Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, PavlosGiova είπε

φακους επαφης που δεν μπορω να αγορασω απτα οπτικα επειδη ειναι κλειστα. Σου φαινεται αρκετα σημαντικο?

Εντάξει, αυτή η περίπτωση λογικά συγκαταλέγεται στις άκρως μειοψηφικές. Οι περισσότεροι έχουμε παραγγείλει πράγματα που δεν τα λες ακριβώς ζωής ή θανάτου.

Προσωπικά μιλώντας, περιμένω είδη ένδυσης, οπότε 2-3 ή 5 μέρες διαφορά στην παραλαβή δεν κάνουν διαφορά, πέραν της ενστικτώδους προσμονής για το άνοιγμα των πακέτων κλπ.

Εξαίρεση αποτελούν οι λαμπάδες και τα δώρα στα ανίψια μου, που κι αυτά ακόμα δεν είναι και ζωτικής σημασίας, ειδικά στις συνθήκες του φετινού πάσχα.

Με λίγα λόγια, θα ζήσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Αυτός είναι κανόνας Νο1 που δεν πρέπει να κάνει ο social media manager. Αλλά είναι άλλη συζήτηση αυτή. 

Το αυτό.

(Αυτο)γκόλ από τα αποδυτήρια έβαλε ο μάστορας που διαχειρίζεται τη σελίδα.

Επεξ/σία από kostantisgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kostantisgr είπε

Το αυτό.

(Αυτό)γκολ από τα αποδυτήρια έβαλε ο μάστορας που διαχειρίζεται τη σελίδα.

Να ξέρεις πολλές στο φβ λέει 800 σχόλια και φαίνονται 10 παράδειγμα. 

Είναι bug. Δεν σημαίνει πάντα ότι έχουν σβηστεί. 

2 λεπτά πριν, suspiria είπε

Ευτυχώς υπάρχει το Google maps 😈

Τι εννοείς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είχα ξαναγράψει. Από την ACS έκαναν 9 μέρες για να παραδόσουν από τη στιγμή που παρέλαβαν το πακέτο. Το είχα παραγγείλει στις 25 Μαρτίου, παρέλαβαν χθες.

Παραγγελία 11 Απριλίου (πριν 3 ημέρες) ασύρματο τηλέφωνο γιατί χάλασε το παλιο. Στο tracking έγραφε ότι το πήραν στο κατάστημα του Συντάγματος χτες (τότε το έστειλε το κατάστημα). Σήμερα παρέλαβα.

Τείνω να πιστεύω ότι δεν περνάνε όλα από το hub και αναλαμβάνει το κατάστημα παραλαβής την παράδοση. Το ίδιο έγινε και με το πρώτο βέβαια, αλλά λόγω του ότι ήταν από παιχνιδάδικο, είχε μεγαλύτερο φόρτο λόγω ημερών.

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα... Περασα απο εταιρεια curier το μεσημερι... Ειχε ουρα γυρω 10 ατομα που περιμεναν για παραλαβουν απο το καταστημα αυτο... Εμπαινε ενα ενα.. Ρωτησα ενα δυο ατομα που τα γνωριζω... Εχουν νοικιασει 3 αποθηκες για βαλουν τα πραγματα που εχουν παραλαβει..Τα μεγαλα καροτσια ολα γεματα...Ενας πανικος... Εχει παρει  νεο προσωπικο γυρω στα 10 ατομα..Δεν προλαβαινουν με τιποτα μου ειπαν. Να σκεφτειτε καθε ατομο κανει παραδοση γυρω στα 80-100 αποστολες καθε μερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, kostantisgr είπε

Meanwhile η ACS έχει κρύψει όλα τα σχόλια πελατών στο FB που την έχουν κράξει δίχως αύριο.

Τραγικοί από κάθε άποψη.

Εκει εχουν υπαλληλους να κρυβουν καντηλια που τρωνε αλλα να βαλουν κανεναν να απαντησει τα τηλεφωνα οχι.

37 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Δεν το βρίσκω λογικό να πάει πιο γρήγορα τα δέμα Θεσσαλονίκη από Αθήνα και όχι Αθήνα - Αθήνα.

Ωστόσο κάλεσα στο κατάστημα που έκανα την παραγγελία και μου είπαν ότι στην Πέτρου Ράλλη είναι μόνο αποθήκη δεν γίνονται παραλαβές.

