Προς το περιεχόμενο

Courier και Ελλαδα.


elpaso1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Επανέρχομαι μετά από μια βδομάδα και 30 σελίδες θέματος...Δυστυχώς ξανάπεσα στην ανάγκη της ACS απ' ότι φαίνεται. Έχω κάνει μια παραγγελία απο τον athlotypo, και δυστυχώς την έχω πληρώσει κανονικά. Οι άνθρωποι μου έστειλαν ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας αμέσως και ΤΙ να δω, την έστειλαν με ACS. Μπαίνω λοιπόν τις προάλλες, βλέπω κουκάκι και με βάση τα όσα έχω διαβάσει εδώ με έπιασε τρόμος.. και μπαίνω σημερα και βλέπω αυτό εδώ:

image.png.3523b73631e8079062fbf7e57a4114cb.png

Το δέμα πρέπει να έρθει στην Παλλήνη. Τι δουλειά έχει στο χαμπ Π.Ράλλη;;;;;;;;;; Ειναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα;;;;;;;;;;;

Από την άλλη έκανα μια παραγγελία απο το kaiser τη Δευτέρα του Πάσχα και μου την έφεραν χθες με ACS. Και πέρασε πάλι από τη γνωστή μαύρη τρύπα.

image.png.1f72b4f6d2fb4539c182cc657457431a.png 

 

Και τέλος, έχω και μια παραγγελία με ελτα κούριερ να παραλάβω, από το myikona. Καληνύχτα σας! Καμία ανανέωση στο tracking από την προηγούμενη εβδομάδα.

 

image.png.a665e76269bdd6e532c0566abd4faa88.png

 

Δεν με πειράζει να καθυστερήσουν τα δέματά μου, απλώς φοβάμαι ότι θα γίνει πάλι ότι έγινε με το public.gr και θα πρέπει να παίρνω τηλέφωνα για αποζημίωση και ΑΝ. Παρεμπιπτόντως η αποζημίωση από τo public ήρθε σήμερα το πρωί, κάνουν ότι καλύτερο μπορούν απ' ό,τι φαίνεται.

 

 

image.png

Επεξ/σία από lalala2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα παιδια!Εκπληκτικο!Δυο παραγγελιες  απεσταλμενες  χθες το πρωι με Γενικη Ταχυδρομικη,παραλαβη σημερα  με ταξιτζη παρακαλω πολυ!Εχουν αναλαβει τα ταξι απο οτι ακουσα να βοηθανε αλλα πρωτη φορα συνεβη σε μενα!Παντως να πω την αληθεια ,αυτες τις ημερες απο ELTA-COURIER και Γενικη Ταχυδρομικη,αυτην την περιοδο την δυσκολη,δεν εχω κανενα προβλημα!Ισως να ειμαι απο τους τυχερους!Απο την " τριτη και μακρυτερη" που λεμε ,εχω πολλα!Να μην λεμε ονοματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lalala2 είπε

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Επανέρχομαι μετά από μια βδομάδα και 30 σελίδες θέματος...Δυστυχώς ξανάπεσα στην ανάγκη της ACS απ' ότι φαίνεται. Έχω κάνει μια παραγγελία απο τον athlotypo, και δυστυχώς την έχω πληρώσει κανονικά. Οι άνθρωποι μου έστειλαν ενημέρωση για την εξέλιξη της παραγγελίας αμέσως και ΤΙ να δω, την έστειλαν με ACS. Μπαίνω λοιπόν τις προάλλες, βλέπω κουκάκι και με βάση τα όσα έχω διαβάσει εδώ με έπιασε τρόμος.. και μπαίνω σημερα και βλέπω αυτό εδώ:

image.png.3523b73631e8079062fbf7e57a4114cb.png

Το δέμα πρέπει να έρθει στην Παλλήνη. Τι δουλειά έχει στο χαμπ Π.Ράλλη;;;;;;;;;; Ειναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα;;;;;;;;;;;

Από την άλλη έκανα μια παραγγελία απο το kaiser τη Δευτέρα του Πάσχα και μου την έφεραν χθες με ACS. Και πέρασε πάλι από τη γνωστή μαύρη τρύπα.

image.png.1f72b4f6d2fb4539c182cc657457431a.png 

Και τέλος, έχω και μια παραγγελία με ελτα κούριερ να παραλάβω, από το myikona. Καληνύχτα σας! Καμία ανανέωση στο tracking από την προηγούμενη εβδομάδα.

image.png.a665e76269bdd6e532c0566abd4faa88.png

Δεν με πειράζει να καθυστερήσουν τα δέματά μου, απλώς φοβάμαι ότι θα γίνει πάλι ότι έγινε με το public.gr και θα πρέπει να παίρνω τηλέφωνα για αποζημίωση και ΑΝ. Παρεμπιπτόντως η αποζημίωση από τo public ήρθε σήμερα το πρωί, κάνουν ότι καλύτερο μπορούν απ' ό,τι φαίνεται.

image.png

Καλημερα... Φυσιολογικο να παει στον Ταυρο το πακετο σου... Εκει ειναι η κεντρικη αποθηκη... Απο εκει γινεται το  ξεκαθαρισμα που παει το καθε πακετο....Υπομονη και θα σου ερθει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες παραγγελία καφέ nespresso..Σήμερα έφτασαν Καστοριά με Speedex.

