Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, tsipakis είπε

εαν εσυ κανεις 550 το μηνα και δεν σου αρεσει γιατι δε φευγεις ;

Δε λεω για μενα γενικα μιλαω ειναι χαλια . Οι νεοι στη πολη π ειμαι δεν εχουν διεξοδους αλλου μιας και ειναι μικρη πολη και τους βλεπεις ντελιβερι και καποιους κουριερ. Και που να πας ? σε σουπερ μαρκετ να σε των 500 ευρω αποθηκαριος η ταμιας . Η να σε ταμιας και να τα κανεις ολα λογω ελλειψης προσωπικου ??? ολοι οι κλαδοι υποφερουν. να το ξερετε για αυτο και η εκμεταλλευση στους εργαζομενους ειναι τεραστια.Αφου ξερετε στην ελλαδα της κρισης δε λειτουργει τπτ πλεον και οτι ειναι Α.Ε υπαρχει τεραστια εκμεταλλευση . Περιμενετε τις εταιρειες κουριερ να οργανωθουν ??? εδω υπαρχουν ποιο σοβαρα ζητηματα.

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Περιμενετε τις εταιρειες κουριερ να οργανωθουν ??

καλα, αν βαρεσουν μια απεργια 2-3 μερες ολοι οι courier με τα παπακια και τα αυτοκινητα θα σου πω εγω τι εχει να γινει. αλλα που συντονισμος απο τα σωματεια τους.

 

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και που βαρεσαν περυσι αθηνα 15 απριλη απεργια καταλαβε κανεις τπτ οι κοριερ-ντελιβερι  ? Οχι . αν γινει μια συλλογικη πανελλαδικη απεργια να ταρακουνηθουν λιγο .Μπορει κατι να γινει. και αν δλδ που δυσκολο .

PS : οσο αφορα τις χρεωσεις για μερικους που ρωταν η δε ξερουν ενημερωτικα. Για να σου φερουν παραδοση σαββατο πχ δεμα πρεπει να εχει την ενδειξη επανω και να εχει πληρωθει η παραδοση σαββατο. Επισης για να βαλεις δεσμευση ωρας που δε σε συμφαιρει. παλι εκει πληρωνεις παραπανω. Και σε ολες τις κουριερ . οσο ηταν ανοιχτη η αγορα πρωτα εξυπερετουνται τα μαγαζια-γραφεια-νοσοκομεια και μετα τα σπιτια. Ενημερωτικα κ αυτο το λεω να ξερετε.

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, apos2008 είπε

Και που βαρεσαν περυσι αθηνα 15 απριλη απεργια καταλαβε κανεις τπτ οι κοριερ-ντελιβερι  ? Οχι . αν γινει μια συλλογικη πανελλαδικη απεργια να ταρακουνηθουν λιγο .Μπορει κατι να γινει. και αν δλδ που δυσκολο .

τωρα ειναι αλλιως η φαση. αν γινει τωρα πανελλαδικη με τοσες χιλιαδες αποστολες να μενουν πισω θα γινει πανικος. εχουν τοσο μεγαλη δυναμη οι courier στα χερια τους να διεκδικήσουν τα αυτονοητα που αν καταφερναν να οργανωθουν θα κερδιζαν πολλα.

και θα βγαινουν μετα δρομολογια οι στελεχουμπες με τις γραβατες. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, POS είπε

τωρα ειναι αλλιως η φαση. αν γινει τωρα πανελλαδικη με τοσες χιλιαδες αποστολες να μενουν πισω θα γινει πανικος. εχουν τοσο μεγαλη δυναμη οι courier στα χερια τους να διεκδικήσουν τα αυτονοητα που αν καταφερναν να οργανωθουν θα κερδιζαν πολλα.

και θα βγαινουν μετα δρομολογια οι στελεχουμπες με τις γραβατες. 😂

Αυτοι χαρτο γιακαδες καουμποηδες. που ξεζουμηζουν ολους μας . και κοιταν τα κερδη μονο . χωρις καμια υποδομη. Αν ηταν οργανωμενοι και ριχναν λεφτα στα ιδια τα Franchise τους θα εβλεπες πως θα λειτουργουσαν ολα ρολοι. και θα χαν και καλυτερα συστηματα παραδοσης-παραλαβης. Για μενα αυτο το διαστημα επρεπε τα E-shops να μην στελνουν ανεξελενχτα . η με καποιο τροπο να εχουν ενα ηλεκτρονικο συστημα ωστε σιγα σιγα να βγαινει ο φορτος. Οχι μπαμ ολα μαζι . Τουλαχιστον εκαναν ενα καλο καποια σκρουτζομαγαζα σου λενε παραδοση απο 10 εως 30 μερες . 

