Προς το περιεχόμενο

Galaxy Unpacked: Στις 11 Φεβρουαρίου η Samsung θα παρουσιάσει τα Galaxy S20 και Galaxy Fold 2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, ProponitisTouKanape είπε

Δεν είναι αναγκαστικά κακό αυτό. Μερικά νούμερα ίσως θεωρούνται αντιεμπορικά, ειδικά όταν ο ανταγωνιστής σου είναι στο ίδιο νούμερο. Με την Apple να είναι στο iPhone 11, λογικό είναι η Samsung να μη θέλει το 11άρι στη νέα ναυαρχίδα της και νομίζω καμία άλλη εταιρία δεν θα βγάλει φέτος ναυαρχίδα στο 20 οπότε είναι καλή επιλογή. 

Συμφωνώ ότι η οπτική αυτή βγάζει νόημα. Έτσι κινήθηκε και η Nvidia (άσχετο αν τα έμπλεξε μετα). Για τη σειρά note πιστεύω πως εκανα πολύ καλά που εκανε τα ονόματα να συμβαδίζουν τα S μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Fulgore είπε

Κλασσικη Samsung οπως καθε χρονια.

Τρεχει πρωτη πρωτη να παρουσιασει τα νεα της κινητα επιτηδες πριν ξεκινησουν να βγαινουν απο τους υπολοιπους να μαζεψει οτι πωλησεις μπορει.

Και μολις βγουν και των υπολοιπων ναυαρχιδων,επειδη εχει πιο πολυ χρονο στην αγορα,θα εχουν πεσει οι τιμες της για να ειναι πιο ανταγωνιστικη.

Χωρις καμια διάθεση να υποστηρίξω την σαμυ αφου με εχει ξενερώσει τελείως αλλά αυτό που γράφεις μου ακούγεται σαν ολοι οι υπόλοιποι να έχουν για τα πανηγύρια τμήμα marketing και δεν σκέφτηκαν να το κανουν και αυτοί ωστε να μαζέψουν τις πωλήσεις με τον ίδιο τρόπο.

Δεύτερων έχει λογική να παρουσιάζονται ναυαρχιδες αρχές του χρόνου με όλη την καινούργια τεχνολογία πανω τους και πραγματικά ποτε δεν καταλαβα τις εταιρίες που παρουσιάζουν τελος του χρονου ναυαρχιδες με την Qualcomm να έχει ήδη ανακοινώσει το επόμενης χρονιάς soc, γι'αυτές τις εταιρίες βγήκαν οι εκδόσεις plus των soc φέτος ωστε να έχει κάποιο νόημα η αγορά τους. Εγω θα ηθελα και το note να παρουσιάζεται τώρα και τα καινούργια Lg v, sony Huawei και πάει λέγοντας ώστε να έχει πολλες επιλογές σε φρέσκες συσκευές ο καταναλωτής.

Επεξ/σία από JcD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, JcD είπε

Δεύτερων έχει λογική να παρουσιάζονται ναυαρχιδες αρχές του χρόνου με όλη την καινούργια τεχνολογία πανω τους και πραγματικά ποτε δεν καταλαβα τις εταιρίες που παρουσιάζουν τελος του χρονου ναυαρχιδες με την Qualcomm να έχει ήδη ανακοινώσει το επόμενης χρονιάς soc, γι'αυτές τις εταιρίες βγήκαν οι εκδόσεις plus των soc φέτος ωστε να έχει κάποιο νόημα η αγορά τους. Εγω θα ηθελα και το note να παρουσιάζεται τώρα και τα καινούργια Lg v, sony Huawei και πάει λέγοντας ώστε να έχει πολλες επιλογές σε φρέσκες συσκευές ο καταναλωτής.

Θα είχε νόημα αυτό που γράφεις αν στις αρχές του χρόνου παρουσίαζαν εκτός από την νέους επεξεργαστές και νέες κάμερες, νέες οθόνες, νέο λειτουργικό, νέους τύπους μνήμης κοκ... δυστυχώς όμως, καμιά εταιρία δεν θεωρεί ότι επειδή άλλαξε ο χρόνος θα πρέπει να αλλάξει και το κορυφαίο της μοντέλο... 

