Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Και μη ξεχνατε καποια E-shops επωμιζονται αυτα τα μεταφορικα μετα απο καποιο ποσο και ανω οποτε τσαμπα φωναζει ο αλλος πληρωσα να μ το φερετε σε καποιες περιπτωσεις . !!! αχαχαχαχα

Καλά ναι τα έχει ενσωματώσει η επιχείρηση στο μέτριο ως μεγάλο ποσοστό κέρδους που μπορεί να έχει από το συγκεκριμένο προϊόν και σίγουρα δεν τα στέλνει έτσι για την ψυχή της μάνας της οπότε δικαίως φωνάζει κανείς για τα μεταφορικά χαχαχαχαχ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Luxx είπε

Ναι αλλα αν δεν εχω κουτι εγω, δεν μπορουν να μου δωσουν αυτοι ενα και να βαλω μεσα τα φελιζολ; Αλλιως, που θα αγορασω κουτια; Ή μπορω πχ να χρησιμοποιησω και καποιο ασχετο κουτι που εχω σπιτι, απο κατι αλλο που εχω αγορασει. Αυτοι στα ΕΛΤΑ θα το τυλιξουν; Ισως φαινονται χαζες οι ερωτησεις μου, αλλα δεν εχω ξαναστειλει κατι με τα ΕΛΤΑ.

Καθολου χαζες ερωτησεις.. μη το σκεφτεσαι καν..Εχω και εγω καιρο να στειλω και ελπιζω να μην εχει αλλαξει κατι. Αν δεν εχεις κουτι πας και αγοραζεις απο αυτους και βαζεις μεσα ο,τι θελεις. Μπορεις να βαλεις και ασχετο κουτι που εχεις σπιτι και απλα αυτοι θα κολλησουν μετα επανω τα "απαραιτητα" για την αποστολη οπως θα εκαναν και στο δικο τους κουτι. Εγω παντα κολλαω και ενα χαρτι "ΑΠΟ" και "ΠΡΟΣ" οπως θα σε ενα απλο γραμμα και συμπληρωνουν αυτοι τα δικα τους πιο διπλα.  Επισης μην γραψεις πανω ευθραυστο γιατι ζητανε να πληρωσεις εξτρα ασφαλεια για το δεμα αν θυμαμαι καλα.. Αν τελικα δεν ειναι πολυ μεγαλο το κουτι σου και ειναι ελαφρυ μπορεις να το στειλεις και ως "γραμμα" αντι για "δεμα' με μικροτερο κοστος μεταφορικων... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Luxx είπε

Ναι αλλα αν δεν εχω κουτι εγω, δεν μπορουν να μου δωσουν αυτοι ενα και να βαλω μεσα τα φελιζολ; Αλλιως, που θα αγορασω κουτια; Ή μπορω πχ να χρησιμοποιησω και καποιο ασχετο κουτι που εχω σπιτι, απο κατι αλλο που εχω αγορασει. Αυτοι στα ΕΛΤΑ θα το τυλιξουν; Ισως φαινονται χαζες οι ερωτησεις μου, αλλα δεν εχω ξαναστειλει κατι με τα ΕΛΤΑ.

Επισης οι τιμες ειναι fix; Και τελος καλυτερα ειναι ΕΛΤΑ ταχυδρομικη ή ΕΛΤΑ κουριερ;

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε κουτί θες απλά να το κολλήσεις καλά ώστε να μην ανοίξει. Είχα αναγκαστεί να αγοράσω έναν μεγάλο φάκελο από τα ΕΛΤΑ επειδή δεν δέχτηκαν την δικιά μου συσκευασία και μου το χρέωσαν 50 λεπτά 70 κάπου εκεί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, apos2008 είπε

Ναι σωστο και αυτο αλλα και το Delivery ειναι χαλια. Βαζουν δικα τους μηχανακια δικια τους βενζινα συντηρηση . Χωρις δωρα χωρις τπτ . Λιγοι ειναι αυτοι που δινουν. αυτα που πρεπει δυστηχως. Εχω περασει και απο το σταδιο του Delivery και ξερω ! 

