Προς το περιεχόμενο

προβλήματα ενοικιου


olgab

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όλγα, τελικά τι θα κάνεις; Συμβουλέψου και έναν δικηγόρο που να γνωριζει από Αστικό Δίκαιο. Ολο και καποια περιπτωση θα εχουν ακουσει/δικάσει 

 

Καλη χρονιά σε όλους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις ‎28‎/‎12‎/‎2019 στις 9:38 ΠΜ, Weiss είπε

Δεν είναι ρευματοκλοπη αυτό. 

Δεν ειαι ρευματοκλοπη αλλα παρανομη ρευματοδοτηση και φυσικα είναι παρανοο.

Στις ‎28‎/‎12‎/‎2019 στις 10:55 ΠΜ, christakos07 είπε

Δεν νομίζω ο ΔΕΔΔΗΕ να ενδιαφερθεί και πολύ. Η σύνδεση δύο διαφορετικών διαμερισμάτων σε κοινό μετρητή απαγορεύεται. 

Ο ιδιοκτήτης λογικά δεν έχει μπει καν στον κόπο, να αιτηθεί νέο μετρητή. Πιθανώς πουλάει φούμαρα.

Φυσικα και θα ενδιαφερθεί ο ΔΕΔΔΗΕ αν γινει καταγγελια . Όχι μονο ο ΔΕΔΔΗΕ αλλα και ο Δημος γιατι χανει τελη από τα μειωμένα τετραγωνικα .

Αμφιβαλλω αν εχει κανει αιτηση διαχωρισμου και αν μπορει να παρει άλλη παροχη για το άλλο σπιτι .

Στις ‎28‎/‎12‎/‎2019 στις 9:38 ΠΜ, Weiss είπε

Δεν είναι ρευματοκλοπη αυτό. 

 

Στις ‎28‎/‎12‎/‎2019 στις 10:55 ΠΜ, christakos07 είπε

Δεν νομίζω ο ΔΕΔΔΗΕ να ενδιαφερθεί και πολύ. Η σύνδεση δύο διαφορετικών διαμερισμάτων σε κοινό μετρητή απαγορεύεται. 

Ο ιδιοκτήτης λογικά δεν έχει μπει καν στον κόπο, να αιτηθεί νέο μετρητή. Πιθανώς πουλάει φούμαρα.

 

Στις ‎28‎/‎12‎/‎2019 στις 9:38 ΠΜ, Weiss είπε

Δεν είναι ρευματοκλοπη αυτό. 

 

Στις ‎28‎/‎12‎/‎2019 στις 10:55 ΠΜ, christakos07 είπε

Δεν νομίζω ο ΔΕΔΔΗΕ να ενδιαφερθεί και πολύ. Η σύνδεση δύο διαφορετικών διαμερισμάτων σε κοινό μετρητή απαγορεύεται. 

Ο ιδιοκτήτης λογικά δεν έχει μπει καν στον κόπο, να αιτηθεί νέο μετρητή. Πιθανώς πουλάει φούμαρα.

Συγνωμη για τις επαναλήψεις αλλα κολησε ο browser.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο την εταιρεία που μου παρέχει το ρεύμα  να την ρωτήσω για την ηλεκτροδότηση και μου είπε ότι είναι για 126 τμ ενώ το συμβόλαιο μου λέει 64,18 τμ..μου είπε ότι είναι παράνομο και καλό θα ήταν να επικοινωνήσω με την ΔΕΔΔΗΕ. Επίσης μου λέει ότι δεν μου δίνει πίσω τις εγγυήσεις επειδή εγώ φεύγω δεν με διώχνει συν ότι μπορεί να μου κάνει μήνυση και να μου απαίτησει 10.000 ευρώ λόγω του ότι το συμβόλαιο είναι διετές..και ότι έχει μιλήσει με δικηγόρο αλλα δεν θέλει να φτάσουμε σε σημείο να κάνουμε μηνύσεις και αγωγές..εγώ του ξεκαθάρισα ότι από την στιγμή που δεν μου επιστρέφει τις εγγυήσεις να μην περιμένει και ενοίκιο..Αλλά αυτός επιμένει στο δικό του...Η δικηγόρος μου μου λέει ότι δεν μπορεί να μου κάνει (ευτυχως οταν μπηκα στο σπιτι το εβγαλα βίντεο για να το στειλω στους γονεις μου οποτε εχω στοιχεια για το πως μου το παρέδωσαν,  συν οτι εβγαλα και το μετα που γεμησε μουχλα ) τίποτα αλλα και να κάνει χαμένος θα βγει και πέρα απ ότι θα βγει χρεωμενος από την επιστροφή της εγγυήσης θα χρεωθεί και την αποζημιώσει που θα ζητήσω για τα δικαστικά έξοδα.. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο καθίκι,

