Προς το περιεχόμενο

Opel Astra 2009


mybar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχήν ψάχνεις για το Η, ως Astra 2009 είναι το J. Τώρα σε πιο συγκεκριμένα, το 1.3 έχει πολύ θόρυβο, είναι αργό αλλά κάνεις οικονομία (ωστόσο με τα προβληματάκια του) και το 1.7 είναι κάπως πιο πολιτισμένο και πιο ταιριαστό στο αμάξι. Επίσης κατά 99% είναι Euro4 άρα δε κυκλοφορεί Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Καλύτερα πάρε κάποιο βενζινοκίνητο και κάνε το υγραέριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mybar είπε

Kοιτουσα ενα του 2009 1.3 βασικα.Γενικα να αποφυγω euro4?Και ειναι προτιμοτερο να παρω βενζινη και να το κανω αεριο?Δεν ειναι μεγαλο ρισκο?

Αν μένεις σε μια απο τις δύο μεγάλες πόλεις, δεν είναι προτιμότερο να αποφύγεις το Euro4, είναι αναγκαστικό. Για ντίζελ μιλάμε πάντα. Όχι δεν είναι ρίσκο, αμα το αυτοκίνητο σου δουλεύει σωστά, βάλεις καλό σύστημα σε σωστό εγκαταστάτη δε θα εχεις κανένα θέμα. Και θα γλιτώσεις κι απο το 1.3 της όπελ που και αργό είναι και κάνει και σαν τρακτέρ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mybar είπε

Kοιτουσα ενα του 2009 1.3 βασικα.Γενικα να αποφυγω euro4?Και ειναι προτιμοτερο να παρω βενζινη και να το κανω αεριο?Δεν ειναι μεγαλο ρισκο?

Εγω ακομα καλυτερα θα σου ελεγα να κοιταξεις για astra h 2005 οσο πιο αρχικο γινεται που παει αψογα με αεριο ( το εχω εγω το 1400) ακομα καλυτερα το 1600. με 4-5 χιλιαρικα καθαρισες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gbras είπε

Εγω ακομα καλυτερα θα σου ελεγα να κοιταξεις για astra h 2005 οσο πιο αρχικο γινεται που παει αψογα με αεριο ( το εχω εγω το 1400) ακομα καλυτερα το 1600. με 4-5 χιλιαρικα καθαρισες.

Όντως το συγκεκριμένο με υγραέριο ( ρύθμιση σωστή και μπέκ τύπου "βενζίνης " ) βγάζει αρκετές χιλιάδες χιλιόμετρα.  Έχει υδραύλικα ωστήρια.

Στις 3/1/2020 στις 7:54 ΜΜ, mybar είπε

Καλησπερα και καλη χρονια! Ψαχνω για μεταχειρισμενο ιχ και σκεφτομαι για Opel Astra πετρελαιο του 07-09.Θα μπορουσατε να μου πειτε γνωμες παρακαλω?

Πόσα χιλιόμετρα κάνεις ετησίως και που κάνεις τα περισσότερα ;

Επείδη σε ίδια φάση ήμουν , πρίν 3 χρόνια  κάνω 45000 χιλιόμετρα εκτός το 80% . Κράτησα το δικό μου που είχε και χιλιόμετρα 300.000 του έκανα καλό μάζεμα μηχανικά, συστημα διεύθυνσης και του εβαλα υγραέριο. Το αμάξι δούλευε άριστα και έκανα στα 3 χρόνια 160.000 . Αν δέν με χτυπούσαν το αμάξι δούλευε άριστα . Τωρα πήρα βενζίνη και θα ξανά βάλω υγραέριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...