Προς το περιεχόμενο

Intel Comet Lake-S [2020]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, _Theo_ είπε

Εγώ πάντως έχω ξενερώσει απίστευτα. Εδώ και πολύ καιρό, έχουν εξαφανιστεί ηρωικοί Intelάκηδες από τα σχετικά θέματα όπως πχ ο Dr_73, ο TheElf και άλλοι. Με αποτέλεσμα να έχουν την αριθμητική υπεροχή οι αντίπαλοι. Αν ήταν και αυτοί εδώ θα είχαμε επικές μάχες!!

Ε,δεν υπάρχει ποια ενδιαφέρων,δεν βλεπεις τι γίνεται;  Τρίτη βελτίωση ZEN και ακόμη δεν υπάρχει λόγος για την intel για σοβαρή απάντηση, ακόμη δεν υπάρχει ούτε ένα πράγμα στο οποίο οι ZEN μπορούν να ανταγωνιστούν στα ίσα πυρήνα με πυρήνα,το μοναδικό στο οποίο μπορούν να ανταγωνιστούν είναι στο να ρίχνουν τις τιμές για να κερδίζουν τουλαχιστον κάνα μπεντσάκι σε κατηγορία τιμής.

Βλέπεις τον 10900κ και σε πολλά πράγματα είναι ίσα/πολύ κοντά με τον 3900χ και σε κάποια τον περνάει κιόλα,επεξεργαστή με 20% παραπάνω πυρήνες,βλέπε τα παραδείγματα που ανέβασε ο άλλος για την adobe,o 10900 περνάει ακόμα και τον 3950 σε photoshop και after effects.

Μιλάνε για κατανάλωση που έχει σε AVX και κλοκαρισμένο στο θεό αλλά κανένας δεν μιλάει για το τι απόδοση έχει όταν πραγματικά τρέξεις κάτι που να δουλεύει AVX σαν το pov-ray.

Όλοι προσποιούνται ότι τα 1080 στα παιχνίδια είναι πλέων παλιομοδίτικα και πρέπει να μετράς στα 1440 το λιγότερο,αλλά κανείς δεν κάνει το ίδιο π.χ. για συμπίεση βίντεο,κανείς δεν λέει ότι το χ264 είναι ξεπερασμένο και ότι πρέπει να βλέπουμε μόνο το  HEVC πλέον, όπου ξανά ο 10900 είναι ίσα με 16/32 της AMD, 60 φούκινγ τοις εκατό παραπάνω πυρήνες.

Κανένας δεν κοιτάει ότι ο 10900 έχει και συνεπεξεργαστή (igpu) με δυνατότητα μετατροπής βίντεο χωρίς καθόλου χρήση του επεξεργαστή,με δυνατότητες 3drender και δεν ξέρω κιόλα έχει nervana αυτός ή όχι; Δεν ασχολείται κανείς.

Όπως είπαν και άλλοι πριν από μένα, κοιτάς για ποιο πράγα των θες των Η/Υ κοιτάς και την τσέπη σου και παίρνεις ό,τι συμφέρει περισσότερο για σένα.

(Ή παρασύρεσαι τυφλά από κάποιο μπεντς και παίρνεις ό,τι συμφέρει περισσότερο των μπεντσά) 

spacer.png

spacer.png

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, TheELF είπε

Ε,δεν υπάρχει ποια ενδιαφέρων,δεν βλεπεις τι γίνεται;  Τρίτη βελτίωση ZEN και ακόμη δεν υπάρχει λόγος για την intel για σοβαρή απάντηση, ακόμη δεν υπάρχει ούτε ένα πράγμα στο οποίο οι ZEN μπορούν να ανταγωνιστούν στα ίσα πυρήνα με πυρήνα,το μοναδικό στο οποίο μπορούν να ανταγωνιστούν είναι στο να ρίχνουν τις τιμές για να κερδίζουν τουλαχιστον κάνα μπεντσάκι σε κατηγορία τιμής.

