Προς το περιεχόμενο

Προμήθεια εγγραφής Winbank


tasarass77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε τύποι πως μπορείτε να ισχυρίζεστε ότι έχετε τον έλεγχο σε κάτι που δεν το έχετε;

απο τη στιγμή που δίνετε τα χρήματα σας στην τράπεζα αυτή έχει τον έλεγχο. Είναι τόσο απλό.

Αν νομίζετε ότι τον έχετε εσείς, πηγαίνετε την τρίτη όλοι να ζητήσετε τα χρήματα σας, Δικά σας είναι εξάλλου.

Κι ελάτε εδώ να γράψετε τι θα πάρετε

  • Like 4
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ASFE είπε

Ουτε σε σας πηραν τα 5 ευρ. Αφου τα επεστρεψαν.

Φίλε μου να στα κάνω 50-ράκια μπας και το καταλάβεις...

Έστω οτι 31/12 είχα στο λογαριασμό μου 20€ και 01/01 ήθελα να κάνω μια αγορά πολύ σημαντική (πχ κάποιο φάρμακο-χτύπα ξύλο) αξίας 18€...θα μπρούσα να την κάνω; ΟΧΙ!!!

Θα έπρεπε να περιμένω μέχρι τις 02/01 ή όποτε θυμόταν η τράπεζα να λύσει το πρόβλημα και να μου επιστρέψει τα χρήματα...

Άρα το οτι τα επέστρεψε δεν σημαίνει οτι δεν μου τα πήρε!

Τώρα καταλαβαίνεις;

Επεξ/σία από agnostos13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι τύπε έχεις άδικο.

όπως λένε και οι άλλοι, τα χρήματα είναι δικά σου. Άρα δε μπορεί να τα πειράξει κανείς. Αφού ΕΣΥ έχεις τον έλεγχο.

Πως θα σου πειράξουν κάτι που το ελέγχεις εσύ;

Όχι ε; δεν είναι έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Γιαούρτι είπε

Μα οι άλλοι έχουν τον έλεγχο των "δικών" σου χρημάτων.

βάζω τη λέξη δικών σου σε " ", γιατί πραγματικά δικό σου είναι ότι έχεις στην τσέπη σου. Αυτό που έχεις με τις τράπεζες είναι μια υπόσχεση ότι θα πάρεις αυτό που τους έδωσες.

Οι αμερικάνοι έχουν μια φράση γι αυτό, δε τη θυμάμαι τώρα.

Πως μπορείς να θεωρείς κάτι πραγματικά δικό σου από τη στιγμή που δεν έχεις κανέναν έλεγχο πάνω του;

If you don't hold it... you don't own it.

Επεξ/σία από Aurumnus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως η Πειραιώς έχει καταντήσει να είναι η χειρότερη τράπεζα.
Πριν κάνα τρίμηνο είχε βγάλει κάποιο θέμα η υπηρεσία IRIS τους.
Δεν μπορούσα να ούτε να λάβω ούτε να στείλω χρήματα. Τους έπαιρνα τηλέφωνο, τους έστελνα mail και μου έλεγαν ότι δεν έχουνε κανένα πρόβλημα και είναι μονο σε μένα.
Μετά από μια εβδομάδα, αφού "επανηλθε" το IRIS, βλέπω χρέωση για αποστολή χρημάτων. Υπόψιν ότι είναι Η ΜΟΝΗ τράπεζα που χρεώνει στο IRIS. Τελείως κοπρίτες.

Επεξ/σία από omega
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Φίλε μου να στα κάνω 50-ράκια μπας και το καταλάβεις...

Έστω οτι 31/12 είχα στο λογαριασμό μου 20€ και 01/01 ήθελα να κάνω μια αγορά πολύ σημαντική (πχ κάποιο φάρμακο-χτύπα ξύλο) αξίας 18€...θα μπρούσα να την κάνω; ΟΧΙ!!!

Θα έπρεπε να περιμένω μέχρι τις 02/01 ή όποτε θυμόταν η τράπεζα να λύσει το πρόβλημα και να μου επιστρέψει τα χρήματα...

