Προς το περιεχόμενο

Aντικατάσταση ελαττωματικών μνημών απο Techstores


akoinonitos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Dantε είπε

Τυπικο σκρουτζομαγαζο της πλακας...

Καλο κουραγιο.

Αυτο που αντι απο μονοι τους να μου πουν ξερεις τι υπαρχουν οι μνημες σου τις στελνουμε χωρις να σε χρεωσουμε κατι με απειλουν πως αν δεν σβησω την αρνητικη αξιολογηση στο σκρουτζ  θα πρεπει και να πληρωσω αλλα 30 ευρω ξεχείλισε το ποτηρι φιλε και αν δεν παρω πισω τα λεφτα μου με τον συνηγορο του καταναλωτη και το ΙΝΚΑ θα τους παω δικαστικώς εχω τρελαθει

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγαλεις ακρη με το συνηγορο,απλα θα αργησεις.

Το θεμα ειναι εφοσον εχουν σε στοκ τις μνημες ,γιατι εξαρχης δε στις δινουν να τελειωνεις.

Προσωπικα κιολας,δε θα δεχομουν να γραφει και η νεα αποδειξη μικροτερο ποσο γιατι εαν χαλασουν και οι καινουργιες καποτε,θα σου πιστωσουν το νεο μικροτερο ποσο.

Νομιζω οταν γινεται αντικατασταση κρατας την αρχικη αποδειξη και δινεται μια μηδενικη νεα για να φαινεται ποτε εγινε η αντικατασταση.

Εχε το και αυτο στο νου σου.

Δυστυχως με το σκρουτζ ξεφυτρωσε καθε λογης τυχαρπαστο μαγαζι.Καποια μεν ειναι σοβαρα.

Επισης δεν εισαι και υποχρεωμενος να δεχθεις πιστωτικο.Ζητα λεφτα στο χερι ετσι για το σπασιμο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Dantε είπε

Θα βγαλεις ακρη με το συνηγορο,απλα θα αργησεις.

Το θεμα ειναι εφοσον εχουν σε στοκ τις μνημες ,γιατι εξαρχης δε στις δινουν να τελειωνεις.

Προσωπικα κιολας,δε θα δεχομουν να γραφει και η νεα αποδειξη μικροτερο ποσο γιατι εαν χαλασουν και οι καινουργιες καποτε,θα σου πιστωσουν το νεο μικροτερο ποσο.

Νομιζω οταν γινεται αντικατασταση κρατας την αρχικη αποδειξη και δινεται μια μηδενικη νεα για να φαινεται ποτε εγινε η αντικατασταση.

Εχε το και αυτο στο νου σου.

Δυστυχως με το σκρουτζ ξεφυτρωσε καθε λογης τυχαρπαστο μαγαζι.Καποια μεν ειναι σοβαρα.

Επισης δεν εισαι και υποχρεωμενος να δεχθεις πιστωτικο.Ζητα λεφτα στο χερι ετσι για το σπασιμο.

Εννοειται πως πλεον δεν προκειται να δεχτω τπτ λιγοτερο απο την επιστροφη του ποσου που εχω δωσει. Κανενα πιστωτικο ,για να εχω παλι τα ιδια ?

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαύρο στο μαγαζάκι και τέρμα. Απαράδεκτη συμπεριφορά. Θα υπάρξουν μ νομικές συνέπειες και κυρώσεις σε βάρος τους. Καλά ξεμπερδέματα τους ευχομαι. 
 

Ειναι ανόητοι που συμπεριφέρθηκαν έτσι και θα το πληρώσουν τον μάρμαρο. Έχεις και το τσατ σε φωτο όπου σε εκβιάζουν όποτε μπορείς να τους κανεις τρελή ζημιά και με δικαστήριο άμα σου βιδώσει. Σίγουρα ο ΙΝΚΑ μπορεί να τους γονατίσει αφού σε εκβίασαν. Επίσης να κανεις καταγγελία και στο Skroutz ή Αναφορά τελος πάντων το μαγαζί. Παράνομο και το πιστωτικό, άρα μιλάμε για γενικότερα παράνομη συμπεριφορά.
 

Εσυ πως και δεν έστειλες στη G Skill απευθείας; 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαράδεκτη συμπεριφόρα και φυσικά παράνομη (άρνηση αντικατάστασης, ενώ έχουν το ίδιο προϊόν διαθέσιμο, αν δεν πληρώσεις παραπάνω?! WTF δηλαδή). Το αυτό και για το ύψος του πιστωτικού, υποχρεωτικά πρέπει να είναι το ποσό που αναγράφεται στην απόδειξη αγοράς και εννοείται πώς είναι στην διακριτική ευχέρεια του πελάτη, αν θα δεχτεί πιστωτικό αντί για επιστροφή χρημάτων.

Μέσω ΣτΚ / ΙΝΚΑ θα δικαιωθείς, οπότε υπομονή και προχώρα το!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δε κάνουν την αντικατάσταση αν δεν αφαιρέσεις την αρνητική αξιολόγηση? Πολύ ακραίο για να το τραβήξουν και άλλο. Και η όλη καθυστέρηση βρωμάει βαρεμάρα από τα παιδιά του support.

Με τον υπεύθυνο του καταστήματος/προϊστάμενο μίλησες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε τους πατάς ένα περιποιημένο εξώδικο; Μπορείς να διεκδικήσεις πολλά παραπάνω από τα 314€. 

Μιλά με έναν δικηγόρο, πέρα από απάτη, εγώ βλέπω και εκβιασμό . 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, sir ImPeCaBlE είπε

Άρα δε κάνουν την αντικατάσταση αν δεν αφαιρέσεις την αρνητική αξιολόγηση? Πολύ ακραίο για να το τραβήξουν και άλλο. Και η όλη καθυστέρηση βρωμάει βαρεμάρα από τα παιδιά του support.

