Προς το περιεχόμενο

Η Ρωσία ισχυρίζεται ότι προχώρησε σε επιτυχημένη δοκιμή του «δικού της internet», Runet


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

 αν θέλετε να πιστεύεται κάπου άσε τα πιατευω, τις θεωρίες και τις μεγάλες ιδέες και βάλτε ένα χέρι να διώξουμε τον κάθε τραμπ, πουτιν και κιμ...

Στην αντιφιλελευθερη στιγμή στην οποία βρισκόμαστε το κέντρο είναι που πρέπει να μετατοπιστεί αντί να δείχνει δήθεν αποσβολωμένο σε διάφορους μπαμπούλες κάπου αλλού.

3 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Μετά αναρωτιέμαι γιατί δεν πάμε μπροστά σε μια ευρωπαϊκή χώρα.  Εδώ οι μισοί διαβάζουν Μπακούνιν....Και ονειρεύονται σφυροδρέπανο....

Αν οι μισοί διάβαζαν Μπακούνιν και ονειρεύονταν σφυροδρέπανα τότε το εργατικό κίνημα κατά πάσα πιθανότητα θα υπήρχε ακόμα κλπ κλπ. Τα περί Ευρωπαϊκής χώρας δεν ξέρω που κολλάνε.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Στην αντιφιλελευθερη στιγμή στην οποία βρισκόμαστε το κέντρο είναι που πρέπει να μετατοπιστεί αντί να δείχνει δήθεν αποσβολωμένο σε διάφορους μπαμπούλες κάπου αλλού.

Αν οι μισοί διάβαζαν Μπακούνιν και ονειρεύονταν σφυροδρέπανα τότε το εργατικό κίνημα κατά πάσα πιθανότητα θα υπήρχε ακόμα κλπ κλπ. Τα περί Ευρωπαϊκής χώρας δεν ξέρω που κολλάνε.

Τα πράγματα άλλαξαν.  Κάποτε είχες τοίχος για άμυνα,  τώρα πάπαλα. 

Κάποτε είχες νερόμυλους, τώρα έχεις ρεύμα. 

Κάποτε είχες άλογα,  τώρα έχεις τρακτέρ.

Κάποτε είχες ξεμάτιασμα,  τώρα ιατρική. 

Κάποτε είχες εργάτες,  τώρα έχεις ΡΟΜΠΌΤ.

Κάποτε τους έδιναν ένα κομμάτι ψωμί,  τώρα στέγη,  ιατρική περίθαλψη , 25 μέρες άδεια και 800 ευρώ μισθό. Τελείωσε η ανάγκη για "μαχη" ....wake up,  κρίμα να χάσεις τη ζωή σου σαν τον δον Κιχώτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, partis είπε

την ιδια ερωτηση εκανε και ο χιτλερ.... αλλα με αλλα γραμματα

Μια ιστορική αναφορά θα βοηθούσε αυτή την δύσκολη ώρα που αρχίζει να υπολειτουργεί ο εγκέφαλος μου... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jimmyl είπε

Γεμισαμε δικτατορες , αλλου σταλινικου τυπου , και αλλου γκεμπελικου τυπου , οση ελευθερια απομεινε πεθαινει , ερχονται πολυ σκοτεινες μερες

δεν ηξερα οτι ο Σταλιν σου εκαψε τα καλαβρυτα???....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, AtiX είπε

Καταλαβαίνεις ότι δεν υπάρχει ίχνος λογικης σε ότι λέει??? Πχ δεν γίνεται να βλέπεις πορνό και να νιώθεις θυμό... αυτό το επιχείρημα στέκει μόνο αν εσύ έχεις κόμπλεξ με την σεξουαλικότητα σου, άρα το πρόβλημα δεν είναι το πορνό αλλά το κόμπλεξ σου που το εντείνει ακόμα και μπροστα σε μια γυναικα...

