Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, PavlosGiova είπε

φακους επαφης που δεν μπορω να αγορασω απτα οπτικα επειδη ειναι κλειστα. Σου φαινεται αρκετα σημαντικο?

Τι ασχολείσαι και μόνο από αυτά που λέει δεν αξίζει.....

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

51 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Ναι έχει παραγινει το κακό ... Περιμένω δέμα από ACS από 10/4 οκ δεν είναι μακρινή ημερομηνία αλλά και στο σιτε όπου παραγγειλα λένε 1-3 εργάσιμες . Έχει κολλήσει στο 

12/04/2020 13:56:22
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ
HUB Π.ΡΑΛΛΗ

 

τους κάλεσα εκεί αλλά δεν το σήκωσαν. Πεταγωταν μια Παρδαλη κατσίκα κάθε 3 και λίγο λέγοντας ευχαριστούμε που καλέσατε σύντομα θα είμαστε κοντά σας...

τριχες Κατσαρες... Κλάμα το δέμα

Αν μενεις Αθηνα, λυπαμαι που θα στο πω αλλα εχεις δρομο ακομα..Εμενα ηταν εκει απ τις 4/4 και χθες εγινε Αφιξη στο καταστημα της περιοχης μου. Ακομα δεν το χω παραλαβει και δεν μπορω ουτε να παω να το παραλαβω γιατι δεν το χουν σκαναρει, ετσι λενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mariosg71 είπε

Αν μενεις Αθηνα, λυπαμαι που θα στο πω αλλα εχεις δρομο ακομα..Εμενα ηταν εκει απ τις 4/4 και χθες εγινε Αφιξη στο καταστημα της περιοχης μου. Ακομα δεν το χω παραλαβει και δεν μπορω ουτε να παω να το παραλαβω γιατι δεν το χουν σκαναρει, ετσι λενε

Είναι δυνατόν να Αθήνα μένω ,αν εμένα Θεσσαλονίκη και έφευγε από Αθήνα δηλαδή ; 2 μήνες θα έκανε ; Θα τους πρηξω στα τηλέφωνα τότε. Εφόσον δεν είμαι και ο μόνος. 

21 λεπτά πριν, mariosg71 είπε

Αν μενεις Αθηνα, λυπαμαι που θα στο πω αλλα εχεις δρομο ακομα..Εμενα ηταν εκει απ τις 4/4 και χθες εγινε Αφιξη στο καταστημα της περιοχης μου. Ακομα δεν το χω παραλαβει και δεν μπορω ουτε να παω να το παραλαβω γιατι δεν το χουν σκαναρει, ετσι λενε

Ωστόσο ρε συ σου έλεγε ότι έφυγε από το hub Ράλλη; Και έκανε τόσο καιρό πως γίνεται αυτό ψέματα λένε; 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Είναι δυνατόν να Αθήνα μένω ,αν εμένα Θεσσαλονίκη και έφευγε από Αθήνα δηλαδή ; 2 μήνες θα έκανε ; Θα τους πρηξω στα τηλέφωνα τότε. Εφόσον δεν είμαι και ο μόνος. 

Ωστόσο ρε συ σου έλεγε ότι έφυγε από το hub Ράλλη; Και έκανε τόσο καιρό πως γίνεται αυτό ψέματα λένε; 

δεν φευγουν, εκει τα κρατανε απλα λενε οτι εχουν φυγει. τα καταστηματα δεν εχουν χωρο που να τα βαλουν

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, POS είπε

δεν φευγουν, εκει τα κρατανε απλα λενε οτι εχουν φυγει. τα καταστηματα δεν εχουν χωρο που να τα βαλουν

Μπορώ να πάρω δέμα από Πέτρου Ράλλη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Μπορώ να πάρω δέμα από Πέτρου Ράλλη;

παραδιδουν και εκει. παρε τους τηλ, πες τους τον αριθμο αποστολης και θα σου πουν

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PavlosGiova είπε

φακους επαφης που δεν μπορω να αγορασω απτα οπτικα επειδη ειναι κλειστα. Σου φαινεται αρκετα σημαντικο?

πως σου φαίνεται που εσύ περιμένεις κάτι που χρειάζεσαι επειδή κάποιοι άλλοι άνθρωποι (και ρομπότ) παραγγέλνουν χαζομαρούλες του 1-2 ευρώ? Νομίζω ότι όποιος έχει λίγο μυαλό κατάλαβε σε τι και σε ποιους αναφερόμουν στο προηγούμενο ποστ μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ritchie77 είπε

πως σου φαίνεται που εσύ περιμένεις κάτι που χρειάζεσαι επειδή κάποιοι άλλοι άνθρωποι (και ρομπότ) παραγγέλνουν χαζομαρούλες του 1-2 ευρώ? Νομίζω ότι όποιος έχει λίγο μυαλό κατάλαβε σε τι και σε ποιους αναφερόμουν στο προηγούμενο ποστ μου

Με όλο τον σεβασμό αλλά γι'αυτό πληρώνουμε και την κάθε courier να φέρει το προϊόν το κάθε αυτό προϊόν με ασφάλεια, γρήγορα όπως υπόσχονται κλπ κλπ κλπ . Το αν ο καθένας παραγγέλνει χαζομαρουλες δεν το βρίσκω λογο για να καθυστερούν εβδομάδες τα δέματα όπως πολλοί ανέφεραν. 