ειναι δυνατον στο 2020 να ρωταει ο αλλος πως φτιαχνουμε ενα δεμα ;

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsipakis είπε

ειναι δυνατον στο 2020 να ρωταει ο αλλος πως φτιαχνουμε ενα δεμα ;

Λαθος Quote εκανες 😛 ε δε θα ξερει ο ανθρωπος θα θελει τα φωτα μας . Κακο ειναι ??? πρωτη φορα μπορει να στελνει και να εχει ανχος. λογικο ειναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Pmar90 είπε

Πηγα σημερα απο το αγαπημενο HUB στην πετρου Ράλλη. ΧΡΗΜΑΤΑ εχουν για να προσλαβουν security στα καταστηματα να μην φανε ξυλο. Χρήματα για να κανουν προσληψεις για να κανουν ΣΩΣΤΑ την δουλειά τους δεν εχουν.  Με εφτασαν σε σημειο να φερθω σαν αλλος ανθρώπος. Απο Τριτη καταγγελια και μήνυση. Αμα δεν βρω ακρη εκει τοτε θα  παρω τον νομο στα χερια μου. Μιλαμε για φαρμακα πρωτης αναγκης για ανθρώπο με σκλήρυνσης κατά πλάκας. Αποστολη εντος ελλαδος απο 5/4

καλα και οι σεκιουριταδες που εχουν εκει για λυπηση ειναι και αυτοι. κανε καταγγελια για την acs στην ΕΕΤΤ.

Επεξ/σία από POS
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι αυτά τα καλύτερα με τι έρχονται; Με την ACS;

- Θα μου στείλετε τα προϊόντα που παρήγγειλα;

- Είναι εξαντλημένα. Όταν ξεκουραστούν.

Επεξ/σία από xxatziva
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Pmar90 είπε

Πηγα σημερα απο το αγαπημενο HUB στην πετρου Ράλλη. ΧΡΗΜΑΤΑ εχουν για να προσλαβουν security στα καταστηματα να μην φανε ξυλο. Χρήματα για να κανουν προσληψεις για να κανουν ΣΩΣΤΑ την δουλειά τους δεν εχουν.  Με εφτασαν σε σημειο να φερθω σαν αλλος ανθρώπος. Απο Τριτη καταγγελια και μήνυση. Αμα δεν βρω ακρη εκει τοτε θα  παρω τον νομο στα χερια μου. Μιλαμε για φαρμακα πρωτης αναγκης για ανθρώπο με σκλήρυνσης κατά πλάκας. Αποστολη εντος ελλαδος απο 5/4

Σοβαρή περίπτωση και σίγουρα σαν εσένα θα έχουν πάει 10άδες με λιγότερο σημαντικά ενδεχομένως πακέτα αλλά με την ίδια αποφασιστικότητα...

Πολύ αμφιβάλω οτι θα βρεθεί άκρη εύκολα, σίγουρα θα έχουν προβλέψει να υπάρχουν «ψιλά γράμματα» στους όρους για να γλυτώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Σοβαρή περίπτωση και σίγουρα σαν εσένα θα έχουν πάει 10άδες με λιγότερο σημαντικά ενδεχομένως πακέτα αλλά με την ίδια αποφασιστικότητα...

Πολύ αμφιβάλω οτι θα βρεθεί άκρη εύκολα, σίγουρα θα έχουν προβλέψει να υπάρχουν «ψιλά γράμματα» στους όρους για να γλυτώσουν.

Φιλε τοτε δυστηχος θα κανω της αποθήκες τους λαμπαδα φωτεινη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η βία δεν είναι λύση σε καμμία περίπτωση. Και μάλιστα όταν "διαφημίζεται" εδώ. 

Καταλαβαίνω την αγωνία σου λόγω του περιεχομένου και της ανάγκης γι΄ αυτό.

Ο λόγος που δεν μπόρεσες να το παραλάβεις  είναι ο εξής:  από τα κέντρα διαλογής δεν γίνονται παραλαβές γιατί οι αποστολές μπαίνουν - διαχωρίζονται ανά γραφείο προορισμού και βγαίνουν. Δεν μένουν - δεν αποθηκεύονται ΠΟΤΕ  στο σημείο διαλογής.  Κατά 99% η αποστολή που σε ενδιαφέρει δεν είναι εκεί. Απλά δεν έχει σκαναριστεί από το γραφείο παράδοσης.

Σε κάθε περίππτωση όμως μπορείς ήρεμα και ευγενικά να εξηγήσεις το θέμα σου και την ιδιαίτερη σημασία της αποστολής σε έναν προϊστάμενο - διευθυντή και είμαι σίγουρος ότι, ανθρώπινα,  θα κάνει το παν για να σε βοηθήσει. Θεωρώ ότι η αποστολή που σε ενδιαφέρει κατα 99% είναι "θαμμένη" κάτω από εκατοντάδες δέματα στο γραφείο προορισμού της. 

Ελπίζω να βρεις τη αποστολή το γρηγορότερο, προς όφελος του ανθρώπου που την χρειάζεται   Καλή Ανάσταση. 

