Προς το περιεχόμενο

To PlayStation 5 ενδέχεται να συνοδεύεται από «customizable» χειριστήριο DualShock


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Sorry Sony αλλα το Steam Controller εχει αυτη την δυνατοτητα εδω και παρα πολυ καιρο.. Εκτος και αν η ευρεσιτεχνια που κατοχυρωθηκε αφορα κατι διαφορετικο απο το να εχεις ενα σετ απο κουμπια στο πισω μερος και να μπορεις να προγραμματίζεις την χρηση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Σωστος. Εγω δεν πηρα ps4 και ειμαι με ενα χειριστηριο elite στο χερι. 

Το συστηνω ανεπιφυλακτα.

Γιατί να μη πάρεις και elite και κονσόλα και εισαι με το χειριστήριο στο χέρι? Μάλλον γιατί δεν έχεις λεφτά. Δεκτον, στην περίπτωση σου καλύτερα να πάρεις ps4. Δεν αναιρεί το ότι πληρώνεις παίρνεις. Και γω πήρα ένα Fiat αντί για ζάντες από Ferrari, δεν αλλάζει το γεγονός ότι η Ferrari είναι ανώτερη του Fiat όμως. 

5 ώρες πριν, fytotech είπε

Δεν έχεις άδικο. Δυσκολεύομαι πολύ να παίξω:

God of War

Horizon Zero Dawn

Spider-Man

Bloodborne

Uncharted series

The last of us

Shadow of the Colossus

Tetris Effect

Persona 5

The last guardian

με το Dualshock.

Καλά και γω δεν δυσκολεύομαι να κατέβω παραλία με το Fiat μου αλλά η Ferrari είναι καλύτερη. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, pictorino είπε

Δεν χρειάζεται να γίνει, 180€ κοστίζει το elite και 45 το dualshock. Καινούργιο το ps4 κοστίζει 196 !!!

Πρώτα απ'όλα να πιάσουμε το πόσο είχε στην αρχή το PS4 και να το συγκρίνουμε με την τιμή του Elite 2. Κατά 2ον ακόμη και το απλό χειριστήριο του XBOX είναι κλάσεις ανώτερο από τα χειριστήρια των PSx. Μόνο αν το πιάσεις στα χέρια σου και το χρησιμοποιήσεις θα καταλάβεις γτ έχει τόσα χρήματα (έχω το Elite 1)...

7 ώρες πριν, geogoku είπε

Δεν λέει κάτι. Εντάξει, έβγαλε η πρώτη παρτίδα πρόβλημα. Τουλάχιστον η MS το αναγνώρισε και φυσικά τα αντικατέστησε...

Και υπόψιν, αυτά σας τα λέει άτομο το οποίο είχε PS4 μέχρι πρόσφατα και το σκότωσε γτ ΧΒΟΧ δεν πρόκειται να γίνει. Οι αποκλειστικότητες για τις οποίες κάποιοι σκίζετε τα ρούχα σας, δεν μπόρεσαν να με κρατήσουν. Έχω και ένα PS3 Slim, αλλά σπάνια το ανοίγω. Μπορεί η MS να μην τα πήγε καλά σε αυτή την γενιά από άποψη πωλήσεων, αλλά χειριστήριο (ακόμη και το απλό), υπηρεσίες (XBL, Game Pass, κτλ.), Backwards Compatibility, η Sony τα βλέπει με το κυάλι. Για να ετοιμάζει παρόμοιο χειριστήριο με το Elite η Sony, κάτι σημαίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ryzenlake είπε

Γιατί να μη πάρεις και elite και κονσόλα και εισαι με το χειριστήριο στο χέρι? Μάλλον γιατί δεν έχεις λεφτά. Δεκτον, στην περίπτωση σου καλύτερα να πάρεις ps4. Δεν αναιρεί το ότι πληρώνεις παίρνεις. Και γω πήρα ένα Fiat αντί για ζάντες από Ferrari, δεν αλλάζει το γεγονός ότι η Ferrari είναι ανώτερη του Fiat όμως. 

Καλά και γω δεν δυσκολεύομαι να κατέβω παραλία με το Fiat μου αλλά η Ferrari είναι καλύτερη. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. 

Εσύ έχεις Ferrari κι εγώ Fiat αλλά η Ferrari δεν έχει βενζίνη, οπότε κάθεσαι σπίτι σου και την κοιτάς. Χαιρετισμούς από την παραλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fytotech είπε

Εσύ έχεις Ferrari κι εγώ Fiat αλλά η Ferrari δεν έχει βενζίνη, οπότε κάθεσαι σπίτι σου και την κοιτάς. Χαιρετισμούς από την παραλία.

