Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia 5 Review - Ιδιαίτερο και ακριβό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 ώρες πριν, nionios1979 είπε

Τουμπανακι. Και έρχονται και άλλα το 2020. Ειδικά αν η Sony βάλει και τους φακούς που δίνει πχ στις ναυαρχίδες της huawei και όχι μόνο, δε θα έχει ανταγωνισμό. 

H Sony βάζει τους ίδιους φακούς.

Firmware camera πρεπει να φτιάξει σοβαρό αλλά δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, Fulgore said:

Δεν το λες και πολυ καλα παντως συσκευη του 2018 να παρει αναβαθμιση Γεναρη/Φλεβαρη.

Υποτιθεται μαλιστα οτι τα Sony εχουν ψιλο stock android(με καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες δικες τους),αρα το να παρει μια συσκευη/ναυαρχιδα update μετα απο ποσους μηνες ειναι ψιλο τραγικο.

Για την αυτονομια εχεις δικιο οτι ειναι πολυ καλη,και ειναι και λογικο μιας εχει λιγες απαιτησεις η οθονη του κινητου που ειναι 6.1ιντσες 1080p.

Για το οτι ειναι κορυφαια συσκευη ομως δεν ισχυει στην πραξη.

  • Ουτε η καμερα του συνολικα ειναι στα ιδια επιπεδα με τους κορυφαιους
  • Η μπαταρια του ειναι μολις 3100mah οπως και η γρηγορη φορτιση του υστερει σε σχεση με τον ανταγωνισμο
  • δεν εχει ασυρματη φορτιση
  • η οθονη του ειναι κατωτερη απο τις κορυφαιες της αγορας απο Samsung/Oneplus/Apple κλπ
  • ερχεται με Android 9 out of the box, πραγμα τραγικο
  • Ακομα και στα στερεο ηχεια,πλεον οι περισσοτεροι τα προσφερουν αρα ουτε σε αυτο ξεχωριζει.
  • Τελος ειναι αστειο να μιλαμε για τρομερη ποιοτητα κατασκευης οταν ολες οι Android συσκευες/ναυαρχιδες ειναι απο γυαλι μπρος πισω και αλουμινιο γυρω γυρω(ακομα και η οθονη/panel ειναι φθηνοτερη σαν παραγωγη του ανταγωνισμου)

Γενικα οι ναυαρχιδες της Sony επρεπε να ειχαν αρχικη τιμη 599ευρω και κατω αλα Oneplus.

Επέτρεψε μου να απαντήσω σε αυτά που γράφεις:

1) η κάμερα του είναι πολύ καλή ΑΝ χρησιμοποιείς το manual. Αν σου δείξω διαφορές θα τρίβεις τα μάτια σου, αλλά όντως δε θα έπρεπε να είναι τόσο "μέτρια" σε auto

2) Η μπαταρία του κρατάει. Δεν ξέρω πως, δε το έχω ψάξει, αλλά όντως η μπαταρία βγάζει άνετα τη μέρα. Μία δοκιμή θα σε πείσει 😅

3) η οθόνη του είναι πολύ καλύτερη από οποιαδήποτε απλή AMOLED, αλλά για την ανάλυση ξεχνάτε όλοι κάτι: ΔΕΝ είναι η ναυαρχίδα του 2019, είναι η compact έκδοση (κάτι σαν S10e και iPhone 11). Η ναυαρχίδα είναι το Xperia 1 με Bravia OLED 4K HDR οθόνη, που πατάει κάτω τον ανταγωνισμο. Τέλος, το Χ1 chip των Bravia δίνει άλλο αποτέλεσμα.

4) και το Note 10+ με android 9 έρχεται, που το πρόβλημα; 

5) Άκου πρώτα τον ήχο και μετά μπορείς να κρίνεις, μη μένετε στα χαρτιά. Το έχω βάλει εναντίων Note 10+ συναδέλφου (αφού δουλεύω σε Samsung Service) και... Άσε! 🤣

6) Όπως είπε και ένας πιο πάνω, και τα umidigi έχουν γυαλί, άρα είναι το ίδιο με τα iPhone; Ούτε καν... 

