Προς το περιεχόμενο

Προμήθεια εγγραφής Winbank


tasarass77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, mcstefan7 είπε

Εκτός απο την χρεωστική πληρώνεις και έξοδα διατήρησης λογαριασμού.

Στην Ελλάδα την διατήρηση λογαριασμού την απαιτεί το κράτος οπότε μήπως θα έπρεπε να την επιδοτεί κι όλας; (όχι βέβαια οτι δεν το έκανε με το παραπάνω με τις ανακεφαλαιοποιήσεις αλλά λέμε τώρα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, ASFE είπε

Ελα μωρε τωρα ο Ελληνας ψοφαει για κατι τετοια. Για να πιστωναν κανα 10ευρ εκ παραδρομης να δεις για ποτε θα εκανε φτερα

Οπως παλιότερα με το amazon και το play.com (όταν είχαν δωρεάν μεταφορικά) όπου έπαιρναν όλοι τα προιόντα από 2 φορές...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τωρα μου θυμησες με το play.com.Οταν ηταν στις δοξες του, με χαμηλες τιμες και δωρεαν μεταφορικα προς Ελλαδα, ειχαν μαθει το κολπο οι δικοι μας να λενε οτι δεν ηρθε το πακετο ενω ειχε ερθει, τους εκανε επιστροφη τα χρηματα και ειχαν και το πακετο μεχρι που καταλαβανε τι γινεται και μας εκοψαν και τα δωρεαν μεταφορικα και σε πολλα προιοντα δεν στελνανε Ελλαδα.

Επεξ/σία από Mr_Terror
  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ASFE είπε

Ελα μωρε τωρα ο Ελληνας ψοφαει για κατι τετοια. Για να πιστωναν κανα 10ευρ εκ παραδρομης να δεις για ποτε θα εκανε φτερα

Για πες μια φορά,μόνο μια ,που έγινε μαζικό λάθος  σε πίστωση,έστω και 0,01€.

Γιατί μέχρι τώρα μόνο στις χρεώσεις γίνονται τα λάθη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

το έχω ξαναγράψει και νομίζω το έχουν γράψει και άλλοι.

Σε χώρες του εξωτερικού πληρώνεις κάθε μήνα και για τη χρεωστική κάρτα. Έχω λογαριασμό και ξέρω.

[...]

 Σε ποια χώρα ακριβώς αυτά;

Γιατί uk που είμαστε έχει ο καθένας μας από ένα τρεχούμενο λογαριασμό σε διαφορετικές τράπεζες, μας πληρώνουν κιόλας για να μπαίνει ο μισθός εκεί. Δεν αναφέρω καν χρεώσεις για νέα κάρτα ή για το ebanking.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Για πες μια φορά,μόνο μια ,που έγινε μαζικό λάθος  σε πίστωση,έστω και 0,01€.

Γιατί μέχρι τώρα μόνο στις χρεώσεις γίνονται τα λάθη.

Μαζικο λαθος σε πιστωση δεν μου ερχεται τωρα. Μονο μεμονομενα περιστατικα.

Πες μου και συ εκτος απο το χθεσινο περιστατικο ποτε χρεωθηκαν ξανα μαζικα λογαριασμοι απο συστημικο λαθος καποιας τραπεζας.

Επεξ/σία από ASFE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mary είπε

 Σε ποια χώρα ακριβώς αυτά;

Γιατί uk που είμαστε έχει ο καθένας μας από ένα τρεχούμενο λογαριασμό σε διαφορετικές τράπεζες, μας πληρώνουν κιόλας για να μπαίνει ο μισθός εκεί. Δεν αναφέρω καν χρεώσεις για νέα κάρτα ή για το ebanking.

Σε Ιρλανδία, Βέλγιο, Ολλανδία που έχω αυτή τη στιγμή τραπεζικούς λογαριασμούς χρεώνομαι. Σίγουρα αυτό συμβαίνει και στις γειτονικές χώρες και με ένα γρήγορο ψάξιμο σε γνωστές τράπεζες της Ευρώπης (BNP, CA, Santander, Intesa, DB, κτλ) βρίσκεις τον τιμοκατάλογο των πάγιων λειτουργικών εξόδων μιας χρεωστικής κάρτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ASFE είπε

Μαζικο λαθος σε πιστωση δεν μου ερχεται τωρα. Μονο μεμονομενα περιστατικα.

Πες μου και συ εκτος απο το χθεσινο περιστατικο ποτε χρεωθηκαν ξανα μαζικα λογαριασμοι απο συστημικο λαθος καποιας τραπεζας.

