μπράβο στον Πούτιν. Παλαιότερα είχε πει η Θάτσερ ότι "Έθνος που δεν έχει δικό του νόμισμα είναι ένα έθνος που δεν έχει πλέον την διάθεση να επιβιώσει" . Παραφράζοντάς το θα πω ότι " Έθνος που δεν προστατεύει την πληροφορία του είναι ένα έθνος υποχείριο αυτού που την διαχειρίζεται" . Για αυτό και η Ε.Ε.  είναι καμμένη από χέρι. Όλη την πληροφορίας της την διαχειρίζονται οι ΗΠΑ. 

Γελάνε και οι πέτρες με αυτά που γράφεις. Λογοκρισία λέγετε και υπάρχουν χώρες πολύ πιο μπροστά στο κομμάτι αυτό. To Kazakhstan είναι ήδη εκεί και παραπέρα . Σιγά μην προστατεύεις έτσι την πληροφορία. 

3 ώρες πριν, adtakhs είπε

Brics.  Κορμός τους είναι η Ρωσία, η Κίνα, η Ινδία και από κοντά πάει Νότια Αφρική και Βραζιλία.

Τι σχέση έχουν τα Brics με την ανατολή. Ένα γκρουπ γρήγορα αναπτυσσόμενων χωρών. Ούτε ανατολή ούτε Δύση ούτε τίποτα.

10 ώρες πριν, Sanjuro είπε

Εγώ είμαι τις άποψης πως και οι δύο είσαστε ταυτόχρονα και σωστοί και λάθος. Σωστοί γιατί βλέπετε μια πτυχή της ιστορίας αυτής, λάθος γιατί δεν βλέπετε ολόκληρη την εικόνα. Ολόκληρη η εικόνα μάλλον περιλαμβάνει και αυτό που έγραψες εσύ και αυτό που έγραψε αυτός. Το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Έτσι και αλλιώς στις περισσότερες περιπτώσεις τα πράγματα έχουν θετικά και αρνητικά, άλλο που η προκατάληψη λόγο ιδεολογίας (φιλελευθερισμού της εποχής στην περίπτωση σου) δεν επιτρέπει σε πολλούς να δουν την πλήρη εικόνα.

Σαφώς και έχεις άδικο. Καμιά προστασία δεν έχει από την έξοδο πληροφοριών. Εδώ έχουμε hackers που κάνουν bypass to 2fa σε συστήματα με πολύ υψηλή προστασία. Η μόνη χρήση της συγκεκριμένης κίνησης είναι η λογοκρισία.

Πρακτικά εγκαθιστά δικούς του DNS servers + ελέγχει ποιος ψάχνει τι....Δεν υπάρχει έλεγχος της πραγματικής κίνησης της πληροφορίας.

Καμιά προστασία. 

9 ώρες πριν, AtiX είπε

Κάτσε για να καταλάβω εσένα και ορισμένους από εδώ μεσα... Επειδή ο τραμπ και ο κάθε φιλελε τραμπαρει θα πρέπει να υποστηρίξω τον οποιοδήποτε μου τάζει ασφάλεια μέσω απαγορεύσεων ??? Θα πρέπει να είμαι ή με τον ένα ή με τον άλλον??? Ρε πάτε καλά???

Ο άλλος με χαρακτήρισε φουκαρά για ένα ορθογραφικό, ένας άλλος φιλελεύθερο και όλοι σας βγάλατε το συμπέρασμα ότι είμαι φιλοαμερικάνος... αν βρήκε ένα ποστ που να το υποστηρίζει εδώ είμαι ..

Ασε γελάνε οι πέτρες.

Ο Τράμπ, που λέτε, στήνει ένα ολόκληρο δίκτυο με fake news για να περάσει την δική του παπαριά. Τι χαζός που είναι. Απαγορεύει κάθε λογική πληροφόρηση, και τα μέσα του "πληροφορούν" τον κόσμο όπως θέλουν.

Η υπερπληροφόρηση είναι ο μοναδικός δρόμος για την αλήθεια. Η χειραγώγηση, ήταν και θα είναι το δεξί χέρι των ολοκληρωτικών καθεστώτων.

Απλά πράγματα. 

Ακου προστατεύει τον λαό από fake news. Ναι ο Πούτιν κατέχει την μια και μοναδική αλήθεια. Όλοι οι άλλοι ψεύτες. 

Σας ψεκάζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...