Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Jiakometi είπε

Παραγγελία από 2/4 την παρέλαβα από Γεν. Ταχ σήμερα  μετά από πολλές πιέσεις του Αποστολέα .....

Κατάλαβα , από πού για που παραγγείλατε ;

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Καλα μην κουραστεις στα τηλεφωνα γιατι μολις τωρα πηρα μπας και αλλα πεφτει η γραμμη η μαλλον την κανουν να πεσει.

Χαχα το ίδιο έπαθα. 

Θλίψη η κατάσταση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, Jiakometi είπε

Αθήνα - Αθήνα 

Μάλιστα κάτι που είχα παραγγείλει και είναι από 9/4 στο Hub του Ράλλη φαντάζομαι να το περιμένω για τέλος του μήνα.....

Υπάρχει λύση γιαυτο ρε παιδιά;

Και λόγο της κατάστασης πως να πας εκεί.. με τι δικαιολογία να μετακινηθω εκεί;

Αν και δεν πιστεύω πως δέχονται να παραλάβεις δέματα από εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Είναι δυνατόν να Αθήνα μένω ,αν εμένα Θεσσαλονίκη και έφευγε από Αθήνα δηλαδή ; 2 μήνες θα έκανε ; Θα τους πρηξω στα τηλέφωνα τότε. Εφόσον δεν είμαι και ο μόνος. 

Αν έμενες Θεσσαλονίκη θα σου ερχόταν πιο γρήγορα. Όσο για τα τηλέφωνα, για να καταφέρεις να τους πρήξεις απαραίτητη προϋπόθεση είναι να το σηκώνουν, κάτι που από ότι λένε δεν συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτον τον καιρο δεν αγοραζεις τιποτα με καταθεση μονο αντικαταβολη.

Εγω πηγα να παρω ενα σετ μελανια για τον εκτυπωτη γιατι δυο παιδια δημοτικο θελω πολυ εκτυπωση αυτον τον καιρο.

Ενω το Mediamarkt εγραφε αμεσα διαθεσιμο αποστολη 1-3 μερες στο τελος ενω περασαν πανω απο 10 μερες και τα τηλεφωνα τους νεκρα μου ακυρωσαν την παραγγελια λογω οτι δνε τα ειχαν.

Σκεφτειτε να τα ειχα πληρωσει σκεφτειτε να ειχα παρει μια τηλεοραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Το αν ο καθένας παραγγέλνει χαζομαρουλες δεν το βρίσκω λογο για να καθυστερούν εβδομάδες τα δέματα όπως πολλοί ανέφεραν.

βρισκόμαστε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης σε όλη τη χώρα και όχι μόνο στις κούριερ και σε καραντίνα εδώ και 3 -4 εβδομάδες. Το να παραγγέλνει κάποιος χαζομαρούλες αυτόν τον καιρό ενώ βλέπει τι γίνεται με αποτέλεσμα να επιβαρύνονται οι εταιρίες και να καθυστερούν δέματα που είναι σημαντικά για κάποιους είναι ανεπίτρεπτο. Και μη μου πείτε ότι το led φωτάκι ή το κολιέ είναι το ίδιο σημαντικό με τους φακούς επαφής που ανέφερε ο φίλος πριν. 

Και εγώ έχω παραγγείλει χαζομαρούλες στο παρελθόν αλλά αυτή την εποχή όχι. 

Όταν τελειώσει η καραντίνα και επανέλθουμε σε κανονικούς ρυθμούς θα ξαναρχίσω να βρίζω τις κούριερ γιατί δεν βλέπω να αλλάζει κάτι οπότε θα συνεχίσω να παίρνω τα κολλημένα χαρτάκια και να πηγαίνω ο ίδιος να παραλαμβάνω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mr.robot είπε

Μάλιστα κάτι που είχα παραγγείλει και είναι από 9/4 στο Hub του Ράλλη φαντάζομαι να το περιμένω για τέλος του μήνα.....

Υπάρχει λύση γιαυτο ρε παιδιά;

Και λόγο της κατάστασης πως να πας εκεί.. με τι δικαιολογία να μετακινηθω εκεί;

Αν και δεν πιστεύω πως δέχονται να παραλάβεις δέματα από εκεί.

Έχω το ίδιο θέμα με δέμα που πήραν στα χέρια τους από τις 3 του μήνα και από τις 9 φαίνεται κολλημένο στο HUB. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βρίσκω λογικό να πάει πιο γρήγορα τα δέμα Θεσσαλονίκη από Αθήνα και όχι Αθήνα - Αθήνα.