E ναι αυτος που πηρε ferrari δεν εχει να βαλει βενζινη, ασφαλεστατα. Αλλα βεβαια, και παλι ασχετο. Εχω δεν εχω να βαλω βενζινη δεν αναιρει το γεγονος οτι η ferrari ειναι καλυτερη απο το fiat. Απλα πραματα, σταματηστε να υπεκφευγετε με οτι ναναι επιχειρηματα. 

Αν δεν καταλαβαινεις οτι το ps4 για να κανει 190 καταλαβαινεις τι τουμπανο hw εχει δεν μπορω να βοηθησω περαιτερω. Τοσο εχιε ενα καλο χειριστηριο / keyboard ας πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Dimitrisn7 είπε

Φίλε μου σου λέει αν διάβασες ότι είδη βγήκε σαν έχτρα για το  DualShock 4 το back button attachment. Οπότε γιατί σου φαίνεται περίεργο αυτό να το προσαρμόσουν στο καινούργιο χειριστήριο του 5????

Το διάβασα αυτό όπως είδα και το σχετικό βίντεο όταν λάνσαρε το προϊόν η Sony. Σίγουρα θα μπορούσε να είναι είδη στο επόμενο χειριστήριο αλλά εγώ πολύ αμφιβάλω. Αν αυτό που λανσάρανε πετύχει τότε το πιο πιθανό είναι να έχει ένα απλό χειριστήριο και ένα τύπου elite που θα έχει ενσωματωμένα τα πλήκτρα. Εσένα τι σε κάνει να πιστεύεις τόσο πολύ ότι το χειριστήριο που θα έχει η κονσόλα στο κουτί θα είναι σίγουρα αυτό της πατέντας; 

1 ώρα πριν, SaFiS είπε

Πρώτα απ'όλα να πιάσουμε το πόσο είχε στην αρχή το PS4 και να το συγκρίνουμε με την τιμή του Elite 2. Κατά 2ον ακόμη και το απλό χειριστήριο του XBOX είναι κλάσεις ανώτερο από τα χειριστήρια των PSx. Μόνο αν το πιάσεις στα χέρια σου και το χρησιμοποιήσεις θα καταλάβεις γτ έχει τόσα χρήματα (έχω το Elite 1)...

Δεν λέει κάτι. Εντάξει, έβγαλε η πρώτη παρτίδα πρόβλημα. Τουλάχιστον η MS το αναγνώρισε και φυσικά τα αντικατέστησε...

Και υπόψιν, αυτά σας τα λέει άτομο το οποίο είχε PS4 μέχρι πρόσφατα και το σκότωσε γτ ΧΒΟΧ δεν πρόκειται να γίνει. Οι αποκλειστικότητες για τις οποίες κάποιοι σκίζετε τα ρούχα σας, δεν μπόρεσαν να με κρατήσουν. Έχω και ένα PS3 Slim, αλλά σπάνια το ανοίγω. Μπορεί η MS να μην τα πήγε καλά σε αυτή την γενιά από άποψη πωλήσεων, αλλά χειριστήριο (ακόμη και το απλό), υπηρεσίες (XBL, Game Pass, κτλ.), Backwards Compatibility, η Sony τα βλέπει με το κυάλι. Για να ετοιμάζει παρόμοιο χειριστήριο με το Elite η Sony, κάτι σημαίνει...

Εσυ μάλλον αγοράζεις κονσόλα για τα χειριστήριο και όχι για τα παιχνίδια 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Customizable :P : οκ βγάλτε το τεράστιο σχεδον άχρηστο touch κουμπί για μένα και το φωτάκι που αντανακλά στην οθόνη τη νύχτα.

Α και μη ξεχάσω , βάλτε αναλογικούσ απο το dualshock του PS2 ή του PSX γιατί αυτοί που βάζετε τώρα είναι gtp.

Εχυαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Ότι πληρώνεις παίρνεις αδερφέ. Για να κάνει όλο το ps4 όσο το χειριστήριο μάντεψε.... 

Αυτό πες το στους έχοντες xiaomi να πεσουν να σε λιντσάρουν. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Αυτό πες το στους έχοντες xiaomi να πεσουν να σε λιντσάρουν. 