Άρα το οτι τα επέστρεψε δεν σημαίνει οτι δεν μου τα πήρε!

Τώρα καταλαβαίνεις;

πάλι λαικίζεις. Σε λίγο θα γράφεις και για "χιλιάδες νεκρούς  λόγω του σφάλματος των 5 ευρώ".

Τραπεζικές γκάφες έχουν ξαναγίνει, όπως γίνονται γκάφες σε πολλές επιχειρήσεις, μικρές ή μεγάλες.

Μέχρι και εκατομμύρια ευρώ είχαν μπει σε λάθος λογαριασμό:

https://www.abc.net.au/news/2016-05-05/woman-arrested-at-sydney-airport-over-alleged-fraud/7385482

https://www.telegraph.co.uk/news/2016/05/26/lucky-man-becomes-a123-million-richer-after-banking-error/

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fastnq2 είπε

23 σελίδες και ακόμα δεν βρέθηκε κάποιος να πει ότι θα μηνύσει την Πειραιώς και ότι θα το κυνηγήσει? Είμαι σίγουρα στο ινσομνια? 

Προφανώς και δεν έχεις διαβάσει όλο το topic :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, The_Judas είπε

πάλι λαικίζεις. Σε λίγο θα γράφεις και για "χιλιάδες νεκρούς  λόγω του σφάλματος των 5 ευρώ".

Τραπεζικές γκάφες έχουν ξαναγίνει, όπως γίνονται γκάφες σε πολλές επιχειρήσεις, μικρές ή μεγάλες.

Μέχρι και εκατομμύρια ευρώ είχαν μπει σε λάθος λογαριασμό:

https://www.abc.net.au/news/2016-05-05/woman-arrested-at-sydney-airport-over-alleged-fraud/7385482

https://www.telegraph.co.uk/news/2016/05/26/lucky-man-becomes-a123-million-richer-after-banking-error/

Άσε τον πολιτικό λόγο και κράτα την ουσία...

Όσο για την γκάφα των 5€ θα μπορούσε να είναι γκάφα των 5.000€ ή των 5.000.000€...το ποσό δεν κάνει μικρότερο το πρόβλημα όπως θες να το παρουσιάσεις!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Άσε τον πολιτικό λόγο και κράτα την ουσία...

Όσο για την γκάφα των 5€ θα μπορούσε να είναι γκάφα των 5.000€ ή των 5.000.000€...το ποσό δεν κάνει μικρότερο το πρόβλημα όπως θες να το παρουσιάσεις!

Πιο πάνω έγραφες για κλοπή χρημάτων... και για το ότι δεν έχει γίνει ποτέ λάθος εις βάρος μια τράπεζας.

Σου δώσαμε λινκ με πολλά λάθη τραπεζών όπου ορισμένοι πελάτες πήραν εκατομμύρια ευρώ.

Έγραφες ότι δεν θα δοθούν τα χρήματα πίσω από την πειραιώς! Τελικά δόθηκαν πίσω.

Μετά άλλαξες το επιχείρημα και έγραφες για τον φτωχό πλην τίμιο εργάτη που ήθελε να πάρει τα φάρμακά του και δεν μπορούσε λόγω του λάθους.

Τώρα ξανα αλλάζεις το επιχείρημα και γράφεις ότι θα μπορούσε να είναι γκάφα των 5κ. ευρώ... ότι και να γράψουμε δεν έχει κανένα νόημα.

Η ουσία είναι ότι μπορείς να πάρεις τα χρήματα σου και να τα βάλεις σε όποια τράπεζα θέλεις αν δεν σου αρέσει η Πειραιώς (και κανένας δεν πρόκειται να σε κατηγορήσει). Μπορείς να τα βάλεις στην Ελλάδα ή στην Ελβετία ή στην Κίνα. Αυτά έχει η ελεύθερη αγορά.

