Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά απο αλλεπάλληλες καθημερινές προσπάθειες από τις 3/4, σήμερα κατάφερα να μιλήσω στο 11120 με εκπρόσωπο των ΕΛΤΑ COURIERS  για το δέμα που έχουν παραλάβει από τις 31/3. Παραδέχτηκε πως έχει καθυστερήσει αδικαιολόγητα πολύ ακόμα και με την υπάρχουσα κατάσταση αλλά δεν μπορεί (ούτε αυτός) να μου πει πότε μπορώ να περιμένω παράδοση (εντός Αττικής όλα αυτά). Μου έδωσε ένα email για να στρείλω και να το δει ο υπεύθυνος και να το προωθήσει στο κατάστημα. Σιγά μην το δει τώρα. Τρέχα γύρευε δηλαδή! Ενώ μου είπε πως μπορεί να μην είναι κολλημένο στον Πειραιά που το βλέπω, γιατί τα προωθούν και σε άλλα καταστήματα για διαχείριση όγκου και δεν ενημερώνουν το σύστημα και επομένως είναι αρκετά πιθανό να έχει ξεχαστεί σε άλλο κατάστημα γι αυτό το λόγο. ΕΛΤΑ couriers πάντα, μα πάντα, ό,τι χειρότερο.

Επεξ/σία από Hk2004gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παραγγελία από εξωτερικό που κάνω συχνά, μέσω dpd πάντα πρώτα πηγαίνει Θεσσαλονίκη και μετά έρχεται Αθήνα μέσω speedex. Aυτη τη φορά ανέλαβε η acs, πέρασε 7 μέρες στο hub Π. Ράλλη, τελικά παρέλαβα (κέντρο Αθήνας) μετά από κλήση του courier για το αν είμαι σπίτι, λέγοντας ότι θα μου κάνει αναπάντητη όταν πλησιάζει για να είμαι ηδη εξω (ευγενέστατος).

Τώρα παρατηρώ ότι γράφει πως παραδόθηκε με τοποθεσία Θεσσαλονίκη 😂

Screenshot_2020-04-17-13-55-13-967_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, demoula92 είπε

Τώρα παρατηρώ ότι γράφει πως παραδόθηκε με τοποθεσία Θεσσαλονίκη 😂

Screenshot_2020-04-17-13-55-13-967_com.android.chrome.jpg

Beam the package, Scotty 😂

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η βδομάδα στην π.ραλλη ειναι κατι σαν ιεροτελεστία. Αν μείνουν λιγοτερο απο βδομάδα οι γραφές λένε πως πέφτει γρουσουζιά και χάνονται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα να παραλαβω ενα δεματακι της μανας μου στην acs...

Την πρωτη φορα που πηγα, ειχε πεσει το 'συστημα'....ελα σε καμια ωρα μου ειπαν...

Την δευτερη που πηγα, το πηρα κανονικα.

Επειδη τους ψιλοξερω, ρωταω εναν απο τους ιδιοκτητες/εργαζομενους του τοπικου μαγαζιου: "τελικα ποιοι ειναι χειροτερα, αυτοι που εκλεισαν εντελως, ή εσείς και οποια καταστηματα εμειναν τουλαχιστον ανοικτα και δουλευουν;'

Και τι μου απαντα; "Και το ρωτας; Αυτοι που εκλεισαν ειναι καλυτερα! Εμεις και ξεθεωνομαστε στη δουλεια, και το 800αρι που παιρνουν αυτοι εμεις δεν το βγαζουμε'!

Και μου εξηγησε οτι αυτοι πληρωνονται απο τις αποστολες που φευγουν απο το καταστημα τους, που ειναι ασυγκριτα λιγοτερες, σε σχεση με τον ογκο που τους ερχεται αυτη την εποχη απο αλλου, για να τον διανεμουν....

Αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, mindreader είπε

Σημερα πηγα να παραλαβω ενα δεματακι της μανας μου στην acs...

Την πρωτη φορα που πηγα, ειχε πεσει το 'συστημα'....ελα σε καμια ωρα μου ειπαν...

Την δευτερη που πηγα, το πηρα κανονικα.

