Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Gamers_st είπε

Καλησπέρα χρόνια πολλά! Θα ήθελα να ρωτήσω μου έστειλαν ένα δέμα εχθές από την Ρόδο προς Θεσσαλονίκη ποτέ φτάνει στην Πέτρου Ράλλη ως συνήθως; μου είπε ένα μέλος κυρίως το βράδυ κάνουν άφιξη εκεί και μετά από λίγο ξεκινάνε για Θεσσαλονίκη. Εσείς τι λέτε; ευχαριστώ 

Screenshot_20200422-204054_Chrome.jpg

Καλησπερα... Μεχρι τελος του μηνος θα το εχεις παραλαβει μαλλον στην Θεσσαλονικη.. Λιγο υπομονη να δειξεις...

1 ώρα πριν, ryu_hadouken είπε

Έχω αφήσει το θέμα καμιά 40αριά σελίδες πριν και θυμάμαι μερικοί που υποστήριζαν τις εταιρίες αυτές.Με δεδομένο ότι πλέον μετράμε σχεδόν 1.5 μήνα από το lockdown και από ότι φαίνεται θα πάει ακόμα μακριά αυτή η κατάσταση , οι εταιρίες αυτές γιατί δεν έχουν προσλάβει ακόμα προσωπικό ???

Υπάρχουν μερικοί ακόμα που αδυνατούν να καταλάβουν ότι το εμπόριο έτσι θα είναι από εδώ και πέρα είτε από ανάγκη είτε από ευκολία είτε συνήθεια.Το ηλεκτρονικό εμπόριο μόνο ανωδική τάση μπορεί να έχει.

Οπότε είναι άτοπο ακόμα να λέμε μη παραγγέλνετε τίποτα αν δεν είναι ανάγκη.

Οπότε είναι άτοπο να δικαιολογούμε τις εταιρίες κούριερ.

Καλησπερα... Επειδη στην περιοχη που μενω περναω απο εταιρειες courier...Ειναι τιγκα στα καροτσια... (τα  media markt μου ηρθε  email που αναφερει  οτι εχει αυξηθει η δουλεια 12 φορες επανω στο ηλεκτρονικος τους  εμποριο).......Μαλιστα εχω μιλησει και με ατομα που δουλευουν  σε curier εκει μου ειπαν οτι εχουν παρει αρκετο κοσμο... Αλλα δεν μενουν στην δουλεια στο τελος ολοι... Φευγουν γιατι εχει πολυ τρεξιμο και εισαι  με το δικο σου μηχανακι...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 ώρες πριν, mariosnu είπε

Εδώ και μέρες έχω παραγγείλει από ένα κατάστημα στην Κω (μεγάλο λάθος), και έχει αργήσει το δέμα, σήμερα στο tracker μου βγάζει ΠΡΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ. Σε πόσες περίπου μέρες θα έρθει σπίτι μου το δέμα; Και θα μου στείλουν μήνυμα πρίν το φέρουν; Δεν έχω  εμπειρία με κούριερ λόγο του οτι πάντα έκανα παραλαβή είτε απο κατάστημα.

elta.png

Ήρθε σήμερα λίγο πιο μετά το ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Μεχρι τελος του μηνος θα το εχεις παραλαβει μαλλον στην Θεσσαλονικη.. Λιγο υπομονη να δειξεις...

Καλησπερα... Επειδη στην περιοχη που μενω περναω απο εταιρειες courier...Ειναι τιγκα στα καροτσια... (τα  media markt μου ηρθε  email που αναφερει  οτι εχει αυξηθει η δουλεια 12 φορες επανω στο ηλεκτρονικος τους  εμποριο).......Μαλιστα εχω μιλησει και με ατομα που δουλευουν  σε curier εκει μου ειπαν οτι εχουν παρει αρκετο κοσμο... Αλλα δεν μενουν στην δουλεια στο τελος ολοι... Φευγουν γιατι εχει πολυ τρεξιμο και εισαι  με το δικο σου μηχανακι...

Για μέσα στην εβδομάδα δε το βλέπεις ε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, suspiria είπε

Καλά κάνει η κουτση Μαρία και παραγγέλνει ότι της κατέβει.Φανταστειτε να μη το έκανε.Ποσα μαγαζιά θα είχαν κλείσει;

Ότι θέλετε διαβάζετε μερικοί .

Πάμε πάλι: το γεγονός ότι τα φυσικά καταστήματα είναι κλειστά, οδήγησε τεράστια αύξηση στις online αγορές. Είπε κανείς ότι κακώς γίνονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ότι θέλετε διαβάζετε μερικοί .

Πάμε πάλι: το γεγονός ότι τα φυσικά καταστήματα είναι κλειστά, οδήγησε τεράστια αύξηση στις online αγορές. Είπε κανείς ότι κακώς γίνονται;

καθε χριστουγεννα και black friday το ιδιο γινεται με τις courier αλλα μυαλο δεν εβαλαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, POS είπε

καθε χριστουγεννα και black friday το ιδιο γινεται με τις courier αλλα μυαλο δεν εβαλαν.

Μαζί σου. Από την άλλη κανείς δεν κάνει επιχειρησιακό πλάνο βασιζόμενος σε δύο εξαιρέσεις τον χρόνο.

Δεν πάω να δικαιολογήσω και εγώ έχω παραγγελίες που καθυστερούν (και με καίνε γιατί είναι πράγματα για το μωρό) , αλλά αυτό που ζούμε είναι μια τεράστια στατιστική ανωμαλία. Πάντως είδα χθες, σήμερα ότι τσουλανε σιγά σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, liakjim είπε

Μαζί σου. Από την άλλη κανείς δεν κάνει επιχειρησιακό πλάνο βασιζόμενος σε δύο εξαιρέσεις τον χρόνο.