Με τον υπεύθυνο του καταστήματος/προϊστάμενο μίλησες?

Μίλησα με 2-3 άτομα, ποιοι ήταν και τι ρόλο βαραγαν δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια 

2 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Μαύρο στο μαγαζάκι και τέρμα. Απαράδεκτη συμπεριφορά. Θα υπάρξουν μ νομικές συνέπειες και κυρώσεις σε βάρος τους. Καλά ξεμπερδέματα τους ευχομαι. 
 

Ειναι ανόητοι που συμπεριφέρθηκαν έτσι και θα το πληρώσουν τον μάρμαρο. Έχεις και το τσατ σε φωτο όπου σε εκβιάζουν όποτε μπορείς να τους κανεις τρελή ζημιά και με δικαστήριο άμα σου βιδώσει. Σίγουρα ο ΙΝΚΑ μπορεί να τους γονατίσει αφού σε εκβίασαν. Επίσης να κανεις καταγγελία και στο Skroutz ή Αναφορά τελος πάντων το μαγαζί. Παράνομο και το πιστωτικό, άρα μιλάμε για γενικότερα παράνομη συμπεριφορά.
 

Εσυ πως και δεν έστειλες στη G Skill απευθείας; 

Μου ήταν πιο εύκολο να τις στείλω στο κατάστημα ,που να φανταστώ τι θα ακολουθούσε για μια απλή αντικατάσταση μνημών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν το ΠΙΟ απλο πράγμα που μπορούσε να κάνει κατάστημα. Το στοιχειώδες έτσι. Μια αντικατάσταση άμεση και να ασχοληθεί με την αντικατάσταση το ίδιο. Με τη G Skill φαντάζομαι θα αναλάμβανε και η ίδια έξοδα αποστολής αν το ζητούσες απλά θα είχες αναμονή στις απαντήσεις. 
 

Εγω επιμένω να το δεις και με δικηγόρο αν έχεις την υπομονή και την οικονομική άνεση, έτσι για να τους τη μπεις άσχημα, αμ υπάρχει εγγράφως η πρόταση για τη διαγραφή του σχολίου μπλέκουν ακόμη παραπάνω. Ήδη έχουν μπλέξει οι άσχετοι. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Ήταν το ΠΙΟ απλο πράγμα που μπορούσε να κάνει κατάστημα. Το στοιχειώδες έτσι. Μια αντικατάσταση άμεση και να ασχοληθεί με την αντικατάσταση το ίδιο. Με τη G Skill φαντάζομαι θα αναλάμβανε και η ίδια έξοδα αποστολής αν το ζητούσες απλά θα είχες αναμονή στις απαντήσεις. 
 

Εγω επιμένω να το δεις και με δικηγόρο αν έχεις την υπομονή και την οικονομική άνεση, έτσι για να τους τη μπεις άσχημα, αμ υπάρχει εγγράφως η πρόταση για τη διαγραφή του σχολίου μπλέκουν ακόμη παραπάνω. Ήδη έχουν μπλέξει οι άσχετοι. 

Και βέβαια υπάρχει η συζήτηση στο chat έρχεται σε mail. Αν δεν βγάλω άκρη με το συνήγορο σίγουρα θα τους κυνηγήσω. 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κρίμα και έχω ψωνίσει αρκετές φορές από αυτούς.

Το ελληνικό εμπόριο στα καλύτερα του.... 

Συνήθως ή απευθείας επικοινωνία με τον κατασκευαστή είσαι πιο γρήγορη διαδικασία... 

Είχα πρόσφατο κρούσμα με μια microsd. Με το μαγαζί είχαμε την επικοινωνία τύπου: φέρτε τη να τη δούμε να μιλήσουμε με τον προμηθευτή κτλ κτλ. Έστειλα στη kingston, φώτο serial code και μου έστειλαν σε μια εβδομάδα καινούργια δωρεάν όλα. 

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη στιγμή που τα περισσότερα αν όχι όλα τα μαγαζιά στέλνουν στον προμηθευτή και η διαδικασία τραβάει μήνα και παραπάνω γιατί να μην προτιμήσει κάποιος ευρωπαικό μαγαζί και αν χρειαστεί rma να στείλει ο ίδιος;Εγώ προσωπικά όσες φορές χρειάστηκα rma/επιστροφή από Amazon με 1-2 μηνύματα στο chat και σε 10-12 ημέρες είχα ξεμπερδέψει.Επιπλέον σε περίπτωση που χρειαστεί rma μετά από 1-1.5 χρόνο αν η αγορά έχει γίνει από μαγαζί στο skroutz πιθανότατα δεν θα υπάρχει το ίδιο προιόν για άμεση αντικατάσταση όποτε μπλέκει κανείς με την επιλογή του πιστωτικού(με αρχική η μειωμένη αξία) και τη δέσμευση για αγορά από το ίδιο μαγαζί με περιορισμένες επιλογές.Επιπλέον υπάρχει κίνδυνος να έχει κλείσει και το ίδιο το μαγαζί.Οπότε δεν υπάρχει καν δίλημμα κατ'εμέ.

Σε μία από τις ελάχιστες αγορές μου από την εγχώρια αγορά τα τελευταία χρόνια συνειδητά έλαβα υπόψιν τις πιθανότητες να ταλαιπωρηθώ αν χρειαστώ rma.

Εγώ θέλω να πιστεύω ότι τελικά θα βγάλεις άκρη.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...