Ωστόσο κάλεσα στο κατάστημα που έκανα την παραγγελία και μου είπαν ότι στην Πέτρου Ράλλη είναι μόνο αποθήκη δεν γίνονται παραλαβές.

Τους είπα πως έχω ακούσει περιπτώσεις να κάνουν 3 εβδομάδες κοντά τα δέματα και είναι κολλημένα εκεί 

Η απάντηση του καταστηματάρχη δεν το γνωρίζω γιατί δεν είμαι κούριερ 

Οκ κατανοητό ρώτησα διότι μπορεί να έχετε μια εικόνα από προηγούμενες παραγγελίες

Λέει τόσο δεν κάνουν..

Αυτά..

Μόλις τώρα, LLLEFTERIS είπε

Φτιαχνω κοτετσι εχω παραγγειλει μια καρτελα αυγα θα μου ερθουν κοτοπουλακια. :lol::cry::P

Που βρίσκεσαι να φέρω εγώ μερικά 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ κομπλέ με όλα εκτός από ACS.

Θέλετε να σας πω τελική κατάταξη;

1η άφιξη Απλό δέμα εσωτερικού ΕΛΤΑ σε 2 μερουλες.

2η άφιξη δέμα ΕΛΤΑ που το έστειλε όμως ως επιστολή χωρίς tracking number.

3η άφιξη ΕΛΤΑ κούριερ 

Και τέλος ακόμα περιμένω το πακέτο από ACS

Οπότε το συμπέρασμα που βγαίνει είναι αν συναλλασεστε με ιδιώτη δαγκωτο με απλό δέμα εσωτερικού ΕΛΤΑ.Μακρια από κούριερ και ειδικά ACS.

Καλή τύχη σε όλους μας με την ACS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, suspiria είπε

Παιδιά εγώ κομπλέ με όλα εκτός από ACS.

Θέλετε να σας πω τελική κατάταξη;

1η άφιξη Απλό δέμα εσωτερικού ΕΛΤΑ σε 2 μερουλες.

2η άφιξη δέμα ΕΛΤΑ που το έστειλε όμως ως επιστολή χωρίς tracking number.

3η άφιξη ΕΛΤΑ κούριερ 

Και τέλος ακόμα περιμένω το πακέτο από ACS

Οπότε το συμπέρασμα που βγαίνει είναι αν συναλλασεστε με ιδιώτη δαγκωτο με απλό δέμα εσωτερικού ΕΛΤΑ.Μακρια από κούριερ και ειδικά ACS.

Καλή τύχη σε όλους μας με την ACS

Δεν έρχονται πριν από 7 ημέρες το ξεχνάμε αυτό.

Βλέποντας από άλλους που έκαναν παραγγελίες με τις ιδιωτικές αυτές. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εριξα και δευτερη καταγγελια στα ΕΛΤΑ courier γιατι ενω χτες μιλησα μαζι και ενω τους ξεχεσα γιατι στελνουν sms οτι περασαν ενω ειναι μουφα κτλ κτλ  , μου ειπαν οτι θα φερουν το δεμα  σημερα.Ουτε καν το φορτωσαν φυσικα......Τους ειπα οτι σας εχω κανει ηδη μια καταγγελια αν δεν ρθειτε αυριο(σημερα δηλαδη) θα σας κανω και αλλη καταγγελια....Οχι θα ερθουμε μου ειπαν.....παρε και τη 2η τωρα να στρωσετε......αντε τσογλανια........

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, suspiria είπε

Παιδιά εγώ κομπλέ με όλα εκτός από ACS.

Θέλετε να σας πω τελική κατάταξη;

1η άφιξη Απλό δέμα εσωτερικού ΕΛΤΑ σε 2 μερουλες.

2η άφιξη δέμα ΕΛΤΑ που το έστειλε όμως ως επιστολή χωρίς tracking number.

3η άφιξη ΕΛΤΑ κούριερ 

Και τέλος ακόμα περιμένω το πακέτο από ACS

Οπότε το συμπέρασμα που βγαίνει είναι αν συναλλασεστε με ιδιώτη δαγκωτο με απλό δέμα εσωτερικού ΕΛΤΑ.Μακρια από κούριερ και ειδικά ACS.

Καλή τύχη σε όλους μας με την ACS

Ειναι που δεν εχεις δοκιμασει Γεν. Ταχυδρομικη ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostantisgr είπε

Meanwhile η ACS έχει κρύψει όλα τα σχόλια πελατών στο FB που την έχουν κράξει δίχως αύριο.

Τραγικοί από κάθε άποψη.

Αυτός είναι κανόνας Νο1 που δεν πρέπει να κάνει ο social media manager. Αλλά είναι άλλη συζήτηση αυτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...