Επειδη τους ψιλοξερω, ρωταω εναν απο τους ιδιοκτητες/εργαζομενους του τοπικου μαγαζιου: "τελικα ποιοι ειναι χειροτερα, αυτοι που εκλεισαν εντελως, ή εσείς και οποια καταστηματα εμειναν τουλαχιστον ανοικτα και δουλευουν;'

Και τι μου απαντα; "Και το ρωτας; Αυτοι που εκλεισαν ειναι καλυτερα! Εμεις και ξεθεωνομαστε στη δουλεια, και το 800αρι που παιρνουν αυτοι εμεις δεν το βγαζουμε'!

Και μου εξηγησε οτι αυτοι πληρωνονται απο τις αποστολες που φευγουν απο το καταστημα τους, που ειναι ασυγκριτα λιγοτερες, σε σχεση με τον ογκο που τους ερχεται αυτη την εποχη απο αλλου, για να τον διανεμουν....

Αυτα...

ναι εε ;;

για την extra επιδοτηση απο τη μαμα εταιρεια των 0.30€ ανα αποστολη που παραδιδεται ξεχασε να σου πει 😉

ασε ρε με τους κλαψομ******σ

Επεξ/σία από POS
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες παρέλαβα την καφετιέρα που αγόρασα από Media markt με ACS.11 μέρες!

Παραγγειλα και από e-dructer απορρυπαντικά πλυντηρίου πιάτων χωρίς να βιάζομαι ιδιαίτερα αν και σήμερα έμαθα ότι έχουν τελειώσει οι ταμπλέτες.Ε λοιπόν 3 μέρες με speedex!Δεν το περίμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Αυτοι που εκλεισαν ειναι καλυτερα! Εμεις και ξεθεωνομαστε στη δουλεια, και το 800αρι που παιρνουν αυτοι εμεις δεν το βγαζουμε'!

Ολοι με αυτο το σκεπτικο εχουν αραξει και νομιζουν οτι παιρνουν λεφτα για να κατσουν,δεν υπολογισαν ποσες μερες αντιστοιχουν ομως στο "800ρι".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξυ, ρε παιδια, δεν θελω μεν να κρινω τους αλλους γιατι το τι ειναι απαραιτητο για τον καθενα ειναι κατι υποκειμενικο (πχ, μπορει να πρεπει να παω σε γαμο, και να μην εχω ρουχο, λεω τωρα....),

αλλα οση ωρα ημουν μες στο καταστημα της acs, ειδα πολυ πραμα και μεγαλα κουτια, απο H&M, Celestino κλπ....

Α, και πολλα μεγαλα πακετα εκτος καταστηματος, οταν περασα το πρωι, πριν ακομη ανοιξουν! Καλλιστα θα μπορουσαν να κλαπουν! Απορω, ποιο φορτηγο τα αφησε ετσι αφυλακτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mindreader είπε

Εν τω μεταξυ, ρε παιδια, δεν θελω μεν να κρινω τους αλλους γιατι το τι ειναι απαραιτητο για τον καθενα ειναι κατι υποκειμενικο (πχ, μπορει να πρεπει να παω σε γαμο, και να μην εχω ρουχο, λεω τωρα....),

αλλα οση ωρα ημουν μες στο καταστημα της acs, ειδα πολυ πραμα και μεγαλα κουτια, απο H&M, Celestino κλπ....

Α, και πολλα μεγαλα πακετα εκτος καταστηματος, οταν περασα το πρωι, πριν ακομη ανοιξουν! Καλλιστα θα μπορουσαν να κλαπουν! Απορω, ποιο φορτηγο τα αφησε ετσι αφυλακτα...

Έχουμε πολλές influencer γ αυτό βλέπεις πολλά H&M, Celestino, και διάφορες μάρκες με καλλυντικά και τέτοια είχα δει εγώ όταν πήγα acs 

Είδη πρώτης ανάγκης, γιατί αν δεν έχεις πούδρα και κραγιόν μέσα για την καραντίνα, πως θα ζήσεις; 😋😋

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη, βγηκε κανας νομος που επιτρεπει ΜΟΝΟ αγορα "απαραιτητων" προιοντων?Τι χαζολαικισμοι ειναι τουτοι παλι ... αμα θελει να παρει 903850948 κραγιον η αλλη, πληρωνει, τα παιρνει.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...