Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, tsipakis είπε

μα τι λες ; συμφωνεις στο λαθος ;

δηλαδη σου λεει ο μαλακας δωρα δε δινω  και αντι να τον καταγγείλεις λες οκ δε πειραζει ;

τοτε φταιει 1 αυτος 10 ο ενδιαφερομενος 

Κι ομως υπαρχουν ατομα που εχουν σιωπη και επδ φοβουνται να μιλησουν δεν απαιτουν φοβουμενοι μη χασουν τη δουλεια τους . Ευτυχως εδω που ειμαι ολοι τα δινουν. ΑΘηνα απο οτι εχω ψαξει εκει υπαρχει τεραστια εκμεταλλευση 

Επεξ/σία από apos2008
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

54 λεπτά πριν, tsioulak είπε

Αν δίνανε 650 καθαρά, με δώρα και πληρωμένες υπερωρίες μάλλον θα βρίσκανε άτομα. Στην πράξη όμως (μάλλον) δίνουν 550 ευρώ καθαρά, δίχως δώρα και με απλήρωτες υπερωρίες, το οποίο σημαίνει ότι βγαίνεις μια η άλλη με το 800αρι (το οποίο είναι για 45 μέρες, άρα βγαίνει κατώτατος μισθός δίχως δώρα).

Άσχετα με την απατεωνιά στην εξυπηρέτηση των πελατών, επειδή είχα αρκετούς φίλους κουριεράδες για αρκετά χρόνια, δε μου έχει πει ποτέ κάνεις ότι στις courier δε του δίνανε αυτά που έλεγε η σύμβασή τους.

Τώρα, αν αυτά ήταν πολά, λίγα καλά ή κακά είναι άλλο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης οι Deliverades εχουν τεραστιο προβλημα 4 ευρω την ωρα πχ με υπο ασφαλιση και χωρις δωρα . και καπιοι με μηχανακι δικο τους και Service δικο τους . Πας και τους λες για Δωρα και σ λενε Α εγω αυτο δινω αν θελεις ερχεσαι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, DrLo είπε

Άσχετα με την απατεωνιά στην εξυπηρέτηση των πελατών, επειδή είχα αρκετούς φίλους κουριεράδες για αρκετά χρόνια, δε μου έχει πει ποτέ κάνεις ότι στις courier δε του δίνανε αυτά που έλεγε η σύμβασή τους.

Τώρα, αν αυτά ήταν πολά, λίγα καλά ή κακά είναι άλλο θεμα.

Ναι οτι λεει το συμβολαιο το δινεις αλλα σιγουρα σε βαζουν να δουλεψεις παραπανω ωρες που δεν υπαρχουν πουθενα στα χαρτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MessatsuRoku είπε

Ναι οτι λεει το συμβολαιο το δινεις αλλα σιγουρα σε βαζουν να δουλεψεις παραπανω ωρες που δεν υπαρχουν πουθενα στα χαρτια

Όχι , εννοούσα στη σύμβασή σου προφανώς αφορά και το πως πληρώνεσαι και αυτά.

Αλλά ΟΚ, μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα, οι φίλοι μου έχουν μεγαλώσει πλέον και έχουν αλλάξει δουλειές. ήταν λίγο πιο παλιά αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 επειδή έχω δουλέψει σε κούριερ στην υποδοχή ναι απαιτούν τρέλα πράγματα αλλά ότι συμφωνήσεις κανεις.

εμένα δυο φορές μου ζήτησε να δούλεψω παραπάνω 3 ώρες την κάθε φορά και του είπα πολύ ευγενικά ότι δεν είχαμε συμφωνήσει τέτοια πράγματα 

και εκείνος μου είπε ότι δεν μπορούσε να μου δώσει παραπάνω αλλά αλλημερα κανονική εργάσιμη για μένα θα σχολαγα 3 ώρες νωρίτερα από το κανονικό και θα πληρωνομουν κανονικά όπως και έγινε.τα πάντα εξαρτώνται από τι άνθρωπο θα πέσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 3 ώρες πήρα μήνυμα ότι πέρασε το ΕΛΤΑ πόρτα πόρτα και δεν βρήκε κανέναν. Αμέσως πήγα είσοδο και είδα χαρτάκι ACS για άλλον στην πολυκατοικία. Τί γίνεται; Περνάνε --- Δεν περνάνε... ότι κάτσει. ..Σκέφτομαι να το γυρίσω πίσω το πακέτο. Έστειλα μήνυμα στα ΕΛΤΑ και σε 2ο στάδιο θα κάνω καταγγελία πάλι. 

Μας δουλέυουνε και μάλιστα τώρα που είμαστε όλοι μέσα.... Δεν μας βρήκαν....

Εδώ για την ACS που έχω κάνει 2 καταγγελίες στο 1520 έμαθα ότι πήρε δωράκι από τον Άδωνι ο Φέσσας λόγο του έργου της ACS..... ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, stepits είπε

H ACS, του προέδρου του ΣΕΒ, “πληττόμενη επιχείρηση” παρά αύξηση τζίρου

Και εμείς οι "ιθαγενείς - πελάτες" περιμένουμε..... 

ολες οι courier πλήττονται απο τον covid-19. ξερεις τι ειναι να 3πλασιαζεται η δουλεια σου και να μην μπορεις να τα βγαλεις περα και να σε κραζουν σε ολα τα social media αλλα η tv να μη λεει τιποτα ; 😂😂😂

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ACS Τωρα εβαλε ορους χρησης της σελιδας της στο FB μιας και αποκρυπταν τα σχολια απο τους δυσσαρεστημενος πελατες που ηταν και καποιες φορες ερειστικοι .

