Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω μια ερώτηση τα ELTA COURIER στέλνουν sms πριν περάσουν;;; η θα πρέπει να ελέγχω κάθε μέρα το tracking;; Γιατί σήμερα μου έστειλαν από Λάρισα για Αθήνα κέντρο (Ακρόπολη) ένα δέμα.

Προφανώς και θα παραλάβω από την επόμενη βδομάδα αν πάνε όλα καλά τα πράγματα με τον όγκο δουλειάς τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Να κάνω μια ερώτηση τα ELTA COURIER στέλνουν sms πριν περάσουν;;; η θα πρέπει να ελέγχω κάθε μέρα το tracking;; Γιατί σήμερα μου έστειλαν από Λάρισα για Αθήνα κέντρο (Ακρόπολη) ένα δέμα.

Προφανώς και θα παραλάβω από την επόμενη βδομάδα αν πάνε όλα καλά τα πράγματα με τον όγκο δουλειάς τους.

Πρεπει να σκαναριστει απο το γραφειο αν δε σε βρουν για να ερθει SMS .η απο το κινητο του κουριερ . Τα SMS ειναι αυτοματοποιημενα . αλλα ελενξε το Tracking οταν θα λεει εισαγωγη στο καταστημα και μετα παραδοση σε κουριερ .

https://left.gr/news/somateio-ton-koyrier-apantaei-stin-proklisi

Βγηκε το σεττεα και πειρε θεση για τις πλειττομενες κουριερ

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Πρεπει να σκαναριστει απο το γραφειο αν δε σε βρουν για να ερθει SMS .η απο το κινητο του κουριερ . Τα SMS ειναι αυτοματοποιημενα . αλλα ελενξε το Tracking οταν θα λεει εισαγωγη στο καταστημα και μετα παραδοση σε κουριερ .

Α ΟΚ ευχαριστώ. Οπότε χρειάζεται καθημερινός έλεγχος.

Διαπιστώνω πως η κάθε courier δουλεύει με διαφορετικούς τρόπους. Για παράδειγμα η acs προ κορωνοβάιρους έστελνε το βράδυ της προηγούμενης μέρας πως την επόμενη θα εχω παράδοση. Και όντως ερχόντουσαν. Στην περιοχή που μένω που εξυπηρετείται από το υποκατάστημα της Καλλιρρόης, χαρτάκια και τα σχετικά δεν σας βρήκαμε δεν έχουν τύχει σε εμενα. Αντιθέτως εχω πολλά παράπονα από την Γενική Ταχυδρομική με το υποκατάστημα Πετραλώνων.

Ευτυχώς όλο αυτό το διάστημα της καραντίνας δεν έτυχε να εχω παραγγείλει κάτι και να έρθει με ACS ή Γενικη.  Προσπαθώ να περιορίσω τα πάντα στα απαραίτητα τουλάχιστον για την ψυχική μου ηρεμία.

Το μόνο "λάθος" που έκανα ήταν που περιμένω από το e-shop.gr παραγγελία από τις 1 - 4, σε άμεσα διαθέσιμα προϊόντα. Βέβαια καταλαβαίνω πως έχει αυξηθεί κατά πολύ  ο όγκος δουλειάς τους. Μιας και οι μεγάλοι ανταγωνιστές του δουλεύουν για Αττική τουλάχιστον στην πλειοψηφία με courier και όχι με δικα τους μέσα μεταφοράς. Και ο άλλος σου λέει άρα θα παραλάβω πιο γρήγορα και ετσι γίνονται μαζικές παραγγελίες και στο τέλος την πατάνε όλοι. Έτσι την εχω πατήσει και εγώ...  και στο site τους ούτε μια τυπική έστω ανακοίνωση για καθυστερήσεις παραγγελιών συνεχίζουν απρόσκοπτα και στέλνουν newsletter....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το E-shop που κανει τη δικια του διανομη εχει θεματα αυτον τον καιρο. τουλαχιστον Crazy sunday Π παραγγειλα κατι εγω ηρθε αμεσα 2 μερες το πολυ . αλλα εδω που ειμαι ειναι μικρη επαρχιακη πολη οποτε. καμια σχεση με αθηνα . αλλα προσεξα ειχαν κ αυτοι πολυ πραγμα πισω στην αποθηκη τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, apos2008 είπε

Πρεπει να σκαναριστει απο το γραφειο αν δε σε βρουν για να ερθει SMS .η απο το κινητο του κουριερ . Τα SMS ειναι αυτοματοποιημενα . αλλα ελενξε το Tracking οταν θα λεει εισαγωγη στο καταστημα και μετα παραδοση σε κουριερ .

https://left.gr/news/somateio-ton-koyrier-apantaei-stin-proklisi

Βγηκε το σεττεα και πειρε θεση για τις πλειττομενες κουριερ

αληθεια ειναι ολα αυτα που γραφει το ΣΕΤΤΕΑ και λογικοτατα.

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ups απο ολλανδια 4 ημερες.αθηνα καλυμνος δωδεκανησα 4 μερες

σπεεντεξ από 15-4 Αθήνα καλυμνος αγνοείται η τύχη του καμία ενημέρωση.

εδώ η Αcs πεταει 

Screenshot 2020-04-23 at 11.00.33 AM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chris854 είπε

Ναι αλλά έτσι μπορεί να την πληρώσουν υπάλληλοι που δε φταίνε. Αν πχ έχουν εντολές να κάνουν οτι κάνουν, και τύχει να απολυθούν αυτοί, δεν ξερουμε για ποιο λόγο φέρθηκαν όπω φέρθηκαν. Κι εγώ πωλητής όσο ήμουν, τη μια μέρα μας έλεγε το μανατζμεντ να πούμε το χ για το τάδε προιόν, μετά άλλαζαν γνώμη και μας έλεγαν να πούμε κάτι διαφορετικό., ψέμμα στον κόσμο φουλ.