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Αυτοι χαρτο γιακαδες καουμποηδες. που ξεζουμηζουν ολους μας . και κοιταν τα κερδη μονο . χωρις καμια υποδομη. Αν ηταν οργανωμενοι και ριχναν λεφτα στα ιδια τα Franchise τους θα εβλεπες πως θα λειτουργουσαν ολα ρολοι. και θα χαν και καλυτερα συστηματα παραδοσης-παραλαβης. Για μενα αυτο το διαστημα επρεπε τα E-shops να μην στελνουν ανεξελενχτα . η με καποιο τροπο να εχουν ενα ηλεκτρονικο συστημα ωστε σιγα σιγα να βγαινει ο φορτος. Οχι μπαμ ολα μαζι . 

καλα και αυτοι υπαλληλοι ειναι. απλα την εχουν δει καπως.

ορισμενα eshop εχουν σταματησει πχ praktiker, μουστακας κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α επισης να αναφερω και  το ποιο πιθανο δλδ .Ενα αλλο κολπο που κανουν ωστε να μη τους ζαλιζουν απο τα κεντρικα και οι αποστολεις το πρωι που ανοιγουν καροτσια τα σκαναρουν και τα χρεωνουν στον κουριερ προς πραδοση να φενονται στο συστημα πας εσυ βλεπεις τρακινγκ και λες Α ωραια ειναι προς παραδοση (Αν δεν σκαναριστει- χρεωθει στον κουριερ απλα φενεται στο τρακινγκ οτι βρισκεται στο καταστημα). αλλα στη πραγματικοτητα το δεμα σου ειναι στην αποθηκη πισω. αν προλαβει το δρομολογιο ο κουριερ καλως . οτι εμεινε πισω το σκαναρουν αδυναμια παραδοσης και στο τελος παιρνεις το πολυποθυτο μυνημα. απλα την ωρα που σκαναρεται απο το κινητο η τον Η/Υ παει στον Σερβερ εντολη και ερχεται αυτοματοποιημενο μυνημα . 

PS. ειναι καπιοι μπετοβλακες που δεν εχουν καν κουδουνι στις εισοδους . και ενω τος παιρνεις τηλ δε το σηκωνουν πριν την παραδοση. φταιει η κουριερ μετα ? 

Επεξ/σία από apos2008
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε αυτη τη φαση ειμαι και εγω.

8 το πρωι εκανε “κατανομη σε courier“ στελνοντας sms οτι ειναι στον δρομο για παραδοση και ακομα ερχεται ο διανομεας της acs. (Χωρις ενημερωση για αδυναμια παραδοσης)

Πιο τιμιο θα ηταν να μην δωσει update απο το να περιμενω τον κανενα.

Ου μπλεξεις.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/4/2020 στις 11:40 ΜΜ, Baator είπε

Από αυτά που έγραψα, διάβασες τίποτα;

Το "μια χαρά κέρδος έχουν" από που ακριβώς προκύπτει; Από το ότι τα ΕΛΤΑ κλείνουν το ένα πίσω από το άλλο

και από το ότι η ACS αναγκάστηκε να αυξήσει κατά 45 λεπτά τις αποστολές και λόγω των αντιδράσεων του κόσμου, το πήρε πίσω;

"Πάρτε προσωπικό" από την μία, "ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;; 45 cents αύξηση;; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!" από την άλλη;

Λυπάμαι, αλλά η απάντηση σου είναι το κλασικό "εγώ η δουλειά μου θέλω να γίνεται, δεν με ενδιαφέρει πως, κόψτε τον λαιμό σας".

Λέμε και ξαναλέμε και έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας να το λέμε ότι ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΕΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ.

Απόδειξη το ΟΤΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ.

Δηλαδή τι πιστεύετε, ότι ΟΛΕΣ είναι συνεννοημένες να σπάνε τα νεύρα του κόσμου και βγάζουν του κόσμου τα λεφτά αλλά επιμένουν να μην παρέχουν σωστές υπηρεσίες;

Για τις παραγγελίες σας από την Κίνα πως το δέχεστε όλοι ότι θα περιμένετε 3 και 4 μήνες να παραλάβετε αλλά το Θεσσαλονίκη-Αθήνα "ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙ;;; 4 ΜΕΡΕΣ;;; Με τα πόδια έρχεται το δέμα μου;".

