Προς το περιεχόμενο

Προμήθεια εγγραφής Winbank


tasarass77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Όχι, η σωστή αναλογία είναι "Αν ο ταμίας σε κατάστημα πατήσει καταλάθος στο POS 50 αντί για 40 ευρώ σε 100 πελάτες σερί... και τους κάνει μετά αντιλογισμό είναι κλέφτης;" 

Και να προσθέσω οτι κάνει το αντιλογισμό μετά από ενημέρωση του πελάτη για λάθος χρέωση και όχι άμεσα...

ΥΓ. Το παράδειγμα του φίλου μου θυμίζει σκηνικό σε πρατήριο που του λέω 20€ καύσιμο...μου βάζει 10€ (το βλέπω διακριτικά). Του δίνω 20€ περιμένω...μου λέει σε ευχαριστώ καλημέρα. Του λέω 20€ σου είπα και 10€ μου έβαλες δεν θα φέρεις ρέστα; Μου λέει ααα...θα μπερδεύτηκα και πάτησα 10€! Τελικά έβαλε άλλα 10€. Δεν ξαναπάτησα...άλλος θα έλεγε τα λάθη είναι ανθρώπινα...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Ναι φυσικά και είναι ακραίο όταν απλά ζητάω να αλλάξεις το τηλέφωνο μου και τα στοιχεία επικοινωνίας. Το να μου λες θέλω να δω τις κινήσεις σου βάσει της φορολογικής σου δήλωσης είναι περίπου σα να μου λέει ένας κλέφτης πόσα έχω σπίτι. ΔΕ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΈΡΕΙ

Αν το κάνει η Ν26 θα φύγω και από αυτήν. Έχω όσα λεφτά θέλω και τα έχω ΟΠΟΥ θέλω εγώ,  αν θέλεις να δεις τις κινήσεις που κάνω μπορείς να κάνεις login και να δεις. Το ίδιο φυσικά και όπου μου ζητάνε εκκαθαριστικό για "εξακρίβωση" 

Ήρθαν τα λαμόγια του καρτέλ των συστηματικών να μας κάνουν έλεγχο. Λες και είμαστε τίποτα χαιβανια. Περιμένω τα επόμενα CC ή την επόμενη μαζική κατάσχεση για να γελάσω με όλη μου την καρδιά με τους Ελληναράδες που παίρνουν δάνειο μόνο αν έχουν μπάρμπα στην Κορώνη αλλά συνεχίζουν να βάζουν τα λεφτά τους σε φαληρισμενα "ιδρύματα".

Συμφωνώ. Εξάλλου έχω μαύρα που θέλω να κρύψω και με βολεύει που υπάρχουν άτομα σαν εσένα να υποστηρίζουν αυτές τις μαϊμουδιές. Άσε τους άλλους να πληρώνουν 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Δεν έχει επιλογή αλλαγής. Άλλο το ΑΦΜ και άλλο να ζητάς να δεις τη φορολογική για να δεις πόσες κινήσεις κάνω, έτσι μου είπαν στην τράπεζα.

Στην Eurobank έχει,είχε τουλάχιστον,την δυνατότητα να αλλάξεις το τηλέφωνο.

Αν τους πας την φορολογική δηλωση με μαυρισμένα ολα τα οικονομικα στοιχεία τι θα πούνε άραγε;Αφου το Αφμ θέλουν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Δεν έχει επιλογή αλλαγής. Άλλο το ΑΦΜ και άλλο να ζητάς να δεις τη φορολογική για να δεις πόσες κινήσεις κάνω, έτσι μου είπαν στην τράπεζα.

Έχει φοβερά λάθος ιδεολογία και άποψη για το τραπεζικό σύστημα. Αν νομίζεις ότι επειδή έχεις τα λεφτά σου στην.... N26 έχεις '' κρυφτεί'' από το ελληνικό δημόσιο(?) or whatever λες και έχεις ανοίξει καμία οφσορ στη νησο του Μαν είσαι οικτρά γελασμένος. Υπάρχει από το 2014 οδηγία για συνεργασία φορολογικών αρχών των χωρών της Ε. Ε. για ανταλλαγή πληροφοριών χρηματοοικονομικων συναλλαγών.Η ααδε μπορεί με δύο κλικ να δει τι έχεις και δεν έχεις(και εσύ και όλοι μας) πανευρωπαϊκά(κρατάω μια επιφύλαξη για εκτός Ευρώπης αν και νομίζω υπάρχει και για εκεί οδηγία). Συγγνωμη που το μαθαίνεις από εμένα. 

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@EuphangeL @Ukforthemoment @fastnq2

Guys πληρώνω φόρους για αρκετές ΔΕΚΑΔΕΣ χιλιάδες ευρώ. Αρκετά υψηλό 5ψηφιο,οι φόροι μου είναι περίπου όσα βγάζουν 3 μέτριες οικογένειες στην Ελλάδα. 

 Δεν έχω μαύρα είμαι μισθωτός. Το που θα ΕΧΩ τα λεφτά μου είναι δικό μου θέμα.  Δεν προσπαθώ να κρυφτώ από το ελληνικό κράτος. 

Δε γουστάρω να έρχεται η τράπεζα νταβατζής και να μου λέει τι θα κάνω τα λεφτά μου. Δεν τους ζήτησα δάνειο. Χάρη τους κάνω που τους τα αφήνω εκεί. Δε χρωστάω ΠΟΥΘΕΝΑ.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που είχαν χρεώσει συνδρομή extra pin  έκαναν αντιλογισμό πριν λίγο. 