ΥΓ: το ότι η CES γίνεται αρχές του χρόνου, είναι λογικό μιας και οι εταιρίες θέλουν να παρουσιάσουν τις τεχνολογίες που θα πουλήσουν μέσα στον χρόνο που ξεκινάει, δεν σημαίνει ότι είναι και άμεσα διαθέσιμες αυτές οι τεχνολογίες... επίσης μην ξεχνάμε ότι η σημαντικότερη αγοραστική περίοδο, τόσο στις εταιρίες όσο και σε εμάς τους καταναλωτές, είναι από τα μέσα Νοέμβρη μέχρι και το τέλος του χρόνου...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, AtiX είπε

Θα είχε νόημα αυτό που γράφεις αν στις αρχές του χρόνου παρουσίαζαν εκτός από την νέους επεξεργαστές και νέες κάμερες, νέες οθόνες, νέο λειτουργικό, νέους τύπους μνήμης κοκ... δυστυχώς όμως, καμιά εταιρία δεν θεωρεί ότι επειδή άλλαξε ο χρόνος θα πρέπει να αλλάξει και το κορυφαίο της μοντέλο... 

ΥΓ: το ότι η CES γίνεται αρχές του χρόνου, είναι λογικό μιας και οι εταιρίες θέλουν να παρουσιάσουν τις τεχνολογίες που θα πουλήσουν μέσα στον χρόνο που ξεκινάει, δεν σημαίνει ότι είναι και άμεσα διαθέσιμες αυτές οι τεχνολογίες... επίσης μην ξεχνάμε ότι η σημαντικότερη αγοραστική περίοδο, τόσο στις εταιρίες όσο και σε εμάς τους καταναλωτές, είναι από τα μέσα Νοέμβρη μέχρι και το τέλος του χρόνου...

Εγω πιστεύω ότι απλα είναι διαφορετική η στρατηγική πωλήσεων τους, οπως γραφεις στο υστερόγραφο σου κι εσύ υπάρχουν περίοδοι υψηλοτερης καταναλωτικής διάθεσης και ικανότητας στο κοινό από τις αρχές του χρόνου που παρουσιάζει η σαμυ. Αυτό που ηθελα να τονίσω δλδ ειναι ότι η σαμυ δεν πουλάει ενεκα της στρατηγικής πωλήσεων μόνο αλλα και λόγο του ονόματος που έχτισε τόσα χρονια στο χώρο αφού ο κόσμος πιστεύει ότι έχει καποιες από τις καλύτερες συσκευές της αγοράς. Η κυρίως συσκευή τους που κοντράρει τα iPhone βγαίνει ενα μήνα νωρίτερα όποτε η τιμή της δεν έχει μεγάλη διαφορά από αυτά τον πρώτο καιρό τουλάχιστον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν τα αξιζουν τα λεφτα τους τα Samsung, η μονη διαφορα που εχουν απο τις άλλες ναυαρχιδες ειναι τα λεφτα που ριχνουν στο μαρκετινγκ και οτι κανει τα αυτονοητα (που προφανως ειναι δυσκολα για τους αλλους)

Εκει που ειναι η Samsung τωρα κάλιστα θα μπορουσε να ειναι η LG ή η Sony ή η HTC, αν εριχναν πιο πολλα λεφτα στο μαρκετινγκ.

Πηρα το S10 για τη γυναικα και το μετανιωσα.

Μετρια μπαταρια, πολυ μετριο android skin (για μενα το χειροτερο), μετρια αποδοση (τα stutter πανε συννεφο), καλη καμερα αλλα οχι κορυφαια και μετρια updates που γινονται κακα εως ασχημα με το βγει η επομενη ναυαρχιδα.

Επεξ/σία από nikchris
  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πραγματα ειναι απλα για να μην μπερδευεστε, βγαζουν με διαφορα μηνες ετσι ωστε καθε νεο μοντενο να συγκρινεται με το 6 μηνων αντιστοιχο μοντελο της ανταγωνιστριας εταιριας.

 

επισης η samsung ανακοινωνει 2 ναυαρχιδες καθε χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, nikchris είπε

Δεν τα αξιζουν τα λεφτα τους τα Samsung, η μονη διαφορα που εχουν απο τις άλλες ναυαρχιδες ειναι τα λεφτα που ριχνουν στο μαρκετινγκ και οτι κανει τα αυτονοητα (που προφανως ειναι δυσκολα για τους αλλους)

Εκει που ειναι η Samsung τωρα κάλιστα θα μπορουσε να ειναι η LG ή η Sony ή η HTC, αν εριχναν πιο πολλα λεφτα στο μαρκετινγκ.

Πηρα το S10 για τη γυναικα και το μετανιωσα.

Μετρια μπαταρια, πολυ μετριο android skin (για μενα το χειροτερο), μετρια αποδοση (τα stutter πανε συννεφο), καλη καμερα αλλα οχι κορυφαια και μετρια updates που γινονται κακα εως ασχημα με το βγει η επομενη ναυαρχιδα.

