Προς το περιεχόμενο

Upgrade σε Huawei P30 Pro. Αξιζει?


Iris_89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Ειναι η εποχη που μου δινει upgrade η εταιρεια κινητης που ειμαι. Απ το 2018 εχω το Samsung s9+, απ το οποιο ειμαι αρκετα ευχαριστημενη.

Μια απ τις επιλογες που μου δινει ειναι το Huawei p30 pro, γιατι καποια στιγμη θελω να ξεφυγω απ την sammy.

Με μια γρηγορη ματια συγκρινα αυτα τα 2, κι αν καταλαβα σωστα, το p30 "χανει" σε αναλυση οθονης/ppi, 4k video recording, ισως κανω λαθος, οποτε ας με διορθωσει καποιος.

Αξιζει να μεταβω σε upgrade, ή να παρω το Mate 30 Pro?

Cheers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mate 30 pro δεν εχει google services. 

Αν ειναι δωρεαν το P30 pro, τσιμπα το. 

Εγω δεν μπορω να ξεκολλησω απο Huawei. 

Βεβαια και το S10 plus ειναι πάρα πολυ καλο τηλέφωνο (μετά απο ενα χρόνο updates). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα Huawei  βλεπω στο uk deals και amazon να λενε οτι τα ξεφορτωνονται γιατι τους ειπε η κυβερνηση οτι δεν ειναι ασφαλη 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Τα Huawei  βλεπω στο uk deals και amazon να λενε οτι τα ξεφορτωνονται γιατι τους ειπε η κυβερνηση οτι δεν ειναι ασφαλη 

Στειλε κανενα link για εμας τους τολμηρούς μπας και πάρουμε κανενα p30 pro στη συζυγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δεν εχει google services δεν μου καθεται σωστα, ας το αποφυγω καλυτερα μεχρι να ξεκαθαριστει η κατασταση. Φιλος εχει το s10+ κ μου αρεσε πολυ σαν κινητο, αλλα δεν ξερω αν αξιζει το upgrade. Εχω δουλεψει κ το huawei mate 20 pro, οκ κινηταρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Αυτο που δεν εχει google services δεν μου καθεται σωστα, ας το αποφυγω καλυτερα μεχρι να ξεκαθαριστει η κατασταση. Φιλος εχει το s10+ κ μου αρεσε πολυ σαν κινητο, αλλα δεν ξερω αν αξιζει το upgrade. Εχω δουλεψει κ το huawei mate 20 pro, οκ κινηταρα.

Καλως ή κακως το Mate 20 pro θεωρειτε παλιο.
Πας δηλαδη για P30 pro (η τελευταια ναυαρχιδα Huawei  με google services)  ή S10 plus ή αν σε βολευει το μεγεθος για Note 10 plus.

Ψησου για One plus 7T :)

2 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Περνα απο τα shops εκει οταν τη πας ταξιδακι στο Uk και ολο και κατι θα βρεις  στο hotukdeals ειχα δει τα σχολια 

Να την παω μωρε, απλα εγω οταν ακουω τα "σκοτωνουν" περιμενω να τα πουλανε 200 euro.
Καλα της πεφτει το Honor View 20 :P
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Iris_89 είπε

Αυτο που δεν εχει google services δεν μου καθεται σωστα, ας το αποφυγω καλυτερα μεχρι να ξεκαθαριστει η κατασταση. Φιλος εχει το s10+ κ μου αρεσε πολυ σαν κινητο, αλλα δεν ξερω αν αξιζει το upgrade. Εχω δουλεψει κ το huawei mate 20 pro, οκ κινηταρα.

Και το s10e είναι καλό πρέπει να του ρίξεις μια ματιά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Καλως ή κακως το Mate 20 pro θεωρειτε παλιο.
Πας δηλαδη για P30 pro (η τελευταια ναυαρχιδα Huawei  με google services)  ή S10 plus ή αν σε βολευει το μεγεθος για Note 10 plus.

Ψησου για One plus 7T :)

 

Ξερω πως θα ακουστει καπως, αλλα δεν θα επαιρνα προσωπικα One Plus 😂 απλα δεν μου αρεσουν, δε μου κανουν κλικ.

Το μεγεθος με ανησυχει κ το παχος, γιατι τα γυναικεια παντελονια εχουν μκροτερες τσεπες κ το τωρινο χωραει ισα ισα με την θηκη, κ μπορω να το χειριζομαι σχετικα ευκολα το ενα χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Ξερω πως θα ακουστει καπως, αλλα δεν θα επαιρνα προσωπικα One Plus 😂 απλα δεν μου αρεσουν, δε μου κανουν κλικ.

Το μεγεθος με ανησυχει κ το παχος, γιατι τα γυναικεια παντελονια εχουν μκροτερες τσεπες κ το τωρινο χωραει ισα ισα με την θηκη, κ μπορω να το χειριζομαι σχετικα ευκολα το ενα χερι.

Καλα κανεις, ο καθενας παιρνει οτι τον βολευει.
Δεν ξερω πως ειναι απο αυτονομια αλλα απο μεγεθος και specs δες τελος και το p30 το απλο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Καλα κανεις, ο καθενας παιρνει οτι τον βολευει.
Δεν ξερω πως ειναι απο αυτονομια αλλα απο μεγεθος και specs δες τελος και το p30 το απλο.

 

Κοιτα, αν ειναι οντως να κανω upgrade, θελω να αξιζει και οχι πχ να κανω λιγo downgrade 😛

δε βιαζομαι, θα βγει τον φλεβαρη το huawei mate x αλλα φαινεται λιγο παντοφλα.

Nοte αξιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Iris_89 είπε

Κοιτα, αν ειναι οντως να κανω upgrade, θελω να αξιζει και οχι πχ να κανω λιγo downgrade 😛

δε βιαζομαι, θα βγει τον φλεβαρη το huawei mate x αλλα φαινεται λιγο παντοφλα.

Nοte αξιζει?

εδώ σου λέω να πας 

 

https://www.skroutz.gr/s/17447995/Samsung-Galaxy-S10e-Dual-128GB.html?from=autocomplete&keyphrase=s10e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, life is music είπε

Nah, με χαλαει η αναλυση οθονης κι η μικροτερη μπαταρια. Sorry mate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θεωρητικα το s9+ το κοντραρει το s10 , οσον αφορα οθονη και μπαταρια. Γιατι αν δεν υπολογισουμε τις οθονες+μπαταριες , το s10e ειναι τουλαχιστον στα χαρτια μικρη , εστω , αναβαθμιση απο το s9+.Συγκριτικο και των τριων εδω.

 

Επεξ/σία από mphxths
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, mphxths είπε

Θεωρητικα το s9+ το κοντραρει το s10 , οσον αφορα οθονη και μπαταρια. Γιατι αν δεν υπολογισουμε τις οθονες+μπαταριες , το s10e ειναι τουλαχιστον στα χαρτια μικρη , εστω , αναβαθμιση απο το s9+.Συγκριτικο και των τριων εδω.

Εχεις δικιο, αλλα οχι σε αυτα που ανεφερα 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...