Προς το περιεχόμενο

Η Ρωσία ισχυρίζεται ότι προχώρησε σε επιτυχημένη δοκιμή του «δικού της internet», Runet


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

23 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Αντε με το καλο να ακολουθησει κι η Τουρκια, μπας και παιξουμε csgo σαν ανθρωποι. 

εσενα σε αγαπαω λιγο περισσότερο, στείλε μου λινκ σε πμ το προφιλ σου να σε κανω αντ να μπουμε κανα game αν θες,ruski is?

 

οntopic: Кое -куда вам лучше не лезть.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν έχεις άδικο, απλά και μετά από τόσες δεκαετίες μου είναι δύσκολο να δικαιολογήσω οποιαδήποτε πράξη που καταλύει μορφές ελευθερίας λόγω μιας συγκεντρωτικής ιδέας...

 

Αυτό που αναρωτιέμαι με εσένα είναι τι καταλογίζεις στη Δύση όχι τι καταλογίζεις σε όλους τους άλλους που όντως είναι ανελεύθεροι κλπ. Εκεί είναι κατά πάσα πιθανότητα που θα πρέπει να το ψάξεις λίγο παραπάνω.

3 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Θεμα ελεγχου του καθεστωτος ειναι οι μπουρδες του πουτιν . Η ρωσια εχει μια μορφη δικτατοριας ψαξτε λιγο τι σημαινε "σιδηρουν παραπετασμα "

Αυτό που μερικοί πετάνε μια ατάκα και μετά φεύγουν χωρίς επεξήγηση ως φωστήρες συχνά με ξεπερνάει. "Σιδηρούν παραπέτασμα φιλαράκο ψάξε λίγο ναούμε". Τι να ψάξω;; Που κολλάει;; Να αρχίσω να υποθέτω που μπορεί να κολλάει;; Δεν το θέλω. Αν έπρεπε να στοιχηματίσω τότε θα στοιχημάτιζα πως έχω διαβάσει περισσότερο πολιτική φιλοσοφία και ιστορία απο'σενα. Να ανταπαντήσω κάτι σχετικό... Αλήθεια στην "πολιτισμένη" Δύση τι πολιτεύματα έχουμε;;

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την πορεία που έχει πάρει το "δυτικό" ιντερνετ ήταν αναμενόμενο. Λογοκρισία και απαγόρευση να πει κανείς την άποψη του αν δεν ακολουθή της νόρμες της πολιτικής ορθότητας και τις ιδέες του εκάστοτε CEO. Λαμπρά παραδείγματα τα facebook & YouTube. Η ρωσία ξεκίνησε σωστά απαγορέυοντας το  διαδυκτιακό πορνό, κάτι που θα έπρεπε να είχε γίνει στην δύση προ πολλού, και αναγκάζοντας τις εταιρίες να βάλουν ρωσικές εφαρμογές στις συσκευές και ελπίζω προσωπικά για το καλό των ρώσων να επιτύχει και αυτό το εγχείρημα μπας και την γλιτώσουν από το δυτικό βούρκο! Τα περί σιδηρούν παραπετασμάτων που διαβάζω από πάνω είναι απλά αστεία, οι ρώσοι πολίτες έχουν το ίδιο επίπεδο ελευθερίας με τους ευρωπαίους, οι γραμμές αυτές γράφονται από την μόσχα κι εγώ έχω ρωσίδα γυναίκα οπότε τα περί διακτακτοριών τα ακούω βερεσέ! 

  • Like 7
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JcD είπε

Με την πορεία που έχει πάρει το "δυτικό" ιντερνετ ήταν αναμενόμενο. Λογοκρισία και απαγόρευση να πει κανείς την άποψη του αν δεν ακολουθή της νόρμες της πολιτικής ορθότητας και τις ιδέες του εκάστοτε CEO. Λαμπρά παραδείγματα τα facebook & YouTube. Η ρωσία ξεκίνησε σωστά απαγορέυοντας το  διαδυκτιακό πορνό, κάτι που θα έπρεπε να είχε γίνει στην δύση προ πολλού, και αναγκάζοντας τις εταιρίες να βάλουν ρωσικές εφαρμογές στις συσκευές και ελπίζω προσωπικά για το καλό των ρώσων να επιτύχει και αυτό το εγχείρημα μπας και την γλιτώσουν από το δυτικό βούρκο! Τα περί σιδηρούν παραπετασμάτων που διαβάζω από πάνω είναι απλά αστεία, οι ρώσοι πολίτες έχουν το ίδιο επίπεδο ελευθερίας με τους ευρωπαίους, οι γραμμές αυτές γράφονται από την μόσχα κι εγώ έχω ρωσίδα γυναίκα οπότε τα περί διακτακτοριών τα ακούω βερεσέ! 