Σωστος ο κυριος !!! οντας και ιδιοκτητης e-shop απο οτι καταλαβα   !!! και σκευτειτε οι κουριερ εκτος απο τα δεματα που εχουν να παν καθημερινα εχουν και τις παραλαβες απο τα e-shops τι να πρωτοπανε ??? εκει ειδικα αθηνα σκιζονται . Στο τελος βλεπω τα e-shops να χανουν πελατεια με το χαμο που γινεται και καποια απο αυτα να κλεινουν εντελως. αν συνεχιστει το κακο. αν η αγορα ανοιξει οπως λενε σε λιγες μερες . πιστευω να επανερθει η κατασταση στο κανονικο 

Στις 4/4/2020 στις 1:13 ΠΜ, shyster είπε

ας πω και γω την αποψη μου για ολο αυτο το χαος και γενικα την κατασταση που υπαρχει μιας και ειμαι διανομέας σε εταιρία courier

το όλο πρόβλημμα υπάρχει στον ''ανταγωνισμό'' για να μπορέσει η κάθε μεταφορική να κάνει ''πελάτες'' αναγκάζεται και ρίχνει το κόστος των μεταφορικών που σημαίνει πως αν κάποιος θελήσει απλα να στειλει ένα δέμα εχει χρέωση περίπου 12 ευρω όταν θα γίνεις πελάτης η χρέωση είναι κοντά στα 2 ευρώ όπως καταλαβαίνεται η διαφορά είναι πολύ μεγάλη. σε αυτά τα 2 ευρώ περίπου 1 ευρώ πέρνει το κατάστημα που σε κάνει πελάτη και κάπου στα 20 λεπτά το κατάστημα το οποίο θα σου παραδώσει το δέμα και τα υπόλοιπα 90 περίπου λεπτα τα παίρνει η ''μαμά'' εταιρία η οποία αναλαμβάνει τα υπόλοιπα. αν σκεφτείτε πως ένας μέτριος προς καλός διανομέας στο οχτάωρο μπορεί να διακινήσει κοντά στα 80 δέματα το κέρδος το οποίο φέρνει στο κατάστημα είναι κοντά στα 16 ευρώ λιγότερα δηλαδή από το μεροκάματο του. γι αυτό παρατηρείτε και η ελλειψη στόλου σε αρκετά καταστήματα γι αυτό και πολύ διανομείς δουλευουν παραπάνω από οχτω ώρες χωρίς φυσικά να πληρώνονται για αυτό και αρκετές εταιρίες δεν εχουν την δυνατότητα να πάρουν περισσότερο προσωπικό γιατί το κέρδος του καταστήματος είναι μικρό.

περί χαρτάκια και οτι απλά παμε και τα κολλάμε είναι απλά τραγικό κάποιος να το σκεφτεται αυτό και τι εννοω. θα φτασω εκεί που είναι να φτάσω ποιος ο λόγος να μην χτυπήσω το κουδούνι και απλά να κολλήσω το χαρτακι και να φύγω?? για να μου πουν να το ξαναπάω την επόμενη ημέρα?? δεν υπάρχει λογική. σίγουρα μπορεί να υπάρξουν και διανομείς οι οποιοι δεν θα ερθουν εκεί και απλα θα scannaroun το αντικείμενο αν δεν βρείτε χαρτάκι τότε ναι υπάρχει η πιθανότητα να μην ήρθε αλλά δεν πιστεύω πως είναι πολιτική του εκάστοτε καταστήματος. 

