Προς το περιεχόμενο

Νέο Dell XPS 13 με ακόμα πιο λεπτό σχεδιασμό και οθόνη 13,4 ιντσών InfinityEdge


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, giotis1982 είπε

Αύριο ξεπακεταρω το Surface laptop 3 :( θέλω και ένα τέτοιο όμως 

#want

Το αρνητικό του surface laptop 3 είναι η όχι πολύ υψηλή φωτεινότητα και ο περίεργος σε μέγεθος ssd που του βάλανε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, keysmith είπε

πόσες usb Type-A? Καμία;! Το 2020 θεωρεί η del ότι δεν χρειάζεται καμία type-A?!? και ούτε hdmi? και χρειάζεται ας πούμε micro-SD reader?

Μπα.. για 1-2 εκατοστά παραπάνω πλάτος/μήκος θα προτιμούσα να πάρω κάτι να μπορώ να κάνω την δουλειά μου (δλδ να συνδέσω ένα φλασάκι και έναν projectorα..

Εκβιαστικός μινιμαλισμός που καταστρέφει την λειτουργικότητα να μου λείπει από λαπτοπ επίδειξης και όχι ουσίας.

Με την διαφορά ότι στο xps δουλεύουν και οι ανταπτορες με τα 2 και 3 ευρώ . Άρα δεν είναι και τόσο τραγικό πρόβλημα .

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο.

Επιμένετε να το συγκρίνετε με Macbooks πολλοί (φυσικό, αφού αυτά καθιέρωσαν αυτό το design).
Ούτε καν νομίζω... Μόνο τα bezels το κάνουν πραγματικά ενδιαφέρον.

Επίσης το base model των $999: 4GB RAM, i3 1.2Ghz (3.4 turbo), Intel® UHD Graphics (όχι Iris Plus) και 1920 x 1200 οθόνη.
οπότε... meh...

11 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Με την διαφορά ότι στο xps δουλεύουν και οι ανταπτορες με τα 2 και 3 ευρώ


Γιατί, στα Macbooks δεν δουλεύουν; Επίσης γιατί να πάρει κανείς τον φτηνότερο αντάπτορα ever; Επειδή ψάχνεται για data corruption?
Για το Dell του άρθρου: 1 Type-C™ to USB-A v3.0 adapter ships standard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, manval είπε

Όσο για αυτούς που λένε για απουσία θυρών, με είχε και έμενα προβληματίσει στην αρχή. Αλλά για τη δουλεία που το θέλουν στα άτομα που τα έχω δώσει (πρόεδρος & υπεύθυνος πωλήσεων) η έλλειψη θυρών δεν είναι πρόβλημα. Εγώ ως IT δεν θα το έπαιρνα.

Εντάξει τώρα αυτά είναι ultrabooks δεν είναι bussness laptops. Οι 2 της εταιρίας σας που τα έχουν είναι και τα υψηλά στελέχη και τα έχουν καθαρά για status επειδή είναι και πολύ όμορφα. 

Αν πας να κάνεις δουλειά σε αυτό αν έχει high specs setup σε ξεσκίζει η υπερθέρμανση και το throttling. Διάλεξα να πάρω το 14αρι latitude εγώ στην εταιρεία, το 5491 και όχι το 55αρι και με έχει ξεσκίσει στο throttling. 

Επεξ/σία από gthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Όμορφο.

Επιμένετε να το συγκρίνετε με Macbooks πολλοί (φυσικό, αφού αυτά καθιέρωσαν αυτό το design).
Ούτε καν νομίζω... Μόνο τα bezels το κάνουν πραγματικά ενδιαφέρον.

Επίσης το base model των $999: 4GB RAM, i3 1.2Ghz (3.4 turbo), Intel® UHD Graphics (όχι Iris Plus) και 1920 x 1200 οθόνη.
οπότε... meh...


Γιατί, στα Macbooks δεν δουλεύουν; Επίσης γιατί να πάρει κανείς τον φτηνότερο αντάπτορα ever; Επειδή ψάχνεται για data corruption?
Για το Dell του άρθρου: 1 Type-C™ to USB-A v3.0 adapter ships standard.

Δε θέλω ούτε να βλέπω μπροστά μου το ΜακΟς

Καρκίνος πραγματικά αν θες να κάνεις κάτι ΣΒΕΛΤΑ

Σκέψου στο δικό μου του είχα περάσει windows10 

 

Επεξ/σία από Lumini
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Lumini said:

Δε θέλω ούτε να βλέπω μπροστά μου το ΜακΟς

Καρκίνος πραγματικά αν θες να κάνεις κάτι ΣΒΕΛΤΑ

Σκέψου στο δικό μου του είχα περάσει windows10 

 

 

Και γω έχω φίλους που βάζουν παγάκια στο κόκκινο κρασί αλλά εξακολουθώ να τους αγαπάω... 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι που είμαι στη γύρα για αντικατάσταση του MacBook Pro late 2014 βλέπω ότι η ψαλίδα έχει μηδενιστεί με κάποια μοντέλα Dell , HP και Lenovo. Καλό το MacOS αλλά χωρίς parallels για να τρέχω παράλληλα και Windows 10 θα σήμαινε μειωμένη παραγωγικότητα.

Με την τιμή του MacBook Pro 16 στα 3000 για ποσότητα μνήμης και SSD που έχω από το 2014 , μου είναι πολύ δύσκολο να βάλω ξανά το χέρι στην τσέπη τόσο βαθιά ξέροντας και πόσο έχει ακριβύνει και το αντίστοιχο Apple care για την επέκταση εγγύησης..

Πολυ καλή προσπάθεια της Dell πάντως για ένα μηχάνημα που είναι ήδη οδηγός στην αγορά των ultra portable εδώ και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το αμέσως προηγούμενο, και αντικατέστησε ένα vaio pro 13. Νομίζω κάπου έχει αρχίσει και χαλά το πράγμα.

Το vaio pro 13 ήταν πραγματικό μηχάνημα, είχε 2 usb 2, 1 SD card, 1 HDMI και πραγματικά ηχεία. Το dell είναι ακριβότερο, βαρύτερο, με ανύπαρκτο ήχο, με 3 usb-c θύρες και SD. Πρέπει να κυκλοφορείς υποχρεωτικά και με ένα DA300, για να έχεις HDMI. Το οποίο και όγκο έχει, και βάρος έχει, και ένα σκασμό ρεύμα θέλει, και ζεσταίνεται!

Τώρα βλέπω ότι κάναν τις 3 usb-c 2, έφυγε και η SD port. Στην αριστερή η τροφοδοσία, στην δεξιά το DA300. Αν θες κάτι άλλο, δυστυχώς δεν έχουμε θύρες. Να υποθέσω ότι από ηχεία, μάλλον δεν έχει καθόλου. Ή και να έχει, τα ακουστικά στο τέρμα μάλλον θα ακούγονται δυνατότερα.

Κάπου η χρηστικότητα αρχίζει να πάει περίπατο. Αν θες το λάπτοπ, τον φορτιστή, ένα μικρό ασύρματο ηχείο bluetooth, και ένα DA300, τι είναι τελικά πιο λεπτό και πιο ελαφρύ;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβοί είναι οι αντάπτορες και στο Surface πάντως.

Έχω ένα Precision και δε νομίζω να μου λείψουν τα USB στο Ultrabook. Μηχανηματαρα by the way,  όλο μεταλλικό το Precision. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...