Χθες,δεν σου φτάνει;Το ένα έχει γίνει ήδη ,το άλλο όμως ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mary είπε

 Σε ποια χώρα ακριβώς αυτά;

Γιατί uk που είμαστε έχει ο καθένας μας από ένα τρεχούμενο λογαριασμό σε διαφορετικές τράπεζες, μας πληρώνουν κιόλας για να μπαίνει ο μισθός εκεί. Δεν αναφέρω καν χρεώσεις για νέα κάρτα ή για το ebanking.

Βουλγαρία και συγκεκριμένα unicredit bulbank. Αν θυμάμαι καλά η χρέωση εφαρμόστηκε από το 2017 και μετά.

Το θεωρούν σαν και καλά πάγιο για χρήση της κάρτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mary είπε

 Σε ποια χώρα ακριβώς αυτά;

Γιατί uk που είμαστε έχει ο καθένας μας από ένα τρεχούμενο λογαριασμό σε διαφορετικές τράπεζες, μας πληρώνουν κιόλας για να μπαίνει ο μισθός εκεί. Δεν αναφέρω καν χρεώσεις για νέα κάρτα ή για το ebanking.

Γερμανία χρεώνουν οι τράπεζες που έχουν υποκαταστήματα, με ορισμένες εξαιρέσεις, η Commerzbank π.χ. σε νέους λογαριασμούς δε χρεώνει ενώ η Postbank δε χρεώνει μισθοδοσίας (απο 1,500 και πάνω). Οι online τράπεζες, με κυριότερη την ING, δε χρεώνουν ούτε έξοδα διατήρησης ούτε έξοδα χρεωστικής κάρτας. Και έχουν εξαπλωθεί πολύ, μόνο η ING το 2018 είχε πάνω απο 8εκ πελάτες. Συνήθως απο πίσω έχουν είτε μεγάλη ιδιωτική είτε ξένη είτε κρατική, δεν είναι αυτόφωτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Σε Ιρλανδία, Βέλγιο, Ολλανδία που έχω αυτή τη στιγμή τραπεζικούς λογαριασμούς χρεώνομαι. Σίγουρα αυτό συμβαίνει και στις γειτονικές χώρες και με ένα γρήγορο ψάξιμο σε γνωστές τράπεζες της Ευρώπης (BNP, CA, Santander, Intesa, DB, κτλ) βρίσκεις τον τιμοκατάλογο των πάγιων λειτουργικών εξόδων μιας χρεωστικής κάρτας.

 

6 λεπτά πριν, Γιαούρτι είπε

Βουλγαρία και συγκεκριμένα unicredit bulbank. Αν θυμάμαι καλά η χρέωση εφαρμόστηκε από το 2017 και μετά.

Το θεωρούν σαν και καλά πάγιο για χρήση της κάρτας.

Πρώτη φορά το ακούω. Ειδικά για Ιρλανδία μου κάνει εντύπωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε μήνυμα "Σας ενημερώνουμε ότι πραγματοποιήθηκε ο αντιλογισμός της χρέωσης, τέλος σύνδεσης winbank" που έγινε εκ παραδρομής. Ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να μου πει κάποιος, στον οποίο έγινε χρέωση και αντιλογισμός, τις ημ/νιες αυτών των κινήσεων (θα ήθελα τόσο ημ/νια κίνησης/συναλλαγης, όσο και ημ/νια αξίας). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, mary είπε

Πρώτη φορά το ακούω. Ειδικά για Ιρλανδία μου κάνει εντύπωση.

Στα γρήγορα για Ιρλανδία:

image.png.180b71cdc9bc158b034ad1fd608df110.png

image.png.388062dff9905819406c43a83aea8a1b.png

image.png.4fb47b527d6a96faf1272bafbb2c6810.png

 

Δεν έχει νόημα να κάνουμε λίστα με τις χρεώσεις, αλλά στο Βέλγιο πχ ένα ποσό γύρω στα 4 ευρώ είναι το μηνιαίο management fee του λογαριασμού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Για πες μια φορά,μόνο μια ,που έγινε μαζικό λάθος  σε πίστωση,έστω και 0,01€.

Γιατί μέχρι τώρα μόνο στις χρεώσεις γίνονται τα λάθη.

Βασικά κάνει μπαμ ότι έχει κάποια σχέση με τη συγκεκριμένη τράπεζα και αν όντως είναι έτσι, δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο θίχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...