Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Screenshot_21.png.1c2f92baac996850675c31722636cb64.png

 

Τι σημαίνει αυτό ρε παιδιά; Θα με πάρουν τηλέφωνο, θα τους πάρω; Θα το φέρουν αύριο; Δεν μου έστειλαν κάτι. Μέχρι τώρα η speedex μόνο στην περιοχή μου έκανε λάδια (επανειλημμένα είπε για αδυναμία αποστολής, χωρίς χαρτί, ενώ ήμουνα σπίτι). Αν ξεκίνησε και η ταχυδρομική, τη βάψαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απάντησαν κάααποια στιγμή, και μου είπαν απλά ότι το έχουν στο κατάστημα, και δεν ξέρει καν πότε θα μπορεί να φύγει, σίγουρα όχι αύριο, γιατί γίνεται χαμός. Απίστευτα πράγματα. Θα πάω να το πάρω 30 λεπτά απόσταση με τα πόδια, καθώς μέσα δεν βολεύουν, και άλλα τόσα να γυρίσω.

Δεν ξέρω τι πραγματικά μπορεί να γίνει με αυτήν την κατάσταση, να το πω στο μαγαζάτορα, να κάνει τι; Να αλλάξει εταιρεία; Αφού όλοι είναι απαράδεκτοι και ασύδοτοι, παρανομούν και ξεζουμίζουν τους εργαζόμενους χωρίς έλεος. Κανένας έλεγχος από το κράτος. Μου αρέσει, που πολλοί βρίζουν το δημόσιο. Ναι, και εκεί απίστευτες καταστάσεις, αλλά όταν έρχεσαι σε επαφή με ασύδοτο ιδιωτικό τομέα, περνάμε σε καφκικές εικόνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάντε καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αυτή είναι η επίσημη διαδικασία για να γίνει έλεγχος από το κράτος. Είναι κοροϊδία να πληρώνουμε για ανύπαρκτες  courier υπηρεσίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρελαβα ενα μικροεπιπλο συσκευασμενο(ογκο-βαρος) εγω ο ιδιος, οταν ειδα οτι εφτασε στην courier, πηγαινοντας στο καταστημα με το αυτοκινητο μου.

Δεν προσεξα τι μου εδωσαν, δεν προσεξαν κι αυτοι. Βιαζομουν, δεν μου ειχε γινει ποτε λαθος, ηταν κι αυτο που μου εδωσαν επιπλο συσκευασμενο απο την ιδια εταιρια κλπ

Μετα απο καμια ωρα, κι αφου το ειχα ακομη φορτωμενο στο αμαξι, με καλεσαν να μου που οτι εκαναν λαθος!!!! Και οτι θα εστελναν αμεσα courier να παρει το λαθος και να μου δωσει το σωστο. Ε, περιμενα κι εγω να ερθει αυτοκινητο. Παιδια, μου το εφερε ανθρωπος με μηχανακι!!!!! Απορω πως δεν σκοτωθηκε στο δρομο! Πανε καλα;;;;; Τα παιζουν ολα για ολα; Μεταφορα επιπλου, με μηχανακι; Λυπηθηκα το ιδιο το παιδι που το εφερε, αλλα εξοργιστηκα με ολο το πλαισιο των courier στην Ελλαδα.

Ντροπη και κριμα.

Αφρικανικη χωρα με λευκους κατοικους, αυτο ειναι η Ελλαδα, οπως ειχε πει κι ο ανεπαναληπτος Χαρρυ Κλυνν.

:(

Επεξ/σία από mindreader
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που μένω για παράδειγμα Ηράκλειο Κρήτης οι μεταφορικές που έχουν θέμα είναι η Γενική και η Speedex. Η Γενική από παλιά ποτέ δεν ερχόταν να σου παραδώσει το οτιδήποτε (προσωπικά όσες φορές έχω παραγγείλει με Γενική μια φορά έχουν έρθει μόνο) απλά σε παίρνουν τηλ να σου πουν ότι είναι στο κατάστημα να έρθεις να το πάρεις ή να το δρομολογήσουμε μετά από Χ μέρες. Τώρα δε ξέρω αν έχει χειροτερέψει αλλά υποψιάζομαι πως έχει πάρει την κάτω βόλτα. 

