Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Snoob

Ναι, το πρόβλημα ειναι χρόνιο είτε κάποιοι συμφωνουν είτε οχι. Όταν η πλειονότητα περιγράφει τραγικές καταστάσεις ή ψαχνει τρόπους για να παραδίδονται τα δέματα (πχ. το στέλνεις στο γραφειο που ειναι φύλακας 24/7) δείχνει πρόβλημα.

Σχετικα με την επόμενη μέρα

Τώρα όλοι παραγγέλνουν τα πάντα μέσω ταχυδρομειου ή courier. Ακόμα και τις γόμες και μολυβια για να παίζει το πιστιρίκι σπίτι.

Ακόμα και 5Ε δέμα να ερθει με courier... Οποτε έσκασε το σύστημα. 

Αυτα πιστεύω θα κοπούν και θα επανέλθουν στην προηγούμενη κατάσταση, γιατι δεν μπορούν να αντικαταστήσουν την βόλτα σε ενα μαγαζί ή την χαρά του picking σε ένα πιτσιρικι.

Αλλιώς βλέπω τα mall να κλαίνε με μαύρο δάκρυ.

Ελτα και courier

Τα ΕΛΤΑ πάντοτε ήταν φθηνότερα, και τα έφερναν και στην πόρτα σου (είτε ΕΛΤΑ είτε ΕΛΤΑ courier). Τώρα ακρίβυναν και αυτα, θα ακριβύνουν και οι υπόλοιποι αργα ή γρηγορα. Γιατι απλα πρεπει να κανουν την δουλειά τους, δηλαδη να τα παραδίδουν στην πόρτα. Γιαυτο πληρωνονται.

Και μια σωστή εταιρεια θα πρέπει να σκεφθεί τι θα γίνει αν ξαναεμφανισθεί (έστω και σε μικροτερη διαρκεια) τον επόμενο χεμωνα

 

Στα χωρια δεν εχουν θέμα, δεν υπάρχει ο όγκος της Αθηνας ή της Θεσσαλονικης εκει

Επεξ/σία από Dvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα!Θα το πω δεν μπορω να μην το πω ομως!Δυο παραγγελιες με ELTA-COURIER απο   10/4/2020  την παραλαμβανω σημερα και μια αλλη την ιδια μερα(10/4/2020) την παρελαβα εχθες παλι απο ELTA-COURIER!Να τα βλεπει η ACS αυτα !Κακα τα ψεμματα για μενα η ACS ειναι η χειροτερη με διαφορα!

Επεξ/σία από ΝΙΟΝΙΟΣ
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

acs εχω παρει τηλεφωνο μετα απο μια βαδομαδα αναμονης πακετου και ζηταω να παω να παραλαβω απο κεντρικο στην αθηνα γιατι αν περιμενω να μου το φερουν θα κανει αλλο τοσο. Περνανε 2-3 μερες και βλεπω στο tracking οτι εχει αφιχθει εκει. Ξανα τηλεφωνο και μου λενε το εξης παρανοικο, οτι ναι ειναι στο συγκεκριμενο καταστημα αλλα δεν μπορεις να παραλαβεις ακομη θα ερθει μηνυμα οταν θα ειναι ετοιμο. Ετοιμο να ωριμασει μαλλον. Πακετο απο speedeχ ηρθε στις 4 εργασιμες btw. Kαι οι 2 περιπτωσεις εν μεσω κορονοιου 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από PavlosGiova
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτελους μετα απο τις  25/3/2020  παραγγελια  απο Αγγλια που ηταν Π.Ραλλη απο 3/4/2020   παρελαβα σημερα 14/42020  με την πιο γρηγορη ταχυδρομικη "ολων των εποχων "   ACS  EXPRESS γιατι το αποτελεσμα μετραει(9 μερες να ερθει Ελλαδα απο Αγγλια και 11 να ερθει απο Π.Ραλλη -Κουκακι)!  

Επεξ/σία από ΝΙΟΝΙΟΣ
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ΝΙΟΝΙΟΣ είπε

Επιτελους μετα απο τις  25/3/2020  παραγγελια  απο Αγγλια που ηταν Π.Ραλλη απο 3/4/2020   παρελαβα σημερα 14/42020  με την πιο γρηγορη ταχυδρομικη "ολων των εποχων "   ACS  EXPRESS γιατι το αποτελεσμα μετραει(9 μερες να ερθει Ελλαδα απο Αγγλια και 11 να ερθει απο Π.Ραλλη -Κουκακι)!  