Βλέπεις τον 10900κ και σε πολλά πράγματα είναι ίσα/πολύ κοντά με τον 3900χ και σε κάποια τον περνάει κιόλα,επεξεργαστή με 20% παραπάνω πυρήνες,βλέπε τα παραδείγματα που ανέβασε ο άλλος για την adobe,o 10900 περνάει ακόμα και τον 3950 σε photoshop και after effects.

Μιλάνε για κατανάλωση που έχει σε AVX και κλοκαρισμένο στο θεό αλλά κανένας δεν μιλάει για το τι απόδοση έχει όταν πραγματικά τρέξεις κάτι που να δουλεύει AVX σαν το pov-ray.

Όλοι προσποιούνται ότι τα 1080 στα παιχνίδια είναι πλέων παλιομοδίτικα και πρέπει να μετράς στα 1440 το λιγότερο,αλλά κανείς δεν κάνει το ίδιο π.χ. για συμπίεση βίντεο,κανείς δεν λέει ότι το χ264 είναι ξεπερασμένο και ότι πρέπει να βλέπουμε μόνο το  HEVC πλέον, όπου ξανά ο 10900 είναι ίσα με 16/32 της AMD, 60 φούκινγ τοις εκατό παραπάνω πυρήνες.

Κανένας δεν κοιτάει ότι ο 10900 έχει και συνεπεξεργαστή (igpu) με δυνατότητα μετατροπής βίντεο χωρίς καθόλου χρήση του επεξεργαστή,με δυνατότητες 3drender και δεν ξέρω κιόλα έχει nervana αυτός ή όχι; Δεν ασχολείται κανείς.

Όπως είπαν και άλλοι πριν από μένα, κοιτάς για ποιο πράγα των θες των Η/Υ κοιτάς και την τσέπη σου και παίρνεις ό,τι συμφέρει περισσότερο για σένα.

(Ή παρασύρεσαι τυφλά από κάποιο μπεντς και παίρνεις ό,τι συμφέρει περισσότερο των μπεντσά) 

spacer.png

spacer.png

 

Να και οι ενισχύσεις! 😁

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι θέλουν να αποδείξουν ότι έκαναν πιο γαμάτη αγορά από τον άλλον και ότι είναι μάγκες και έξυπνοι. Δεν παραδέχονται κάποια πράγματα. Και εκεί είναι το πρόβλημα.

Εμένα πάλι δεν με ενδιαφέρουν καν τα παραπάνω. Για τη χρήση που κάνω τον υπολογιστή μια χαρά είναι, ειδικότερα αρκεί να μου τρέχει καλά τα Total War και το παιχνίδι της δεκαετίας aka Cyberpunk 2077...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Να και οι ενισχύσεις! 😁

Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι θέλουν να αποδείξουν ότι έκαναν πιο γαμάτη αγορά από τον άλλον και ότι είναι μάγκες και έξυπνοι. Δεν παραδέχονται κάποια πράγματα. Και εκεί είναι το πρόβλημα.

Εμένα πάλι δεν με ενδιαφέρουν καν τα παραπάνω. Για τη χρήση που κάνω τον υπολογιστή μια χαρά είναι, ειδικότερα αρκεί να μου τρέχει καλά τα Total War και το παιχνίδι της δεκαετίας aka Cyberpunk 2077...😁

Μακάρι να σκεφτοντουσαν όλοι έτσι... Για παράδειγμα, παίζω αυτά τα 2-3 παιχνίδια, έχω αυτό το μπάτζετ, άρα είμαι οκ με αυτό το hardware κ τελος.. δεν καταλαβαίνω γιατί το θέμα intel amd έχει γίνει οπαδικο; Κανονικά το μόνο που θα έπρεπε να νοιάζει τον καθένα είναι η τσέπη του... Anyway, ο καθένας κάνει ότι νομίζει καλύτερο για εκείνον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, TheELF said:

Ε,δεν υπάρχει ποια ενδιαφέρων,δεν βλεπεις τι γίνεται;  Τρίτη βελτίωση ZEN και ακόμη δεν υπάρχει λόγος για την intel για σοβαρή απάντηση, ακόμη δεν υπάρχει ούτε ένα πράγμα στο οποίο οι ZEN μπορούν να ανταγωνιστούν στα ίσα πυρήνα με πυρήνα,το μοναδικό στο οποίο μπορούν να ανταγωνιστούν είναι στο να ρίχνουν τις τιμές για να κερδίζουν τουλαχιστον κάνα μπεντσάκι σε κατηγορία τιμής.

αχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα  

 

Όλο niche βρίσκουμε , τώρα το ρίξαμε στο Core vs Core αχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα


😂🤣😂🤣'

Ακόμα και με τα AVX που μας τα έχετε κάνει τσουρέκια είναι στα ισα (3600 vs 10600Κ)

spacer.png

 

Βέβαια όταν ο 3600 με 65W είναι στα ισα με τον 10600Κ στα 125W το κάνουμε γαργάρα.  😂😂🤣🤣

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Το ανέκδοτο είναι ότι μετά από σχεδόν 3 χρόνια η Intel δεν έχει κάνει ούτε ένα βήμα εμπρός σε Core vs Core , δείτε 8700Κ vs 10600K , αλλά και εδώ φταίει η AMD   😂😂🤣😂😂

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Aten-Ra said:

αχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα  

Όλο niche βρίσκουμε , τώρα το ρίξαμε στο Core vs Core αχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα


😂🤣😂🤣'

Ακόμα και με τα AVX που μας τα έχετε κάνει τσουρέκια είναι στα ισα (3600 vs 10600Κ)

spacer.png

Βέβαια όταν ο 3600 με 65W είναι στα ισα με τον 10600Κ στα 125W το κάνουμε γαργάρα.  😂😂🤣🤣

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Παλικάρι μου,υπάρχουν πράγματα όπου ο 10900 είναι  καλύτερος από τον 3900 και ακόμα και από τον 3950;

Το κοιτάς για ποιο πράγα των θες των Η/Υ κοιτάς και την τσέπη σου και παίρνεις ό,τι συμφέρει περισσότερο για σένα τι σημαίνει για σένα;

Δεν είπε κανείς ότι δεν υπάρχουν πράγματα για το οποία οι ζεν είναι καλύτεροι.

(όταν τρεις επεξεργαστές ένας με 6 ένας με 8 και ένας με 10 όλοι είναι 125w τότε προφανώς και δεν είναι όλοι στους 125)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TheELF είπε

 

(όταν τρεις επεξεργαστές ένας με 6 ένας με 8 και ένας με 10 όλοι είναι 125w τότε προφανώς και δεν είναι όλοι στους 125)

Come again ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, narta είπε

Avid Media Composer would like a word....

Adobe suite + blackmagic κατέχουν το 90% της αγοράς.

Αν θες να μιλήσουμε για εξαιρέσεις, να μιλήσουμε για λογισμικό που εκμεταλεύεται το quicksync της intel και αποδίδει σαν κάρτα γραφικών με cuda, δηλαδή 2-3x διαφορά από οποιοδήποτε άλλο τσιπάκι.

Θες με το 90% που οριακά είναι καλύτερη ακόμα η intel, ή θες κατά περίπτωση που είναι 2-3x φορές καλύτερη. Ότι θες. Διαλέγεις και πέρνεις.

Για τα σοβαρά τώρα.

Το παρακάτω βίντεο μιλάει για τον ελέφαντα στο δωμάτιο.

 

1 ώρα πριν, TheELF είπε

Ε,δεν υπάρχει ποια ενδιαφέρων,δεν βλεπεις τι γίνεται;  Τρίτη βελτίωση ZEN και ακόμη δεν υπάρχει λόγος για την intel για σοβαρή απάντηση, ακόμη δεν υπάρχει ούτε ένα πράγμα στο οποίο οι ZEN μπορούν να ανταγωνιστούν στα ίσα πυρήνα με πυρήνα,το μοναδικό στο οποίο μπορούν να ανταγωνιστούν είναι στο να ρίχνουν τις τιμές για να κερδίζουν τουλαχιστον κάνα μπεντσάκι σε κατηγορία τιμής.