Αυτά από εμένα, γενικά να κρίνουμε με δοκιμές και όχι στα χαρτιά :)

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Leo360 είπε

Επέτρεψε μου να απαντήσω σε αυτά που γράφεις:

1) η κάμερα του είναι πολύ καλή ΑΝ χρησιμοποιείς το manual. Αν σου δείξω διαφορές θα τρίβεις τα μάτια σου, αλλά όντως δε θα έπρεπε να είναι τόσο "μέτρια" σε auto

2) Η μπαταρία του κρατάει. Δεν ξέρω πως, δε το έχω ψάξει, αλλά όντως η μπαταρία βγάζει άνετα τη μέρα. Μία δοκιμή θα σε πείσει 😅

3) η οθόνη του είναι πολύ καλύτερη από οποιαδήποτε απλή AMOLED, αλλά για την ανάλυση ξεχνάτε όλοι κάτι: ΔΕΝ είναι η ναυαρχίδα του 2019, είναι η compact έκδοση (κάτι σαν S10e και iPhone 11). Η ναυαρχίδα είναι το Xperia 1 με Bravia OLED 4K HDR οθόνη, που πατάει κάτω τον ανταγωνισμο. Τέλος, το Χ1 chip των Bravia δίνει άλλο αποτέλεσμα.

4) και το Note 10+ με android 9 έρχεται, που το πρόβλημα; 

5) Άκου πρώτα τον ήχο και μετά μπορείς να κρίνεις, μη μένετε στα χαρτιά. Το έχω βάλει εναντίων Note 10+ συναδέλφου (αφού δουλεύω σε Samsung Service) και... Άσε! 🤣

6) Όπως είπε και ένας πιο πάνω, και τα umidigi έχουν γυαλί, άρα είναι το ίδιο με τα iPhone; Ούτε καν... 

Αυτά από εμένα, γενικά να κρίνουμε με δοκιμές και όχι στα χαρτιά :)

1)Το εαν ειναι πολυ καλη ή οχι μια καμερα κρινεται απο την ποιοτητα των φωτογραφιων στο auto(αυτο ενδιαφερει την πλειοψηφια του κοσμου ουτως ή αλλως)και φυσικα σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Εαν δεν συγκρινεις κατι με κατι αλλο,δεν θα ξερεις ποσο και αν ειναι καλυτερο ή χειροτερο.

2)Ειπαμε το γιατι κραταει.Ειναι ο ιδιος λογος που κραταει και η μπαταρια στα τελευταια iphone. Μικροτερες ιντσες+αναλυση+τελευταιας γενιας τσιπακι που κανει καλυτερη διαχειριση/καταναλωση. Εαν πχ το Xperia 5 ειχε 4κ οθονη(οπως το 1)και τιποτα 6.7ιντσες,δεν θα εβγαζε ουτε μερα(γιαυτο και το Galaxy S10 το απλο,ζοριζεται για να βγαλει μερα αν το δουλευεις.

Επισης τα Sony ευτυχως δεν εχουν πολυ bloatware(οπως και pixel/Oneplus).

3)Η ναυαρχιδα της Sony για το 2019 ειναι τα Xperia 5 και Xperia 1.Η οθονη του Xperia 1 δεν παταει κατω τον ανταγωνισμο για 3 λογους.

α)δεν ειναι τοσο φωτεινη οσο του ανταγωνισμου.

β)αν και πλασαρεται ως 4κ,τις περισσοτερες φορες δεν λειτουργει καν σε 4κ.

γ)Ο(android) ανταγωνισμος πλεον εχει περασει σε 90 και 120hz οθονες. Αλλη εμπειρια χρησης. 

Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι τα Xperia 1 και 5 δεν εχουν πολυ καλες οθονες,μια χαρα amoled εχουν.

