Προς το περιεχόμενο

tv μέχρι 1000-1200


spiritclay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λέω να πάω σε oled μετά την ku6100 49άρα curved του 16 που έχω εδώ και 3 χρόνια. μάλλον για 55άρα και είμαι ανάμεσα σε

https://www.skroutz.gr/s/18883951/LG-OLED55B9PLA.html#reviews

και

https://www.skroutz.gr/s/20832088/Philips-55OLED754-Ambilight.html#specs

και

https://www.skroutz.gr/s/16626413/Philips-55OLED803-Ambilight.html#specs

για πειτε τί προτείνετε?

επίσης υπάρχει περίπτωση σαυτά τα χρήματα να βρω κάτι εξίσου καλό και σε samsung?

Επεξ/σία από spiritclay
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου βλέπω ότι κοιτάς μόνο σε oled,  έχεις δει ότι μπορεί μέν να έχουν την καλύτερη εικόνα αλλά έχουν και κάποιες ιδιαίτεροτητες? 

 

Επίσης δεν γράφεις για τι χρήση την θέλεις  πχ game τότε θέλεις Β9 κλπ

 

Δώσε περισσότερα στοιχεία  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομίζω ότι οι Philips oled χρησιμοποιούν το πάνελ της LG B8, οπότε είναι σαν να βάζεις δίλημμα LG oled του 2019 ή του 2018 με ambilight?

σε αυτά τα χρήματα πάντως υπάρχει στο Public με δώρο την 5ετή εγγύηση, η Sony XG9505 η οποία σύμφωνα με τα reviews πλησιάζει την ποιότητα των oled χωρίς τον φόβο των διάφορων προβλημάτων (burn in κλπ)

Επεξ/σία από OutLawGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ξέχασα να αναφέρω οτι την θέλω για netflix και κανα χαλαρό ps4( όχι pro,λόγω του οτι σε κανα χρόνο θα έχουμε ps5)

επίσης επειδή είμαι λίγο άσχετος με την φάση. οι oled δεν θεωρούνται οι καλύετερες αυτή την στιγμή? ή τουλάχιστον για τα λεφτά που διαθέτω πού αλλού θα μπορούσα να κοιτάξω?

για τα προβλήματα που λέτε δεν γνωρίζω τπτ. απλώς διαβάζω κριτικές στο skroutz. γενικά ΄ψαχνω το δυνατό αποτέλεσμα για budget μέχρι 1200 ευρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξύ βλέπω υπάρχει αύξηση στις τιμές κάθε μέρα που περνάει...ειδικά η philips κοντά στο χιλιάρικο!!! Μήπως να περιμένω λίγο καιρό ακόμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2020 στις 9:56 ΠΜ, spiritclay είπε

Εντωμεταξύ βλέπω υπάρχει αύξηση στις τιμές κάθε μέρα που περνάει...ειδικά η philips κοντά στο χιλιάρικο!!! Μήπως να περιμένω λίγο καιρό ακόμα; 

ισχύει αδερφέ, η Sony που σου έγραψα πιο πάνω ανέβηκε 200€ από προχτές 😄

την προπέρσινη XF9005 την είχαν στο ίδιο κατάστημα 800€ και δώρο την 5ετη εγγύηση και σήμερα έχει 1200€ χωρίς την εξτρα εγγύηση.

αναμένονται τα μοντέλα 2020 και μου φαίνεται για να δικαιολογήσουν τις τιμές στο Θεό που θα έχουν, ανεβάζουν τις τιμές από τις παλιές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, OutLawGr είπε

ισχύει αδερφέ, η Sony που σου έγραψα πιο πάνω ανέβηκε 200€ από προχτές 😄

την προπέρσινη XF9005 την είχαν στο ίδιο κατάστημα 800€ και δώρο την 5ετη εγγύηση και σήμερα έχει 1200€ χωρίς την εξτρα εγγύηση.

αναμένονται τα μοντέλα 2020 και μου φαίνεται για να δικαιολογήσουν τις τιμές στο Θεό που θα έχουν, ανεβάζουν τις τιμές από τις παλιές..

Πιστεύω ότι είναι νωρίς για τα μοντέλα του, 2020 μετά από κανένα 2μηνο θα έρθουν. 

Ο λόγος ίσως είναι ότι στις 15/1θα ξεκινήσουν οι εκπτώσεις,  οπότε θα κάνουν μια μεγααααάλη έκπτωση και θα την φέρουν στις τιμές που είχαν (λίγο πάνω λίγο κάτω) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε να περιμένω μερικές μέρες ακόμα και να μην βιαστώ? ήμουν έτοιμος τελικά να τσιμπήσω την sony που ανέφερε ο φίλος αλλα την στιγμή που πήγα πλαίσιο ειδα αυτην την άνοδο και τρελάθηκα...για λίγες ώρες δεν πρόλαβα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν μιλάμε για την xf9005 Η άποψη μου είναι ότι λογικά θα γυρίσει στα ίδια επίπεδα. Είναι ήδη περσινό Μόντελο (2018)και σε λίγο δύο μοντέλα πίσω, χωρίς να είναι σε αυτές που θα πάρουν Android 9 και νομίζω ότι η Sony ανακοίνωσε ήδη τα μοντέλα του 2020.

Δεν γίνεται επίσης να κρατάει τέτοια τιμή από την στιγμή που οι oled της ίδιας χρονιάς έχουν πάει ποιο κάτω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...