Από την άλλη η Speedex πλέον δεν παραδίδει τίποτα. Τους παίρνεις τηλ σου λένε ναι εδώ είναι αλλά δε ξέρουμε πότε θα το στείλουμε έχουμε πολλή δουλειά κλπ κλπ. Αναγκαστικά αν το θες πας από εκεί να το πάρεις.

Η ACS στέλνει κανονικά αν και αργεί λίγο να φτάσει από Αθήνα αλλά τίποτα το σπουδαίο. Αν ας πούμε το περιμένεις σήμερα θα σου έρθει αύριο (μια μέρα καθυστέρηση δηλαδή) και εννοείται παράδοση στο χώρο σου (ανεξάρτητα αν έχεις προπληρώσει ή όχι)

Η ΕΛΤΑ Courier από την άλλη είναι αν σου τύχει η μαλακία καληνύχτα. Μου έχει τύχει να έχει κολλήσει στο ΚΔΤ Αθήνας 4 μέρες πριν φτάσει Ηράκλειο αλλά επίσης μου έχει τύχει και να φτάσει και κανονικά στην ώρα του γι'αυτό δεν ξέρω. Πάντως τα στέλνουν στο χώρο σου κανονικά χωρίς να σου λένε μαλακίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη βλεπω και μερικοι να λετε για 3-4 μερες για την παραδοση...

Τελικα δεν παρελαβα ποτε...

Το απων υπαρχει μονο στην φαντασια τους βεβαια!!

 

Με την κλασσικη ACS...acs1.JPG.8ce259927023a7b9befa9e8f07d38b46.JPG

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωί μίλησα με τα κεντρικά της acs σχετικά με την φωτογραφία που ανέβασα στο προηγούμενο  post . Δευτέρα πήγε hub Π Ραλλη , και σήμερα μου λένε μην το περιμένεις αυτήν την βδομάδα , τέλος της άλλης .. απαράδεκτοι .

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Makka είπε

Το πρωί μίλησα με τα κεντρικά της acs σχετικά με την φωτογραφία που ανέβασα στο προηγούμενο  post . Δευτέρα πήγε hub Π Ραλλη , και σήμερα μου λένε μην το περιμένεις αυτήν την βδομάδα , τέλος της άλλης .. απαράδεκτοι .

Είμαι ακριβός στην ίδια φάση. Ίδια τοποθεσία με 5 λεπτά διαφορά στον χρόνο. Πήγα από το κατάστημα που με εξυπηρετεί και μου είπαν από Δευτέρα. Την ίδια ώρα, φίλος μου έστειλε με ACS πακέτο στην Κρήτη και έφτασε σε 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Delas.46 είπε

Είμαι ακριβός στην ίδια φάση. Ίδια τοποθεσία με 5 λεπτά διαφορά στον χρόνο. Πήγα από το κατάστημα που με εξυπηρετεί και μου είπαν από Δευτέρα. Την ίδια ώρα, φίλος μου έστειλε με ACS πακέτο στην Κρήτη και έφτασε σε 2 μέρες.

Να μην ελπίζω ούτε για αύριο ε ; Είναι ένα προϊόν που το χρειαζόμουν άμεσα .. που να ήξερα που θα μπλέξω .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Makka είπε

Να μην ελπίζω ούτε για αύριο ε ; Είναι ένα προϊόν που το χρειαζόμουν άμεσα .. που να ήξερα που θα μπλέξω .. 

Δεν σηκώνουν τηλέφωνο ούτε στα κεντρικά αλλά ούτε στο κατάστημα. Για να μου είπαν Δευτέρα, φαντάζομαι ούτε αύριο. Πάντως αν το δω να φτάνει κατάστημα θα πάω να το πάρω ο ίδιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, SocialNetUsr είπε

Κάντε καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αυτή είναι η επίσημη διαδικασία για να γίνει έλεγχος από το κράτος. Είναι κοροϊδία να πληρώνουμε για ανύπαρκτες  courier υπηρεσίες 

Exω στειλει email στην acs και αναμενω απαντηση τους. Η επομενη κινηση ειναι η καταγγελια στην ΕΕΤΤ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...