 

Τι εχουν τα Xiaomi? Και αψογη τιμη για το hardware εχουν, και 2 χρονια updates παιρνω με pure android (που και update να μη βγαζει θα βγαζει unofficial για αλλα 2 χρονια), και το root του το εχει, και το Xposed Framework το εχουν βγαλει, και gcam παιρνει, καμερα ετσι κ αλλιως αδιαφορη αφου το εχουμε καταλαβει πως αν θες καμερα στο κινητο δινεις +400 ευρω, μονο το software με ενδιαφερει και δεν του λειπει κάτι, συμβατο με τα πάντα. 128gb χώρο, 6gb ram, και μενουν και 10 ευρώ υπόλοιπο απο το ποσο που κανει το Elite μιας και αναφερθηκε τοσο σχετικο παραδειγμα.

Δεν ειναι παντα οτι πληρωνεις παιρνεις, ειναι και οτι εισαι διατεθειμενος να πληρώσεις στο σερβιρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι γράφουν οι από πάνω παντός το Xbox δεν θα φτάσει ποτέ καμία κονσόλα PlayStation και κανένα game φυσικά όσο για τον μοχλό είναι καθαρά τη βολεύει τον καθένα,εγώ για παράδειγμα του Xbox ούτε για τα σκουπίδια δεν τον θέλω πιάνει πολύ χώρο η χοντροκοψια.

Επεξ/σία από Franklin1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Γιατί να μη πάρεις και elite και κονσόλα και εισαι με το χειριστήριο στο χέρι? Μάλλον γιατί δεν έχεις λεφτά. Δεκτον, στην περίπτωση σου καλύτερα να πάρεις ps4. Δεν αναιρεί το ότι πληρώνεις παίρνεις. Και γω πήρα ένα Fiat αντί για ζάντες από Ferrari, δεν αλλάζει το γεγονός ότι η Ferrari είναι ανώτερη του Fiat όμως. 

Καλά και γω δεν δυσκολεύομαι να κατέβω παραλία με το Fiat μου αλλά η Ferrari είναι καλύτερη. Άλλο το ένα άλλο το άλλο. 

Εχεις δει ποτε καποιον με φεραρι να μπαινει σε φορουμ της φιατ και να λεει για τα ζαντολαστιχα της φιατ:  "Σαν της φεραρι δεν θα γινουν";

 

Και πρφανως το elite ειναι καλυτερο απο το basic του ps4. Αν θες να δωσεις πανω απο 100 ευρω παιρνεις το Nacon Revolution Unlimited Pro.

 

Η συγκριση Φιατ-Φεραρι εντελως ατοπη και εκτος πραγματικοτητας. Μιλαμε για δυο κονσολες ιδιου επιπεδου που η καθε μια χει τα δικα της θετικα και αρνητικα. Δεκτο να προτιμας την μια απο τις δυο, οποια κι αν ειναι αυτη, αλλα  δεν μπορεις να βγαζεις σκαρτη την αλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Εχεις δει ποτε καποιον με φεραρι να μπαινει σε φορουμ της φιατ και να λεει για τα ζαντολαστιχα της φιατ:  "Σαν της φεραρι δεν θα γινουν";

Και πρφανως το elite ειναι καλυτερο απο το basic του ps4. Αν θες να δωσεις πανω απο 100 ευρω παιρνεις το Nacon Revolution Unlimited Pro.

Η συγκριση Φιατ-Φεραρι εντελως ατοπη και εκτος πραγματικοτητας. Μιλαμε για δυο κονσολες ιδιου επιπεδου που η καθε μια χει τα δικα της θετικα και αρνητικα. Δεκτο να προτιμας την μια απο τις δυο, οποια κι αν ειναι αυτη, αλλα  δεν μπορεις να βγαζεις σκαρτη την αλλη.

Δεν την έβγαλα σκάρτη, αλλά οταν συγκρίνεις το elite που έχει όσο όλη η κονσόλα με σκέτο το DS ε κάτι δεν πάει κάλα. Μόνος σου το παραδέχεσαι πως το elite είναι σαφώς καλύτερο, άρα τι συζητάμε τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Ryzenlake είπε

Αν δεν καταλαβαινεις οτι το ps4 για να κανει 190 καταλαβαινεις τι τουμπανο hw εχει δεν μπορω να βοηθησω περαιτερω. Τοσο εχιε ενα καλο χειριστηριο / keyboard ας πουμε.

Σωστά, η τιμή εξαλλου κρίνει την ποιότητα του hardware ε? Μίλησε μου λίγο για τα 168 του xbox. 

Ρε κόψτε τους μπάφους χρονιάρες μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...