Προς το περιεχόμενο

Vodafone: Απεριόριστα data για τον Ιανουάριο


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
15 hours ago, guzel said:

Ταχύτητες με τα μαϊμού απεριόριστα:

https://www.speedtest.net/result/a/5624433476

Δηλαδή αν δεν είχε όριο τι ταχύτητες θα έπιανε; 😂 

Μας τρολάρει η voda ή είναι ιδέα μου;

Αντίστοιχες έβλεπαν κάποιοι και με τα απεριόριστα που έδωσε η Cosmote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Αντίστοιχες έβλεπαν κάποιοι και με τα απεριόριστα που έδωσε η Cosmote.

Εμένα πήγε μπάλα πάντως ελάχιστες απώλειες και πραγματικά απεριόριστα 

Φαντάσου να έδινε η Vodafone απεριόριστα τι ταχύτητες θα βλεπαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, guzel said:

Εμένα πήγε μπάλα πάντως ελάχιστες απώλειες και πραγματικά απεριόριστα 

Φαντάσου να έδινε η Vodafone απεριόριστα τι ταχύτητες θα βλεπαμε

Αρα όπως εσύ είχες ελάχιστες απώλειες με Cosmote, υπάρχουν κι άλλοι με ελάχιστες απώλειες στη Vodafone.

Τώρα θα μου πεις τι σε νοιάζει ο άλλος με τις ελάχιστες απώλειες, το θέμα είσαι εσύ. Ελπίζω όμως να μην σε πειράξει αν ακούσεις από τον άλλον τι τον νοιάζει για σένα, το θέμα είναι εκείνος. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Αρα όπως εσύ είχες ελάχιστες απώλειες με Cosmote, υπάρχουν κι άλλοι με ελάχιστες απώλειες στη Vodafone.

Τώρα θα μου πεις τι σε νοιάζει ο άλλος με τις ελάχιστες απώλειες, το θέμα είσαι εσύ. Ελπίζω όμως να μην σε πειράξει αν ακούσεις από τον άλλον τι τον νοιάζει για σένα, το θέμα είναι εκείνος. 😛

Προφανώς και έτσι είναι. Ωστόσο συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Ο ένας έδωσε Tera και ο άλλος Giga .. Η διαφορά είναι χαοτική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, guzel said:

Προφανώς και έτσι είναι. Ωστόσο συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Ο ένας έδωσε Tera και ο άλλος Giga .. Η διαφορά είναι χαοτική 

Το ότι ο άλλος έδωσε Tera δεν σημαίνει ότι τα τράβηξαν κιόλας. Το ότι είδαμε μερικούς χρήστες να έχουν πιάσει τέτοια νούμερα, δεν είναι στατιστικό δείγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικοι χουβαρνταδες (και) στη Voda παντως....απεριοριστα δεδομενα μεν, με ημερησιο περιορισμο δε....μαλιστα...οχι οτι και στον cosm(π)ote ηταν πραγματικα απεριοριστα, καθως σε  10 ημερες, ποσα απο τα απεριοριστα δεδομενα που μας εδωσε να καταναλωσεις..... οποτε τωρα που το καλοσκεφτομαι μια ή αλλη τους/μας ερχεται και των δυο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα με χαλάει ότι θα πρέπει να δώσω 2€ για μένα συν 2€ για την γυναίκα μου, ενώ μέχρι τώρα όλες οι προσφορές για data μοιράζονταν στα μέλη του family RED.

3 λεπτά πριν, harrispas είπε

Εμένα με χαλάει ότι θα πρέπει να δώσω 2€ για μένα συν 2€ για την γυναίκα μου, ενώ μέχρι τώρα όλες οι προσφορές για data μοιράζονταν στα μέλη του family RED.

Το όριο για τους περισσότερους που το θέλουν για spotify, youtube και netflix είναι νομίζω αρκετό. Όχι για όλους αλλά για τους περισσότερους.

Επεξ/σία από harrispas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πολιτική ορθής χρήσης έχει την έννοια που λένε οι λέξεις. Αν κάποιος θέλει να δει 4Κ ταινία ας πούμε στο λεωφορείο για να περάσει την ώρα του, αυτό δεν είναι ορθή χρήση (άσε που, ανάλογα τη μέθοδο, μπορεί να είναι και παράνομο).

