Προς το περιεχόμενο

Λάστιχα τρίδυμα C1-Aygo-107

bkran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι 10.000 για αλλαγη ελαστικων λετε ?

Μονο αν κανεις 10000 σε 5 χρονια και στο ενδιαμεσο εχουν ξεραθει απο τον ηλιο αλλαζεις σε τοσα χιλιομετρα. Η αν τα λιωνεις που δεν νομιζω να γινεται με c1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι ως ψιλοάσχετος. Εχούμε δανειστεί με την γυναίκα το αυτοκίνητο της πεθεράς μου. Θέλω να αλλάξω λάστιχα καθώς έχουν φθαρεί. Αυτά που φοράει είναι 185/60 R14. Το θέμα μου είναι ΟΚ το 14 δεν το αλλάζεις είναι η διάμετρος της ζάντας που θα το διατηρήσω. Το φάρδος του ελαστικού ή η σχέση ύψους προς φάρδος διατομής μπορεί να αλλάξει; Ευχαριστώ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μπορεί να αλλάξει αν το επιτρέπει ο κατασκευαστής.

Οπότε το πιο σωστό θα ήταν εκεί να ρωτούσες ή αν κάποιος έχει το ίδιο όχημα με το δικό σου και γνωρίζει.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
12 ώρες πριν, [email protected] είπε

Να ρωτήσω κάτι ως ψιλοάσχετος. Εχούμε δανειστεί με την γυναίκα το αυτοκίνητο της πεθεράς μου. Θέλω να αλλάξω λάστιχα καθώς έχουν φθαρεί. Αυτά που φοράει είναι 185/60 R14. Το θέμα μου είναι ΟΚ το 14 δεν το αλλάζεις είναι η διάμετρος της ζάντας που θα το διατηρήσω. Το φάρδος του ελαστικού ή η σχέση ύψους προς φάρδος διατομής μπορεί να αλλάξει; Ευχαριστώ

εχει να κανει με τη ζαντα σου. Αν ειναι εργοστασιακη μπορεις ειτε να ρωτησεις σε αντιπροσωπεια ειτε να γκουγκλαρεις. Αν εχεις aftermarket ζαντα τοτε ειτε ψαχνεις στο σαιτ κατασκευαστη ειτε περνας απο λαστιχα παντως για 14' εγω προσωπικα αυτη τη διασταση δε θα την αλλαζα μιας και τεραστια ποικιλια απο λαστιχα εχεις και συνδιαζει οικονομια/αποδοση

(καλυτερα να πηγαινες για 15αρα αλλα ξεφευγει το κοστος)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.