4)Το προβλημα ειναι οτι αγοραζεις μια ναυαρχιδα η οποια κυκλοφορει μετα την κυκλοφορια του επομενου Android,και αντι να ερχεται με αυτη με το καλημερα,ερχεται με μια εκδοση πισω(το XZ3 ομως ηρθε με Android 9...).

Αυτο εχει ως αποτελεσμα αντι να παρει το κινητο μεχρι Android 12,να παρει μεχρι Android 11(του χρονου δηλαδη)και τελος. 

Android 11 θα παρει μεχρι και το Pixel 2 του 2017,αν ειναι δυνατον......

5)Το θεμα του ηχου δυστηχως ειναι τελειως υποκειμενικο και δυστηχως ειναι και παρα πολυ δυσκολο να γινει συγκριση οσο αφορα την ενταση.

Για τα περι Note10 σε πιστευω γιατι και στα χαρτια ειναι πιο δυνατο σε ενταση(δες σε Μουσικη) απο αυτο https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5-review-1987p3.php

6)Δεν εγραψα καπου αυτο. Ειπα οτι εκτος εαν γνωριζετε καπου αναλυτικα το κοστος κατασκευης της καθε ναυαρχιδας,ειναι ψιλο αστειο να μιλαμε για κορυφαια ποιοτητα κατασκευης.

Ολες οι ναυαρχιδες των 600+ευρω εχουν πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,δεν εχει να λεει κατι αυτο. 

Με λιγα λογια επειδη καθε χρονια τα ιδια και τα ιδια γραφονται συγκεκριμενα για την Sony,δεν ειναι ολοι προβατα που δεν αγοραζουν Sony κινητα,τα οποια ουτε στην Ιαπωνια δεν πουλανε.

Επισης δεν ειναι και τυχαιο για ποιο λογο τα Sony(ή και τα LG)κινητα απαξιωνονται ετσι γρηγορα/αποτομα.

Δεν ειναι ασχημα κινητα σε καμια περιπτωση,απλα δεν ειναι τοσο ανταγωνιστικα οσο πρεπει.

Η Sony μεχρι και περυσι το καλοκαιρι κυκλοφορουσε κινητα με Lcd οθονες,παρολο που ειναι πιο ενεργη στην αγορα τηλεορασεων εδω και ποσο καιρο,τι να λεμε τωρα.........

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

1)Το εαν ειναι πολυ καλη ή οχι μια καμερα κρινεται απο την ποιοτητα των φωτογραφιων στο auto(αυτο ενδιαφερει την πλειοψηφια του κοσμου ουτως ή αλλως)και φυσικα σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Εαν δεν συγκρινεις κατι με κατι αλλο,δεν θα ξερεις ποσο και αν ειναι καλυτερο ή χειροτερο.

2)Ειπαμε το γιατι κραταει.Ειναι ο ιδιος λογος που κραταει και η μπαταρια στα τελευταια iphone. Μικροτερες ιντσες+αναλυση+τελευταιας γενιας τσιπακι που κανει καλυτερη διαχειριση/καταναλωση. Εαν πχ το Xperia 5 ειχε 4κ οθονη(οπως το 1)και τιποτα 6.7ιντσες,δεν θα εβγαζε ουτε μερα(γιαυτο και το Galaxy S10 το απλο,ζοριζεται για να βγαλει μερα αν το δουλευεις.

Επισης τα Sony ευτυχως δεν εχουν πολυ bloatware(οπως και pixel/Oneplus).

3)Η ναυαρχιδα της Sony για το 2019 ειναι τα Xperia 5 και Xperia 1.Η οθονη του Xperia 1 δεν παταει κατω τον ανταγωνισμο για 3 λογους.

α)δεν ειναι τοσο φωτεινη οσο του ανταγωνισμου.

β)αν και πλασαρεται ως 4κ,τις περισσοτερες φορες δεν λειτουργει καν σε 4κ.

γ)Ο(android) ανταγωνισμος πλεον εχει περασει σε 90 και 120hz οθονες. Αλλη εμπειρια χρησης. 

Αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι τα Xperia 1 και 5 δεν εχουν πολυ καλες οθονες,μια χαρα amoled εχουν.

4)Το προβλημα ειναι οτι αγοραζεις μια ναυαρχιδα η οποια κυκλοφορει μετα την κυκλοφορια του επομενου Android,και αντι να ερχεται με αυτη με το καλημερα,ερχεται με μια εκδοση πισω(το XZ3 ομως ηρθε με Android 9...).

Αυτο εχει ως αποτελεσμα αντι να παρει το κινητο μεχρι Android 12,να παρει μεχρι Android 11(του χρονου δηλαδη)και τελος. 

Android 11 θα παρει μεχρι και το Pixel 2 του 2017,αν ειναι δυνατον......

5)Το θεμα του ηχου δυστηχως ειναι τελειως υποκειμενικο και δυστηχως ειναι και παρα πολυ δυσκολο να γινει συγκριση οσο αφορα την ενταση.

Για τα περι Note10 σε πιστευω γιατι και στα χαρτια ειναι πιο δυνατο σε ενταση(δες σε Μουσικη) απο αυτο https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5-review-1987p3.php

6)Δεν εγραψα καπου αυτο. Ειπα οτι εκτος εαν γνωριζετε καπου αναλυτικα το κοστος κατασκευης της καθε ναυαρχιδας,ειναι ψιλο αστειο να μιλαμε για κορυφαια ποιοτητα κατασκευης.

Ολες οι ναυαρχιδες των 600+ευρω εχουν πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,δεν εχει να λεει κατι αυτο. 

Με λιγα λογια επειδη καθε χρονια τα ιδια και τα ιδια γραφονται συγκεκριμενα για την Sony,δεν ειναι ολοι προβατα που δεν αγοραζουν Sony κινητα,τα οποια ουτε στην Ιαπωνια δεν πουλανε.

Επισης δεν ειναι και τυχαιο για ποιο λογο τα Sony(ή και τα LG)κινητα απαξιωνονται ετσι γρηγορα/αποτομα.

Δεν ειναι ασχημα κινητα σε καμια περιπτωση,απλα δεν ειναι τοσο ανταγωνιστικα οσο πρεπει.

Η Sony μεχρι και περυσι το καλοκαιρι κυκλοφορουσε κινητα με Lcd οθονες,παρολο που ειναι πιο ενεργη στην αγορα τηλεορασεων εδω και ποσο καιρο,τι να λεμε τωρα.........

Αυτό με την έκδοση του Android είναι ένα θέμα και το κάνουν πολλοί. Το λάθος είναι να κυκλοφορείς μια συσκευή με προηγούμενη έκδοση ενώ μόλις έχει αρχίσει η διάθεση της νέας. Στην περίπτωση όμως εδώ το Android 10 άρχισε να διατίθεται το Σεπτέμβριο αν δεν κάνω λάθος. Το xperia 1 κυκλοφόρησε αρκετά πριν και το 5 οριακά με τη διάθεση του Android 10.

Σίγουρα υπάρχει σκοπιμότητα από πίσω αλλά φαντάζομαι χρειάζονται και κάποιο χρόνο οι διάφοροι OEM να προσαρμόσουν στα μέτρα τους την τελευταία έκδοση, όσο bloatware free και αν είναι. 

Εγώ πάντως αν κάποια στιγμή αλλάξω εταιρία μόνο Oneplus θα κοίταζα πλέον από Android και Pixel. 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Leo360 είπε

Ξέρω γω, ίσως μιλάω ως κάτοχος και ξέρω κάτι παραπάνω; Πες μας εσύ την άποψη σου που απλά βλέπεις τους αριθμούς και δε το έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ αν βγάζει μέρα :)

Φέρτε να το δοκιμάσουμε, να παίξουμε κανένα παιχνιδάκι και να τα φτύσει στο τρίωρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, possiz said:

Φέρτε να το δοκιμάσουμε, να παίξουμε κανένα παιχνιδάκι και να τα φτύσει στο τρίωρο. 

