Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα και απο εμένα!Περίμενα δέμα απο Square-Enix Store Ευρώπης απο 25 Μαρτίου όπου είχαν ξεκινήσει οι διαδικασίες συλλογής και φτάσαμε 22 Απριλίου για να φτάσει Ελλάδα μέσω της Colissimo απο Γαλλία.Και τώρα μπλέξαμε με τα ΕΛΤΑ Courier.....Μου το έχουν πάει Κωνσταντινουπόλεως 177 στο Μεταξουργείο απο τη Παρασκευή 24 Απριλίου.Πήγα ο ίδιος απο εκεί να παραλάβω αφού με είχαν διαβεβαιώσει οτι βρίσκεται εκεί το δέμα απλά έπρεπε να το ψάξουν μόνο στην αποθήκη τους για να μου το δώσουν,και φυσικά δε το βρήκαν ποτέ.Είναι σε φορτηγό για το Ρουφ μου είπαν.Ίσως λόγο του οτι είναι ογκώδες δέμα μου είπαν και ζυγίζει κάπου στα 5.5 κιλά πάει εκεί.Η κυρία εκεί,υπεύθυνη φαντάζομαι,με διαβεβαίωσε οτι τη Πέμπτη αύριο δλδ θα μου το φέρουν σίγουρα 100%.Αλλά εγώ πάλι 100% αμφιβάλλω...Γιατί και το tracking απο τις 24/04 δεν έχει καμία απολύτως εξέλιξη έως τώρα...Ξέρει κανείς άπο προσωπική εμπειρία πόσο μπορεί να κρατήσει αυτό γενικά;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Patroklos_Her είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Σήμερα μου ήρθε δέμα με ένα ζευγάρι παπούτσια με ACS από Αθήνα, αντικαταβολή και το κόστος μεταφορικών-αντικαταβολής ηταν 19.80€

Οταν το άκουσα τα έπαιξα.

Παίρνω τηλ στα κεντρικά , τους λέω τι είναι αυτό το κόστος. Και λέει κύριε, η υπηρεσία αντικαταβολής είναι 4.90€ και το δέμα σας είναι 3.5 κιλά οπότε τα μεταφορικά ανέρχονται στο υπόλοιπο ποσό.

Λέω τι μεταφορά ήταν αυτή και με τέτοιο κόστος.

Μετά σπίτι ζυγισα το δέμα , και ήταν 1.2 κιλά.

Σαν να μας κλέβουν μες τα μούτρα μας.....

Υ.Γ Περιμένω άλλο ένα δέμα πάλι acs, με βάρος με το ζόρι 500γραμμαρια (3 παιχνίδια xbox είναι) και μου είπαν ότι θα είναι 12 ευρώ τα μεταφορικά εκεί.

Τι γίνεται;;;;;;

Το δέμα ζυγίζεται και μετριούνται οι φυσικές του διαστάσεις. Με βάση κάποιον πίνακα οι διαστάσεις ανάγονται σε βάρος. Από αυτά τα 2 διαφορετικά βάρη, πληρώνεις με γνώμονα το μεγαλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει από οτι είδα μια υπηρεσία στην acs επιπρόσθετη που στο φερνουν το προιόν την επόμενη μέρα. Με μια επιπρόσθετη χρέωση βέβαια απο τι είδα γυρω στα 5 ευρώ. Αυτό λόγω της κατάστασης με τον κορωναιό λειτουργεί.? Για να την ενεργοποιήσω παίρνω τηλ την acs και τους δίνω το track order για να γίνει αυτό? Eυχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panoslash12 είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει από οτι είδα μια υπηρεσία στην acs επιπρόσθετη που στο φερνουν το προιόν την επόμενη μέρα. Με μια επιπρόσθετη χρέωση βέβαια απο τι είδα γυρω στα 5 ευρώ. Αυτό λόγω της κατάστασης με τον κορωναιό λειτουργεί.? Για να την ενεργοποιήσω παίρνω τηλ την acs και τους δίνω το track order για να γίνει αυτό? Eυχαριστώ!

Καλησπερα... Θα πρεπει να ειχε παραλειφθει απο την παραπανω υπηρεσια... Δυσκολο τωρα...

Express - Επόμενη Ημέρα - acscourier.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stroumfita2 είπε

Απογοητεύσου

Screenshot_3.jpg

Είμαι απογοητευμένος εδώ και ένα μήνα+ ήδη που το περίμενα απο Γαλλία..Νομίζω έχω πιάσει ήδη ταβάνι,δε πάει άλλο :P

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η γενική ταχυδρομική δεν πάει πίσω ,σε παραγγελεια μ σε κατάστημα αθλητικών ειδών και ενώ με έχουν καθυστερήσει λογικό βέβαια εν μέσω καραντίνας ,μιλάω με το κατάστημα κ μ λένε ότι το δέμα βρίσκεται στην γενική και ότι αν θέλω κ για να μην περιμένω μπορώ να περάσω από κει να το πάρω,παω στη γενική δίνω αριθμό βαουτσερ και μ λένε ότι το δέμα το επιστρέψανε στο μαγαζί γιαΤι έπρεπε να εξυπηρετηθώ από γενική άλλης περιοχής,μιλάω με το κατάστημα κ μου λένε ότι δεν τους έχει επιστραφεί τπτ από την συγκεκριμένη γενική και ότι θα με ειδοποιήσουν τις επόμενες μέρες για την παραλαβή του .. ακόμα περιμένω ,η κοπέλα στην γενική το πρώτο πραγμα που μου είπε είναι ξανά κάνε την παραγγελεια. Μη μπλέξεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, grgtheo είπε

Αν κρίνω απο το δικό μου πολύ φίλε μου εγώ ακόμα περιμένω (Αθήνα προς Αθήνα η αποστολή).

1747554986_Courier-.png.1c932c5d2dd8db0fe6cbe19ee004e4b3.png

Σκέψου οτι περίμενα ήδη τη Colissimo απο Γαλλία 1 μήνα κοντά...Ε να μη περιμένω και άλλον ένα μήνα τα Ελτα courier?Ψυχή δεν έχουν και αυτοί; -.- 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Nikolasimo είπε

Σκέψου οτι περίμενα ήδη τη Colissimo απο Γαλλία 1 μήνα κοντά...Ε να μη περιμένω και άλλον ένα μήνα τα Ελτα courier?Ψυχή δεν έχουν και αυτοί; -.- 

Αν είναι για το FF, μην ανησυχείς, θα παίξεις σύντομα...

Αν όχι, γενικότερα είχα αποστολή με colissimo που παραδόθηκε 28 Μαρτίου σε αυτούς, έφυγε 1η Απριλίου, σκαναρίστηκε στην Ελλάδα 22 Απριλίου και έφτασε σε μένα (Αθήνα) στις 28 Απριλίου. Με ΕΛΤΑ.

Κουράγιο και υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ένα δέμα απο Γενική. Χθες βράδυ εμφανίστηκε στο tracking αυτό "Αναχώρηση από σημείο εξυπηρέτησης ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗΣ". Υπάρχει κάποιο άλλο ενδιάμεσο στάδιο, ή έχει ήδη φύγει για Κοζάνη που το περιμένω; Προσπάθησα να καλέσω στα κεντρικά αλλά και στο τοπικό υποκατάστημα για λεπτομέρειες αλλά δεν απαντάει κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τέλος της άλλης εβδομάδας σε κόβω. Επίσης αν δεις και σου βγάλει ότι έγινε άφιξη στο τοπικό κατάστημα, μην περιμένεις να δρομολογηθεί η αποστολή. Πήγαινε και παρέλαβε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...