Βλέπεις τον 10900κ και σε πολλά πράγματα είναι ίσα/πολύ κοντά με τον 3900χ και σε κάποια τον περνάει κιόλα,επεξεργαστή με 20% παραπάνω πυρήνες,βλέπε τα παραδείγματα που ανέβασε ο άλλος για την adobe,o 10900 περνάει ακόμα και τον 3950 σε photoshop και after effects.

Μιλάνε για κατανάλωση που έχει σε AVX και κλοκαρισμένο στο θεό αλλά κανένας δεν μιλάει για το τι απόδοση έχει όταν πραγματικά τρέξεις κάτι που να δουλεύει AVX σαν το pov-ray.

Όλοι προσποιούνται ότι τα 1080 στα παιχνίδια είναι πλέων παλιομοδίτικα και πρέπει να μετράς στα 1440 το λιγότερο,αλλά κανείς δεν κάνει το ίδιο π.χ. για συμπίεση βίντεο,κανείς δεν λέει ότι το χ264 είναι ξεπερασμένο και ότι πρέπει να βλέπουμε μόνο το  HEVC πλέον, όπου ξανά ο 10900 είναι ίσα με 16/32 της AMD, 60 φούκινγ τοις εκατό παραπάνω πυρήνες.

Κανένας δεν κοιτάει ότι ο 10900 έχει και συνεπεξεργαστή (igpu) με δυνατότητα μετατροπής βίντεο χωρίς καθόλου χρήση του επεξεργαστή,με δυνατότητες 3drender και δεν ξέρω κιόλα έχει nervana αυτός ή όχι; Δεν ασχολείται κανείς.

Όπως είπαν και άλλοι πριν από μένα, κοιτάς για ποιο πράγα των θες των Η/Υ κοιτάς και την τσέπη σου και παίρνεις ό,τι συμφέρει περισσότερο για σένα.

(Ή παρασύρεσαι τυφλά από κάποιο μπεντς και παίρνεις ό,τι συμφέρει περισσότερο των μπεντσά) 

spacer.png

spacer.png

Πες τα ρε άρχοντα.

Μου κάνει εντύπωση η μπλε με τέτοιο κακό τσιπ και πάλι μπροστά είναι.

Αν βρεις προσφορά ή σε καλή τιμή έναν intel τον τσιμπάς. Τώρα με τον ανταγωνισμό και με τις σφαλιάρες που έχει φάει η μπλε και έχει ρίξει τις τιμές, ταμάμ για εμάς.

Βλέπω παρουσίαση 10600Κ. Βαράει 5.1 με 63 βαθμούς; ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ;

Έχω 8700Κ και ανεβαίνει στους 75-80 βαθμούς στα 5 κλειδωμένος και είμαι καρα-ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πέτρος είπε

Μην αρπάζεσαι, ωρέ!

Ειδικά εσύ, τί περίμενες να μάθεις από τα reviews?

Τί έκπληξη μπορεί να έκρυβε αυτή η κυκλοφορία? Ξέραμε την αρχιτεκτονική, ξέραμε την ολοκλήρωση, ξέραμε τα πάντα από τις προηγούμενες γενιές και απλά τους αντίστοιχους πολλαπλασιασμούς επιβεβαιωσαμε.

Πάρε τον, με το καλό, ξεκλιασέ τον, να μάθουμε όντως πράγματα.

Εννοείται πως για τα vs και τα άλλα αντί άλλων, συμφωνούμε.

