Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, fredd0 είπε

Συγγνωμη, βγηκε κανας νομος που επιτρεπει ΜΟΝΟ αγορα "απαραιτητων" προιοντων?Τι χαζολαικισμοι ειναι τουτοι παλι ... αμα θελει να παρει 903850948 κραγιον η αλλη, πληρωνει, τα παιρνει.

ναι μωρε χαβαλε κανουν οι απο πανω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, fredd0 είπε

Συγγνωμη, βγηκε κανας νομος που επιτρεπει ΜΟΝΟ αγορα "απαραιτητων" προιοντων?Τι χαζολαικισμοι ειναι τουτοι παλι ... αμα θελει να παρει 903850948 κραγιον η αλλη, πληρωνει, τα παιρνει.

Ναι δεν είπαμε ότι θέλει ας πάρει, αλλά σε περιπτώσεις σαν αυτή που περνάμε τώρα, καλό θα ήταν χαζομαλακιουλες να τις αφηναν σε δεύτερη μοίρα, γιατί κάποιος μπορεί να περιμένει είδη πρώτης ανάγκης, η γενικα κάτι πολύ σημαντικό. Δεν είμαστε διακοπές αλλά καραντίνα, με ότι συνεπάγεται αυτό. 

Πρέπει να έχουμε και λίγο συναισθηση.... 😉

Δεν χρειάζεται θεωρώ να υπάρχουν νόμοι και βουρδουλας και πρόστιμα για όλα. 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Ναι δεν είπαμε ότι θέλει ας πάρει, αλλά σε περιπτώσεις σαν αυτή που περνάμε τώρα, καλό θα ήταν χαζομαλακιουλες να τις αφηναν σε δεύτερη μοίρα, γιατί κάποιος μπορεί να περιμένει είδη πρώτης ανάγκης, η γενικα κάτι πολύ σημαντικό. Δεν είμαστε διακοπές αλλά καραντίνα, με ότι συνεπάγεται αυτό. 

Πρέπει να έχουμε και λίγο συναισθηση.... 😉

Δεν χρειάζεται θεωρώ να υπάρχουν νόμοι και βουρδουλας και πρόστιμα για όλα. 

99,99999% των οσων διακινουν οι courier ειναι χαζομαλακιουλες. Ουτε αντικαρκινικα φαρμακα διακινουν ουτε τη μοναδικη διαθεσιμη τροφη στη χωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Ναι δεν είπαμε ότι θέλει ας πάρει, αλλά σε περιπτώσεις σαν αυτή που περνάμε τώρα, καλό θα ήταν χαζομαλακιουλες να τις αφηναν σε δεύτερη μοίρα, γιατί κάποιος μπορεί να περιμένει είδη πρώτης ανάγκης, η γενικα κάτι πολύ σημαντικό. Δεν είμαστε διακοπές αλλά καραντίνα, με ότι συνεπάγεται αυτό. 

Πρέπει να έχουμε και λίγο συναισθηση.... 😉

Δεν χρειάζεται θεωρώ να υπάρχουν νόμοι και βουρδουλας και πρόστιμα για όλα. 

οχι 

 

οτι θελει ο καθε ενας εχει δικαιωμα να αγοραζει  και τα κουριερ ειναι υποχρεωμενα να στο παραδιδουν την επομενη οπως οριζεται ο ορισμος της λεξης ταχυμεταφορες. το αν καποιος περιμενει ειδη αναγκης  δεν πρεπει να αφορα εμενα η εσενα η τον γειτονα αλλα την ιδια εταιρεια ταχυμεταφορων που ειναι κλαιν μαιν αυτο τον μηνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Δες και ποιά είδη έχουν αύξηση στις πωλήσεις. Αγοράζουν οι περισσότεροι είτε αντικείμενα για απασχόληση μέσα στο σπίτι για να μην τρελαθούν, είτε είδη για τηλεργασία/εκπαίδευση. Το τελευταίο που παίρνουν είναι ίσως δώρα για Πάσχα αλλά δεν είναι βέβαιο.

Εγώ προσωπικά είχα παραγγείλει μπαταρίες για τα ακουστικά βαρυκοίας της μάνας μου και ήρθαν με Speedex σε 5 μέρες(από Παρασκευή παραγγελία την Τρίτη τα παρέλαβα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stelios18120 είπε

Ναι δεν είπαμε ότι θέλει ας πάρει, αλλά σε περιπτώσεις σαν αυτή που περνάμε τώρα, καλό θα ήταν χαζομαλακιουλες να τις αφηναν σε δεύτερη μοίρα, γιατί κάποιος μπορεί να περιμένει είδη πρώτης ανάγκης, η γενικα κάτι πολύ σημαντικό. Δεν είμαστε διακοπές αλλά καραντίνα, με ότι συνεπάγεται αυτό. 

Πρέπει να έχουμε και λίγο συναισθηση.... 😉

Δεν χρειάζεται θεωρώ να υπάρχουν νόμοι και βουρδουλας και πρόστιμα για όλα. 