Η Lg σίγουρα αν και το skin τους είναι χειρότερο των σαμυ, αντικαθίσταται ευκολα αυτό, την HTC δεν την εχω δουλέψει αλλα η Sony έχει κι αυτή τα θεματάκια της σε τρεις συσκευές που δούλεψα μέχρι τώρα! Δοκιμασε να βάλεις σε sleep mode τις περισσότερες εφαρμογες πλην των σημαντικότερων ωστε να αυξήσεις την αυτονομία, στα λοιπά ξέχασες να αναφέρεις των ελεεινό fingerprint sensor του s10 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikchris είπε

Δεν τα αξιζουν τα λεφτα τους τα Samsung, η μονη διαφορα που εχουν απο τις άλλες ναυαρχιδες ειναι τα λεφτα που ριχνουν στο μαρκετινγκ και οτι κανει τα αυτονοητα (που προφανως ειναι δυσκολα για τους αλλους)

Εκει που ειναι η Samsung τωρα κάλιστα θα μπορουσε να ειναι η LG ή η Sony ή η HTC, αν εριχναν πιο πολλα λεφτα στο μαρκετινγκ.

Πηρα το S10 για τη γυναικα και το μετανιωσα.

Μετρια μπαταρια, πολυ μετριο android skin (για μενα το χειροτερο), μετρια αποδοση (τα stutter πανε συννεφο), καλη καμερα αλλα οχι κορυφαια και μετρια updates που γινονται κακα εως ασχημα με το βγει η επομενη ναυαρχιδα.

Μάλλον άλλο κινητό έχω εγώ. 🤔

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, margaritagr είπε

Εγώ έχω τρελαθεί με το plus. Day one ουτε ενα ευρώ δε μετάνιωσα. 

Βεβαια όταν βγει το επόμενο πάλι θ αρρωστήσω, γοατι ειμαι άρρωστη γενικά :D

Αυτό δε μαρεσει , το πήρες 1200, τώρα έχει 600. 1 χρόνος δε περασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Συγνώμη για το off topic, αλλά μπορεί να μας απαντήσει ένας υπεύθυνα (ταξιτζής ?) γιατί σε κάθε , μα κάθε topic με κινητά αναφέρεται η Apple ?

Επίσης σε κάθε θέμα, θα υπάρχει τουλάχιστον 1 που με τον τρόπο που γράφει γεμίζουν τα θέματα με άχρηστα posts με αποτέλεσμα να μπερδεύεται όποιος τα διαβάζει και να κουράζεται.

Για να ασχολούνται οι υπόλοιποι μαζί του, να υπάρχει διαφωνία.Ναρκισισσμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Lumini είπε

Αυτό δε μαρεσει , το πήρες 1200, τώρα έχει 600. 1 χρόνος δε περασε.

Δεν Αγοράζω ποτέ απο skroutz έτσι κι αλλιώς. Εγώ το πήρα Μάρτιο και τωρα πχ στο Public έχει 940 απο 1040, σιγά τη διαφορά. Αλλα έτσι κι αλλιώς οποίος αγοράζει day one το ξέρει οτι το προϊόν μετά χάνει σε αξία και το περιμένει. Πάντα κατι κερδίζεις κατι χάνεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν αξίζει,ειδικά η ναυαρχίδα της Samsung,να δώσεις ένα χιλιάρικο και να πάρει μόνο 2 αναβαθμίσεις λογισμικού..Δηλαδή αν δεν είσαι κολλημένος να αλλάζεις συσκευή κάθε χρόνο,θα έχεις premium συσκευή αλλά θα σε έχει ξεχασμένο..Θα μπορούσε να βγάζει 2 galaxy S,ενα Note,2 galaxy A,άντε και και κανένα M για τη Κίνα..Όχι 18 μοντέλα ρε φίλε,με πανω κάτω τα ίδια χαρακτηριστικά..Εγω εχω το Α8 2018 μια χαρά αλλά σταμάτησε στο android 9..Οπότε εγώ αν θελω να εχω φρέσκο software θα πρέπει να ασχολουμε με root και Μαμακιες...Άντε πες εγώ δεν έσκασα τα μαλλιοκεφαλα μου,αλλά και ο άλλος με το S8 το ίδιο 2 αναβαθμίσεις..Δεν νομίζω να αλλάξει σε galaxy s20 πάντως γιατί με το s11 θα είναι απέναντι από το iphone 11..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...