Προς το περιεχόμενο

Προμήθεια εγγραφής Winbank


tasarass77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάλι σήμερα προβλήματα με τις κάρτες, μισή ώρα αναμονή στο τηλέφωνο και μετά από αυτή τη μισή ώρα βγαίνει λάθος τμήμα και σου λένε ότι πρέπει να περιμένεις πάλι από την αρχή για να βγει το σωστό τμήμα.

Πρέπει να την εξολοθρεύσουν αυτήν την τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 354
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, mic2mic είπε

Πάλι σήμερα προβλήματα με τις κάρτες, μισή ώρα αναμονή στο τηλέφωνο και μετά από αυτή τη μισή ώρα βγαίνει λάθος τμήμα και σου λένε ότι πρέπει να περιμένεις πάλι από την αρχή για να βγει το σωστό τμήμα.

Πρέπει να την εξολοθρεύσουν αυτήν την τράπεζα.

Τι να πείς, οι τύποι είναι γελοίοι.

Εμένα έληξε η prepaid τον Οκτώβριο και 1+ μήνα μετά την λήξη αντικατάσταση δεν είχε φανεί (αν και είχα χρεωθεί τα 6 ευρώ) με αποτέλεσμα να μην μπορώ πλέον να κάνω αγορές αρκετό καιρό.

Τους κάλεσα την πρώτη φορά (πάνω απο 30 λεπτά αναμονή) να το αναφέρω και μου λένε οτι έρχεται με απλό ταχυδρομείο η κάρτα οπότε πιθανόν να χάθηκε αλλά δεν υπάρχει θέμα διότι μπορούν να την ξαναστείλουν ΔΩΡΕΑΝ.

Επίτηδες επιβεβαιώνω ξανά οτι πρόκειται για δωρεαν επαναποστολή και της αναφέρω οτι αν είναι να χρεωθώ προτιμώ να περιμένω λίγες μέρες ακόμα αλλά με διαβεβαίωσε οτι εφόσον δεν την έλαβα την επανεκδίδουν δωρεάν. Κάνουμε την αίτηση και περιμένουμε.

Εντωμεταξύ την επόμενη εβδομάδα έρχεται (πολύ καθυστερημένα πλέον) η αρχική κάρτα αλλά δεν την ανοίγω μιας και ξέρω οτι περιμένω αντικατάσταση. Μου έρχεται μήνυμα για την αντικατάσταση, την παραλαμβάνω, μπαίνω winbank να την φορτίσω και βλέπω 3 ευρώ χρέωση για αντικατάσταση κάρτας!!!

Τους καλώ ξανά, με την μισάωρη και βάλε αναμονή, τους αναφέρω το γεγονός και μετά απο κάνα τέταρτο σε αναμονή μου λένε οτι ναι μεν υπάρχει δωρεάν επαναποστολή αλλά μόνο για τις Prepaid Mastercard και οχι για τις Visa όπως η δικιά μου (wtf?!)

Τους τόνισα οτι το είχα ρωτήσει επίτηδες αν είναι δωρεάν και δέχτηκα να την ξαναστείλουν αφού με διαβεβαίωσε η υπάλληλος και φυσικά τους προκάλεσα να ακούσουν και τις κλήσεις που ηχογραφούν για να το διαπιστώσουν και να μου επιστρέψουν τα χρήματα. Αυτή μου είπε οτι πρόκειται για λάθος της συναδέλφου της, λυπάται πολύ, κακή συνεννόηση κλπ. αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Αποφάσισα να μην ασχοληθώ παραπάνω, να καταπιώ το τριευρω και να επιβεβαιώσω για μια ακόμη φορά μέσα μου οτι είναι η χειρότερη τράπεζα σε υπηρεσίες και χρεώσεις μακράν.

Ώσπου εκδόθηκε χτες ο λογαριασμός του OTE, όπου ανακάλυψα οτι οχι μόνο οι κλήσεις προς την εξυπηρέτηση δεν μετράνε στα απεριόριστα του πακέτου αλλά είναι και με χρέωση φωτιά.

2 κλήσεις έκανα (1:10 συνολική διάρκεια απο τα οποία τα 50+ λεπτά σε αναμονή) = 10,5 ευρώ επιπλέον στον λογαριασμό. Πήρα δηλαδή να παραπονεθώ για 3 άδικα ευρώ, άκρη δεν έβγαλα και πλήρωσα 10 στο τηλέφωνο στην αναμονή... 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αθωο λαθος αποκλειεται να ηταν παντως Δεν γινονται τετοια λαθη..

2 θεωρω ειναι τα ενδεχομενα.

'Η εκοψε αντιδρασεις ή το πιο πιθανο να εγινε αυτη την κινηση για να βελτιωσει εικονικα τους ισολογισμους για το 2019. Η χρεωση να θυμισω εγινε 31-12-19.  Βαλε 5 ευρω επι ποσους λογαριασμους χρεωσε και αυτοματως για το 2019 τα εσοδα της Πειραιως αυξανονται εστω εικονικα.

Επεξ/σία από crom251
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, crom251 είπε

Αθωο λαθος αποκλειεται να ηταν παντως Δεν γινονται τετοια λαθη..

2 θεωρω ειναι τα ενδεχομενα.

'Η εκοψε αντιδρασεις ή το πιο πιθανο να εγινε αυτη την κινηση για να βελτιωσει εικονικα τους ισολογισμους για το 2019. Η χρεωση να θυμισω εγινε 31-12-19.  Βαλε 5 ευρω επι ποσους λογαριασμους χρεωσε και αυτοματως για το 2019 τα εσοδα της Πειραιως αυξανονται εστω εικονικα.