Τώρα και για άλλη μια φορά μην μπερδεύεται το πορνό με την πορνεία... βάζεις που βάζεις βίντεο βάλε και κάτι που να λέει έστω σωστά πράγματα...

O Ραν Γκαβριέλι ζει στο Τελ Αβιβ και σπουδάζει τα φύλα στον πανεπιστήμιο του Τελ Αβίβ. Εργάζεται με νέους και ενήλικες σε όλη τη χώρα σε μελέτες σχετικές με τη σεξουαλικότητα και τα φύλα και τη δημιουργία θετικής σεξουαλικής εικόνας σε έναν κόσμο γεμάτο από σεξιστικές εικόνες με αρνητικές χροιές. Ο Ραν συγγράφει και κάνει διαλέξεις σχετικά με το συναισθηματικά και σωματικά ασφαλές σεξ, την πορνογραφία και πολιτισμικές ζημιές που οφείλονται σ' αυτήν, τις σχέσεις μεταξύ φύλων και εξουσίας, και τη σχέση σεξ και οικειότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ιστορίες και από τις δύο όχθες μπορούμε να λέμε για ώρες... το θέμα είναι χρειάζεται??? Χρειάζεται για να μου αποδείξεις το σωστό σου να πρέπει να μου αποδεχτείς και το λάθος σου??? 

Και αν δεν κατάλαβες ακόμα τι λέω τόσες σελίδες, κανέναν κέρατα, σκατό όπως και προείπα, δεν εμπιστεύομαι και δεν πιστεύω και αυτό το έμαθα την πρώτη φορά που με φώναξαν αδελφή στο σχολείο... αν θέλετε να πιστεύεται κάπου άσε τα πιατευω, τις θεωρίες και τις μεγάλες ιδέες και βάλτε ένα χέρι να διώξουμε τον κάθε τραμπ, πουτιν και κιμ...

Ξέρεις εμείς που κατοικούμε σε αυτες τις χώρες, κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες από εμας δλδ τους θέλουμε και τους ψηφίζουμε τους τράμπ και Πούτιν όμως, δεν είναι δημοκρατικό αυτό που λες. Το ποιο διασκεδαστικό δε ηταν οι τελευταίες εκλογές στην Λευκορωσία. Με τον λουκασενκο να παίρνει 90% και τους ευρωπαίους παρατηρητές των εκλογών να μην ξέρουν τι να πουν αφου τους ειχε επιτραπεί να επιβλέπουν για τυχών νοθεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, partis είπε

δεν ηξερα οτι ο Σταλιν σου εκαψε τα καλαβρυτα???....

Έκαψε άλλα μέρη, το ότι δεν έχει πατήσει το πόδι σου εκεί δεν τα κάνει λιγότερο σημαντικά...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Scatman είπε

Βρωμας ΚΚΕ από εδώ μέχρι τους servers του insomnia.

ενω εσυ..χαχαχχα Για Πούτιν σου μιλάνε ,τον Στάλιν αναφέρεις.... κατι σου μπήκε και πονάς ακομα......χαχχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nikosmile είπε

O Ραν Γκαβριέλι ζει στο Τελ Αβιβ και σπουδάζει τα φύλα στον πανεπιστήμιο του Τελ Αβίβ. Εργάζεται με νέους και ενήλικες σε όλη τη χώρα σε μελέτες σχετικές με τη σεξουαλικότητα και τα φύλα και τη δημιουργία θετικής σεξουαλικής εικόνας σε έναν κόσμο γεμάτο από σεξιστικές εικόνες με αρνητικές χροιές. Ο Ραν συγγράφει και κάνει διαλέξεις σχετικά με το συναισθηματικά και σωματικά ασφαλές σεξ, την πορνογραφία και πολιτισμικές ζημιές που οφείλονται σ' αυτήν, τις σχέσεις μεταξύ φύλων και εξουσίας, και τη σχέση σεξ και οικειότητας.

