Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, greengr21 είπε

αστο εσυ ειδικα που δουλευεις acs δε θες να δεις ισολογισμους τους εχουνε ριξει γλεντια στην υγεια σου...

Δε δουλευω στην ACS φιλτατε. !!!  Και καλυτερα κ ολας !!!

50 λεπτά πριν, POS είπε

ο franchisee πληρωσε να παρει την ταμπελα... δέχτηκε τους όρους της μαμας εταιρειας... τωρα ας κολυμπήσει.

Ακριβως αφου τα ειπαμε να μην τα ξανα λεμε. !!! και ρε παιδια τοσο τεραστια μπονους εχουν ??? ποσοι χαρτογιακαδες να χει η καθε εταιρεια ??? στον ταφο τους θελουν να τα παρουν. Αυτα εχει ο καπιταλισμος . το ξανα πα και σε προηγουμενο Post οτι ειναι Α.Ε ξεζουμηζει τους εργαζομενους και 5-10 στελεχη της εταιρειας τα οικονομαν χονδρα. Ολοι αλλοι ειναι απλως χαμαληδες . και εργαζομενοι που ανεχονται τις συμπεριφορες τους . και την τρομοκρατεια τους με το αν δε σου αρεσει φυγε. Η θες να χασεις τη δουλεια σου ???

Επεξ/σία από apos2008
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν κοιταξετε ανα πολη στο Google maps ο χαρτης ειναι γεματος αρνητικες αξιολογισεις σε ολες τις κουριερ σχεδον. Λιγες ειναι αυτες πο εχουν πανω απο 3.5 μεχρι 4.6 βαθμολογια  και αυτες καποιες σε πολεις με λιγο πλυθησμο. Παντως εχει πλακα να διαβαζεις τα σχολια απο τους κακοψυχους που δεν εχουν τι να κανουν και σχολιαζουν σαν να μην υπαρχει αυριο . 😅 Οταν ειναι για μαγαζια εστιασης ομως πρωτοι . Τελειος ο γυρος τελεια η μεριδα . τελεια η εξυπηρετηση ο σερβιτορος ευγενικος . Λιγα κακα σχολια θα δεις σε τετοιου τυπου επιχειρησεις .

Επεξ/σία από apos2008
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Luxx είπε

Παιδια μια ερωτηση ακομη. Οταν στελνω κατι με αντικαταβολη, τα λεφτα πως τα παραλαμβανω εγω;

καταθεση σε τραπεζα στα κανουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλες οι κούριερ έχουν σαν πρώτη σελίδα τον covid 19 και μιλανε για μεγαλο ογκο εργασιων πουθενα ομως δεν λενε για ανταποδοτικο κομιστρο δηλαδη πληρωνεις οποτε παραλαβεις και αναλογικα με σποσες μερες περιμενες π.χ

κατα τα αλλά πληρώνεις στο Ακέραιο την ταχυμεταφορά. εκεί δεν έχει covid.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για να μην παρεξηγούμαι μέσα στην κρίση παρηγγειλα 5 φορές από διαφορετικά μαγαζια

οι 4 ρθαν με acs με 1-2 μερες καθυστερση 

η 1 είναι με την ηρωική speedex,δοθηκε απο το μαγαζι μ.τριτη και ακομα δεν εχει καμια ειδοποιηση ουτε στο σαιτ για τ που ειναι το δεματακι δηλαδη εγω κανω τον σταυρο μου να ειναι καπου

και είμαι και σε νησί όποτε επιπλέον 2-3 μέρες καθυστέρηση λόγω καραβιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλη η Ελλάδα παραγγέλνει online μιας και τα φυσικά καταστήματα είναι κλειστά και ακόμα κάποιοι αναρωτιούνται γιατί υπάρχουν καθυστερήσεις;

Αλήθεια τώρα;

Λίγο λογική.

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η λογική δεν λέει επίσης ότι κάθονται τόσοι άνθρωποι που έχουν ανάγκη  δουλειάς αλλά εκεί δεν έχει λογική έχει μισθοδοσία και ισολογισμούς 

Επεξ/σία από kalotina75
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωωωωωωω ετοιμάζω σαμπάνιες κι αναρωτιέμαι... Να πάω αύριο πρωί πρωί από εκεί ή δε θα μου το δώσουν κ θα πάω τσάμπα 

Screenshot_20200421-111817_Samsung Internet.jpg

Επεξ/σία από margaritagr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, liakjim είπε

Όλη η Ελλάδα παραγγέλνει online μιας και τα φυσικά καταστήματα είναι κλειστά και ακόμα κάποιοι αναρωτιούνται γιατί υπάρχουν καθυστερήσεις;

Αλήθεια τώρα;

Λίγο λογική.

αφού δεν μπορούν να παραδώσουν στην ώρα να ριξουν τις τιμες τους σε επιπεδο ΕΛΤΑ (οπως ειναι και οι υπηρεσιες τους).

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να νιώσουν κάποιοι καλύτερα, περιμένω παραγγελία που έχει φύγει από Γαλλία με la poste colissimo, από 01/04 (όχι, δεν είναι πρωταπριλιάτικο). Σήμερα, 21 μέρες μετά, δεν έχω καν ενημέρωση στο tracking και δεν έχω ιδέα που βρίσκεται η παραγγελία μου. 😎

Αλήθεια, γνωρίζει κανείς να μου πει με ποια εταιρεία εδώ στη χώρα μας (μπορεί να) παραλάβω;

Επεξ/σία από KostasPapaJohn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Όλη η Ελλάδα παραγγέλνει online μιας και τα φυσικά καταστήματα είναι κλειστά και ακόμα κάποιοι αναρωτιούνται γιατί υπάρχουν καθυστερήσεις;

Αλήθεια τώρα;

Λίγο λογική.

Φίλε μου παρήγγειλα πριν 2 βδομάδες Κυριακή βράδυ από αποθήκη geekbuying Ιταλίας και παρέλαβα 4 μέρες μετά την Πέμπτη το πρωί. Επίσης παρήγγειλα μεγάλη Τρίτη από την ίδια αποθήκη και παρέλαβα μόλις τώρα... Και οι δύο αποστολές με DHL. Και κάποιοι επιμένετε να δικαιολογειτε... Φτάνουμε στο σημείο να παραλαμβανουμε από Ιταλία μέσα σε 4 μέρες. Και μην μου πείτε για όγκο δεμάτων. Το φορτηγάκι που ήρθε σε μένα ήταν γεμάτο τέρμα αλλά το παιδί και κουδούνι μου χτύπησε και ευγενικοτατος ήταν. Αντίθετα παραγγελία της Γενικής ταχυδρομικής προγενεστερη η οποία επίσης παραδόθηκε σήμερα, ηρθε ο κουριερ, πήρε τηλέφωνο το οποίο επειδή ήταν 9 το πρωί το είχα στο αθόρυβο και έφυγε, χωρίς να χτυπήσει κουδούνι στο οποίο θα απαντούσα. Τι να πω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...