Εκει ειναι αλλιως κοιταν να δωσουν οτι ειναι σκάρτο που εχει μηνει καιρο στις αποθηκες . Και εσυ πρεπει να εχεις πείθω να πέισεις τον αφελη πελάτη να αγορασει

20 ώρες πριν, Bomber-21 είπε

Αυτά τα βραβεία (και πολλά άλλα) είναι για γέλια...

Σε μια εταιρία που εργαζόμουν κάποτε, πήραμε το πρώτο βραβείο σε  μεγάλη τελετή σε πασίγνωστο κτίριο της Αθήνας.

Η εταιρία παρέπεε και σε δύο μήνες έκλεισε.

Για τα μαυρα ματια ειναι ολα τα βραβεια . Να πηγαινουν οι χαρτογιακαδες να λενε το λογο τους να γινονται και διασημοι.Και αυτο ηταν . Αχαχαχ καλο δε προλαβε να παρει βραδειο και φαλίρισε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι γίνεται, υποτίθεται έχω παραλάβει δέμα από ACS Μεταμόρφωσης πληρωμένο 69€ αλλά δε μου ήρθε ποτέ!! 

Αν δεν ήμουν όλη μέρα καθε μέρα μέσα στο σπίτι, θα υποψιαζόμουν ότι το παρέλαβε κάποιος από την οικογένεια του σούφρωσε...

Αλλά μπορώ να ξέρω με σιγουριά ότι ημέρα και ώρα που λένε ότι παραδώσανε ήμουν εδώ και δεν παραδόσσαν τίποτα!!

Τι κάνω; Σας έχει ξανατύχει;

Στο skroutz.gr από όπου είχε γίνει η παραγγελία αφαντοι, δεν απανταν ούτε σε email ούτε σε FB, τηλεφωνική εξυπηρέτηση δεν έχουν... ότι να ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά ο καθένας έχει διαφορετικά βιώματα με τις εταιρείες. Τρία πακέτα με ACS (σκρουτζ μαγαζιά) για Βόλο παρέλαβα σε μία μέρα (το ένα μαγαζί καθυστέρησε δύο μέρες να το ετοιμάει και να το αποστείλει). Δέμα με ΕΛΤΑ courier κολλημέναο από Μεγάλη Τετάρτη Λάρισα κέντρο διαλογής για Βόλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, cnomidis είπε

Ρε παιδιά τι γίνεται, υποτίθεται έχω παραλάβει δέμα από ACS Μεταμόρφωσης πληρωμένο 69€ αλλά δε μου ήρθε ποτέ!! 

Αν δεν ήμουν όλη μέρα καθε μέρα μέσα στο σπίτι, θα υποψιαζόμουν ότι το παρέλαβε κάποιος από την οικογένεια του σούφρωσε...

Αλλά μπορώ να ξέρω με σιγουριά ότι ημέρα και ώρα που λένε ότι παραδώσανε ήμουν εδώ και δεν παραδόσσαν τίποτα!!

Τι κάνω; Σας έχει ξανατύχει;

Στο skroutz.gr από όπου είχε γίνει η παραγγελία αφαντοι, δεν απανταν ούτε σε email ούτε σε FB, τηλεφωνική εξυπηρέτηση δεν έχουν... ότι να ναι...

ποιος υπεγραψε ; σε γνωστο μου πλαστογραφησε ο courier την υπογραφη του παραληπτη (γνωστου μου) οτι και καλα παρελαβε και τους κυνηγησε μεσω της εεττ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή ερώτηση! Τους ρώτησα ποιος φαινεται να παρελαβε και μου είπαν το δικό μου όνομα, οπότε τους λέω, θέλω να δω την υπογραφή μου. Εκεί αρχισε να διστάζει η κοπέλα και μου είπε θα με πάρει ο προιστάμενος αφού το ψάξει... περιμένω απ το πρωι.. δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος.. Ώστε έχει ξανασυμβεί λοιπον...

 

2 λεπτά πριν, POS είπε

ποιος υπεγραψε ; σε γνωστο μου πλαστογραφησε ο courier την υπογραφη του παραληπτη (γνωστου μου) οτι και καλα παρελαβε και τους κυνηγησε μεσω της εεττ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Αποστολή απο εντός Αττικής προς εντός Αττικής. Αδυνατώ να καταλάβω για ποιο λόγο πραγματικά υπάρχει η υποσημείωση "courier" στα Ελτα courier. Τι λέτε θα έρθει το πακέτο μες το Μάη γιατί για τον Απρίλη δεν το βλέπω.

1510149989_Courier-.png.fa99a041113aede5b7edabd8ba5bca02.png

Επεξ/σία από grgtheo
Επεξεργασία εικόνας
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου έχει τύχει με ACS πέρσι στο Ηράκλειο Κρήτης, κόλλησαν χαρτάκι ότι δεν βρήκαν κανένα. Εκείνη τη μέρα ήταν η σύζυγος στο σπίτι 2ος όροφος, τα πεθερικά μου στον πρώτο όροφο και με αρκετή ώρα στο μπαλκόνι και ο κουνιάδος μου στο κατάστημα του ισογείου με βιτρίνα που 99 στις 100 φορές τα παραλαμβάνει ο ίδιος.

Φέτος με την όλη ιστορία της πανούκλας μια χαρά μου το παρέδωσε το πακέτο η ACS!!! Χαχαχαχα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...