Και εμενα απο 3/4 ηταν Π. Ραλλη. εχει διαφορα ACS Express με ACS courier?

Εμενα απο χθες 13/4 εχει γινει αφιξη στο κουκακι αλλα ακομα λεει "Η αποστολή βρίσκεται στο κατάστημα προορισμού σε αναμονή προγραμματισμού παράδοσης".

Ελπιζω να το παραλαβω αυτη την βδομαδα να το χω στο τετραημερο..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mariosg71 είπε

Και εμενα απο 3/4 ηταν Π. Ραλλη. εχει διαφορα ACS Express με ACS courier?

Εμενα απο χθες 13/4 εχει γινει αφιξη στο κουκακι αλλα ακομα λεει "Η αποστολή βρίσκεται στο κατάστημα προορισμού σε αναμονή προγραμματισμού παράδοσης".

Ελπιζω να το παραλαβω αυτη την βδομαδα να το χω στο τετραημερο..

Καλησπερα φιλε μου!Οχι ειρωνικα το λεω ,επειδη ειναι πολυ γρηγορη και καλα  εταιρεια!Τρομαρα τους!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλέφωνο στην ACS να δώ πότε θα παραλάβω. Το IVR "μου λέει" ότι μέγιστη αναμονή 8 λεπτά!

Ε κάπου στα 45' βαρέθηκα να περιμένω...

Όταν θα έρθει μάλλον δεν θα το χρειάζομαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω περιμενω ενα δεμα στο Περιστερι εχει παει βολτα ολη την Αθηνα ηταν να το παρω απο 8/4 τωρα ο τηλεφωνητης μου λεει απο αυριο 15/4

 
Hμερομηνία Ώρα Σημειώσεις/Οδηγίες Σημείο ελέγχου Παρατηρήσεις
03/04/2020 19:32:12 ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΕΤΙΚΕΤΑΣ ACS CONNECT Π. ΡΑΛΛΗ  
03/04/2020 19:50:34 ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ Π. ΡΑΛΛΗ  
03/04/2020 20:23:56 ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ Π. ΡΑΛΛΗ  
03/04/2020 21:32:39 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ HUB Π.ΡΑΛΛΗ  
03/04/2020 21:45:58 ΑΠΟΣΤΟΛΗ SMS ACS ΚΕΝΤΡΙΚΑ  
12/04/2020 11:32:47 ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΑΛΑΤΣΙ  
13/04/2020 14:59:20 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΓΑΛΑΤΣΙ  
Επεξ/σία από LLLEFTERIS
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας το τόπικ μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Τι στο διάολο μπορεί να παραγγέλνετε και το περιμένετε με τόση ανυπομονησία. Είναι τόσο ζωτικής σημασίας? δεν μπορείτε να ζήσετε χωρίς αυτό? Η δεν έχετε τι να κάνετε κλεισμένοι μες στο σπίτι και παραγγέλνετε ψιλολοΐδια έτσι για να περνάει η ώρα?

Εγώ προσωπικά αυτές τις μέρες και βλέποντας τι γίνεται δεν έχω παραγγείλει τίποτα. Αν βρω καμιά ευκαιρία θα παραγγείλω και όταν έρθει ήρθε.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Postal_Services_n/Register_of_Postal_Services/Searchbycategory/

Υπάρχουν ένα σωρό courier σε κάθε περιοχή ας έβαζαν τέτοιες...

Το μοναδικό πρόβλημα είναι ότι τα site αγορων έχουν μείνει σε παραδόσεις προ κορονοιου εποχής κ δεν αξιώθηκαν να γράψουν παράδοση σε 15 μέρες..

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

Διαβάζοντας το τόπικ μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Τι στο διάολο μπορεί να παραγγέλνετε και το περιμένετε με τόση ανυπομονησία. Είναι τόσο ζωτικής σημασίας? δεν μπορείτε να ζήσετε χωρίς αυτό? Η δεν έχετε τι να κάνετε κλεισμένοι μες στο σπίτι και παραγγέλνετε ψιλολοΐδια έτσι για να περνάει η ώρα?

Εγώ προσωπικά αυτές τις μέρες και βλέποντας τι γίνεται δεν έχω παραγγείλει τίποτα. Αν βρω καμιά ευκαιρία θα παραγγείλω και όταν έρθει ήρθε.

Εγω παραγγειλα μισο κιλο διαολο και φοβαμαι τοσες  μερες που κανει να ερθει μη μου χαλασει και φυγει η σατανιλα.Τζαμπα τα λεφτα.

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...