Προς το περιεχόμενο

Ψέματα από υπάλληλο τράπεζας


kingjulien11_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Ναι τη χρεωσαν για κάρτα ανάληψης που είναι και διαφανής μάλιστα. Η ετήσια ασφάλεια είναι 24 ευρώ . Αυτή την έκανε μισή .

Και σε άλλο γνωστο μου που άνοιξε στη Πειραιώς του είπαν ότι είναι υποχρεωτική η ασφάλεια και τον χρέωσαν 25 ευρω! Ενώ εμένα δεν με είπαν τίποτα τέτοιο. 

Η διαφανής έχει 12€ τον χρόνο όπως προανέφερα , αν άνοιξε λογαριασμό μισθοδοσίας μέσω μια νέας διαδικασίας η κάρτα είναι  δωρεάν τον πρώτο χρόνο .. Η ασφάλεια που λέμε έχει 30€ ,όπου παλιά μπορούσες να το κανείς με εξάμηνη καταβολή ή ετήσια . Τώρα πλέον το έχουν μονο ετήσια .

 

Επεξ/σία από gatoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 240
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Nikosmile είπε

Δεν το είδες πως γέλασε στο τέλος, δεν είναι κάποιος ανίδεος, ένα σχεδιασμένο show ήταν για την κάμερα.

Προφανώς είναι σχεδιασμένο για να τους πιέσει για τα λεφτά του ( δε τον γνωρίζω ούτε το κύριο ούτε τπτ ,ότι θα δει ο καθένας σχολιάζω)

Επεξ/σία από panosripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Για ποτε κατεβασανε το βιντεο ... Δουλευει το συστημικο κρατος εν κρατει . Τι εκανε περιπου ;

Γιατι το κατεβασαν? Χουντα εχουμε???!!!!

 

http://www.makeleio.gr/εξωφυλλο/ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ-ΠΗΡΑΝ-ΠΠΕΣ-ΣΤΟΥΣ-ΤΡΑΠΕΖΙΤΕ/

Επεξ/σία από gia_nnis
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, gia_nnis είπε

Γιατί είναι παράνομο να ηχογραφείς ή να βιντεοσκοπείς κάποιον χωρίς την συγκατάθεση του;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, chill είπε

Όχι δεν είναι παλιοτομαρα αλλά υπεραριθμοι και θα πρέπει αργά ή γρήγορα εφόσον οι τράπεζες στην Ελλάδα  είναι δημόσιες να βρουν κάτι άλλο να κάνουν γιατί βαρεθήκαμε να συντηρουμε οι υπόλοιποι και αυτούς! 

Yπεραριθμοι?? Μα συνηθως όταν πας στη τραπεζα βλέπεις αδεια ταμεια και ουρες.

Δεν υπαρχει δημοσια τραπεζα. Υπηρχε μεχρι πριν λιγα χρονια η Αγροτικη αλλα εκλεισε. Οι τραπεζουπαλληλοι δεν είναι δημοσιοι υπαλληλοι και δεν τους συντηρεις. Πληρωνονται με ΣΣΕ από τις διοικησεις των τραπεζων.

Επεξ/σία από rus
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Τραπεζες ηταν οντως δημόσιες λογω των ανακεφαλοποιησεων που πληρώσαμε με τα Μνημονια αλλα το δημοσιο παρα το οτι ειχε την πλειοψηφια, δεν ειχε δικαιωμα ψηφου στις γενικες συνελεύσεις. Για αυτο και τοσα κομματοσκυλα βρεθηκαν διορισμενα σαν διευθυντες τραπεζων τις οποιες... δεν ειχαν δικαίωμα να διοικησουν. 

Με την τελευταια ανακεφαλαιοποιηση, οι τραπεζες αγοραστηκαν απο ξενα funds για πενταροδεκαρες (μετοχη Πειραιως 15 λεπτα κτλ). Τωρα οντως, δεν ειναι δημοσιες, δεν ανηκουν και σε ελληνικα funds. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να προσπαθεις να πουλησεις μια υπηρεσια οπως η ασφαλεια κλοπης ειναι θεμιτό και κατανοητο, αλλα οταν το πλασαρισμα γινεται με τον τροπο που περιγραφουν καποια παιδια, τοτε μιλαμε για προσπαθεια εξαπατησης.

Το εχουν κανει και σε εργαζομενους της επιχειρησης μου και πηρα το καταστημα της τραπεζας που εχω τη μισθοδοσια και τους τα ειπα ενα χερακι.