Ας κόψουν το κεφάλι τους να τα πηγαίνουν στην ώρα τους. 

Και μέσα σε αυτές τις χαζομαρουλες χωρίς να γνωρίζω για ποιες λέτε υποθέτω όμως. Και πάλι λέω με ολίγον τον σεβασμό ο άλλος μπορεί να το έχει ανάγκη. 

Μπορεί να είναι ένας υπολογιστής, κάποιο εξάρτημα για να δουλέψει με αυτό, σπίτι του. 

Όπως και το παιδί είπε για τους φακούς επαφής.

Του είναι απαραίτητοι. Δεν είναι προϊόν που δεν είναι απαραίτητο όπως  ένα κόσμημα η ρολόι για παράδειγμα που μπορεί να παραγγείλει κάποιος. 

Προφανώς θα έχουν κόψει προσωπικό τι να πω....

Γιάννης.

Επεξ/σία από mr.robot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Έχει παρατηρήσει κανείς αυτές τις ημέρες και καθυστερησεις με Γενική Ταχυδρομική ; 

Υπάρχει και εκεί πρόβλημα ;

Το ίδιο και χειρότερο .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, Jiakometi είπε

Το ίδιο και χειρότερο .....

Γιατί έτυχε να παραγγείλω κατι που μεταφέρει η Γενικη... μάλιστα κατάλαβα να το κλαίω το προϊόν που παραγγειλα δηλαδή.

Επεξ/σία από mr.robot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mr.robot είπε

Γιατί έτυχε να παραγγείλω κατι που μεταφέρει η Γενικη... μάλιστα κατάλαβα να το κλαίω το προϊόν που παραγγειλα δηλαδή.

Παραγγελία από 2/4 την παρέλαβα από Γεν. Ταχ σήμερα  μετά από πολλές πιέσεις του Αποστολέα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημα είναι πως κανείς εξ αρχής δεν αναφέρει για την εκτενή καθυστέρηση και εξακολοθούν να λένε 1-3 εργάσιμες για παράδοση. Δεν με ενοχλεί καθόλου αν ήξερα εξ αρχής πως σε 15 εργάσιμες θα μου το φέρουν. Επειδή όμως αυτό είναι αποτρεπτικό για πολλούς δεν αλλάζει το 1-3 κατά την αγορά.

Αυτή τη συζήτηση είχα κι εγώ (σε ήπιους τόνους πάντα) με κατάστημα από το οποίο είχα αγοράσει κάτι στις 31/3 για παράδοση εντός Αττικής. Την ίδια μέρα το έδωσαν στα ΕΛΤΑ couriers και ακόμα δεν το έχω παραλάβει, ενώ από τις 3/4 είναι σε κατάστημα Ελτα του Πειραιά και κάθεται. Πλέον δεν περιμένω να έρθει ούτε μέσα στη μεγάλη βδομάδα. Φυσικά τα τηλέφωνα των Ελτα είναι μόνιμα κατειλημμένα και κανείς δεν μπορεί να μου πει πότε θα παραδωθεί κι ας είναι και σε 10 μέρες. Ανταλλακτικό περιμένω για το μοτέρ του γκαράζ το οποίο δυστυχώς τώρα βρήκε να μας αφήσει αλλά και λόγω της κατάστασης σπάνια να ανοίξει και δεν με ενοχλεί το χειροκίνητο για την ώρα.

Αυτό που έλεγα στο κατάστημα ήταν πως αντιλαμβανόμενος την κατάσταση δεν έχω την απαίτηση να μου το φέρουν αύριο το πρωί αλλά περίμενα και κάποια καθυστέρηση κατά την παραγγελία. Όμως, δεν είναι δυνατόν να μου λένε από το κατάστημα αγοράς πως σίγουρα ΘΑ γίνει παράδοση - δεν ξέρουν πότε, δεν απαντούν γενικά ούτε στους ίδιους αλλά επειδή είμαι ευγενικός ΑΝ πιάσουν γραμμή ΘΑ ρωτήσουν και ΘΑ με ενημερώσουν. Το κατάστημα διάλεξε τα ΕΛΤΑ (οι χειρότεροι κατ εμέ) και με υποχρέωσε να τους πληρώσω, όχι εγώ.Το αστείο είναι πως τα ΕΛΤΑ COURIERS έχουν βάλει και ρήτρα 6 ευρώ την ημέρα για κάθε μέρα καθυστέρησης (βλέπε χάρτη υποχρεώσεων προς τον καταναλωτή, σελ 15-δ).

Επεξ/σία από Hk2004gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Είναι δυνατόν να Αθήνα μένω ,αν εμένα Θεσσαλονίκη και έφευγε από Αθήνα δηλαδή ; 2 μήνες θα έκανε ; Θα τους πρηξω στα τηλέφωνα τότε. Εφόσον δεν είμαι και ο μόνος. 

Ωστόσο ρε συ σου έλεγε ότι έφυγε από το hub Ράλλη; Και έκανε τόσο καιρό πως γίνεται αυτό ψέματα λένε; 

Καλα μην κουραστεις στα τηλεφωνα γιατι μολις τωρα πηρα μπας και αλλα πεφτει η γραμμη η μαλλον την κανουν να πεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...