Επεξ/σία από Jiakometi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nick#18 είπε

Καθολου χαζες ερωτησεις.. μη το σκεφτεσαι καν..Εχω και εγω καιρο να στειλω και ελπιζω να μην εχει αλλαξει κατι. Αν δεν εχεις κουτι πας και αγοραζεις απο αυτους και βαζεις μεσα ο,τι θελεις. Μπορεις να βαλεις και ασχετο κουτι που εχεις σπιτι και απλα αυτοι θα κολλησουν μετα επανω τα "απαραιτητα" για την αποστολη οπως θα εκαναν και στο δικο τους κουτι. Εγω παντα κολλαω και ενα χαρτι "ΑΠΟ" και "ΠΡΟΣ" οπως θα σε ενα απλο γραμμα και συμπληρωνουν αυτοι τα δικα τους πιο διπλα.  Επισης μην γραψεις πανω ευθραυστο γιατι ζητανε να πληρωσεις εξτρα ασφαλεια για το δεμα αν θυμαμαι καλα.. Αν τελικα δεν ειναι πολυ μεγαλο το κουτι σου και ειναι ελαφρυ μπορεις να το στειλεις και ως "γραμμα" αντι για "δεμα' με μικροτερο κοστος μεταφορικων... 

Ειναι απαραιτητο να βαλω και τα δικα μου στοιχεια πανω στο δεμα δλδ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Luxx said:

Ειναι απαραιτητο να βαλω και τα δικα μου στοιχεια πανω στο δεμα δλδ;

Απαραίτητο οχι, αφού θα τα τυπώσουν αυτοί έτσι κι αλλιώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Jiakometi είπε

Ο λόγος που δεν μπόρεσες να το παραλάβεις  είναι ο εξής:  από τα κέντρα διαλογής δεν γίνονται παραλαβές

λαθος. στην πετρου ραλλη φυσικα και κανουν παραδοσεις. αφου εχουν και καταστημα εκει.

ο πελατης ζηταει αναδρομολογιση της αποστολης και παραλαβη απο acs πετρου ραλλη 45.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ωραια και τι καλα θα ταν τα παλια τα χρονια που δεν υπηρχαν τα E-shops και στις κουριερ να υπηρχαν 100 δεματα το πολυ !!! αλλα χρονια τοτε ομως τοτε πληρωναν αδρα οι κουριερ 900 και ευρω το μηνα αυτα ηταν λεφτα !!! οχι τωρα οι μισθοι πεινας που καλεις να βγαλεις την δουλεια 2 ατομων  . Τωρα ο ελληνας με ενα κινητο στο χερι ειναι και βαριεται να σηκωσει τον κωλο του απο τον καναπε και να παει σε ενα μαγαζι να κανει ο ιδιος την αγορα. Και για αυτο γινεται ολο αυτο το μπαχαλο. Φανταζεστε να μην υπηρχαν τα E-shops εν μεσω πανδημιας ? τι θα κανατε ??? μονο ανοιχτα φαρμακεια και Super market και βενζιναδικα .Η γνωμη μου ειναι εμεις οι ιδιοι οι καταναλωτες δημιουργουμε το προβλημα. Και ιδιως οι κυριες που παραγγελνουν μαλακιουλες που δε χρειαζονται. Ασκοπες παραγγελιες βλεπω παντου . Το να παρει το παπουτσι η κυρα σουλα δε θα παθει τπτ αν το παρει η το κολιε σε 10 μερες. το ενας αρρωστος ομως να παρει ενα φαρμακο π ειναι επειγον ναι πρεπει να το παρει αμεσα. αυτοι λοιπον ειναι που δημιουργουν το προβλημα και παιρνει ολους η μπαλλα μετα. Γτ δε ξερεις μεσα στα 1000 δεματα τι ειναι σκαρτο και τι επειγον.

Επεξ/σία από apos2008
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Luxx είπε

Ειναι απαραιτητο να βαλω και τα δικα μου στοιχεια πανω στο δεμα δλδ;

Το ποσο απαραιτητο ειναι δεν το ξερω να σου πω την αληθεια. Εγω το κανω για παν ενδεχομενο π.χ. για επιστροφη αν δεν παραδωθει ποτε για καποιο λογο. Αν στειλεις αντικαταβολη ομως, ουτοσι αλλως συμπληρωνεις ενα διπλοτυπο εντυπο που λεει στοιχεια παραληπτη και αποστολεα για να σου φερουν ειδοποιηση μετα να πας να παραλαβεις τα χρηματα το οποιο το κολλανε πανω στο κουτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...