Ντροπη τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα που μου έχουν δεσμευμένα ακόμα χρήματα από μια αεροπορική εταιρεία που η ίδια εταιρεία που μιλήσαμε και με μαιλ μου λένε ότι την έχουν ακύρωση την συναλλαγή και μετά η άλλη στο τηλέφωνο από την eurobank μου λέει δεν φαίνεται κάτι τέτοιο ούτε δεσμευμένα χρήματα ενώ στην εφαρμογή τα βλέπω τα σκασμένα ακόμα δεσμευμένα κοντεύει μήνας και μου είπε ότι θα έμπαιναν την Παρασκευή κιόλας , καιρός να πάω μια βόλτα από εκεί να γελάσουμε μακάρι να μου πει τίποτα για ασφάλεια... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2020 στις 7:24 ΠΜ, Ukforthemoment είπε

Να πουλήσουν θέλουν ,για ποσοστά/στόχους,αλλά το κάνουν με τόσο αισχρό τρόπο που θέλουν τις αναφορές τους γιατί στην ουσία εκβιάζουν τους πελάτες .

Ακριβώς. Ότι τους λένε κάνουν. Απλά κάποιοι το κάνουν πούστικα και κάποιοι τίμια. Στην Πειραιώς που είχα βγάλει χρεωστική ο υπάλληλος με ρώτησε "εάν σε ενδιαφέρει υπάρχει και αυτό το πακέτο ασφάλισης κλπ κλπ που εντός κάποιων ωρών παίρνεις χρήματα και όλα τα έξοδα για να βγάλεις ξανά τα έγγραφα που έχασες κλπ ! " και μου το τόνισε το "εάν σε ενδιαφέρει" Είναι που θα πέσεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρομακτική πίεση για επίτευξη στόχων σε τραπεζουπάλληλους. Μέσα σε αυτους ειναι και το να πουλήσουν αυτές τις ασφάλειες. Το να χρησιμοποιούν το ψέμα για να πουλήσουν είναι βέβαια παράνομο και χρίζει καταγγελίας, αλλά άντε να το αποδείξεις.

Κατά τα άλλα ειναι γνωστό πως οι τράπεζες αποτελούν εμπορικά καταστήματα και αυτό που κάνουν ειναι να προσπαθούν να πουλήσουν. Οι υπάλληλοι δε, ειναι πωλητές.

Το κακό της υπόθεσης ειναι οτι με το τρόπο που λειτουργει η οικονομία, η τράπεζα αποτελεί το βασικότερο θεμέλιο και τα κράτη τις ισχυροποιούν με όποιο τρόπο μπορούν (κατάρευση τραπεζων=κατάρρευση οικονομίας). Εξού και τα έξοδα για συναλλαγές κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.insider.gr/128653/telos-epohis-gia-toys-ergazomenoys-stis-trapezes-ti-allazei

Για να πέρνουν μια μυρωδιά ορισμένοι που ενημερώνονται από το Μακελειό, τι γίνεται στον τραπεζικό κλάδο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/1/2020 στις 4:50 ΜΜ, mngplus είπε

Ωραίο παραμύθι. Και σε εμένα το ίδιο μου έκαναν σε μια γνωστή τράπεζα. Μου είπαν ότι είναι υποχρεωτικό - έφαγαν άκυρο την ίδια μέρα. Πηγαίνετε στο κατάστημα και πείτε ότι θέλετε να κάνετε αίτημα υπαναχώρησης για το ασφαλιστήριο συμβόλαιο και στείλτε και ένα email στην εταιρεία που αναφέρετε στο συμβόλαιο.

Γνωστοποιώ με την παρούσα ότι υπαναχωρώ από τη σύμβαση ____ με αριθμό ασφαλιστηρίου ___ που παρελήφθη στις __/__/2020. Παρακαλώ για τις ενέργειες σας.

Ονοματεπώνυμο:
ΑΦΜ:
Ημ. Γέννησης:
Πόλη:
Κινητό:

Βάση νόμου υποχρεούνται με κάθε σύμβαση να έχουν αίτηση υπαναχώρησης. Αν δεν έχουν, στείλε και μια καταγγελία ότι δεν υπήρχε η αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, elpenor είπε

Γιατί είναι παράνομο να ηχογραφείς ή να βιντεοσκοπείς κάποιον χωρίς την συγκατάθεση του;

φυσικά και είναι παράνομο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασσικες αλητείες της τράπεζας. Απλά τους αγνοείς και βγάζει ΜΟΝΟ την κάρτα που θέλεις.

Ακομα και αν σου κλέψουν την κάρτα και κανουν αγορές (αντε να κανουν 90Ε με τις ανέπαφες). Εκει δεν ξέρω ποιος θα φάει το κόστος.

Αν με κάποιο τρόπο κάνουν αγορές , νομίζω είσαι υπόχρεως για τα πρωτα 300ε.  Τα υπόλοιπα τα τρώει η τράπεζα.

Πιθανόν να προσπαθούν να ασφαλίσουντα πρώτα 300ε με έξυπνο τρόπο και με κόστος του πελάτη.

 

Δυστυχως τα μονα έσοδα απο τις τράπεζες είναι πλέον η πώληση τέτοιων προιόντων .

Απο το ebanking τα έσοδα είναι μικρά (εξου και η κατάγηση του γκισέ). Οποτε πιέζουν τους πάντες να πουλανε οτι μπορουν

 

Επεξ/σία από Dvs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...