Δεν πάω να δικαιολογήσω και εγώ έχω παραγγελίες που καθυστερούν (και με καίνε γιατί είναι πράγματα για το μωρό) , αλλά αυτό που ζούμε είναι μια τεράστια στατιστική ανωμαλία. Πάντως είδα χθες, σήμερα ότι τσουλανε σιγά σιγά.

καμια ανωμαλία, απλά αλλάζουν οι συνθήκες.

 

1D6F22D2-8559-4943-8795-8C78E6102B92.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όταν με το καλό ανοίξουν τα καταστήματα ... θα κάνω καιρό να παραγγείλω με ελληνική εταιρία κούριερ! Απλά είμαι έλλειψη επαγγελματισμού όσα κάνουν εδώ και καιρό. Γιατί πχ η ACS πάντα είχε πρόβλημα... απλά τώρα φάνηκε περισσότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ειναι αναλογα την περιοχη εδω στην Καστορια η acs ειναι οι καλυτεροι και μου φερνουν και δεμα σαββατο χωρις εξτρα χρεωση αλλου μπορει να ειναι η speedex καλυτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, takoulou είπε

Καλησπερα... Μεχρι τελος του μηνος θα το εχεις παραλαβει μαλλον στην Θεσσαλονικη.. Λιγο υπομονη να δειξεις...

Καλησπερα... Επειδη στην περιοχη που μενω περναω απο εταιρειες courier...Ειναι τιγκα στα καροτσια... (τα  media markt μου ηρθε  email που αναφερει  οτι εχει αυξηθει η δουλεια 12 φορες επανω στο ηλεκτρονικος τους  εμποριο).......Μαλιστα εχω μιλησει και με ατομα που δουλευουν  σε curier εκει μου ειπαν οτι εχουν παρει αρκετο κοσμο... Αλλα δεν μενουν στην δουλεια στο τελος ολοι... Φευγουν γιατι εχει πολυ τρεξιμο και εισαι  με το δικο σου μηχανακι...

Ακριβως αυτο ειπα και εγω αναλογα την περιοχη - και την εκμεταλλευση. Οσο ποιο μεγαλη περιοχη-πολη τοσο περισσοτερα προβληματα. Και αυτο με το μηχανακι απαγορευεται επρεπε η ιδια η εταιρεια να προσφερει οχημα. Εδω που ειμαι εγω ολες προσφερουν .Καπιοι παρα εκμεταλλευονται την κατασταση .Ειναι στον τελικο Franchisee πως δουλευει .

Κριτηκη στο Google maps σε υποκ-μα της ACS

"τωρα εγω τι να πω γι'αυτους?εβαλαν αγγελια για εργασια με εβαλαν ενα 5ωρο και μοιραζα φακελους στα σπιτια και οταν τελειωσα δεν τους εκανα αλλα δεν με πληρωσαν κι'ολας,η απαντηση τους ηταν πιο το δοκιμαστικο θα σου πληρωσουμε?αυτος που το παιζει κουμαντο εκει μεσα μονο γλωσσα ειναι .αν θελω τους τα περνω με καταγγελια στην επιθεωρηση εργασιας αλλα χιλιες φορες εδω να τους ξεφτιλισω.τελος εμαθα απο συμπτωση ενος οοδηγου του ιδιου καταστηματος οτι ο χοντρος αυτος ο Γιαννης κανει συχνα τετοια προβληματα.ευχομαι να βρεθει καποιος και να τον κανει τοπι στο ξυλο επειδη το χρειαζεται.εγω εχω τα α@@@α να το κανω αλλα δεν θελω, αρκετα προβληματα εχω."
 
 
Επεξ/σία από apos2008
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, liakjim είπε

Δεν πάω να δικαιολογήσω και εγώ έχω παραγγελίες που καθυστερούν (και με καίνε γιατί είναι πράγματα για το μωρό) , αλλά αυτό που ζούμε είναι μια τεράστια στατιστική ανωμαλία. Πάντως είδα χθες, σήμερα ότι τσουλανε σιγά σιγά.

Τις καθυστερήσεις θα μπορούσε να τις καταλάβει κάποιος ως ένα βαθμό (όταν βέβαια μπορούν να προσλάβουν προσωρινό προσωπικό όχι για τίποτα άλλο αλλά ακριβώς για να εκμεταλλευτούν αυτή τη στατιστική ανωμαλία που μπορεί να μη τους παρουσιαστεί για τα επόμενα 20-30 χρόνια)

Την φανερή απάτη "περάσαμε και δε σας βρήκαμε" δε μπορείς να τη δικαιολογήσεις. Οφειλεις να γνωστοπποιήσεις στον πωλητή που στη τελική αυτόν εκθέτει ο Courier, ότι του "μετράς" την στάση αυτή σας και δική του ευθύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, cambo99 είπε

Πάντως όταν με το καλό ανοίξουν τα καταστήματα ... θα κάνω καιρό να παραγγείλω με ελληνική εταιρία κούριερ! Απλά είμαι έλλειψη επαγγελματισμού όσα κάνουν εδώ και καιρό. Γιατί πχ η ACS πάντα είχε πρόβλημα... απλά τώρα φάνηκε περισσότερο!

Δεν είναι μόνο οι ελληνικές εταιρίες. Περιμένω ένα δέμα που έχει ξεκινήσει στις 15 Απριλίου από Γερμανία και έρχεται με DHL, αλλά ακόμη να φτάσει Ελλάδα. Ενώ η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης που μου έδωσε το κατάστημα ήταν 24 Απριλίου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...