σε ποια περιοχή μένεις αν επιτρέπεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sanjuro είπε

Αυτό που αναρωτιέμαι με εσένα είναι τι καταλογίζεις στη Δύση όχι τι καταλογίζεις σε όλους τους άλλους που όντως είναι ανελεύθεροι κλπ. Εκεί είναι κατά πάσα πιθανότητα που θα πρέπει να το ψάξεις λίγο παραπάνω.

Κοίτα αν πιστεύεις ότι μεταξύ δυο κουράδων θα πρέπει να επιλέξω ποια να μυρίζω, γελάστικες... ασε που το ότι δεν αναφέρω τη βρώμα της άλλης δεν σημαίνει ότι δεν την γνωρίζω, απλά δεν είναι της παρούσης...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sensai είπε

σε ποια περιοχή μένεις αν επιτρέπεται

πιονερσκαγια, 3.5 χιλιομετρα από το κρεμλίνο αν θυμάμαι καλά, εκεί γύρω στα 3-4 χιλιόμετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JcD είπε

Με την πορεία που έχει πάρει το "δυτικό" ιντερνετ ήταν αναμενόμενο. Λογοκρισία και απαγόρευση να πει κανείς την άποψη του αν δεν ακολουθή της νόρμες της πολιτικής ορθότητας και τις ιδέες του εκάστοτε CEO. Λαμπρά παραδείγματα τα facebook & YouTube. Η ρωσία ξεκίνησε σωστά απαγορέυοντας το  διαδυκτιακό πορνό, κάτι που θα έπρεπε να είχε γίνει στην δύση προ πολλού, και αναγκάζοντας τις εταιρίες να βάλουν ρωσικές εφαρμογές στις συσκευές και ελπίζω προσωπικά για το καλό των ρώσων να επιτύχει και αυτό το εγχείρημα μπας και την γλιτώσουν από το δυτικό βούρκο! Τα περί σιδηρούν παραπετασμάτων που διαβάζω από πάνω είναι απλά αστεία, οι ρώσοι πολίτες έχουν το ίδιο επίπεδο ελευθερίας με τους ευρωπαίους, οι γραμμές αυτές γράφονται από την μόσχα κι εγώ έχω ρωσίδα γυναίκα οπότε τα περί διακτακτοριών τα ακούω βερεσέ! 

το πορνό γιατί να απαγορευτεί???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, JcD είπε

Με την πορεία που έχει πάρει το "δυτικό" ιντερνετ ήταν αναμενόμενο. Λογοκρισία και απαγόρευση να πει κανείς την άποψη του.......

.

.

 

Η ρωσία ξεκίνησε σωστά απαγορέυοντας το  διαδυκτιακό πορνό, κάτι που θα έπρεπε να είχε γίνει στην δύση προ πολλού

Wait, what? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήταν περισσότερο ενδιαφέρον αν μερικοί απο'σας αντί για "*Mind blown* πως μπορεί να γράφει κανείς κάτι τέτοιο;;", "ο μι τζι γκουγκλ σιδηρουν καταπέτασμα" κλπ κλπ να γράφατε ποια είναι η δικιά σας άποψη (με επιχειρήματα και να κάνατε ανάλυση αναφέροντας θετικά και αρνητικά κλπ) πάνω στο θέμα.