😅

 

5. Δεν επιτρέπονται υβριστικά σχόλια και αβάσιμες κατηγορίες για την ACS, που μοναδικό στόχο έχουν την κατάχρηση του χώρου της σελίδας και τη δυσφήμιση. Αντίθετα, κάθε τεκμηριωμένη και κόσμια άποψη θα λαμβάνει την απάντηση, που αναζητά επί οποιουδήποτε θέματος που αφορά στην εταιρεία και τις δραστηριότητές της.
6. Παρακαλείστε να χρησιμοποιείτε κόσμιες εκφράσεις και να έχετε υπόψη σας ότι είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε στην επίλυση κάθε ζητήματος που έχει παρουσιαστεί και να σας βοηθήσουμε δίνοντας σας μια ολοκληρωμένη απάντηση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, apos2008 είπε

Η ACS Τωρα εβαλε ορους χρησης της σελιδας της στο FB μιας και αποκρυπταν τα σχολια απο τους δυσσαρεστημενος πελατες που ηταν και καποιες φορες ερειστικοι .

😅

5. Δεν επιτρέπονται υβριστικά σχόλια και αβάσιμες κατηγορίες για την ACS, που μοναδικό στόχο έχουν την κατάχρηση του χώρου της σελίδας και τη δυσφήμιση. Αντίθετα, κάθε τεκμηριωμένη και κόσμια άποψη θα λαμβάνει την απάντηση, που αναζητά επί οποιουδήποτε θέματος που αφορά στην εταιρεία και τις δραστηριότητές της.
6. Παρακαλείστε να χρησιμοποιείτε κόσμιες εκφράσεις και να έχετε υπόψη σας ότι είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε στην επίλυση κάθε ζητήματος που έχει παρουσιαστεί και να σας βοηθήσουμε δίνοντας σας μια ολοκληρωμένη απάντηση.

καπως πρεπει να δικαιολογησει το μαρκετινκ τα λεφτα του.

εκτος απο τα delete που κανουν στα σχολια αποφασισαν να γραψουν και 2 γραμμες.

θα τους βριζουνε τωρα α λα ζουραρι (κοσμια) 😂

Επεξ/σία από POS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω και καποιοι που λενε θα πανε στο συνηγορο του καταναλωτη να τους κανουν καταγγελια σε καποιους. Δε πιστευω να χουν αποτελεσματα. Οι εταιρειες ειναι καλυμμενες ειδικα αυτον τον καιρο δε καθονται να ασχοληθουν ιδιαιτερα με το δεμα του καθε ενος. οι 2 στους 10 ειναι αυτοι που δημιουργουν τετοια θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο page τους παντως στο facebook γινεται ψιλοχαμουλης. μεχρι και τους αριθμους των αποστολων γραφουν οι πελατες public.

τα εχουν κανει μπαχαλο στο customer support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριθμός 6079487772 από 1/4/2020 έφεραν σε εσάς από cardlink ένα pos για αντικατάσταση!
13/4 στις 14:23 μας στείλατε sms ότι δεν μας βρήκατε ψέμα μεγάλο γιατί το μαγαζι είναι ανοιχτό μέχρι 15:00! Σας στέλνω mail να ενημερώσω ότι είναι ανάγκη να μας έρθε
ι σύντομα το δέμα διότι είμαστε κατάστημα Vodafone κ η απάντηση σας είναι πάλι με sms να περάσουμε από το κατάστημα στη Νέα Σμύρνη σας παρακαλώ πρέπει να έρθει άμεσα το δέμα γιατί έχουμε θέμα με πελάτες μας δεν μπορούν να κάνουν πληρωμές με κάρτα!
Απο ενα σχολιο μολις που ειδα .
Αυτος ισχυριζεται οτι ειναι καταστημα και εχουν βαλει στο στατους   Η αποστολή δεν έχει παραδοθεί με αιτία μή παράδοσης: ΕΝΤΟΛΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ 😅
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, apos2008 είπε
Αριθμός 6079487772 από 1/4/2020 έφεραν σε εσάς από cardlink ένα pos για αντικατάσταση!
13/4 στις 14:23 μας στείλατε sms ότι δεν μας βρήκατε ψέμα μεγάλο γιατί το μαγαζι είναι ανοιχτό μέχρι 15:00! Σας στέλνω mail να ενημερώσω ότι είναι ανάγκη να μας έρθε
ι σύντομα το δέμα διότι είμαστε κατάστημα Vodafone κ η απάντηση σας είναι πάλι με sms να περάσουμε από το κατάστημα στη Νέα Σμύρνη σας παρακαλώ πρέπει να έρθει άμεσα το δέμα γιατί έχουμε θέμα με πελάτες μας δεν μπορούν να κάνουν πληρωμές με κάρτα!
Απο ενα σχολιο μολις που ειδα .
Αυτος ισχυριζεται οτι ειναι καταστημα και εχουν βαλει στο στατους   Η αποστολή δεν έχει παραδοθεί με αιτία μή παράδοσης: ΕΝΤΟΛΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΑΠΟ ΓΡΑΦΕΙΟ 😅

εννοουν πως τους ειπε ο πελατης πως θα παει ο ιδιος να το παραλαβει απο το γραφειο τους.

το ερωτημα ειναι.. τους το ειπε ή το καταχωρησαν αυθαιρετα στο συστημα τους ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...