Επεξ/σία από The_Judas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μύρια που μπήκαν σε κάποιον είναι απο μεμονωμένο ανθρώπινο λάθος κατά την καταχώρηση της κίνησης.Αυτό ήταν αυτοματοποιημένο να γίνει ως ποσό αλλά και ημερομηνία.Κάποιος έκανε λάθος αλλά έγινε μέσα απο το σύστημα που δείχνει ότι υπάρχει η δυνατότητα απλά δεν έπρεπε κάποιος να το επιλέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Φίλε μου να στα κάνω 50-ράκια μπας και το καταλάβεις...

Έστω οτι 31/12 είχα στο λογαριασμό μου 20€ και 01/01 ήθελα να κάνω μια αγορά πολύ σημαντική (πχ κάποιο φάρμακο-χτύπα ξύλο) αξίας 18€...θα μπρούσα να την κάνω; ΟΧΙ!!!

Θα έπρεπε να περιμένω μέχρι τις 02/01 ή όποτε θυμόταν η τράπεζα να λύσει το πρόβλημα και να μου επιστρέψει τα χρήματα...

Άρα το οτι τα επέστρεψε δεν σημαίνει οτι δεν μου τα πήρε!

Τώρα καταλαβαίνεις;

Το παραδειγμα σου ειναι ακραιο. Θες να μου πεις δλδ οτι στο σπιτι σου δεν εχεις το παραμικρο χαρτονομισμα η κερμα. Οκ. Δεν εχεις ουτε μια πιστωτικη. Παλι οκ. (Φανταζομαι εχεις ιντερνετ να δεις ποιο φαρμακειο εφημερευει και βενζινη να πας ως εκει)

Φτανεις λοιπον εκει και πες οτι η κακια πειραιως δεν εκανε το λαθος να σε χρεωσει 5 ευρ και εχεις ακομα το 20αρικο

Σου λεει ο φαρμακοποιος οριστε κυριε 28 ευρ. Μα 18 νομιζα απαντας εσυ. Οχι κυριε μου δεν ακουσατε καλα 28 κανει...

Συνεχισε εσυ την φανταστικη αυτη ιστορια...

 

Επισης μιλησες για 5, 5.000, 5.000.000 κλπ.

Οχι.

Οι ροες που τρεχουν με προμηθειες κατα κυριο λογο αφορουν μικροποσα. 2,5,10,20 ευρ.

Σου ερχεται ενα εισερχομενο εμβασμα. Με κοστος εισερχομενου 4ευρ. Δυσλειτουργια της ροης και σου παιρνουν δυο 4ευρα.

Πας να στειλεις ενα εμβασμα σεπα εντος ελλαδος με κοστος 1 ευρ. Γινεται η μαλακια και σου χρεωνει δυο μονοευρα.

Αυτα μπορει να ειναι τα λαθη λοιπον.

 

Μονο αν μπει ανθρωπινο χερι μπορει να γινει πιο χοντρο λαθος. Πας δλδ εσυ να στειλεις 500 ευρ στην ξαδελφη σου στην Κουβα. Αλλα επειδη ειναι περιεργο εμβασμα πας στο καταστημα να το κανεις. Ο υπαλληλος στην πληκτρολογηση του ποσου γραφει 5000 αντι για 500, Δεν το πιανει κανεις ,τυχγανει να εχεις υπολοιπο στον λογαριασμο τσουπ φευγει λαθος το εμβασμα. Ναι αυτο ειναι μεμονωμενο περιστατικο και η τραπεζα θα επανορθωσει ζητωντας ακυρωση και επιστροφη του εμβασματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύω έχω γίνει αρκετά κατανοητός σε όλους!

Δεν έχει νόημα να τα ξαναγράφω ούτε και να αναλύσω το σκεπτικό μου περισσότερο για να πείσω ορισμένους fans...

Επεξ/σία από agnostos13
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να μην είναι άμεσο λάθος της τράπεζας, αλλά της εταιρίας/συνεργάτης που διαχειρίζεται το σύστημα. Επέστρεψε ο εργαζόμενος από την άδεια, μπήκε στο σύστημα και ζαλισμένος όπως ήταν έκανε ένα click παραπάνω, δε θέλει πολύ... Μια τέτοια ενέργεια γίνεται και από ένα άτομο, δεν χρειάζεται μια ολόκληρη τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...