Προς το περιεχόμενο

Αξίζει αγορά από E-infinity;


JimmyDS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 173
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@RTW4ever

Οκ..

Γιατί ειχα διαβασει εδω, μαλλον καπου στο αλλο τοπικ για το infinity πως στα σώματα ναι, εγγύηση απο αυτούς ενω στους φακους ισχύει κανονικά η εγγύηση κ εκτός infinity.

Κατι λάθος τοτε θα καταλάβα, thanks!

Επεξ/σία από Ntinlanden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλήμερα σας,

Φίλος έχει κάνει αγορά έναν Sigma 35mm f1.4 και 2 εβδομάδες τώρα ο φακός πηγαινοέρχεται μεταξύ Ολλανδίας και Αγγλίας.

Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
2 ώρες πριν, Ntinlanden είπε

Τι να ισχύει άραγε εδω;...

"Χανουμε" το infinity σε λιγες ημέρες; 

2021 δηλ τελωνείο κλπ...

 

🤔

Γιατί το ρωτάς αυτό; Είδες κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά για την Αγγλία αναφέρομαι, 

Οτι το 2020 ήταν περίοδος "προσαρμογής" και δεν άλλαξε κάτι οσο αφορά τις οικονομικές συναλλαγές/αγορές κλπ..

Αλλα απο 01/01/2021 οτι θα αντιμετωπίζεται ως μια χώρα εκτός Ευρώπης και θα ισχύει οτι ισχύει και για αυτές (πχ τελωνείο)

Παλιό άρθρο

https://www.economistas.gr/oikonomia/23498_brexit-ti-allazei-stis-agores-apo-inomeno-basileio

Αλλα γενικα ρωτάω αν ξέρει κανεις κάτι πανω σε αυτό..

🤔

 

Ξεκίνησε να με βάλει σε σκέψεις ενας γνωστός που ήθελε κατι να παραγγείλει απο Αγγλία, το έψαξε λεει (δε το ξέρω ποσο και αν ειναι ετσι) και λέει απο 01/01/2021 τελωνείο...

Επεξ/σία από Ntinlanden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν παραγγείλουμε απο το Eυρωπαϊκό site δεν πρέπει να υπάρχει πρόβλημα αν και θα ηταν σκόπιμο όποιος ενδιαφέρεται να επικοινωνήσει με το κατάστημα και να  ρωτήσει  σχετικά.

https://www.e-infin.com/eu/

 

Επεξ/σία από prometheas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

καλησπερα . στις 27 σεπτεμβριου εκανα παραγγελια εναν φακο απο το συγκεκριμενο μαγαζι και ακομα να το στειλουν στην DHL . Τον παρηγγειλα απο εκει καθως ειχα διαβασει και απο εδω στο φορουμ γενικα καλες κριτικες και ακομη 2 γνωστοι μου παρηγγειλαν απο εκει και δεν αργησε καθολου. σε μια βδομαδα ειχαν ερθει τα πραγματα τους. εμενα τωρα εχουν περασει τοσες μερες και ακομα τιποτα. παιρνω τηλ την DHL , μ λενε οτι δεν το χουν στειλει σ αυτους. Μιλαω με το ινφινιτυ, μου λενε οτι μες στη βδομαδα θα παραλαβω. Με κοροιδευουν μαλλον , τι να πω. Οσον αφορα παντως την δικη μου εμπειρια εχω απογοητευτει παρα πολυ. Σιγουρα δε θα ξαναπαραγγειλω απο αυτους. Προτιμω να δωσω 100 ευρω παραπανω και να παω εδω στην Αθηνα να παρω επιτοπου αυτο που θελω παρα να ταλαιπωρουμαι τοσες μερες και να με κοροιδευουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχει παραγγειλει κανεις τελευταια απο το e infinity?

Ειδα οτι αφαρεσαν την επιλογη για paypal και το site μου ζηταει τον αριθμο καρτας και ccv. Ειναι αυτο λογικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harisv είπε

Καλησπερα εχει παραγγειλει κανεις τελευταια απο το e infinity?

Ειδα οτι αφαρεσαν την επιλογη για paypal και το site μου ζηταει τον αριθμο καρτας και ccv. Ειναι αυτο λογικο?

Όχι απλά είναι κρυμμένη γιατί κάνουν μετάβαση από paypal σε πληρωμή με κάρτα. Αλλά για την ώρα είναι διαθέσιμο. Πήγαινε στο tab SUPPORT και μετά κάνε κλικ στο ABOUT. Χαμηλά θα δεις το σύμβολο του paypal. Κάνε κλικ πάνω του και θα σου βγάλει μήνυμα που θα λέει πως είναι ενεργοποιημένη η επιλογή. Διάλεξε ό,τι θες και στο checkout θα σου βγάλει το σύμβολο του paypal. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Τελικά δεν πληρώνουμε πλέον και τον ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΦΠΑ;; Αν είναι έτσι , δεν συμφέρει , το πλεονέκτημα που είχαν εξαφανίζεται . 

Απ΄ όσο ξέρω οι αποθήκες είναι Ιρλανδία άρα όχι. Το ίδιο παραμένει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...