Εύχομαι την επόμενη φορά(😳)να μας βάλουν αντί να μας βουτήξουν 😜 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

 Τις μπούρδες του ο καθένας ας τις κρατήσει για τον εαυτό του..

Προς το παρον η Πειραιώς είναι αυτή που δεν κρατάει τις μπούρδες για τον εαυτό της, δυστυχώς.

Όχι μόνο αυτό, μας τις χρεώνει κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

@EuphangeL @Ukforthemoment @fastnq2

Guys πληρώνω φόρους για αρκετές ΔΕΚΑΔΕΣ χιλιάδες ευρώ. Αρκετά υψηλό 5ψηφιο,οι φόροι μου είναι περίπου όσα βγάζουν 3 μέτριες οικογένειες στην Ελλάδα. 

 Δεν έχω μαύρα είμαι μισθωτός. Το που θα ΕΧΩ τα λεφτά μου είναι δικό μου θέμα.  Δεν προσπαθώ να κρυφτώ από το ελληνικό κράτος. 

Δε γουστάρω να έρχεται η τράπεζα νταβατζής και να μου λέει τι θα κάνω τα λεφτά μου. Δεν τους ζήτησα δάνειο. Χάρη τους κάνω που τους τα αφήνω εκεί. Δε χρωστάω ΠΟΥΘΕΝΑ.

Το να σου ζητάει καποια στοιχεία που τα ζητάει απο όλους πως σου λέει τι θα κάνεις τα χρηματα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Το να σου ζητάει καποια στοιχεία που τα ζητάει απο όλους πως σου λέει τι θα κάνεις τα χρηματα σου;

Ναι δεν ζήτησα δάνειο, ζήτησα να αλλάξεις ένα τηλέφωνο επικοινωνίας. Δεν είναι οικονομικής φύσεως συναλλαγή και όπως είπε η υπάλληλος το θέλουν για να διασταυρώσουν τις κινήσεις.... επί λέξει. Τώρα τι να καταλάβει κανείς... Δεν τους πήγα τίποτα,  καλύτερα. Ας ψάχνουν να με βρουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, giotis1982 είπε

Ναι δεν ζήτησα δάνειο, ζήτησα να αλλάξεις ένα τηλέφωνο επικοινωνίας. Δεν είναι οικονομικής φύσεως συναλλαγή και όπως είπε η υπάλληλος το θέλουν για να διασταυρώσουν τις κινήσεις.... επί λέξει. Τώρα τι να καταλάβει κανείς... Δεν τους πήγα τίποτα,  καλύτερα. Ας ψάχνουν να με βρουν...

Τι κινήσεις να διασταυρώσουν;Δεν το καταλαβαίνω.Πάντως αν δεν κάνεις επικαιροποίηση στοιχείων θα σου κλειδώσουν τον λογαριασμό .Οπότε εσύ θα τους ψάχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως αυτή η Wink/Πειραιώς παίζει να είναι η πιο σπάταλη αεριτζίδικη τράπεζα στην Ελλάδα.
Προσέξτε. Στο Περιβολάκι στη Νίκαια έχει τρία υποκαταστήματα σε απόσταση 80-100 μέτρων ενώ άλλες τράπεζες τις ψάχνεις με τα κιάλια. Ένα αυτό που κοιτάζεις προς Κορυδαλλό, απέναντι ακριβώς εκεί που κοιτάζεις προς Νίκαια και το άλλο παρακάτω προς Λαοδικείας, πρώην Attica Bank, ούτε που καταλαβαίνει κανείς την ύπαρξή της, ήταν νομίζω εκεί και το παλιό αστυνομικό τμήμα.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Τι κινήσεις να διασταυρώσουν;Δεν το καταλαβαίνω.Πάντως αν δεν κάνεις επικαιροποίηση στοιχείων θα σου κλειδώσουν τον λογαριασμό .Οπότε εσύ θα τους ψάχνεις.

Έτσι είπε η υπάλληλος. 

Και αυτό δεν με πειράζει,  είπαμε λύσεις υπάρχουν.  Ν26 και βλέπουμε, για μένα είναι η κύρια τράπεζα μου.Τα άλλαξα με τα Capital Control και δε γυρίζω πίσω. Θα αφήνω μέσα όσα λεφτά θέλω και δεν υπάρχει κανένας λόγος τα τσιράκια του συστήματος να ξέρουν πόσα βγάζω.Σε λίγο θα φτάσω να βγάλω μια  HSBC Premium και τέλος . 

Του χρόνου θα κάνω ξεχωριστή δήλωση με τη γυναίκα μου και θα κρατήσω μόνο τους δικούς της λογαριασμούς για το 30% και μόνο.  Το ξεκίνησα ήδη εδώ και 2 χρόνια .  Τα στέλνω από Ν26 στη γυναίκα μου και από εκεί πληρώνω.  Είναι απολύτως νόμιμο. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Στην Eurobank έχει,είχε τουλάχιστον,την δυνατότητα να αλλάξεις το τηλέφωνο.

Αν τους πας την φορολογική δηλωση με μαυρισμένα ολα τα οικονομικα στοιχεία τι θα πούνε άραγε;Αφου το Αφμ θέλουν......

πρέπει να πάς σε φυσικό κατάστημα eurobank για να αλλάξεις η να προσθέσεις τηλ. αριθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...