Ναι και τι σημαίνει αυτό...? ο καθένας μπορεί να πετάξει μια βλακεία ειδικά αν δεν τα έχει βρει με τον εαυτό του πρώτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

21 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Τα πράγματα άλλαξαν.  (...) Κάποτε τους έδιναν ένα κομμάτι ψωμί,  τώρα στέγη,  ιατρική περίθαλψη , 25 μέρες άδεια και 800 ευρώ μισθό. Τελείωσε η ανάγκη για "μαχη" ....wake up,  κρίμα να χάσεις τη ζωή σου σαν τον δον Κιχώτη. 

Θα έλεγα πως είσαι πολύ νέος για να ξέρεις πως έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά το 1982 μάλλον σημαίνει πως είσαι κοντά στα 40!!! Το μόνο που έχω να πω είναι... δεν βλέπεις τι συμβαίνει στον κόσμο γύρω σου;; Την άνοδο της ανισότητας;; Τα εργατικά δικαιώματα που έχουν πάει στο διάολο;; κλπ κλπ Δεν βλέπεις καθόλου τα πισωγυρίσματα ή μήπως με κάποιο μαγικό τρόπο για'σενα δεν είναι πισωγύρισμα τίποτα απ'αυτά;; Ελεύθερη αγορά και τα μυαλά στα κάγκελα να υποθέσω;;

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, adtakhs είπε

Παρομοίως ... Και τι έπαθα? Δεν βρήκα άλλη εργασία ?

Αν ήμουν ανίκανος για την εταιρία που εργαζόμουν (μη παραγωγικός) τότε η εταιρία θα είχε μια δικαιολογία να μου ζητά υπερωρίες. Εγώ από την άλλη θα κατέβαζα το κεφάλι και θα εργαζόμουν γιατί πολύ απλά δεν θα ένιωθα ανταγωνιστικός έξω στο εργασιακό περιβάλλον .

Από την στιγμή που ένιωθα πως μπορώ να προσφέρω οπουδήποτε τους τα βρόντηξα στέλνοντάς τους και την επιθεώρηση μια βόλτα.

Αν ο καθένας μας αντιστεκόταν στο εργασιακό του περιβάλλον, ΝΟΜΙΜΑ, δεν θα χρειαζόταν απεργία και πορείες .... Εκεί είναι η αντίσταση και όχι στον δρόμο.

Μην ξεχνάς πως δεν έχουμε όλοι την πολυτέλεια να μείνουμε έστω έναν μήνα χωρίς δουλειά,επιπλέον η ανταγωνιστικότητα δεν έχει σχέση,αν εγώ έχω πιάσει τους στόχους μου αλλά όχι η εταιρεία πάλι υπερωρίες θα κάνω , τώρα όσο αφορά τον νόμο ας γελάσω, πόσοι έκαναν καταγγελία και απολύθηκαν, άσε που σε κάποιους κλάδους πέφτει σύρμα και τρως πόρτα με το καλημέρα.

Γιαυτό σου λέω,στην μπανανία που ζούμε δεν μας παίρνει να μιλάμε για το RUSNET.

Επεξ/σία από cpc464
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μια ιστορική αναφορά θα βοηθούσε αυτή την δύσκολη ώρα που αρχίζει να υπολειτουργεί ο εγκέφαλος μου... :D

Μπορεις να γραφεις με ...νοημα??.... για πες που εκαψε ο Σταλιν?? αλλιως κατηγορησε για προβοκατορας και μπογδανος!!!χαχχαχχχ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, partis είπε

Μπορεις να γραφεις με ...νοημα??.... για πες που εκαψε ο Σταλιν?? αλλιως κατηγορησε για προβοκατορας και μπογδανος!!!χαχχαχχχ

Βρε μην ασχολήσε με σκουλικαντέρες.... τους δείχνεις το φεγγάρι και κοιτάνε το δάχτυλο....γιουεφοουου....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...