περι ρέστων ρε παιδιά ξεκινάμε όλοι με κάποια χρήματα σαν αρχικό ταμείο μου έχει τύχει να ξεκινήσω με 70 ευρώ σε 5ευρα και 10ευρα και κανα 20αρικο σε κέρματα στον τέτρατο πελάτη δεν είχα, όλοι με 50 ευρω και 20ευρω δεν είμαστε τράπεζα θα πρέπει ανα 20 λεπτα να σταματάω και να ψάχνω κάποιον να μου χαλάσει και αν θα μου χαλάσει, έχεις παραγγείλει ξέρεις το ποσό φρόντισε να έχεις το ακριβές αντίτιμο

άλλο τραγελαφικό παμε σε πολυκατοικία και δεν υπάρχει πουθενά το όνομα στο κουδούνι και παραπονιουνται όλοι μα εκεί ήμουν να έπερνε τηλ οταν εφτασε, όχι ρε φίλε courier ειμαι δεν είμαι τηλεφωνητής ούτε η νικολούλη για να ψάχνω να σας βρω

τα δέματα τα οποία έρχονται ταλαιπωρημένα απλα να ξέρετε πως ένα δέμα για να φτάσει στα χέρια σας θα αλλάξει περίπου 4-5 αυτοκίνητα και περίπου 20 χέρια σκεφτείτε τώρα για πόσα χιλιάδες δέματα μιλάμε καθε μέρα και πόσα ανθρώπινα και μη ατυχήματα μπορεί να συμβούν

η εταιρία στην οποία εργάζομαι ψάχνει για διανομείς και ως δια μαγειας δεν ερχεται κανενας.οι τελευταίοι που ήρθαν πριν τον κορωνοιο άντεξαν περίπου 20 μέρες οι καινούριοι που εχουμε είναι λύσεις ανάγκης, αρκετοί δεν ξέρουν την δουλειά και ναι όσο και να σου φαίνεται περίεργο πρέπει να την γνωρίζεις, όσοι ντελιβεράδες ήρθαν τους οποιους τους προσφέρεις πρωινή δουλεια μηχανάκι ή αυτοκίνητο της εταιρίας με μηδέν προσωπικά έξοδα δεν την πάλεψαν, δεν ξέρουν δρόμους δεν ξέρουν πως να δουλευουν εγω βγάζω 80 δέματα και οι καινουριοι βγάζουν 50.

και πάμε στα των ημερών η εταιρία courier που εργάζομαι μπορει να εξυπηρετήσει γύρω στα 600 δέματα εδω και 2 εβδομάδες τα δέματα που έρχονται είναι πάνω απο 800 οπως καταλαβαίνεται τα 200 δέματα δεν μπορουν να διαχειριστούν τα 200 δεματα επι δεκα μερες εχουν γίνει κοντα στα 2000 δέματα πραγματικά τέτοιο χάλι δεν έχω ξανα δει. τηλεφωνα δεν σηκώνουμε γιατι δεν προλαβαίνουμε γιατι αυτός ο οποίος θα πρέπει να σηκώνει το τηλ χάνει χρόνο ψάχνοντας να βρει κάποιο δέμα, γιατί θα πρέπει να εξηγούμε τον λόγο για τον οποίο το δέμα του δεν έχει φτάσει όπως θα έπρεπε στο σπίτι του. γιατί στην ερώτηση του πότε θα το πάρω την απάντηση δεν την ξέρουμε. γιατι θα πάρει τηλ και  θα μας πει εγώ εκείνη την ώρα δεν ήμουνα σπίτι γιατί δεν με πείρατε τηλ να σας πω τι ωρα θα είμαι να περάσετε λες και ο κάθε διανομέας έχει μόνο το δικό του δέμα και κανένα άλλο. γιατί ο κάθε πικραμένος χωρίς κωδικό αποστολής παίρνει τηλ και μας λέει θέλω το δέμα μου τώρα αλλά και για πολλούς άλλους λόγους. γιατί δεν πέρνουμε τηλ να ενημερώσουμε την άφηξη  του δέματος σκεφτείτε 800 δέματα να πέρναμε τηλ πόσες εργατοώρες χρειάζεται για να ενημερώσουμε για την άφηξη τους, μόνο απο ένα λεπτό το κάθε τηλ 800 λεπτά δηλαδή 13,5 ώρες. πραγματικά όλοι οι διανομείς αυτή την στιγμή δουλεύουν κοντά στις 10 ώρες, 10 ώρες πάνω σε 2 ρόδες ή πίσω από ένα τιμόνι. αυτή την περίοδο η διαδικασία της επίδοσηςτων αντικειμένων έχει αλλάξει , παλιά ανεβαίναμε  και δίναμε το δέμα, πλέον πρέπει να κατέβει ο παραλήπτης, περιττό να σας πω πόσα λεπτά κάνουν οι περισσότεροι να κατέβουν

