Προς το περιεχόμενο

Android Messages πρόβλημα αποστολής SMS


imazehost

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ το Android Messages για αποστολή μηνυμάτων, αλλά διαπιστώνω (και δεν έχω μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα, το γράφουν πάρα πολλοί και μέσα στο google play) πως δεν μπορούν να στείλουν κανονικό SMS σε κάποιον. Εμένα μου γράφει Αποστολή περιμένω και σε 1-2 λεπτά μου βγάζει πως δεν μπόρεσε να σταλθεί. Αυτό γίνεται μόνο εάν εκεί που στέλνω το μήνυμα, δεν έχει κάνει εγκατάσταση και αυτός το android messages. Σε φίλο που το έστειλα και το έχει, ανταλλάσουμε κανονικά.

Μήπως κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα και εάν έχει βρει κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω android messages απο τον Ιανουαριο του 2018 και δεν εχω καποιο προβλημα. Δοκιμασε να κλεισεις το ρυθμισεις > λειτουγιες συζητησης > ενεργοποιηση λειτουργιων συζητησης για αρχη. Ειναι απο τα χαλια που ανεχεται ο κοσμος επειδη η google θελει να κανει τις εφαρμογες της αντιστοιχες της apple (του imessage στην συγκεκριμενη περιπτωση).

Επεξ/σία από jim_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σ ευχαριστώ θα το δοκιμάσω, αλλά κανονικά πρέπει να το φτιάξουν, γιατί εάν είναι να κλείνω τις συζητήσεις, τότε δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν messenger αλλά μόνο για SMS που χρεώνει. Οπότε δώρο άδωρο είναι να μην μπορεί να κάνει και τις δυο λειτουργίες.

Ευχαριστώ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...