ζητα του το αντιγραφο της αιτησης για τον διαχωρισμο.
(μελετη ηλεκτρολογου)
προφανος και δεν θα εχει.
εδω υπαρχει απατη και δολος.

1) καθεσε κανενα 6μηνο -7μηνο εκει χωρις να πληρωσεις εως να γινουν τα δικαστηρια.

2) ζητας αποζημιωση για το ρευμα να στο πληρωση....γιατι πληρωνεις για ολο το σπιτι και οχι για το διαμερισμα σου. (υπαρχουν μετρητες ραγας που μπαινουν στο πινακα για να 
βλεπεις τι ρευμα καταναλωνεις.)

3) πας σε γιατρο δικο σου και σου κανει βεβαιωση οτι εχεις ανεπνευστικα προβληματα και αλλεργια λογο της μουχλας.

4) ζητας αποζημιωση και για την ταλαιπωρια και για οτι αλλο ψυχολογικο σου εχει δημιουργηση η ολη κατασταση.

ενημερωνεις τον βλακα γραπτως για τις κινησεις σου. και αναμενεις. Αν σου δωσει τα χρηματα και τα βρειτε εχει καλως.

εαν για τον οποιοδηποτε λόγο σε τραμπουκισει φωναζεις επιτοπου την αστυνομια και του κανεις μυνηση.

ΥΓ την εγγυηση ηδη την εχει φαει....αυτο ειναι δεδομενο.
και να κερδισεις το δικαστηριο εαν δεν ειναι δημοσιος υπαλληλος δεν θα μπορεσεις να παρεις μετρητα.

κρατα τα χρηματα απο το 6μηνο 7μηνο που θα μενεις για να κλεισεις αλλο σπιτι.

ΥΓ2 οι περισσοτεροι ειναι ετσι χτυπα τους εκει που πονανε.....στα λεφτα κατσε μεσα οσο περισσοτερο χωρις να του δωσεις φραγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εχει μουχλα μη σκεφτεις να μεινεις μεσα,θα αρρωστήσεις. 

Ειχα και εγω το ίδιο ακριβώς βιωμα,μπηκα σε σπιτι-χαβουζα,αλλα μπηκα Σεπτεμβρη.

Οταν χειμωνιασε για τα καλα,τον ηπιαμε για τα καλα,ρουφηξαμε την υγρασια του αιωνα,χαλασε ενα στρωμα κοκοματ,ενας προτζεκτορας και κ μερικα ρουχα.

Ο τυπο εκανε το παγωνι,οτι εμενε εκει χρονια και οτι ηταν κομπλε ολα.

Του εριξα ενα μπιστολι στο ρευμα γτ δεν το είχαμε βαλει στο ονομα μας,του πηρα μεχρι και τα ντουι απο το σπιτι και εφυγα.

Αργοτερα το ξανανοικιασε σε γνωστο και παλεύουν με τη μόνωση τωρα,αντί να το γκρεμισουν ολο.

Το μονο σιγουρο ειναι οτι μεναμε 3 ατομα στο σπιτι και αρρωσταιναμε και οι 3 συνεχεια, στο τετραμηνο φυγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...