και το τραγικό της ημέρας έτσι για το τέλος. πηγαίνω σε τύπισα δέμα το οποίο έιχε αντικαταβολή 7 ευρώ, χτυπάω κουδούνι μετα από 5 λεπτα και αφου δεν εχει απαντήσει ετοιμάζω να γράψω χαρτάκι κατεβαίνει και μου λέει τι είναι αυτό??? της λέω δέμα είναι αντικαταβολή 7 ευρώ αααααα μου λέει ξέρω τι είναι, είναι ένα κραγιόν αλλά δεν έχω τώρα να πληρώσω θα περάσω από εκεί να το πάρω. η συγκεκριμμένη ''απασχόλησε'' έναν διανομέα για να της πάει ένα δέμα το οποίο δεν είναι άμεσης ανάγκης το οποίο δεν το πήρε με αποτέλεσμα να μην φύγει απο την αποθήκη αλλά να συνεχίζει να υπάρχει και να πιάνει χώρο και θα στηθεί στην ουρά για να το παραλάβει  , ρε μην ζείτε στον κόσμο σας είμαστε σε περίεργη φάση, είμαστε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης περιττές αγορές όπως κραγιόν παπουτσια και αρώματα δεν χρειάζονται αφήνουμε πίσω άλλα δέματα τα οποία είναι σημαντικότερα όπως φάρμακα

συγγνώμη για το σεντόνι αλλά δεν άντεχα καλό σας βράδυ και υπομονή αυτές τις μέρες

Καρα συμφωνω ειναι η αληθεια αυτη !!! Ομως βλεπεις καπιοι δε σεβονται καν την κατασταση.  Υπαρχει και η γνωστη εκφραση εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια λενε . και τα 3 ευρω των μεταφορικων π κλεγονται ειναι τιμη χονδρικης επδ το εκατοστε e-shop εχει συνεργασια με την ταδε Courier για σκεψου ολοι να πληρωναν λιανικη . 10+ ευρω πως θα τους ετσουζε . ουτε καν θα παταγαν προσθηκη στο καλαθι. Αχαχαχαχαχαχ

Επεξ/σία από apos2008
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Σωστος ο κυριος !!! οντας και ιδιοκτητης e-shop απο οτι καταλαβα   !!! και σκευτειτε οι κουριερ εκτος απο τα δεματα που εχουν να παν καθημερινα εχουν και τις παραλαβες απο τα e-shops τι να πρωτοπανε ??? εκει ειδικα αθηνα σκιζονται . Στο τελος βλεπω τα e-shops να χανουν πελατεια με το χαμο που γινεται και καποια απο αυτα να κλεινουν εντελως. αν συνεχιστει το κακο. αν η αγορα ανοιξει οπως λενε σε λιγες μερες . πιστευω να επανερθει η κατασταση στο κανονικο 

Καρα συμφωνω ειναι η αληθεια αυτη !!! Ομως βλεπεις καπιοι δε σεβονται καν την κατασταση.  Υπαρχει και η γνωστη εκφραση εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια λενε . και τα 3 ευρω των μεταφορικων π κλεγονται ειναι τιμη χονδρικης επδ το εκατοστε e-shop εχει συνεργασια με την ταδε Courier για σκεψου ολοι να πληρωναν λιανικη . 10+ ευρω πως θα τους ετσουζε . ουτε καν θα παταγαν προσθηκη στο καλαθι. Αχαχαχαχαχαχ

Δηλ. οι αποστολές λιανικής  των €10+ παραδίδονται τώρα εγκαίρως, στην ώρα τους; Άστα, φίλε, σε πολλά χωλαίνει το σύστημα. Δε σέβονται οι εταιρίες ούτε τα €10+ αλλά ούτε και τα €2. Τί θες και τα λες τώρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Volsatha13 είπε

Δηλ. οι αποστολές λιανικής  των €10+ παραδίδονται τώρα εγκαίρως, στην ώρα τους; Άστα, φίλε, σε πολλά χωλαίνει το σύστημα. Δε σέβονται οι εταιρίες ούτε τα €10+ αλλά ούτε και τα €2. Τί θες και τα λες τώρα ...