Για κάθε νορμάλ χρήση η προσφορά είναι σούπερ και μακάρι να επανέλθει και κάποιο(ους) άλλο(ους) μήνα(ες) για το 2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωραει μεγάλη συζήτηση αυτο που λες. Η εταιρεια η ιδια δινει πακέτα τα λεγόμενα videopass για να μπορεις να βλέπεις video σε υπηρεσίες πχ youtube,netflix,amazon  κτλ νόμιμα. Αν εγώ πχ αγοράσω το εβδομαδιαίο πακέτο που δινει 6gb και θέλω σε μια μέρα να "λιωσω" βλέποντας σειρες ή βιντεακια στο κινητό έχω κάθε δικαιωμα να το κανω.. θέλω να μπορω αυτα τα 6gb να φαω αμα γουστάρω μεσα σε 24 ωρες.. ελα ομως που δεν μπορώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, bbbb είπε

θέλω να μπορω αυτα τα 6gb να φαω αμα γουστάρω μεσα σε 24 ωρες.. ελα ομως που δεν μπορώ..

Κι αν όλοι μαζί θελήσουν να φάνε 6Gb σε 24 ώρες τι θα γίνει με το δίκτυο; εσένα δε σε νοιάζει, την εταιρεία όμως τη νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2020 στις 9:22 ΜΜ, Doubt είπε

Κι αν όλοι μαζί θελήσουν να φάνε 6Gb σε 24 ώρες τι θα γίνει με το δίκτυο; εσένα δε σε νοιάζει, την εταιρεία όμως τη νοιάζει.

Aστειότητες.. Οπως μπορεσε η cosmote και έδωσε 3tb/χρήστη που μπορούσε να τα φάει όποτε ήθελε, οπως δινει με 15€ -->3tb στο unlimited playnow χωρις περιορισμο στην ταχύτητα, θα μπορουσε να το κανει και η vodafone. Η ακομη οπως δινει και η μητρική voda uk https://www.vodafone.co.uk/mobile/best-sim-only-deals?icmp=QL_SIMOnly_LP_ATG

με κλιμακωτή ταχύτητα απεριοριστα απο 23 λιρες με 2mbps και μεχρι 36 λιρες το fastest speed availiable οφειλε να το παρεχει και η vodafone gr.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bbbb είπε

Aστειότητες.. Οπως μπορεσε η cosmote και έδωσε 3tb/χρήστη που μπορούσε να τα φάει όποτε ήθελε, οπως δινει με 15€ -->3tb στο unlimited playnow χωρις περιορισμο στην ταχύτητα, θα μπορουσε να το κανει και η vodafone. Η ακομη οπως δινει και η μητρική voda uk https://www.vodafone.co.uk/mobile/best-sim-only-deals?icmp=QL_SIMOnly_LP_ATG

με κλιμακωτή ταχύτητα απεριοριστα απο 23 λιρες με 2mbps και μεχρι 36 λιρες το fastest speed availiable οφειλε να το παρεχει και η vodafone gr.. 

Η cosmote έδωσε 3 TB/user για 10 μέρες μόνο με σκοπό να δει στατιστικά κάτι. Από κει και πέρα, εάν έβλεπε κατάχρηση απλά δεν θα ξαναέδινε ποτέ τέτοιο πακέτο ή μόνο με caps.
Επίσης στο link που εσύ ο ίδιος δίνεις γράφει για ταχύτητες "10 mbps" ή fastest available". Αναρωτιέμαι εάν γνωρίζεις τι σημαίνει "fastest available". Και σίγουρα δεν αναρωτιέμαι εάν έχεις χηρσιμοποιήσει τα πακέτα της λεγάμενης στο UK διότι τότε δεν θα έγραφες τα παραπάνω εδώ. "Αναπολώ" τις στιγμές με τα 1,5 και 2 mbps αλλά απεριόριστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Fastest availiable σημαίνει όσο πιάνει το δίκτυο προφανως. Και εχω χρησιμοποιήσει τα πακέτα της λεγάμενης ελλάδα μέσω καρτοκινητου pay as you go που μου έφερε φίλος και δεν υπήρχε το χαζό οριο των 3gb/ημέρα στο ελληνικο δίκτυο της voda gr και έπιανα full speed οσο επιανε το δικτυο στην περιοχή μου αλλα δυστυχως επειδή ήταν μέσω roaming η κάρτα έληξε σύμφωνα με την ευρωπαικη νομοθεσια που θέλει το roaming να ισχυει ενα 4μηνο..

Και επισης αυτη η ταχύτητα ειναι στο ακριβοτερο πακετο των 30 λιρων αρχικά. Στα πιο φθηνά σε περιορίζει στην ταχύτητα. Και ναι ακομη και το πιο φθηνό των 23 λιρων με τα 2mbps ειναι οαση μπροστα στα 64kbps που βάζει οριο η voda gr μολις ξεπεράσεις τα 3gb/ημερα

Επεξ/σία από bbbb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...