Το οτι οι κουριερ ειναι κατωτερες των περιστασεων δε σημαινει οτι πρεπει να τις ...διευκολυνουμε απο.... συναισθηση. Αντιθετως, θελουν σκισιμο και αν ειχαμε συναισθηση αυτη τη στιγμη τα μαγαζακια αυτα επρεπε εκτος απο την σλληλογραφια των πελατων τους να ειχαν αλλη μια αποθηκη γεματη απο εξωδικα και καταγγελιες στην ΕΕΤΤ. Η σταση τους σε αυτη τη περιοδο ειναι για πολλα προστιμα ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω και εγώ την εμπειρία μου. Τις τελευταίες 3 βδομάδες έχω κάνει 5 παραγγελίες. Οι 3 από ACS και η μία από Γενική ήρθαν κανονικά σε 1-2 μέρες. Η άλλη από ΕΛΤΑ courier, από αύριο σε αύριο με πήγαιναν, ενώ είχε έρθει στο Βόλο 1 μέρα μετά την παραγγελία. Εν τέλη μετά από 5 μέρες πήγα και το πήρα από εκεί..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και ένα μήνα όλες οι courier καλούνται να παραδοσουν 3 πλασσια δέματα από το κανονικό οπότε λογικό είναι να καθηστερησει η παράδοση μερικές φορές. Το ότι το on line  κατάστημα δίνει έναν αριθμό αποστολής χωρίς να έχει παραδόσεις το δέμα ακόμα δεν είναι λάθος πάντα των courier. Εγώ έστειλα δύο δέματα από Καλαμάτα για Λάρισα και Λαμία και παραδόθηκαν κανονικά σε δύο μέρες γιατί τόσο κάνουν για να φτάσουν. 

Screenshot_20200417_214409_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200417_214313_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nikoskal1 είπε

Εδώ και ένα μήνα όλες οι courier καλούνται να παραδοσουν 3 πλασσια δέματα από το κανονικό οπότε λογικό είναι να καθηστερησει η παράδοση μερικές φορές. Το ότι το on line  κατάστημα δίνει έναν αριθμό αποστολής χωρίς να έχει παραδόσεις το δέμα ακόμα δεν είναι λάθος πάντα των courier. Εγώ έστειλα δύο δέματα από Καλαμάτα για Λάρισα και Λαμία και παραδόθηκαν κανονικά σε δύο μέρες γιατί τόσο κάνουν για να φτάσουν. 

Screenshot_20200417_214409_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200417_214313_com.android.chrome.jpg

καθυστερηση 1 η 2 μερες να πω οκ 

15 μερες ειναι απαραδεκτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsipakis είπε

καθυστερηση 1 η 2 μερες να πω οκ 

15 μερες ειναι απαραδεκτο 

Πάνω από 2 με 3 μέρες ναι είναι απαράδεκτο αλλά δεν νομίζω να συμβαίνει πάντα. Εμένα προσωπικά δεν μου έχει συμβεί. Τι να πω μπορεί να είμαι τυχερός.. 😜😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, nikoskal1 είπε

Εδώ και ένα μήνα όλες οι courier καλούνται να παραδοσουν 3 πλασσια δέματα από το κανονικό οπότε λογικό είναι να καθηστερησει η παράδοση μερικές φορές. Το ότι το on line  κατάστημα δίνει έναν αριθμό αποστολής χωρίς να έχει παραδόσεις το δέμα ακόμα δεν είναι λάθος πάντα των courier. Εγώ έστειλα δύο δέματα από Καλαμάτα για Λάρισα και Λαμία και παραδόθηκαν κανονικά σε δύο μέρες γιατί τόσο κάνουν για να φτάσουν. 

Screenshot_20200417_214409_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200417_214313_com.android.chrome.jpg

τα εχουμε γραψει ξανα και ξανα... αυτη δεν ειναι δικαιολογια. και με τη black friday τα ιδια προβληματα ειχαν και δεν ενοιωθαν τιποτα.

3πλασιες αποστολες = 3πλασια κερδη που σημαινει πως μπορουν ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΝ ΚΟΣΜΟ !!!

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, POS είπε

τα εχουμε πει και ματαξανεπει... αυτη δεν ειναι δικαιολογια. και με τη black friday τα ιδια προβληματα ειχαν και δεν ενοιωθαν τιποτα.

3πλασιες αποστολες = 3πλασια κερδη που σημαινει πως μπορουν ΝΑ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΝ ΚΟΣΜΟ

Θελεις να μου πεις δηλαδή ότι σε όλες τις δουλειές όταν αυξάνεται η δουλειά για 5 με 10 μέρες όπως την Black Friday οι επιχειρήσεις παίρνουν κόσμο;; δεν γίνεται πουθενά αυτό και ούτε θα γίνει στις εταιρίες courier. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikoskal1 είπε

Θελεις να μου πεις δηλαδή ότι σε όλες τις δουλειές όταν αυξάνεται η δουλειά για 5 με 10 μέρες όπως την Black Friday οι επιχειρήσεις παίρνουν κόσμο;; δεν γίνεται πουθενά αυτό και ούτε θα γίνει στις εταιρίες courier. 

οχι.. αλλα εδω δεν μιλαμε για 5 μερες. courier = γρηγορη παραδοση 

ταχυδρομειο = αργη παραδοση 

ντα ;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, POS είπε

οχι.. αλλα εδω δεν μιλαμε για 5 μερες. courier = γρηγορη παραδοση 

ταχυδρομειο = αργη παραδοση 

ντα ;;;

Και σε ξανά ρωτάω για 5 με 10 μέρες τον χρόνο που γίνεται χαμός από δέματα και παραδόσεις πρέπει μια εταιρία να πάρει παραπάνω κόσμο; αν είναι έτσι και στις μέρες που υπάρχουν οι συντάξεις στις τράπεζες θα έπρεπε να περνούν 10 υπαλλήλους και μετα να τους διώχνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...