Οκ, όποτε θέλεις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου πάντα... Όσοι δεν έχετε το κινητό στη κατοχή σας παρακαλώ μη κρίνετε... Ένα Review απέχει πολύ από τη Real life... 

Κάτοχος λοιπόν εδώ και ένα μήνα περίπου της συσκευής από ποιότητα δεν υπάρχει περίπτωση να το συγκρίνω με καμία κινεζιά είναι ιεροσυλία....

Πάμε στ αλλά..  Κάμερα..  Λέτε για Night mode... Ναι δεν έχει το Sony.. Δοκιμή προ ημερών με το Iphone 11 ( το απλό γιατί εκεί ανήκει το Xperia 5) μας έφερε όμως προ εκπλήξεως με μόνο ένα τιπ... Απλά γυρνάς Manual και ανοίγεις το HDR και το Sony πραγματικά σε 3 διαφορετικές σκοτεινές συνθήκες έσπειρε.. ... Το δοκίμασε κάνεις αυτο;;; Όχι άλλα κρίνουμε ο καθένας ότι του κατέβει 

Βίντεο... Το Iphone δε παίζεται στο θέμα σταθεροποίησης...

Αλλά πιστεύω ότι το 4Κ HDR βίντεο του Sony είναι απ τα καλύτερα που έχω δει .... Τα συγκρίνω μόνο με Samsung και Apple που είναι καλύτερα Όχι τόσο στην εικόνα αλλά στη σταθεροποίηση... Καλά για τα κινέζικα με το κάκιστο ήχο ούτε λόγος... 

Ήχος βίντεο... Νομίζω στα τοπ3 και πάλι....

Ήχος κινητού... Τέτοια Στεροφωνια πραγματικά χαζεύεις να το ακούς...

Καλά από ταχύτητα ui οθόνη σταθερότητα ήταν πάντα στο πάνω ράφι η Sony... 

Υπάρχουν πολλά εξαιρετικά κινητά εκεί έξω... Αλλά αυτοί που χωρίς καν να το έχουν δει από κοντά κρίνουν και κρίνου. Άσχημα με χαλάει πολύ γι αυτό καλό θα είναι να μη κρίνουν... Να το κάνουν αν και εφόσον το αγοράσουν και ζήσουν μαζί του..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, possiz είπε

Φέρτε να το δοκιμάσουμε, να παίξουμε κανένα παιχνιδάκι και να τα φτύσει στο τρίωρο. 

Η Sony απευθύνεται σε άτομα άνω των 18. 

8 λεπτά πριν, mak25 είπε

Γνώμη μου πάντα... Όσοι δεν έχετε το κινητό στη κατοχή σας παρακαλώ μη κρίνετε... Ένα Review απέχει πολύ από τη Real life... 

Κάτοχος λοιπόν εδώ και ένα μήνα περίπου της συσκευής από ποιότητα δεν υπάρχει περίπτωση να το συγκρίνω με καμία κινεζιά είναι ιεροσυλία....

Πάμε στ αλλά..  Κάμερα..  Λέτε για Night mode... Ναι δεν έχει το Sony.. Δοκιμή προ ημερών με το Iphone 11 ( το απλό γιατί εκεί ανήκει το Xperia 5) μας έφερε όμως προ εκπλήξεως με μόνο ένα τιπ... Απλά γυρνάς Manual και ανοίγεις το HDR και το Sony πραγματικά σε 3 διαφορετικές σκοτεινές συνθήκες έσπειρε.. ... Το δοκίμασε κάνεις αυτο;;; Όχι άλλα κρίνουμε ο καθένας ότι του κατέβει 

Βίντεο... Το Iphone δε παίζεται στο θέμα σταθεροποίησης...

Αλλά πιστεύω ότι το 4Κ HDR βίντεο του Sony είναι απ τα καλύτερα που έχω δει .... Τα συγκρίνω μόνο με Samsung και Apple που είναι καλύτερα Όχι τόσο στην εικόνα αλλά στη σταθεροποίηση... Καλά για τα κινέζικα με το κάκιστο ήχο ούτε λόγος... 