Είναι ένα ερώτημα το διαδικτυακό πορνό αν κάνει περισσότερο καλό ή κακό. Ζούσα την εποχή που έπρεπε να προσπαθήσει κανείς για να βρει τσόντες. Δεν μπορώ να φανταστώ τι ακριβώς σημαίνει για τα παιδιά σήμερα να μπορούν να βλέπουν 30 γκόμενους ή γκόμενες να κάνουν ο,τι μπορεί να φανταστεί κανείς το 10λεπτο. Άσε που στις περισσότερες περιπτώσεις μιλάμε για πορνοστάρ... πράγμα που φτιάχνει στο μυαλό τους εσφαλμένες ιδέες για το πως λειτουργούν τα πράγματα, τι είναι φυσιολογικό κλπ κλπ. Είναι σαν να βλέπουν βίντεο του Αίρτον Σένα σε μια φόρμουλα1 σε μια πίστα και λογικό να πιστεύουν πως έτσι θα είναι τα πράγματα όταν θα οδηγούν το μεταχειρισμένο fiat punto στο κέντρο της Αθήνας.

Όμως ενώ υπάρχουν τόσα προβλήματα η απαγόρευση μάλλον δεν είναι η ιδανικότερη λύση.

  

19 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κοίτα αν πιστεύεις ότι μεταξύ δυο κουράδων θα πρέπει να επιλέξω ποια να μυρίζω, γελάστικες... ασε που το ότι δεν αναφέρω τη βρώμα της άλλης δεν σημαίνει ότι δεν την γνωρίζω, απλά δεν είναι της παρούσης...

Πολύ αμφιβάλλω (κρίνοντας απ'αυτά που σε έχω δει να γράφεις εδώ και εκεί) πως βλέπεις όλα τα σκατά της Δύσης. Όμως οκεϊ, δεκτό.

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ελεύθερη επικοινωνία.... Λέγαμε..... Καθοδηγούμενα όλα ... Όμως... Σαν πρόβατα... Ελευθερία και δικαιώματα... Και καλά.... Χαχαχχα , τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται .... Φίλε τίποτα είμαστε όλοι μας που νομίζουν ότι ήμαστε κάτι στην ζωή αυτή ... Δούλοι είμαστε τίποτα παραπάνω που δουλεύουμε για τα συμφέροντα άλλων.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Sanjuro είπε

Θα ήταν περισσότερο ενδιαφέρον αν μερικοί απο'σας αντί για "*Mind blown* πως μπορεί να γράφει κανείς κάτι τέτοιο;;", "ο μι τζι γκουγκλ σιδηρουν καταπέτασμα" κλπ κλπ να γράφατε ποια είναι η δικιά σας άποψη (με επιχειρήματα και να κάνατε ανάλυση αναφέροντας θετικά και αρνητικά κλπ) πάνω στο θέμα.

Είναι ένα ερώτημα το διαδικτυακό πορνό αν κάνει περισσότερο καλό ή κακό. Ζούσα την εποχή που έπρεπε να προσπαθήσει κανείς για να βρει τσόντες. Δεν μπορώ να φανταστώ τι ακριβώς σημαίνει για τα παιδιά σήμερα να μπορούν να βλέπουν 30 γκόμενους ή γκόμενες να κάνουν ο,τι μπορεί να φανταστεί κανείς το 10λεπτο. Άσε που στις περισσότερες περιπτώσεις μιλάμε για πορνοστάρ... πράγμα που φτιάχνει στο μυαλό τους εσφαλμένες ιδέες για το πως λειτουργούν τα πράγματα, τι είναι φυσιολογικό κλπ κλπ. Είναι σαν να βλέπουν βίντεο του Αίρτον Σένα σε μια φόρμουλα1 σε μια πίστα και λογικό να πιστεύουν πως έτσι θα είναι τα πράγματα όταν θα οδηγούν το μεταχειρισμένο fiat punto στο κέντρο της Αθήνας.

Όμως ενώ υπάρχουν τόσα προβλήματα η απαγόρευση μάλλον δεν είναι η ιδανικότερη λύση.

  

Πολύ αμφιβάλλω απ'αυτά που σε έχω δει να γράφεις εδώ και εκεί πως βλέπεις όλα τα σκατά της Δύσης. Όμως οκεϊ, δεκτό.

Με μπερδεύεις μάλλον με κάποιον άλλον, ειλικρινά...

Η απάντηση για το πορνό είναι στο παράδειγμα σου... κανένας φυσιολογικός άνθρωπος δεν θα θεωρήσει ότι επειδή είδε τον Σένα να οδηγεί, θα κάνει και αυτός τα ίδια ή επειδή είδε το ματριξ θα... θα... θα...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...