Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Της ACS το παρέλαβα το πρωί που σημαίνει ότι ενώ χθές έφτασε Αλεξανδρούπολη στις 15:30 που έφυγε το πλοίο το έστειλαν.

Από το άλλο μέτωπο, της Speedex, ουδέν νεότερο. Τους έστειλα mail με κοινοποίηση τόσο στην εταιρεία που μου έστειλε την πληρωμένη παραγγελία όσο και στην πρώτη courier, πως αν μέχρι Δευτέρα απόγευμα δεν παραλάβω θα κάνω αναφορά στον Συνήγορο του Καταναλωτή και στην ΕΕΤΤ.

Αλλά τώρα σκέφτηκα, μήπως είναι καλύτερα πριν φτάσω εκεί, Δευτέρα πρωί , αν δεν έχω κάτι νεότερο, να πάρω την εταιρεία αποστολής και να απαιτήσω αυτοί να ψάξουν και αν δεν κάνουν τίποτα να πάρει και αυτούς η μπάλα;

Επεξ/σία από papresa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators
23 hours ago, apos2008 said:

Την πληρωσαν τα e-shops αντι οι κουριερ .χαχαχα

Όταν λένε «μη παράδοσης των παραγγελθεισών συσκευών κινητής τηλεφωνίας παρά την καταβολή του τιμήματος», εννοούν ότι δεν τα έστειλαν καν, δεν χάθηκαν ή καθυστέρησαν λόγω courier...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα μια παραγγελία απο Πολωνία. Επέλεξα , που να μην έσωνα, την UPS. Απο Πολωνία έφυγε 28/4 και απο τις 30/4 είναι κολλημένο στο ΜΙλάνο. Το site μου λέει οτι θα παραλάβω αυρίο αλλα ακομα Ιταλία είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πόσοι από εσάς έχετε προβεί σε καταγγελία ταχυδρομικών εταιρειών στον Συνήγορο του Καταναλωτή αυτό το διάστημα;

Σε πακέτο που περίμενα ήρθε μύνημα για αδυναμία παράδοσης για το λόγο ότι δεν με βρήκαν, σε sms.
Σε τηλέφωνο του ΕΛΤΑ Courier μέσα στο μύνημα δεν σηκωσαν νποτέ το τηλέφωνο μετά από μεγάλη αναμονη και 2 προσπάθειες.
Και τελικά όταν πήγα να το πάρω μου είπαν ότι ποτέ δεν πέρασαν και επιτηδες έστελναν sms για να πάω να παραλάβω από κατάστημα λόγω φόρτου.

ΕΛΤΑ Cοurier , Γενική Ταχυδρομική και ACS Courier σε προσπάθεια επικοινωνίας τηλεφωνικά κανεις δεν απαντάει, και υπάρχει επιλογή διαδικτυακά για επώνυμη καταγγελία http://www.mindev.gov.gr/καταγγελίες-πολιτών/καταγγελίες-υπηρεσιών/επώνυμη-καταγγελία-υπηρεσίας/

Δεν υποτιμώ καθόλου το ρόλο του Συνήγορου του Καταναλωτή γιατί έχω δικαιωθεί στο παρελθόν για το κατάστημα ΤechSupport, που του επιβλήθηκε μεγάλο χρηματικό πρόστιμο, άσχετά αν δεν ξέρω την μετέπειτα δικαστική εξέλιξη με το κράτος.

Επεξ/σία από Tantalord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Tantalord είπε

Παιδιά πόσοι από εσάς έχετε προβεί σε καταγγελία ταχυδρομικών εταιρειών στον Συνήγορο του Καταναλωτή αυτό το διάστημα;

Σε πακέτο που περίμενα ήρθε μύνημα για αδυναμία παράδοσης για το λόγο ότι δεν με βρήκαν, σε sms.
Σε τηλέφωνο του ΕΛΤΑ Courier μέσα στο μύνημα δεν σηκωσαν νποτέ το τηλέφωνο μετά από μεγάλη αναμονη και 2 προσπάθειες.
Και τελικά όταν πήγα να το πάρω μου είπαν ότι ποτέ δεν πέρασαν και επιτηδες έστελναν sms για να πάω να παραλάβω από κατάστημα λόγω φόρτου.