Ήχος βίντεο... Νομίζω στα τοπ3 και πάλι....

Ήχος κινητού... Τέτοια Στεροφωνια πραγματικά χαζεύεις να το ακούς...

Καλά από ταχύτητα ui οθόνη σταθερότητα ήταν πάντα στο πάνω ράφι η Sony... 

Υπάρχουν πολλά εξαιρετικά κινητά εκεί έξω... Αλλά αυτοί που χωρίς καν να το έχουν δει από κοντά κρίνουν και κρίνου. Άσχημα με χαλάει πολύ γι αυτό καλό θα είναι να μη κρίνουν... Να το κάνουν αν και εφόσον το αγοράσουν και ζήσουν μαζί του..

Σωστά τα λες, εγώ βλέπω και τις φωτογραφίες σου στο γειτονικό. 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mak25 είπε

 

Αυτο που λές δεν στεκει γιατι πολυ απλα στην πραγματικοτητα για να μπορει να εκφερει καποιος αποψη για το οποιοδηποτε κινητο,θα επρεπε καθε χρονο να αγοραζει ολες τις ναυαρχιδες της αγορας,πραγμα προφανως παραλογο και εν μερη δεν χρειαζεται κιολας να κανεις κατι τετοιο.

Εσυ που μιλας περι Top3 στον ηχο του video(και οχι μονο) και κανεις και υποδειξεις στους υπολοιπους,δουλεψες ολες τις υπολοιπες ναυαρχιδες και το εβγαλες αυτο το συμπερασμα?

Για να ξερουμε τι λεμε ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αυτο που λές δεν στεκει γιατι πολυ απλα στην πραγματικοτητα για να μπορει να εκφερει καποιος αποψη για το οποιοδηποτε κινητο,θα επρεπε καθε χρονο να αγοραζει ολες τις ναυαρχιδες της αγορας,πραγμα προφανως παραλογο και εν μερη δεν χρειαζεται κιολας να κανεις κατι τετοιο.

Εσυ που μιλας περι Top3 στον ηχο του video(και οχι μονο) και κανεις και υποδειξεις στους υπολοιπους,δουλεψες ολες τις υπολοιπες ναυαρχιδες και το εβγαλες αυτο το συμπερασμα?

Για να ξερουμε τι λεμε ετσι?

Φυσικά τραβάμε εδώ και ένα μήνα βίντεο με τα κινητά μας στο χώρο που δουλεύουμε ( μπουζούκια για να καταλάβεις)  που είναι πολύ πολύ πολύ απαιτητικός  με τα εξής κινητά... Iphone 11 , Samsung S10 , Huawei P30 pro και το δικό μου φυσικά... 

Περιττό να πω ότι το Huawei αν και καλή ποιότητα εικόνας ( το 4ο όμως γενικά από τα 4 κινητά)  από ήχο τα κάνει όχι απλά μαντάρα άστο μη το συζητήσουμε καλύτερα... Τα υπόλοιπα δύο μαζί με το Sony είναι τα καλύτερα... Το καλύτερο βίντεο σε γενικές γραμμές σε αυτές τις συνθήκες ( χαμηλά φώτα πολύ φασαρία από τα ηχεια)  το τραβάει το Iphone μετά το Sony και μετά το Samsung.. το Huawei το χάνει πολύ στον ήχο και στη σταθεροποίηση κι αυτό.. 

16 ώρες πριν, alfaeffe είπε

Τι χωρας/customization ειναι το Xperia 5 που εχεις παρει; Γιατι δεν εχει βγει ακομα Android 10 για Customized EU...

Όντως αυτό το χω και εγώ απορία αφού ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει πως το πηρε;;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, mak25 said:

Όντως αυτό το χω και εγώ απορία αφού ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει πως το πηρε;;

Το είπα, Xperifirm με Nordic Combined επιλογή 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...