Επίσης παραγγελία χθες από φαρμακείο. Σήμερα έφτασαν Καστοριά με Γενική Ταχυδρομική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα ο θεος παραλαμβανουμε σημερα απο βελγιο :)

 

 
             
 
Προς Παράδοση
5326685851 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 17/04/2020 ΓΑΛΑΤΣΙ Η αποστολή βρίσκεται στο κατάστημα προορισμού σε αναμονή προγραμματισμού παράδοσης
 
 
Hμερομηνία Ώρα Σημειώσεις/Οδηγίες Σημείο ελέγχου Παρατηρήσεις
17/04/2020 10:37:04 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΓΑΛΑΤΣΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  
17/04/2020 10:41:44 ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ HUB ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  
24/04/2020 05:50:16 ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΑΛΑΤΣΙ  
24/04/2020 05:50:16 ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΣΕ COURIER ΓΑΛΑΤΣΙ  
24/04/2020 12:13:25 ΑΠΟΣΤΟΛΗ SMS ACS ΚΕΝΤΡΙΚΑ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι κάνουν αυτοί? 

Το κατάστημα το τελικό ηταν Ηλιουπολη, και τωρα άλλαξε.

WTF?

 

F20C082C-07DB-44E8-8583-6EA58C116167.png

Και η αλλη μου παραγγελία απο Ηλιουπολη ξαναπήγε Ηλιουπολη 🙄😂

 

 

227DA9DB-04A5-46FD-9D39-E41695BD86D4.png

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε μπορούμε να πάμε να παραλάβουμε από Π. Ράλλη να τελειώνει η υπόθεση; :D

(Ημερομηνια αποστολής 21/04 και στο τηλεφωνικό κέντρο είπαν για την άλλη βδομάδα...)

Επεξ/σία από dimitris2006
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά ήρθε :D 

14 μέρες στα χέρια της acs κι άλλες 5 στα public μέχρι να το στείλουν.

Τουλαχ ήρθε πριν το ΣΚ ☠️

 

 

0-BED5-F3-F-168-D-4469-96-C7-61-DDCBAB9- 

 

Τωρα περιμενουμε την αλλη που απο Ηλιουπολη πήγε Ηλιουπολη :D 

Επεξ/σία από margaritagr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα δεματα η acs τα παραδιδει σε οποιον τυχει ; 

ουτε ταυτοτητα - ουτε καποιο αποδεικτικο ζητηθηκε - ουτε υπογραφη στο pda που συνηθως κουβαλανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, mclein² είπε

τα δεματα η acs τα παραδιδει σε οποιον τυχει ; 

ουτε ταυτοτητα - ουτε καποιο αποδεικτικο ζητηθηκε - ουτε υπογραφη στο pda που συνηθως κουβαλανε...

Εγώ που μένω σε μονοκατοικία και παραγγέλνω πάρα πολλά δεματάκια, δε ζητάνε πάντα. Τυχαία παραδείγματα: sportsdirect, myprotein, zara, hm, bershka ή Κινέζικα που τα φέρνουν κούριερ (τύπου belgium registered που συνήθως είναι με elta courier ή γενική ταχυδρομική) μου λένε δε θέλει υπογραφή, είναι απλή αποστολή. Ότι έχω παραγγείλει από Ελληνική αλυσίδα ή μικρό κατάστημα όμως ζητάνε (πχ Γερμανός).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα πριν καμία ώρα δέμα που ξεκίνησε από Γερμανία στις 16/04 με DHL. Νομίζω ότι 8 ημέρες για μια τέτοια απόσταση είναι πολύ καλός χρόνος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dhl από Ολλανδία αναχώρησε 20/4 και παραδόθηκε σπίτι μου στις 22/4. Παρόλα αυτά η "ευγενεστατη κυρια" στη γενική μου ανέφερε πως δέμα που στο track and trace φαίνεται σήμερα στο κατάστημα τους θα παραδοθεί την άλλη Παρασκευή και αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...