ΕΛΤΑ Cοurier , Γενική Ταχυδρομική και ACS Courier σε προσπάθεια επικοινωνίας τηλεφωνικά κανεις δεν απαντάει, και υπάρχει επιλογή διαδικτυακά για επώνυμη καταγγελία http://www.mindev.gov.gr/καταγγελίες-πολιτών/καταγγελίες-υπηρεσιών/επώνυμη-καταγγελία-υπηρεσίας/

Δεν υποτιμώ καθόλου το ρόλο του Συνήγορου του Καταναλωτή γιατί έχω δικαιωθεί στο παρελθόν για το κατάστημα ΤechSupport, που του επιβλήθηκε μεγάλο χρηματικό πρόστιμο, άσχετά αν δεν ξέρω την μετέπειτα δικαστική εξέλιξη με το κράτος.

στην ΕΕΤΤ πας για καταγγελιες για τις ταχυμεταφοροες και οχι στον συνηγορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από 28/4  περιμένω δέμα με την ΕΛΤΑ courier... Το κατάστημα το έστειλε την επόμενη μέρα της παραγγελιάς και από τότε το trucknumber δείχνει οτι είναι στο ίδιο υποκατάστημα του ελτα..  Κοντά μισός μήνας και δεν έχει κουνηθεί από την θέση του..

Σε τηλέφωνα στο ίδιο το υποκοταστήμα δείχνει μόνιμα ότι μιλάει. Όλες τις ώρες. Σήμερα πήρα το μαγαζί που έκανα την παραγγελία γιατί αν και ικανοποιημένος από τους ίδιους δεν μπορώ να βγάλω εγώ άκρη με την ΕΛΤΑ. Τέτοια κατάντια δεν την περίμενα..

Επεξ/σία από plotolp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παραθεσεις!

Και γω παιδια παθων τελικα! Την προηγουμενη βδομαδα 2 δεματα ενα 6/5 και ενα 7/5 παραδωθηκαν απο Αθηνα(Γενικη) και Καρδιτσα(Speedex) αντιστοιχα στη Β. Κεντρικη Ελλαδα σε 1 εργασιμη! Δεμα με Speedex αναχωρησε επισης απο Αθηνα 7/5 και ειναι ακομα σε εξοδο απο το καταστημα. Προφανως τηλεφωνικο κεντρο απλα κατειλημμενο, mail αναπαντητο και απο το καταστημα δεν γνωριζουν καν, απλα βλεπουν οτι και γω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελτα είναι μια κατηγορία μόνα τους και είναι γνωστό πως είναι υπό διάλυση. Σήμερα παρέλαβα παραγγελία από Ιανουάριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσα και γω θύμα γιατί επιλέξαμε να έρθει το δέμα με acs. 12 ευρώ κόστος για ένα μικρό κουτάκι η πιο κλασσική αποστολή, Αθήνα θεσσε, είμαι ήδη στις 2 μέρες αποστολή και ακόμα είναι κολλημένο στην έξοδο από Αθήνα. 

 

Απίστευτα απαράδεκτα πράματα για την πιο ακριβή μεταφορική, που έχει θυσαυρισει αλλά η παροχή υπηρεσιών της είναι χειρότερη από ποτέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Σας παραθέτω και τη δική μου εμπειρία. Δέμα από Αγγλία έκανε να έρθει Ελλάδα μια εβδομάδα και έχει 8 μέρες από τότε που έφτασε και ακόμα δεν μου έχει παραδώσει η ACS. Τηλέφωνα δεν απαντάνε ούτε κεντρικά ούτε υποκατάστημα ούτε mail. Που μπορώ να κάνω καταγγελία; Έχετε παρόμοια εμπειρία και πως βρήκατε το δίκιο σας; Κατανοώ τις συνθήκες αλλά δεν κατανοώ την έλλειψη υπευθυνότητας απέναντι στον πελάτη και την μη κάλυψη των έκτακτων αναγκών με νέο προσωπικό.

Επεξ/σία από patras7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...