Spoiler

 

Πέτρο νομίζεις πως αρπάχτηκα?Δεν το νομίζω....πρώτον δεν συμμετέχω ενεργά στα vs αν δείς.....Μετά με στεναχωρεί το ντάντεμα των amd......ναι είναι θερμοί οι intel .....ναι έχει μείνει πίσω σε productivity και στην main και στην hedt (καλά εκεί δεν σχολιάζω καν).....ναι κάνει αλλαγή socket συνέχεια.....ναι είναι ακριβή......ναι έχει μείνει στάσιμη σε απόδοση / core......αλλά τι πρωτοποριακό έχει δώσει η amd στο gaming?Θα μου πείς δεν είναι το πάν το gaming.......ναι έχει δώσει καλό socket compatibility.....καλές καταναλώσεις ......καλό perfomance / watt....φανταστικές τιμές.......πολύ καλό gaming αφού μένει λίγο πίσω πια....16πύρηνο στην main (απλά φανταστικά πράγματα)....Γιατί αυτό το ντάντεμα που τους κάνουμε στο gaming? Να υπενθυμίσω ότι προέρχομαι απο 1090T/FX 8350 στο main rig και athlon στο second rig που αυτά αλλάχτηκαν σε intel και ξανα αλλάζονται άνετα σε amd......Δεν έχω θέμα.....Αλλά ρε φίλε πολύ ντάντεμα και να λέμε φούρνους τους intel (aka 9590 και σε temps και σε απόδοση) και να μένουν πίσω τα amd από τα 14nm intel σε games?

Anyway...τέλος το off από μένα γιατί με στεναχωρεί που χαλάμε και οι μεν και οι δε τα threads έτσι.....

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, volman είπε

Adobe suite + blackmagic κατέχουν το 90% της αγοράς.

Αν θες να μιλήσουμε για εξαιρέσεις, να μιλήσουμε για λογισμικό που εκμεταλεύεται το quicksync της intel και αποδίδει σαν κάρτα γραφικών με cuda, δηλαδή 2-3x διαφορά από οποιοδήποτε άλλο τσιπάκι.

Θες με το 90% που οριακά είναι καλύτερη ακόμα η intel, ή θες κατά περίπτωση που είναι 2-3x φορές καλύτερη. Ότι θες. Διαλέγεις και πέρνεις

Εχεις μηδενική γνώση της αγοράς ή απλά πιστεύεις ότι η αγορά είναι το YouTube. To 70% της αγοράς το έχει η Avid και η Edius. Η Adobe είναι ο 3ος παίκτης και η BM με το Resolve τώρα αρχίζει να υφίσταται σαν NLE από καθαρό εργαλείο για colorists

Όσον αφορά τα υπόλοιπα και σχετικά με την Adobe πάλι κάνεις λάθος. Με το τελευταίο update η ψαλίδα απλά όχι έκλεισε αλλά είναι πλέον ανύπαρκτη.

Αλλά έτσι πάει Μπαμπη μου όταν ο καθένας γίνεται expert μετα από 2 άρθρα και 8 βιντεάκια στο yt...

Edit: Premiere what?

Spoiler

WSWfLnU.jpg

 

Επεξ/σία από narta
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Aten-Ra είπε

αχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχα  

Όλο niche βρίσκουμε , τώρα το ρίξαμε στο Core vs Core αχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα


😂🤣😂🤣'

Ακόμα και με τα AVX που μας τα έχετε κάνει τσουρέκια είναι στα ισα (3600 vs 10600Κ)

spacer.png

Βέβαια όταν ο 3600 με 65W είναι στα ισα με τον 10600Κ στα 125W το κάνουμε γαργάρα.  😂😂🤣🤣

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Το ανέκδοτο είναι ότι μετά από σχεδόν 3 χρόνια η Intel δεν έχει κάνει ούτε ένα βήμα εμπρός σε Core vs Core , δείτε 8700Κ vs 10600K , αλλά και εδώ φταίει η AMD   😂😂🤣😂😂

Κι άμα φάει κ λίγο manual oc στα 4.4 ο 3900 .εκεί να δεις μετά διαφορές σε αυτές τις εφαρμογές.ο 10900 τεζαρισμενος στο ρεύμα είναι.ετσι θα ταν δίκαια η σύγκριση

Διαλέξτε λένε cpu για gaming. Gpu διαλέγεις για gaming.cpu είναι η καρδιά του συστήματος για όλα τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, billeiros είπε

Κι άμα φάει κ λίγο manual oc στα 4.4 ο 3900 .εκεί να δεις μετά διαφορές σε αυτές τις εφαρμογές.ο 10900 τεζαρισμενος στο ρεύμα είναι.ετσι θα ταν δίκαια η σύγκριση

Διαλέξτε λένε cpu για gaming. Gpu διαλέγεις για gaming.cpu είναι η καρδιά του συστήματος για όλα τα υπόλοιπα.