Με αυτο το χαμο ουτε και αυτες . αλλα λεμε τωρα αν χρεωναν τα e-shops σε τιμες λιανικης δε θα παραγγελνε κανεις γτ ξερουμε ολοι οτι ειμαστε τσιγγουνιδες !!! και τα 10 λεπτα σκεφτεται πλεον ο ελληνας . Προσωπικα ηλεκτρονικες παραγγελιες σπανια κανω. αν ειναι κατι περι PC πλευρας παιρνω απο E-shop . σπανια αν πετυχω Skroytz κανα καλο κομματι σε HW μιας και εχω τρελα . Οτι αλλο σε πρωτων ειδων αντικειμενα παπουτσια κλπ . Παντα προτιμω τα καταστηματα της πολης μου. τουλαχιστον ξερω τι παιρνω . και ας πληρωσω 20-30 ευρω παραπανω 

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Με αυτο το χαμο ουτε και αυτες . αλλα λεμε τωρα αν χρεωναν τα e-shops σε τιμες λιανικης δε θα παραγγελνε κανεις γτ ξερουμε ολοι οτι ειμαστε τσιγγουνιδες !!!

Μάλλον σεβασμό απαιτούμε για τα πολλά ή λίγα που πληρώνουμε. Δε μας κάνουν ψυχικό. Την κοροϊδία του hub επί 5+ μέρες κατακρίνουμε και καταγγέλουμε. Ας συγχωνευθούν ή κλείσουν τα μαγαζάκια τους. Μπας και προσλάβουν επαγγελματίες κούριερ που θα αμείβονται ικανοποιητικά. Ειδάλλως, ας γίνουν δημοσιογράφοι που πήξαμε αυτές τις μέρες: «Μη βγείτε, μη σουβλισετε, μη πάτε στο εξοχικό σας κτλ». Βουρ για κούριερ πάνω στο παπάκι μου, λοιπόν.

Επεξ/σία από Volsatha13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ε καλα δεν ειναι ευκολο να κλησει το εκαστοτε υποκαταστημα κουριερ αν κλησει μετα δε θα υπαρχει και εξυπηρετηση στην περιοχη και θα παθουν μεγαλες ζημιες. Οργανωση θελει ολο το θεμα και απο την πλευρα των e-shops με τις παραγγελιες και απο τις εταιριες κουριερ. ακομα και προ κορονοιου τα προβληματα υπηρχαν λογω οτι ολοι πλεον ειναι με ενα κινητο στο χερι κ θελουν το ευκολο αντι να σηκωθουν απο τον καναπε και να πανε στο καταστημα .Ποιο γρηγορα θα το παρεις αν πας στο καταστημα να το αγορασεις ο ιδιος . παρα να περιμενεις να στο φερουν .(δεν εχω κατι με το καταναλωτικο κοινο απλα η ευκολη λυση ειναι να μπεις και να παραγγειλεις για ολους ακομα και ενα σκατο που το βρισκεις στο σουπερ μαρκετ ευκολα το βρισκεις στο σκρουτζ πχ .αυτες οι ασκοπες παραγγελιες μπλοκαρουν τις κουριερ)Για 10 ευρω φθηνοτερα ο αλλος θα κατσει να παραγγειλει μεσω ιντερνετ επειδη το βρεικε φθηνοτερα εκει απο καποιο αλλο μαγαζι στη γειτονια του κοιτα που μας εφτασαν . τα Hubs εχουν μπουκωσει . ειχα δει κατι βιντεακια στο ΦΒ και γινοταν ο χαμος . Μια αποθηκη Γεματη παλετες . να τα βλεπεις και να σε ποιανει ιλιγγος και με προσωπικο 5-6 ατομα . Τι να πεις !

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, apos2008 είπε

PS. ειναι καπιοι μπετοβλακες που δεν εχουν καν κουδουνι στις εισοδους . και ενω τος παιρνεις τηλ δε το σηκωνουν πριν την παραδοση. φταιει η κουριερ μετα ? 

Συνήθως δεν παίρνουν τηλέφωνα. Εγώ όμως που μένω σε ημιώροφο και η πόρτα μου είναι από την πίσω πλευρά της πολυκατοικίας τι φταίω; Έρχονται οι κούριερ, βλέπουν τα κουδούνια στην κεντρική είσοδο και αφού δεν εντοπίσουν το όνομα μου απλά φεύγουν. Και κάθε φορά αναγκάζομαι να τρέχω στο κατάστημα για να παραλάβω. Μια φορά μόνο κατάφερε ένας να με βρει και αυτό έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία. 

Επεξ/σία από neosstoforum
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...