Μην διαδίδεις ανακρίβειες. Η χρέωση έγινε 1 Γενάρη και λογιστικά καταγράφεται στις 2.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2020 στις 10:20 ΠΜ, giotis1982 είπε

Φίλε καταλαβαίνεις τι λες; Ή είσαι τραπεζικός υπάλληλος με ύφος εξουσίας; 

Ένα τηλέφωνο ήθελα να αλλάξω,  δεν έχει κανένα λόγο να μου ζητήσει εκκαθαριστικό. 

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/nomothesia/n-3691-2008/arthro-13-nomos-3691-2008-metra-synithoys-deoysas

Στις 3/1/2020 στις 2:30 ΜΜ, Speculoos είπε

Στα γρήγορα για Ιρλανδία:

image.png.180b71cdc9bc158b034ad1fd608df110.png

image.png.388062dff9905819406c43a83aea8a1b.png

image.png.4fb47b527d6a96faf1272bafbb2c6810.png

Δεν έχει νόημα να κάνουμε λίστα με τις χρεώσεις, αλλά στο Βέλγιο πχ ένα ποσό γύρω στα 4 ευρώ είναι το μηνιαίο management fee του λογαριασμού...

Σταμάτα να τους πονάς,

1 ώρα πριν, crom251 είπε

Αθωο λαθος αποκλειεται να ηταν παντως Δεν γινονται τετοια λαθη..

2 θεωρω ειναι τα ενδεχομενα.

'Η εκοψε αντιδρασεις ή το πιο πιθανο να εγινε αυτη την κινηση για να βελτιωσει εικονικα τους ισολογισμους για το 2019. Η χρεωση να θυμισω εγινε 31-12-19.  Βαλε 5 ευρω επι ποσους λογαριασμους χρεωσε και αυτοματως για το 2019 τα εσοδα της Πειραιως αυξανονται εστω εικονικα.

Ελπίζω να είσαι ή μικρότερος από 12 ή μεγαλύτερος από 55

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμίσω ότι 5 ευρώ κοστίζει το άνοιγμα winbank account σε υπάρχον λογαριασμό στην Πειραιώς.

Το θυμάμαι σίγουρα αυτό.

Οπότε εκεί παίχτηκε κάτι (σε προγραμματιστικό επίπεδο).

Εγώ πιστεύω ότι πήγε να χρεώσει τους πάντες αλλά θα χτύπησε σε κάποιο middleware που σταματάει μαζικές χρεώσεις για λόγους ασφαλείας.

Για αυτό έγινε μόνο σε κάποιους και όχι σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, EuphangeL είπε

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/nomothesia/n-3691-2008/arthro-13-nomos-3691-2008-metra-synithoys-deoysas

Σταμάτα να τους πονάς,

Ελπίζω να είσαι ή μικρότερος από 12 ή μεγαλύτερος από 55

Φίλε σου ξαναλέω κάπου το έχεις χάσει. Ακόμη και ο νόμος που έβαλες αναφέρει ταυτοποίηση,  που γίνεται με μια απλή ταυτότητα.  Σιγά μη γυρίζω με το Ε1 στο χέρι σε κάθε υπαλληλακο....είπαμε παίζει και Ν26 , ας ψάχνουν να με βρουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Ώσπου εκδόθηκε χτες ο λογαριασμός του OTE, όπου ανακάλυψα οτι οχι μόνο οι κλήσεις προς την εξυπηρέτηση δεν μετράνε στα απεριόριστα του πακέτου αλλά είναι και με χρέωση φωτιά.

Αφού καλεις το 6ψηφιο έχει διαφορετική χρέωση, μπορούσες να καλέσεις το σταθερό που δεν έχει επιπλέον χρέωση (χρεώνεται σαν μια απλή κλήση προς σταθερό) στο 2103288000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, giotis1982 είπε

Φίλε σου ξαναλέω κάπου το έχεις χάσει. Ακόμη και ο νόμος που έβαλες αναφέρει ταυτοποίηση,  που γίνεται με μια απλή ταυτότητα.  Σιγά μη γυρίζω με το Ε1 στο χέρι σε κάθε υπαλληλακο....είπαμε παίζει και Ν26 , ας ψάχνουν να με βρουν. 

"Ο νόμος που έβαλες αναφέρει ταυτοποίηση". Με τέτοιον μπακαλίστικο τρόπο εξήγησης ενός νόμου, τι άλλο να συζητήσουμε. Το γ) ας πούμε δεν σου λέει τίποτα 

Είπαμε παίζει και N26, σου προσφέρει αίσθηση ασφάλειας κρυφτού, λες και είναι καμια τράπεζα στο Vanuatu. Τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα. Βαλκάνιος τρόπος σκέψης που κάποια στιγμή θα γυρίσει σε στριφογύρισμα στο κρεβάτι πριν τον ύπνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, panos- είπε

Αφού καλεις το 6ψηφιο έχει διαφορετική χρέωση, μπορούσες να καλέσεις το σταθερό που δεν έχει επιπλέον χρέωση (χρεώνεται σαν μια απλή κλήση προς σταθερό) στο 2103288000.

Τώρα πια το ξέρω, το θέμα είναι οτι παντού αναφέρεται το 6ψήφιο κυρίως οπότε θεώρησα οτι είναι κάτι σαν τα παλια 800-801 που ήταν με μηδενική ή πολυ χαμηλή χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...