Και ο 10900 είναι λίγος για όλα τα υπολοιπα. Αφού θυμάμαι και οτνα βγήκαν οι zen2, με 9900k λένε δεν θα μπορείς να παιζεις games με discord και Spotify στο background 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Και ο 10900 είναι λίγος για όλα τα υπολοιπα. Αφού θυμάμαι και οτνα βγήκαν οι zen2, με 9900k λένε δεν θα μπορείς να παιζεις games με discord και Spotify στο background 😂

Μην ασχολείσαι μαζί μου σε παρακαλώ.εγραψα κάτι που δεν ισχύει? Και btw όχι λίγος δεν είναι.αλλα λιγότερος του 3900 είναι στις 9 από τις 10 εφαρμογές.καταναλωνοντας μάλιστα διπλάσιο ρεύμα σχεδόν κ όντας πάρα πολύ ζεστός σε σημείο επικινδυνότητας.απαιτώντας συνάμα μητρικές των ,500 ευρώ για να σαι κάπως safe .ξέχασα να αναφερω πως είναι και ακριβοτερος .δεν περιμένω να καταλάβεις αυτά που γράφω.δε θες να καταλάβεις.εισαι ο μπαναρισμενος λογαριασμός.που δημιουργεί προβλημα

1 ώρα πριν, BabisTs είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Πέτρο νομίζεις πως αρπάχτηκα?Δεν το νομίζω....πρώτον δεν συμμετέχω ενεργά στα vs αν δείς.....Μετά με στεναχωρεί το ντάντεμα των amd......ναι είναι θερμοί οι intel .....ναι έχει μείνει πίσω σε productivity και στην main και στην hedt (καλά εκεί δεν σχολιάζω καν).....ναι κάνει αλλαγή socket συνέχεια.....ναι είναι ακριβή......ναι έχει μείνει στάσιμη σε απόδοση / core......αλλά τι πρωτοποριακό έχει δώσει η amd στο gaming?Θα μου πείς δεν είναι το πάν το gaming.......ναι έχει δώσει καλό socket compatibility.....καλές καταναλώσεις ......καλό perfomance / watt....φανταστικές τιμές.......πολύ καλό gaming αφού μένει λίγο πίσω πια....16πύρηνο στην main (απλά φανταστικά πράγματα)....Γιατί αυτό το ντάντεμα που τους κάνουμε στο gaming? Να υπενθυμίσω ότι προέρχομαι απο 1090T/FX 8350 στο main rig και athlon στο second rig που αυτά αλλάχτηκαν σε intel και ξανα αλλάζονται άνετα σε amd......Δεν έχω θέμα.....Αλλά ρε φίλε πολύ ντάντεμα και να λέμε φούρνους τους intel (aka 9590 και σε temps και σε απόδοση) και να μένουν πίσω τα amd από τα 14nm intel σε games?

Anyway...τέλος το off από μένα γιατί με στεναχωρεί που χαλάμε και οι μεν και οι δε τα threads έτσι.....

Δεν έχει δώσει βελτίωση Μπάμπη με τους 3000 στο gaming σε σχέση με.τους 2000? Έχει δώσει και μεγάλη μάλιστα.καθε προϊόν της τα τελευταία χρόνια περιέχει αξιόλογες βελτιώσεις.το αμφισβητείς αυτό? 

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίδιοι εδώ μέσα που δε σας ενδιαφέρει η κατανάλωση και οι θερμοκρασίες ήθελα να δω τι λέγατε για τις vega που χε βγάλει η amd.τωρα ξαφνικά αμνησία.δουλευομαστε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...