Τους είπα πως έχω ακούσει περιπτώσεις να κάνουν 3 εβδομάδες κοντά τα δέματα και είναι κολλημένα εκεί 

Η απάντηση του καταστηματάρχη δεν το γνωρίζω γιατί δεν είμαι κούριερ 

Οκ κατανοητό ρώτησα διότι μπορεί να έχετε μια εικόνα από προηγούμενες παραγγελίες

Λέει τόσο δεν κάνουν..

Αυτά..

Που βρίσκεσαι να φέρω εγώ μερικά 🤣🤣

Μακρια Περιστερι εχω ομως περασει απο το ομορφο Ληξουρι Μυρτο παραλια του Ξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εστειλα ενα δεμα στην αδερφη μου Επαρχια απο ΑΘηνα, πηγε σε μια μερα, λιγοτερο μαλλον: εφυγε 17:00 το απογευμα με το κουριερ και 12 το μεσημερι τις επομενης παρελαβε. Στο μεσα της Αθηνας πρεπει να γινετε πανικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ea6gka είπε

εστειλα ενα δεμα στην αδερφη μου Επαρχια απο ΑΘηνα, πηγε σε μια μερα, λιγοτερο μαλλον: εφυγε 17:00 το απογευμα με το κουριερ και 12 το μεσημερι τις επομενης παρελαβε. Στο μεσα της Αθηνας πρεπει να γινετε πανικος

Πολιτικό το βύσμα ή στρατιωτικό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Παντως αυτον τον καιρο δεν αγοραζεις τιποτα με καταθεση μονο αντικαταβολη.

το καλυτερο ειναι πληρωμη με καρτα.

οταν μια επιχειρηση εχει πολλές παραγγελιες πρωτα θα κοιταξει να στειλει τις πληρωμενες και μετα τις αντικαταβολες τις οποιες με τις καθυστερησεις που υπαρχουν θα πληρωθει μετα απο μεγαλύτερο χρονικο διαστημα απο το συνηθισμένο. 

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, POS είπε

το καλυτερο ειναι πληρωμη με καρτα.

οταν μια επιχειρηση εχει πολλές παραγγελιες πρωτα θα κοιταξει να στειλει τις πληρωμενες και μετα τις αντικαταβολες τις οποιες με τις καθυστερησεις που υπαρχουν θα πληρωθει μετα απο μεγαλύτερο χρονικο διαστημα απο το συνηθισμένο. 

 Μπα ,  αυτα που λεγαμε τις προαλλες.τα 2 δικα μου ειναι προ-πληρωμενα με καρτα...παπαλα...μεχρι και σημερα στα καροτσια που χουν φτασει δεν βρισκουν τιποτα (ειμαι σε συνεργ. καταστημα με την acs Που δινει ημερησιως απο 50 εως 100 δεματα χονδρικα)... οποτε και αυτο που λες λαχειο ειναι. Να πω την αληθεια αναφερθηκε και πριν , αν δεν ειναι κατι εκτακτης αναγκης μην το βαλετε καθολου η αν το βαλετε , βαλτε το αντικαταβολη. Ακομα και ο αποστολεας καιγεται περισσοτερο για να παραληφθει το δεμα αντικαταβολη απο τρο να του ερθει πισω. Στην φαση που ειμαστε οχι οτι θα βοηθησει σε κατι αλλα ειναι πιο safe για ψυχολογικους λογους να μην προπληρωσετε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συς το θέμα είναι ότι κολλάνε στις αποθήκες των κουριερ και οχι τόσο ότι δεν τα στέλνουν οι καταστηματάρχες. 

Οκ σίγουρα μπορεί ο κάθε καταστηματάρχης να πιέσει με κάποιο τους κούριερ να πάει πιο γρήγορα για να τσιμπήσουν και θετική κρητική σε Σκρουτζ κλπ κλπ

Αλλά το περισσότερο φτεξιμο είναι των κούριερ. 

Πιστεύω από επόμενη εβδομάδα τα πράγματα θα είναι καλύτερα με τις κούριερ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mr.robot είπε

Πιστεύω από επόμενη εβδομάδα τα πράγματα θα είναι καλύτερα με τις κούριερ. 

Τι σε κάνει να το πιστεύεις αυτό? Από ότι λένε ο όγκος των μη παραδομένων αποστολών συνεχίζει να αυξάνεται καθημερινά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...