Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 ώρες πριν, Χλωριούχο Αμμώνιο είπε

Γνωρίζει κανείς αν σήμερα Πρωτομαγιά παραδίδουν τα κούριερ δεδομένης της κατάστασης;

Επισης τα ταξί που έχει προσλάβει η Γενική Ταχυδρομική παραδίδουν μόνο προπληρωμένα δέματα ή και με  αντικαταβολή;

Τα γράφω όλα αυτά γιατί περιμένω δέμα από Γενική που πήγε χθες 30--4 στο υποκατάστημα Πετραλώνων  (Άφιξη σε σημείο εξυπηρέτησης).  Στην σελίδα τους δεν γράφουν κάτι άλλο. Όπως αδυναμία παράδοσης ή παραμονή στην κούριερ.  

Για να εχω το νου μου στο κουδούνι γιατί αν φοράω ακουστικά μετά βραστά Χαράλαμπε.....

Καλημερα... Ειναι κλειστες σημερα οι εταιρειες curier...Απο Σαββατο η Δευτερα τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, margaritagr said:

Έχει ν ανανεωθεί από Μάρτιο???

εννοείται. καμια απαντηση σε δυο τηλεφωνα. καμια απαντηση σε δυο email. καμια απαντηση απο public

34 minutes ago, charilaos said:

 Μήπως χάθηκε ρε συ;

και εγω αυτο λεω. οχι οτι χαθηκε αλλα θα ειναι πεταμενο κατω απο στοιβες πραγματα

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα συμφορουμίτες και καλό μηνα!Παρήγγειλα στις 27 ενα λαπτοπ από πλαίσιο και μου ήρθε την επόμενη μέρα το τράκινγκ για Γενική Ταχυδρομική Το οποίο απο εκείνη τη μέρα έχει μόνο αυτό που βλέπετε στο Screenshot.Ξέρω δεν είναι πολλές μέρες αλλα εχω χρόνια να παρω κάτι με γενική (απο τις υπόλοιπες 2 τη βδομάδα τουλάχιστον) και μου φαίνεται περίεργο οτι δεν υπάρχει καμια ενημέρωση.Το δέμα έχει προορισμό τη Μυτιλήνη.Να περιμένω απλά να εμφανιστεί η έχει κατεβάσει ρολά η Γενική λόγω Covid?

S00501-18163307.jpg

Επεξ/σία από tonyz21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χτες παρέλαβα από Γενική, παραγγελία από το Πλαίσιο και εγώ, οπότε δεν έχουν κατεβάσει ρολά.

Υποθέτω έχει καθυστερήσει η αποστολή σου λόγω της απόστασης και των περιορισμένων δρομολογίων  εξαιτίας του ιού. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο εγινε και με δικη μου παραγγελια απο το Πλαισιο με delivery απο Ταχυδρομικη. Η παραγγελια ειχε γινει στις 20/4, παρελαβα το track No μια μερα αργοτερα και εκτοτε για μια εβδομαδα έως την παράδοση στις 29/4 , το status δεν ειχε μεταβληθει καθολου.

Δυστυχως, μονο υπομονη μπορεις να κανεις. Τηλεφωνο δεν σηκωνει κανενας, ουτε στα κεντρικα ουτε στο πλησιεστερο καταστημα μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alphay είπε

Χτες παρέλαβα από Γενική, παραγγελία από το Πλαίσιο και εγώ, οπότε δεν έχουν κατεβάσει ρολά.

Υποθέτω έχει καθυστερήσει η αποστολή σου λόγω της απόστασης και των περιορισμένων δρομολογίων  εξαιτίας του ιού. 

Ενημέρωση υπήρχε γενικά στο τρακινγκ ή από Ρέντη έσκασε σε σένα κατευθείαν 3 μερες μετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, tonyz21 είπε

Ενημέρωση υπήρχε γενικά στο τρακινγκ ή από Ρέντη έσκασε σε σένα κατευθείαν 3 μερες μετά;

Είχα ενημέρωση στο τρακινγκ, παρέλαβα μετά από 3 εργάσιμες μέρες, νομό Αττικής.

Στη σελίδα του Πλαισίου, στο chat, μπορείς να ρωτήσεις για την παραγγελία σου ίσως έχουν περισσότερες πληροφορίες από την σελίδα της Γενικής. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια 

παρηγγειλα στις 14 Απριλιου καποια πραγματα απο Γερμανο. 

Στις 15 Απριλιου φαινεται οτι το δεμα δωθηκε στα ΕΛΤΑ Courier 

και επειτα ... τιποτα ... απλα τιποτα ...

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ 15-04-2020 10:55 ΑΥΛΩΝΑ - ΓΕΡΜΑΝΟΣ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 15-04-2020 19:09

Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

 

Στην επικοινωνια με τα ΕΛΤΑ η απαντηση ηταν οτι δεν ξερουν ποτε θα το παραδοσουν. 

Τους προτεινα να το παραλαβω εγω απο την Αθηνα αλλα ηταν αρνητικοι! 

Τα ιδια και με τον Γερμανο. 

... 

Πλεον προσανατολιζομαι να ακυρωσω την παραγγελια ωστε καποια στιγμη να παρω τα λεφτα μου πισω ...

και απο εκει και περα ας βρει το Δεμα ο Γερμανος ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dskoul είπε

Παιδια 

παρηγγειλα στις 14 Απριλιου καποια πραγματα απο Γερμανο. 

Στις 15 Απριλιου φαινεται οτι το δεμα δωθηκε στα ΕΛΤΑ Courier 

και επειτα ... τιποτα ... απλα τιποτα ...

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΥ.ΔΕ.ΤΑ. ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ 15-04-2020 10:55 ΑΥΛΩΝΑ - ΓΕΡΜΑΝΟΣ
ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ 15-04-2020 19:09

Κ.Δ.Τ. ΑΘΗΝΑΣ-ΔΙΑΛΟΓΗ

Στην επικοινωνια με τα ΕΛΤΑ η απαντηση ηταν οτι δεν ξερουν ποτε θα το παραδοσουν. 

Τους προτεινα να το παραλαβω εγω απο την Αθηνα αλλα ηταν αρνητικοι! 

Τα ιδια και με τον Γερμανο. 

... 

Πλεον προσανατολιζομαι να ακυρωσω την παραγγελια ωστε καποια στιγμη να παρω τα λεφτα μου πισω ...

και απο εκει και περα ας βρει το Δεμα ο Γερμανος ....

Επειδή και εγώ έκανα παραγγελία από Γερμανό πάλι(εντός Αττικής) , στις 13 του μήνα, και στάλθηκε με ΕΛΤΑ κουριερ να σ πω πως εμένα το δέμα έφτασε σχετικά γρήγορα, δλδ στις 22 του μήνα (5δλδ εργάσιμες) αλλά δεν το παρέλαβα γτ στο ενδιάμεσο έκανα ακύρωση της παραγγελίας. Στο εν τω μεταξύ δύο ημερολογιακες εβδομάδες έως σήμερα από την ακύρωση τα λεφτά δεν έχουν επιστραφεί. Οπότε αν κρίνω από εμένα, μην πολυαγχωνεσαι θα σ έρθουν σύντομα. Κ εμένα φαινόταν κολλημένο στο κδτ Αθήνας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Mariamaria24 είπε

Πως το βλέπεται μεχρι την αλλη βδομαδα υπάρχει ελπιδα να ερθει? 

Screenshot_20200502_093648_com.android.chrome.jpg

Καλημερα... Φυσιολογικα ναι... Σε ποια περιοχη;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...